Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 378965 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #840 Dátum: 2011. Május 30. - 17:35:04 »

Üdvözletem!  Emelem

Cody lőszert használókhoz fordulnék elsősorban kérdésemmel:
Nemrég hozzám került Mauseremhez tesztelgetnék különböző lőszereket, hogy kiderítsem, melyik is volna a legjobb Neki. RWS TIG-et mindenképp tesztelem, de ez csúszni fog úgy két hónapot, addig viszont mindenképp szeretném ismerni az egyéb lehetőségeket is. Hallottam jókat a Cody-ról és persze az ára igazán kedvező számomra. Azt itt olvastam, hogy az esetek többségében átüti a vadtestet, ám a pontossága is érdekelne. Pusztán az ezzel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.. ki, mit tapasztalt eddig vele?

Előre is nagyon szépen köszönöm! 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #841 Dátum: 2011. Május 30. - 17:46:57 »

Pár hónapja volt szó a Cody-ról, lehet nem véletlen álltak le. Valami korrozív bonyodalom volt a dolog lényege. Vállat von
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #842 Dátum: 2011. Május 30. - 17:55:36 »

Pár hónapja volt szó a Cody-ról, lehet nem véletlen álltak le. Valami korrozív bonyodalom volt a dolog lényege. Vállat von

Köszönöm!

Értem, ennek utánanézek szerintem!
Kár érte, jó kis lőszernek indult ....
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #843 Dátum: 2011. Május 30. - 18:44:57 »

Köszönöm!

Értem, ennek utánanézek szerintem!
Kár érte, jó kis lőszernek indult ....

Szerintem ennek utánanézni nem tudsz. Legalábbis én még leírva sehol sem láttam, hogy pontosan mi volt a probléma, ami miatt leálltak.
2007-ben, még az elején én is kaptam tesztelésre 9,3-as lőszert, és nekem abszolút bevált. Pontosságra is, hatásra is.  Amíg volt, nem is lőttem mást.

Aztán jött ez a korróziós probléma, és igazából semmi hivatalos (gyártó által kiadott) infót nem láttam arról, hogy mely kalibereket érinti, melyik szériától kezdve stb... így aztán nem tudni, hogy amit épp vásárolnál, az jó vagy nem.
Szerintem is kár érte.  Szomorú
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #844 Dátum: 2011. Május 30. - 18:54:28 »

Szerintem ennek utánanézni nem tudsz. Legalábbis én még leírva sehol sem láttam, hogy pontosan mi volt a probléma, ami miatt leálltak.
2007-ben, még az elején én is kaptam tesztelésre 9,3-as lőszert, és nekem abszolút bevált. Pontosságra is, hatásra is.  Amíg volt, nem is lőttem mást.

Aztán jött ez a korróziós probléma, és igazából semmi hivatalos (gyártó által kiadott) infót nem láttam arról, hogy mely kalibereket érinti, melyik szériától kezdve stb... így aztán nem tudni, hogy amit épp vásárolnál, az jó vagy nem.
Szerintem is kár érte.  Szomorú

Köszönöm!

Hmm, tényleg nagyon sajnálom. Jó alternatívának ígérkezett!
Akkor amíg nem lövöm a TIG-et, marad a Sako Hammerhead lőszere.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #845 Dátum: 2011. Május 31. - 12:32:00 »

Köszönöm!

Hmm, tényleg nagyon sajnálom. Jó alternatívának ígérkezett!
Akkor amíg nem lövöm a TIG-et, marad a Sako Hammerhead lőszere.

Ez vadászberkekben derült ki,nincs leírva sehol szerintem.Forgalmaznak egyáltalán még Codyt?Én két lőszert lőttem a 2008-as Codyból zkk-600-al tisztitásnál barna volt a lerakodás.Egyből megkezdte...
A mind a kettővel jól jársz csak nem ugyanaz az árkategória! Igen Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #846 Dátum: 2011. Május 31. - 18:56:45 »

Ez vadászberkekben derült ki,nincs leírva sehol szerintem.Forgalmaznak egyáltalán még Codyt?Én két lőszert lőttem a 2008-as Codyból zkk-600-al tisztitásnál barna volt a lerakodás.Egyből megkezdte...
A mind a kettővel jól jársz csak nem ugyanaz az árkategória! Igen Emelem

Visszaolvasgattam a lőszeres topicban, amiket írtatok. Igen, kiábrándító valóban!
Sajnálom, de nekem a cél, hogy jó minőségű legyen a lőszer.., a vad miatt is, és persze, ne egye már meg a fegyvercsövet azért. Eddig (én) még csak Saller Bélát lőttem vele (SPCE), de előző tulaj lőtt vele több lőszert is. Azokat jól vitte, nekem ezzel a cseh lőszerrel is sikerült (miután sikerült végre rájönnöm: a távcső dobálta el a "lövéseket"  Ördög ) összeszakítanom 3-ból 3 lövést, tehát a cső igen jó és pontos. Minden esetre ezt lecserélem most Sako HH-re, aztán RWS TIG-re.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #847 Dátum: 2011. Május 31. - 19:40:33 »

Minden esetre ezt lecserélem most Sako HH-re, aztán RWS TIG-re.

Azért próbáld csak ki nyugodtan az SPCE-t is... Kacsint
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #848 Dátum: 2011. Május 31. - 20:07:37 »

Azért próbáld csak ki nyugodtan az SPCE-t is... Kacsint

Van még 5db belőle, nem tudom mi lesz vele... de, hogy tesztelem, az is biztos! Végülis lőtéren jó volt szórásképileg, tehát nem írnám még le. Meglátjuk, mit szeret a legjobban a Mauser, aztán döntsön Ő!  Mosolyog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #849 Dátum: 2011. Június 01. - 09:53:39 »

Visszaolvasgattam a lőszeres topicban, amiket írtatok. Igen, kiábrándító valóban!
Sajnálom, de nekem a cél, hogy jó minőségű legyen a lőszer.., a vad miatt is, és persze, ne egye már meg a fegyvercsövet azért. Eddig (én) még csak Saller Bélát lőttem vele (SPCE), de előző tulaj lőtt vele több lőszert is. Azokat jól vitte, nekem ezzel a cseh lőszerrel is sikerült (miután sikerült végre rájönnöm: a távcső dobálta el a "lövéseket"  Ördög ) összeszakítanom 3-ból 3 lövést, tehát a cső igen jó és pontos. Minden esetre ezt lecserélem most Sako HH-re, aztán RWS TIG-re.
Az SPCE-t elég jól lövi a Rössler, de a lövés után megszorul egy kicsit a hüvely, ill. ismétléskor a tárban előre bukik, ezért elakad. Fejvakarás
A Sakot nem lövi olyan jól, mint az SPCE-t, de azért még bőven belefér a "megfelelő" kategóriába. Viszont nem szorul meg és nem bukik előre.
Az RWS ID verhetetlen eddig. 120 méteren két lövés egybe szakadt, a harmadik majdnem érintette az előzőket. Valószínű, hogy én mozdultam bele) Nem szorul meg és nem bukik előre. 
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #850 Dátum: 2011. Június 01. - 10:10:15 »

Az SPCE-t elég jól lövi a Rössler, de a lövés után megszorul egy kicsit a hüvely, ill. ismétléskor a tárban előre bukik, ezért elakad. Fejvakarás
A Sakot nem lövi olyan jól, mint az SPCE-t, de azért még bőven belefér a "megfelelő" kategóriába. Viszont nem szorul meg és nem bukik előre.
Az RWS ID verhetetlen eddig. 120 méteren két lövés egybe szakadt, a harmadik majdnem érintette az előzőket. Valószínű, hogy én mozdultam bele) Nem szorul meg és nem bukik előre. 

 Igen Nyugodt kézből nagyon pontos patron az RWS  Vigyorog Csak ne vó'na fene drága  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #851 Dátum: 2011. Június 01. - 10:20:22 »

Igen Nyugodt kézből nagyon pontos patron az RWS  Vigyorog Csak ne vó'na fene drága  :Mosolyog
Bizony, pontos, de nagyon drága.
Ezért kerestem én is más lőszert, mert ennyit most nem tudok kifizetni.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #852 Dátum: 2011. Június 01. - 10:29:56 »

Igen Nyugodt kézből nagyon pontos patron az RWS  Vigyorog Csak ne vó'na fene drága  :Mosolyog

He! Hát nem kell oly sokat lűűni, csak gukkóni oszt meg van ooodva!  Kacsint  Ördög
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #853 Dátum: 2011. Június 01. - 12:15:06 »

Az SPCE-t elég jól lövi a Rössler, de a lövés után megszorul egy kicsit a hüvely, ill. ismétléskor a tárban előre bukik, ezért elakad. Fejvakarás
A Sakot nem lövi olyan jól, mint az SPCE-t, de azért még bőven belefér a "megfelelő" kategóriába. Viszont nem szorul meg és nem bukik előre.
Az RWS ID verhetetlen eddig. 120 méteren két lövés egybe szakadt, a harmadik majdnem érintette az előzőket. Valószínű, hogy én mozdultam bele) Nem szorul meg és nem bukik előre. 

Mint írtam, a Karabiner  is jól hordja, viszont ezt az előrebukást mintha egyszer tapasztaltam volna én is az SPCE-nél (Persze lehet, csak rosszul tettem bele a tárba, hisz utána jó volt a többi).
Erre leszek kíváncsi én is, hogy viszi a Sako-t. Árban jó ideiglenes alternatíva lenne.
S, mint anno ígértem, természetesen beszámolok a TIG-ről is  Kacsint
Az igen 120méteren!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #854 Dátum: 2011. Június 01. - 12:20:08 »

Mint írtam, a Karabiner  is jól hordja, viszont ezt az előrebukást mintha egyszer tapasztaltam volna én is az SPCE-nél (Persze lehet, csak rosszul tettem bele a tárba, hisz utána jó volt a többi).
Erre leszek kíváncsi én is, hogy viszi a Sako-t. Árban jó ideiglenes alternatíva lenne.
S, mint anno ígértem, természetesen beszámolok a TIG-ről is  Kacsint
Az igen 120méteren!  Igen
Sajnos az előre bukást otthon is produkálta, de lehet hogy megtaláltam az ellenszerét.
A Sakoval sajnos csak két disznót lőttem, tehát nincs nagy tapasztalatom vele.
A beszámolót ne csak a TIG-ről írj, hanem a Sakoról is! Kacsint Mosolyog
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: