Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375955 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2220 Dátum: 2018. Július 16. - 11:45:02 »


Sokakat meg fog lepni, hogy amit lapocka mögött átlőttem, az majdnem mindegyik elszaladt, amit meg gerincen lőttem, az meg ottmaradt.


Röviden összefoglalva, nagyjából erről szól a történet, kiegészítve annyival, hogy amelyiket meg gerinctüskén, az előbb ottmarad, csak aztán szalad el.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2221 Dátum: 2018. Július 16. - 13:45:31 »

Röviden összefoglalva, nagyjából erről szól a történet, kiegészítve annyival, hogy amelyiket meg gerinctüskén, az előbb ottmarad, csak aztán szalad el.
Eltudjátok venni az ember kedvét!
Pedig már azt hittem, megtaláltuk a bölcsek kövét, avagy a puska/kaliber/lőszer összeállítás Szent Grálját.
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #2222 Dátum: 2018. Július 16. - 14:25:15 »

Nekem megvan: 1971-es megkímélt  Zkk 600-as, 30-06,  hozzá 11.7grammos Sako SuperHammerhead. Ennyire tellett annak idején, de bevált. Eddig mindenre.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2223 Dátum: 2018. Július 16. - 14:42:59 »

Nekem megvan: 1971-es megkímélt  Zkk 600-as, 30-06,  hozzá 11.7grammos Sako SuperHammerhead. Ennyire tellett annak idején, de bevált. Eddig mindenre.

Nagy  Igen Neked . És nem azért, mert 30-06...  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2224 Dátum: 2018. Július 16. - 14:43:26 »

Röviden összefoglalva, nagyjából erről szól a történet, kiegészítve annyival, hogy amelyiket meg gerinctüskén, az előbb ottmarad, csak aztán szalad el.
Még meg is halt. Aztán feltolta magát és eloldalgott...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tula
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2225 Dátum: 2018. November 18. - 13:51:28 »

sziasztok  nem rég  vásároltam egy  Kragujevac  Mausert 8*57 js  kaliberben azt szeretném kérdezni hogy ehhez a fegyverhez milyen  lőszert tudnátok ajánlani nekem és  magáról a puskáról mi a véleményetek illetve van e valakinek tapasztalata ezzel a fegyverrel . Véleményeket illetve tanácsokat szívesen olvasok . Előre  is  Köszönöm . Mosolyog
Naplózva
tula
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2226 Dátum: 2018. November 18. - 13:54:18 »

sziasztok  nem rég  vásároltam egy  Kragujevac  Mausert 8*57 js  kaliberben azt szeretném kérdezni hogy ehhez a fegyverhez milyen  lőszert tudnátok ajánlani nekem és  magáról a puskáról mi a véleményetek illetve van e valakinek tapasztalata ezzel a fegyverrel . Véleményeket illetve tanácsokat szívesen olvasok . Előre  is  Köszönöm . Mosolyog
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #2227 Dátum: 2018. November 18. - 14:32:44 »

sziasztok  nem rég  vásároltam egy  Kragujevac  Mausert 8*57 js  kaliberben azt szeretném kérdezni hogy ehhez a fegyverhez milyen  lőszert tudnátok ajánlani nekem és  magáról a puskáról mi a véleményetek illetve van e valakinek tapasztalata ezzel a fegyverrel . Véleményeket illetve tanácsokat szívesen olvasok . Előre  is  Köszönöm . Mosolyog

Hello!
Először is gratulálok, sok sikert hozzá!
Én is ezt használom...nagyapámtól vettem át 2004ben. 89ben vásárolta újonnan. Én használtam hozzá S-B sierrat 14,26 g nagyon szerette a cső. kifejezettem jól hordta. Nehézkes volt egy időben a beszerzése. Maga a lőszer véleményem szerint jó. Bő vért adott, talán egy kicsit nehéz  (őzre mindenképp).
Mivel nem gondoltam rá, hogy nem tudok bármikor venni...aztán amikor egy hajtás előtt kellett volna nem lehetett beszerezni:( irány a lőtér S-B SPCE. Én erről is azt gondolom, hogy jó lőszer. Szintén volt elegendő vérzés. De a mágnes odarántotta. Abbahagytam használatát, megijedve tőle. Hogy az ijedtségem jogos e nem tudom...!? Ugyan réz köpeny van rajta, de a keménysége révén az alatta lévő acél(acélos) mag nemtudom hogy mennyire öli a csövet( mennyit lövünk belőle-évente 20db--akkor 10 év alatt 200..? )
Így a váltás a SAKO Hamm.-ra esett! 13g. Tiszta lőszer! Értem ez alatt, hogy kevésbé hagy kormot szennyeződést a csőben. Szemlátomást! A zastava csövem jól hordja 2-3 cm lehet vele lőni. Vér..szerintem a S-B jobb volt, ezért most lehet megköveznek...lehet épp úgy jött ki a lépés,-többször. De mindenesetre nagyon sokan használják, köztük én is megelégedéssel!

Kattanós biztosító kattanós gyorsító. Meg kell tanulni kezelni Mosolyog Én úgy előre tudom tolni a biztosítót hogy nem hallani. Nincs kivehető tár. De így nincs is ami eltörjön megsérüljön ha leesik stb. Pár használat után teljes sötétségben egy kézzel nyitod-kiszeded a lőszereket- zárod.
Zárdugattyú...nyilván egy blasernak könnyebben siklik Mosolyog

Schellert kifejezetten szeretem. Jól be kell állítani az elsütő erőt, és gond nincs vele.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
tula
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2228 Dátum: 2018. November 18. - 17:32:05 »

köszi nazzoli a véleményedet  nekem ez egy  billentyűs nem gyórsitós  kellemes elsütés ppu lőszerrel használta az előző tulajdonos  , a fegyver mester azt mondta akinek mutattam hogy ez még hadi csővel van szerelve csak az osztrák voere cég megbütykölte Mosolyog
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #2229 Dátum: 2018. November 18. - 17:41:51 »

köszi nazzoli a véleményedet  nekem ez egy  billentyűs nem gyórsitós  kellemes elsütés ppu lőszerrel használta az előző tulajdonos  , a fegyver mester azt mondta akinek mutattam hogy ez még hadi csővel van szerelve csak az osztrák voere cég megbütykölte Mosolyog

 Piál Vadász valami képet kaphatunk?
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
tula
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2230 Dátum: 2018. November 18. - 17:55:04 »

sajnos itt nem tudok képet küldeni de ha megadod az email címedet oda elküldöm.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2231 Dátum: 2018. November 18. - 17:58:02 »

Nálam is beköltözött egy 8x57es a szekrénybe...hiába, a bogár az bogár...
Sako 85. Nem kérdezem meg, és ne is merjétek elmondani mit szeret a csöve, mert akkor megspóroltok nekem egy két órát a lőtéren  Ördög
Annak meg nem örülnék  Röhög
Első bevetésén geco plus-szal sikeresen lőttem is egy 60 kg körüli sertevadat  Táncol
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2232 Dátum: 2018. November 18. - 19:07:17 »

sajnos itt nem tudok képet küldeni

Hát tanuld meg! 

Hogyan töltsünk fel képet:
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #2233 Dátum: 2019. Január 10. - 22:18:38 »

Hello!

Érdekes dolgot tapasztaltam, természetesen pozitívan konstatáltam.
A S-B SPCE lőszer megújult. Hogy most milyen lett, hogy dolgozik nem tudom, esetleg aki már az újból vásárolt és van tapasztalat megoszthatja.
Először is nem fogja a mágnes a magot. Aztán mint a mellékelt képen is látszik az oldal és a lőszer dobozán lévő adatok ( V200 E200 V300 E300) változtak..



Reméljük a puska ugyanúgy kedveli.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2234 Dátum: 2019. Január 10. - 23:37:46 »

Hello!

Érdekes dolgot tapasztaltam, természetesen pozitívan konstatáltam.
A S-B SPCE lőszer megújult. Hogy most milyen lett, hogy dolgozik nem tudom, esetleg aki már az újból vásárolt és van tapasztalat megoszthatja.
Először is nem fogja a mágnes a magot. Aztán mint a mellékelt képen is látszik az oldal és a lőszer dobozán lévő adatok ( V200 E200 V300 E300) változtak..



Reméljük a puska ugyanúgy kedveli.

Nálam új kaliber a szekrényben, így amit nemrég vettem hozzá egy dobozzal az már ilyen.
A mágnes nem fogja  Igen
Ami ránézésre meglepett, hogy nagyon hosszú lőszer. 83 mm körül. A Geco Plus pl bőven 80 alatt.
A Sako 85 csöve jobban vitte, minimálisan, mint a 13 grammos Sako HH-t.
Pont most végeztem a tőttikével, ha ez beválik, akkor a fenti kettő sajnos vagy nem, de parkolópályára kerül:
13g Nosler Partition, alatta N150-es púder 50 grain, coal=81 mm.
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: