Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378892 alkalommal)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1155 Dátum: 2012. Február 28. - 19:59:04 »

Amúgy nagyon szép puska, tudom,hogy használtan jutottál hozzá.
A cső belseje milyen? Szép fényes, nincs bemaródás?
Szép tükrös,pontos cső  .
 De ne ezt nézzed hanem azt a szép Baikal bock-ot   Mosolyog  az sem mai gyerek ! Tele csősínes ,sima hüvelykitolós .
Ismerős ? Holnap tanítás után megyek gerlézni vele.  Vadász
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1156 Dátum: 2012. Február 28. - 20:10:36 »

 
 De ne ezt nézzed hanem azt a szép Baikal bock-ot   Mosolyog  az sem mai gyerek ! Tele csősínes ,sima hüvelykitolós .
Ismerős ? Holnap tanítás után megyek gerlézni vele.  Vadász
[/quote]
Valahol már láttam illent! Ördög
Így nagyban, ilyen jó fotón még jobban néz ki! Táncol
Remélem jól megy vele a lövés a dupla után! Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1157 Dátum: 2012. Február 29. - 09:04:48 »

MKH cetlin   :    gyártó  " Frankonia Jagd  "
fegyvertartásiba : gyártó " Ismeretlen  "  vagyon írva
  Lényeg,hogy eddig mindenki !!! azt állította,hogy ez Zasztava gyártás ,nem mintha az nem lenne kiváló puska de kérdeztem már ezt fórumon és ezt mondták. Punk-tum. Stoel
Szia!

Még egy pár gondolat a fegyverekről és azok gyártásáról, csak azért, hogy teljes legyen a képzavar és egy kicsit magamat is meghazudtoljam. A fegyverek gyártása és azok kereskedelme az két dolog, de van mikor egy és ugyan az. Jelen esetben van egy német forgalmazó a Frankonia és van egy német jelekkel ellátott fegyver, nos, a kettő egyenes logikus magyarázata az volna, hogy ez német fegyver. Mint tudjuk az élet más területéről, hogy a betűk, számok, jelek azok az eredet megállapítására nem mindig hitelt érdemlően alkalmasak. A kereskedelem legfőbb célja eladni valamit és ebben nem válogatnak nagyon a módszerekben és a megtévesztés teljes tárházát, jogost, jogtalant bevetnek Vissza egy kicsit a fegyverekhez. A német nyelvterületek kereskedői sem különbek sok esetben, ezért az én fantáziám gazdagsága el tud képzelni némi rafinériát. Gondoljunk, bele milyen keletje lenne egy német fegyvernek a jugó-val szemben azon a vidéken ahol igen nagy nevekkel kell konkurálnia. Valószínű kevés. Lehet, hogy utópisztikus, amit írok, de egy eszköz nem csak számokkal beszél az eredetéről, hanem külső jegyeiben is hordoz jeleket származásáról. És ez az, ami így utólag ad kételyt arra, hogy mégsem az, ami annak látszik a zárkar hátrahajtása és a végén lévő golyó kialakítását vizsgálva bizony azt kell mondanom ez a kragujeváciak munkájára volt jellemző a biztosító kifordítása az meg belefért a megrendelő óhajába. Nos, hogy a beütő jelek miért nem a gyártás helyén kerültek a fegyverbe azt mindenki saját fantáziája szerint döntse el. Higgyétek el a bizsznisz sokszor felülír törvényeket és megtalál törvényi kiskapukat. Remélem nem rontottam el a kedvét senkinek.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1158 Dátum: 2012. Február 29. - 09:12:24 »

Nem biztos, hogy hátrány, ha egy nagy kereskedő cég felvállalja, hogy Kragujevacban gyártatja (gyártatta) a fegyvereit. Van egy 1999 körüli Kettner katalógusom, abban kifejezetten kiemelik és pozitívumként említik, hogy a Lugert a Zastava gyártja. Ugyanakkor a vegyescsövűjükről és sörétesükről csak annyit említenek, hogy tradicionális olasz gyártó készíti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1159 Dátum: 2012. Február 29. - 09:21:13 »

Nem biztos, hogy hátrány, ha egy nagy kereskedő cég felvállalja, hogy Kragujevacban gyártatja (gyártatta) a fegyvereit. Van egy 1999 körüli Kettner katalógusom, abban kifejezetten kiemelik és pozitívumként említik, hogy a Lugert a Zastava gyártja. Ugyanakkor a vegyescsövűjükről és sörétesükről csak annyit említenek, hogy tradicionális olasz gyártó készíti

Hogy, mikor hátrány mikor előny az eredetről bátran felvillantani a leplet, az már a marketing tudomány körébe tartozik. Nen mindenki egyformán gondolkodik ebben a témában gondolj csak bele mi lenne, ha minden céltávscőre és keresőre ráírnák a gyártás valós helyszínét vagy egyes élelmiszerekre vagy autókra amik jól csengő márkák, de bizony nem precizításáról vagy megbízhatóságáról híres helyen gyártották volna. És még valami én 25 évig vadásztam M-70 Zastavával 8x57 JS kaliberben szerintem is versenyképes fegyver, de itt nem az volt az alap kérdés hanem az eredete a puskának. 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1160 Dátum: 2012. Február 29. - 09:32:31 »

Hogy, mikor hátrány mikor előny az eredetről bátran felvillantani a leplet, az már a marketing tudomány körébe tartozik. Nen mindenki egyformán gondolkodik ebben a témában gondolj csak bele mi lenne, ha minden céltávscőre és keresőre ráírnák a gyártás valós helyszínét vagy egyes élelmiszerekre vagy autókra amik jól csengő márkák, de bizony nem precizításáról vagy megbízhatóságáról híres helyen gyártották volna. És még valami én 25 évig vadásztam M-70 Zastavával 8x57 JS kaliberben szerintem is versenyképes fegyver, de itt nem az volt az alap kérdés hanem az eredete a puskának. 

Vagy ott van az ellenpélda, amikor a FÉG háború után a Német hadipuskákat kicicomázta vadászpuskáknak, majd saját termékként hozta forgalomba félig-meddig lecsiszolgatott birodalmi sasokkal, s egyéb háborús Német jelölésekkel.
Eléggé nevetségesnek tartom.  Nem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1161 Dátum: 2012. Február 29. - 09:45:43 »

Vagy ott van az ellenpélda, amikor a FÉG háború után a Német hadipuskákat kicicomázta vadászpuskáknak, majd saját termékként hozta forgalomba félig-meddig lecsiszolgatott birodalmi sasokkal, s egyéb háborús Német jelölésekkel.
Eléggé nevetségesnek tartom.  Nem

Nevetséges vagy nem !?  Vállat von  Nem tudom ! Egy dolog biztos a jó és biztonságos Mauser tokokat , zárakat még a neves gyártók sőt az egyedi rendelésre egyedi fegyvert gyártó manufaktúrák is felvásárolták ,felvásárolják és aztán minden mást kicserélnek rajtuk de ezek az M98 -as zárak maradnak sokszor közel 100 évesek és a harmadik puskán szolgálnak . S.Peti
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1162 Dátum: 2012. Február 29. - 09:50:01 »

Stefi  EmelemIgen Nem a név teszi a fegyvert , hanem a minőség .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1163 Dátum: 2012. Február 29. - 11:34:40 »

Stefi  EmelemIgen Nem a név teszi a fegyvert , hanem a minőség .  Emelem

Így ígaz! A fa részeket nem számolva a schneller-en és az oldható gravírozott tárfenéken kívül, pontosan tudom, hogy az eredeti hadi 98Kurz birtokosa lehetek. Ami azért minőség.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1164 Dátum: 2012. Február 29. - 11:38:28 »

Ha jól tudom a ZKK gyártásának befejezésekor a Purdey cég felvásárolta az összes ZKK 601 -es tokot és azon az alapon építik a méregdrága fegyvereiket.
Egy fegyvermániás gazdag ember aki az Európai manufaktúrákat is végiglátogatta mondta hogy valamely Angol cég (talán a H&H) úgy kezdi az egyedi tolózáras megrendelést hogy a tisztelt vevő hozzon egy Mauser M98 as típusú zárat vagy ők adnak egyet ( ócsón  )és utána "némi" előleg ellenében elkezdik a méretvételt a páciensről.  Táncol
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1165 Dátum: 2012. Február 29. - 15:21:59 »

Szia!

Még egy pár gondolat a fegyverekről és azok gyártásáról, csak azért, hogy teljes legyen a képzavar és egy kicsit magamat is meghazudtoljam. A fegyverek gyártása és azok kereskedelme az két dolog, de van mikor egy és ugyan az. Jelen esetben van egy német forgalmazó a Frankonia és van egy német jelekkel ellátott fegyver, nos, a kettő egyenes logikus magyarázata az volna, hogy ez német fegyver. Mint tudjuk az élet más területéről, hogy a betűk, számok, jelek azok az eredet megállapítására nem mindig hitelt érdemlően alkalmasak. A kereskedelem legfőbb célja eladni valamit és ebben nem válogatnak nagyon a módszerekben és a megtévesztés teljes tárházát, jogost, jogtalant bevetnek Vissza egy kicsit a fegyverekhez. A német nyelvterületek kereskedői sem különbek sok esetben, ezért az én fantáziám gazdagsága el tud képzelni némi rafinériát. Gondoljunk, bele milyen keletje lenne egy német fegyvernek a jugó-val szemben azon a vidéken ahol igen nagy nevekkel kell konkurálnia. Valószínű kevés. Lehet, hogy utópisztikus, amit írok, de egy eszköz nem csak számokkal beszél az eredetéről, hanem külső jegyeiben is hordoz jeleket származásáról. És ez az, ami így utólag ad kételyt arra, hogy mégsem az, ami annak látszik a zárkar hátrahajtása és a végén lévő golyó kialakítását vizsgálva bizony azt kell mondanom ez a kragujeváciak munkájára volt jellemző a biztosító kifordítása az meg belefért a megrendelő óhajába. Nos, hogy a beütő jelek miért nem a gyártás helyén kerültek a fegyverbe azt mindenki saját fantáziája szerint döntse el. Higgyétek el a bizsznisz sokszor felülír törvényeket és megtalál törvényi kiskapukat. Remélem nem rontottam el a kedvét senkinek.

Sok logika van ebben amit írsz, meg tényleg hasonlít egy kragujevac-i gyártmányhoz.
De én mégis azt mondanám ez nem az. A kar hajlítása olyan mint a zastié, de a zárfej meg a régi, nekem ami van, Kettner M98 (jugó) azon a kar egyenes, nincs meghajlítva.
Az irányzék nem kimondottan zastis, a célgömb az olyasmi.
Az (szvsz) biztos hogy a próbákat németeknél ütötték bele,a jugók nem ilyen betűket használnak.
Lehetséges olyan,hogy teljesen szűz, próba nélküli fegyvert exportálnak ?  Vállat von
Még egy, a Zastinak elég jellegzetes a huzagolása, látni kéne.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1166 Dátum: 2012. Február 29. - 15:36:41 »

Sok logika van ebben amit írsz, meg tényleg hasonlít egy kragujevac-i gyártmányhoz.
De én mégis azt mondanám ez nem az. A kar hajlítása olyan mint a zastié, de a zárfej meg a régi, nekem ami van, Kettner M98 (jugó) azon a kar egyenes, nincs meghajlítva.
Az irányzék nem kimondottan zastis, a célgömb az olyasmi.
Az (szvsz) biztos hogy a próbákat németeknél ütötték bele,a jugók nem ilyen betűket használnak.
Lehetséges olyan,hogy teljesen szűz, próba nélküli fegyvert exportálnak ?  Vállat von
Még egy, a Zastinak elég jellegzetes a huzagolása, látni kéne.

Szia!
Ha egy gyár összerakja és készre gyártja a fegyvert akkor az le is ellenörzi ( beüti a saját jelét ) ha valaki csak alkatrészeket szerez be és összerakatja egy másik országban akkor azt ott fogják leellenőrizni és beütni az adott ország jelöléseivel. A huzagolások különbözősége csak müszerrel mérhető szerintem. Ránézésre, ha mindegyikben négyes jobbra forgó van akkor igen csak különbözőnek kell lenni, hogy feltünő legyen. Az oromzatokat csak egyforma kaliberrel célszerű összevetni (és elektromikromikroszkoppal a kilőtt löszerek alapján).
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1167 Dátum: 2012. Február 29. - 15:52:37 »

Az, hogy a jelek német jelek az biztos, ezt én is leírtam. A jelekre és jelölésekre hagy mondjak egy analóg példát. Tudom, hogy a fegyver és hadi ipar mindíg egy szigorúan ellenőrzött része volt az iparnak, de a kisördög bújkál bennem. Anno kisvárosunkban müködő ruhaüzem rengeteg termékett gyártott külföldi megrendelésre és látott el az adott országra jellemző made in west germany felirattal és márkanevekkel. A gyártást minden esetben külföldi technikusok és mérnökök felügyelték a gépek mellett. (Minden igaz, meg annak az ellenkezője is.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1168 Dátum: 2012. Február 29. - 18:47:50 »

Azért szeretitek ezeket a Mausereket   Mosolyog és értetek is hozzájuk . Nekem mindegy ,hogy Kragujevác vagy Mellrichstadt  ,mert ettől nem kevesebb vagy több ha jó és pontos.  Pusztán kíváncsi vagyok rá vajon hol készítették ? -de az is lehet,hogy nem egy gyárban és nem egy országban. Ha van tok és zár akkor a többit bárhol csináltathatta a megrendelő a vásárlók igényei szerint és a saját országa beütőjével látta el .
  Ott az Izs18 MH példája amelyeket Amerikában Remington álnéven forgalmaznak .
Az én puskámnál tényleg nem egyszerű megmondani ,de nem is ez a lényeg.   Mosolyog
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1169 Dátum: 2012. Február 29. - 18:51:16 »

Végül is mindegy, a lényeg,hogy Bütyöknek van egy frankó puskája Wave
Tudod mire lennék kiváncsi? A TOZ-okat, Win. wildcat, meg a kis Zasti, Rem. Five néven adják, azokban bent lehetnek a gyári próbák?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: