Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58448 alkalommal)
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #150 Dátum: 2016. Január 06. - 23:18:07 »

Csőszájfékkel meg kifejezetten hallásjavító gyógyászati eszköz!
 Emelem
[/quote]

Ez meg még jól is jöhet.... "mit mondtál drágám.... nem hallottam.... tudod, az a fránya puska...."  Vigyorog
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #151 Dátum: 2016. Január 06. - 23:22:02 »

privátba megy
Köszönöm! :-)
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #152 Dátum: 2016. Január 06. - 23:26:32 »

Csőszájfékkel meg kifejezetten hallásjavító gyógyászati eszköz!
 Emelem


Ez meg még jól is jöhet.... "mit mondtál drágám.... nem hallottam.... tudod, az a fránya puska...."  Vigyorog
 

Az zasszonynál lehet jól jön , de ha kint ülsz a lesen már nem biztos  Stoel 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #153 Dátum: 2016. Január 06. - 23:29:52 »

Köszönöm! :-)


nincs mit  Emelem   


egyébként,   van rajt csőszájfék ? 
Naplózva
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #154 Dátum: 2016. Január 06. - 23:33:35 »

 

Az zasszonynál lehet jól jön , de ha kint ülsz a lesen már nem biztos  Stoel 

Ebben igazad van.... de lesen max egyet lövök.... lőtéren meg fülvédő.... Mondjuk Dorogi lőtéren mindig is furcsállottam, hogy az Imre simán elvan fülvédő nélkül.... Nekem kell a fülvédő....
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #155 Dátum: 2016. Január 06. - 23:34:29 »



nincs mit  Emelem   


egyébként,   van rajt csőszájfék ? 
Igen, van rajta.
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #156 Dátum: 2016. Január 06. - 23:42:46 »

Ebben igazad van.... de lesen max egyet lövök.... lőtéren meg fülvédő.... Mondjuk Dorogi lőtéren mindig is furcsállottam, hogy az Imre simán elvan fülvédő nélkül.... Nekem kell a fülvédő....
 

én már ki se bírnám fülvédő nélkül,  fiatalon szartam rá ,meg nem is volt rá lehetőség , aztán itt az eredménye ha a nélkül lövök  szabályosan fáj a lövés   
Naplózva
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #157 Dátum: 2016. Január 06. - 23:43:32 »

 

Az zasszonynál lehet jól jön , de ha kint ülsz a lesen már nem biztos  Stoel 

Egyébként érdekes tapasztalat, hogy a lesen (korábbi puskáimról beszélek, erről még nincs tapasztalatom) nem volt gond a lövés zajával, de ugyanezek a puskák lőtéren fülvédő nélkül már kellemetlenek voltak.... lehet, persze, hogy az adrenalin....  Vigyorog
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #158 Dátum: 2016. Január 06. - 23:47:55 »

 

én már ki se bírnám fülvédő nélkül,  fiatalon szartam rá ,meg nem is volt rá lehetőség , aztán itt az eredménye ha a nélkül lövök  szabályosan fáj a lövés   

Én még fiatal vagyok.... :-) Áprilisban leszek 53... :-) Mondjuk a gyerekkel gokartban már komolyan kűzdenem kell....  Vigyorog A kiscsávó kezdhttps://www.facebook.com/VolenterBalazs/?fref=tseletanulni az autósportba....  Vigyorog
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #159 Dátum: 2016. Január 07. - 08:19:48 »

Kondor Imre használt ilyet Afrikában, de Ő nem igazán aktív a fórumokon... Fejvakarás

Sorry Stoel

Valóban, (görög van a falóba) akire én gondoltam(Genfi) az 300-as Remingron Ultra Magnumot  használ, és nem 338-ast. Viszont lőszer ügyben hátha tud értékelhető információt adni, már ha épp nem a hegyekben van valahol. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #160 Dátum: 2016. Január 07. - 11:53:13 »

Egyébként érdekes tapasztalat, hogy a lesen (korábbi puskáimról beszélek, erről még nincs tapasztalatom) nem volt gond a lövés zajával, de ugyanezek a puskák lőtéren fülvédő nélkül már kellemetlenek voltak.... lehet, persze, hogy az adrenalin....  Vigyorog


Gondolkodtam, hogy okoskodjak-e - főleg kéretlenül - ebben a témában, hiszen igazából csak lőszer ügyben kértél tanácsot. De legfeljebb azt gondolod, hogy mit tépi ez az ürge a száját, nem kérdezte  senki, és te meg úgyis azt csinálsz, amit akarsz…..
Tehát egypár gondolat……. nem tudom, hogy van-e a fegyveren céltávcső, és ha van, akkor milyen, de ha egy ilyen kaliberű könnyű fegyverre csőszájféket applikálnak, azt bizony kevés távcső bírja sokáig. Elhiszem, hogy nem rúg a puska csőszájfékkel, és hogy az érzett rúgás nem olyan nagy, de ezek az erők – ráadásul két, ellentétes irányba ható erő - azért ott vannak, és ha te válladat nem is bántják, a távcsövet úgy össze-vissza rázzák belülről, mint kisbaba a csörgőjét – hacsak nem valami rettenetesen szupererős, rettenetesen szuperdrága speciális cső van rá applikálva. Egy nagy nevű hegyivadászunk 30-378-asa még a csúcskategóriájú Nightforce csöveket is a vásári kínai csövek kategóriájába „jóárasította”.
A másik… lehet viccelődni a csőszájfék halláskárosító hatásán, de ha rajta marad a csőszájfék, akkor én a patron beszerzés mellett egy vadászatra is alkalmas, hangfelerősítőses-de-durranástkioltós füles beszerzésén gondolkodnék inkább………. már ha vadászni is szeretnél a puskával, és nem csak lőtéren hangoskodni. Mert már EGY (!)„rossz” irányba, rossz szögben elengedett csőszájfékes lövés is okozhat halláskárosodást, márpedig vadászat közben ritka a tökéletes pozicióban leadott lövés, ami ugye lőtéren evidens……
Szar dolog ám fülorvoshoz járkálni, és nem vicces az, amit Bull is emlegetett, hogy ha elfelejti az ember a fülest, akkor szó szerint fáj minden lövés. Én egy elbalfaszkodott lövés után járkáltam fülorvoshoz, amit épp egy 338-as okozott és azon még csőszájfék sem volt, csak elég volt bénázni egy kicsit. Na, a csőszájfék az sokkal hamarabb és sokkal nagyobb valószínűséggel garantálja a sikert…… Vigyorog
Én a helyedben, ha megoldható, levenném a csőszájféket, és megnézném úgy, hogy mennyire bírnék így a vassal, mert a csőszájfék több kárt okoz, mint hasznot a te esetedben…..szerintem.
És mind ezek után foglalkoznék csak a lőszerkérdéssel.
Természetesen a te dolgod, hogy mit és milyen mértékben veszel figyelembe, de ahogy elnézem, összesen mintegy két év saját fegyveres múlttal egy .308-as után látogatott meg a hülyebogár, és tettél egy elég jelentős ugrást felfelé(?) Angyal Ebben a kategóriában már más, a .308-as kategóriánál még nem jelentkező szempontok is megjelennek.
Egyébként sok sikert hozzá és legyenek kellemes élményeid a puskával!
 Emelem

Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #161 Dátum: 2016. Január 07. - 12:20:42 »

Üdvözletem!
A héten gazdája lettem egy Remington 700-as 338 Remington Ultra Magnum kaliberű puskának. Megtetszett, megvettem...
Van valakinek tapasztalata, milyen lőszerrel működne jól és azt hol lehet beszerezni? A neten eddig egy boltot találtam, akik ezt a kalibert forgalmazzák....
Segítségeteket előre is köszönöm.

Nézegettem azt a puskát sokáig az aprón, beszéltem is a tulajjal, de letettem a megvásárlásáról.
Az érveimet huszlavika kartárs nagyon jól felsorolta. (Az ellenkező kosárban a fegyver nagyon jó ára volt)
Én a csőszájféket elfelejteném, helyette a kész lőszereket szétütném, és 20%-kal szelídítve nyomnám össze. Csak akkor meg lehet, hogy nem lenne elég sebesség a lövedéknek.  Vállat von

Ne legyen igazam, de lehet, hogy ezzel belenyúltál.  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2016. Január 07. - 12:26:15 »

Gondolkodtam, hogy okoskodjak-e - főleg kéretlenül - ebben a témában, hiszen igazából csak lőszer ügyben kértél tanácsot. De legfeljebb azt gondolod, hogy mit tépi ez az ürge a száját, nem kérdezte  senki, és te meg úgyis azt csinálsz, amit akarsz…..
Tehát egypár gondolat……. nem tudom, hogy van-e a fegyveren céltávcső, és ha van, akkor milyen, de ha egy ilyen kaliberű könnyű fegyverre csőszájféket applikálnak, azt bizony kevés távcső bírja sokáig. Elhiszem, hogy nem rúg a puska csőszájfékkel, és hogy az érzett rúgás nem olyan nagy, de ezek az erők – ráadásul két, ellentétes irányba ható erő - azért ott vannak, és ha te válladat nem is bántják, a távcsövet úgy össze-vissza rázzák belülről, mint kisbaba a csörgőjét – hacsak nem valami rettenetesen szupererős, rettenetesen szuperdrága speciális cső van rá applikálva. Egy nagy nevű hegyivadászunk 30-378-asa még a csúcskategóriájú Nightforce csöveket is a vásári kínai csövek kategóriájába „jóárasította”.
A másik… lehet viccelődni a csőszájfék halláskárosító hatásán, de ha rajta marad a csőszájfék, akkor én a patron beszerzés mellett egy vadászatra is alkalmas, hangfelerősítőses-de-durranástkioltós füles beszerzésén gondolkodnék inkább………. már ha vadászni is szeretnél a puskával, és nem csak lőtéren hangoskodni. Mert már EGY (!)„rossz” irányba, rossz szögben elengedett csőszájfékes lövés is okozhat halláskárosodást, márpedig vadászat közben ritka a tökéletes pozicióban leadott lövés, ami ugye lőtéren evidens……
Szar dolog ám fülorvoshoz járkálni, és nem vicces az, amit Bull is emlegetett, hogy ha elfelejti az ember a fülest, akkor szó szerint fáj minden lövés. Én egy elbalfaszkodott lövés után járkáltam fülorvoshoz, amit épp egy 338-as okozott és azon még csőszájfék sem volt, csak elég volt bénázni egy kicsit. Na, a csőszájfék az sokkal hamarabb és sokkal nagyobb valószínűséggel garantálja a sikert…… Vigyorog
Én a helyedben, ha megoldható, levenném a csőszájféket, és megnézném úgy, hogy mennyire bírnék így a vassal, mert a csőszájfék több kárt okoz, mint hasznot a te esetedben…..szerintem.
És mind ezek után foglalkoznék csak a lőszerkérdéssel.
Természetesen a te dolgod, hogy mit és milyen mértékben veszel figyelembe, de ahogy elnézem, összesen mintegy két év saját fegyveres múlttal egy .308-as után látogatott meg a hülyebogár, és tettél egy elég jelentős ugrást felfelé(?) Angyal Ebben a kategóriában már más, a .308-as kategóriánál még nem jelentkező szempontok is megjelennek.
Egyébként sok sikert hozzá és legyenek kellemes élményeid a puskával!
 Emelem



Két csőszájfékes esetem volt ! Az első a honvédségnél ahol a fülem vonalába került az AMD és olyat ba@ott a dobhártyámra hogy tényleg nagyon fájt.
Rövid idő után komoly halláskárosodást diagnosztizáltak és érdekes módon tipikusan a magas fekvencia tartományokban . (szerencsére a vadászatot nem zavarja)
Második eset egy vendég Blaser R93 -asával történt. Hála a szép rejtett perforálásnak nem vettem észre hogy csőszájfékes (magna port?) Baromit ütött az is - utána már hiába mea culpázott a kedves vendég .   Woest Rííí Szóval nem tréfa dolog és a távcső is tényleg duplán kap a pofonokból .   



Ne legyen igazam, de lehet, hogy ezzel belenyúltál.  Wave

Azért nem olyan veszélyes ez a dolog , van ismerősöm aki eredményesen használja .   Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #163 Dátum: 2016. Január 07. - 13:15:52 »

Egy nagy nevű hegyivadászunk 30-378-asa még a csúcskategóriájú Nightforce csöveket is a vásári kínai csövek kategóriájába „jóárasította”.

Szia Attila!
Már ne haragudj, de ez akár hitel rontás is lehetne ha komolyan gondoltad.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #164 Dátum: 2016. Január 07. - 14:01:24 »

Szia Attila!
Már ne haragudj, de ez akár hitel rontás is lehetne ha komolyan gondoltad.


Nnnna szóval, akkor sikerült akaratlanul is valami darázsfészekbe nyúlnom..... Kacsint Angyal
Ilyenkor van az, hogy a főcímlapon elhangzottakat a főcímlapon kell visszavonni... felköpni, aláállni, megszaggatni a ruháimat, és meghasogatni az arcomat...
Tehát... amennyire én tudom, de ez lehet aljas rosssszindulatú pletyka is !!!, én úgy hallottam, hogy egy N........E  feliratú távcső, ami valószínűleg a kiváló nevű és minőségű távcsőnek kinézetre jól sikerült, de valójában ennek a márkának minden bizonnyal egy gagyi kínai hamisítványa volt, nem bírta a lövéseket egy erős kaliberű csőszájfékkel felszerelt puskából. Én természetesen egy szavát sem hiszem az illetőnek, mert meg vagyok győződve róla, hogy ez a márka még véletlenül sem gyárt silány minőségű terméket, és még véletlenül sem fordulhat elő olyan, hogy ez a márka olyan távcsövet adott ki a gyárból, ami – akár egy hibás darab is – ne bírna ki mindent, ami csak egy távcsővel előfordulhat! Minden eddig ennek ellenkezőjére utaló állításom tévedés, valótlan, és határozottan cáfolom, hogy erre a kiváló márkára bármi rosszat is lehetne állítani!!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: