Oldalak: 1 ... 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 [366] 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726420 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5475 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 21:53:30 »

Ha akkor, amikor én 14 éves voltam, lett volna Internet, és ha az Interneten lett volna Vadászfórum, és akkor, de csak akkor, ha lett volna merszem írni idegen bácsiknak, hogy ugyan már lennének szívesek kezelésbe venni vadászati témával kapcsolatban (talán tanítani?)…… akkor valahogy így írtam volna (arra nem emlékszem, hogy mennyire voltam fostos gyerek, és ha írok is valamit, el mertem volna-e küldeni.......csak most így az idők távlatából a neveltetésemet is figyelembe véve gondolom, hogy kb. ezeket írtam volna):
Nagyon, de nagyon udvarias köszönés és egy pár soros bemutatkozás…..
Majd némi gyerekes ömlengéssel lelkendezés, hogy mindig erre vágytam, és én egész életemben ezt szeretném csinálni…….
Majd gyerekesen eltúlzott sajnálkozás, hogy sajnos sem a családban, sem a baráti körben senki, de senki nincs, akihez ebben a tárgyban fordulhatnék………..
És végül nagyon, de nagyon-nagyon udvarias érdeklődés, hogy az itt levő vadász bácsik közül lenne-e valaki oly szíves, és segítene nekem ehhez a csodához közelebb kerülni…..

Igaz, legalább nem a gímszarvasos topikban kértél „kezelésbe vételt”….. a többit figyelembe véve már ez is valami!


Más időket élünk Druszám!  Vigyorog
Valószínűleg az általad leírtak miatt nem is válaszolt még senki érdemlegesen!

Ma szoliban vagyok. Délután kint dohányzok a bejáratnál két középkorú kolléganővel mikor odajön egy kb 13-14 éves forma srác hozzám, és azt mondja: "Nem dobnál meg egy cigivel"?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #5476 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:06:04 »

Ha akkor, amikor én 14 éves voltam, lett volna Internet, és ha az Interneten lett volna Vadászfórum, és akkor, de csak akkor, ha lett volna merszem írni idegen bácsiknak, hogy ugyan már lennének szívesek kezelésbe venni vadászati témával kapcsolatban (talán tanítani?)…… akkor valahogy így írtam volna (arra nem emlékszem, hogy mennyire voltam fostos gyerek, és ha írok is valamit, el mertem volna-e küldeni.......csak most így az idők távlatából a neveltetésemet is figyelembe véve gondolom, hogy kb. ezeket írtam volna):
Nagyon, de nagyon udvarias köszönés és egy pár soros bemutatkozás…..
Majd némi gyerekes ömlengéssel lelkendezés, hogy mindig erre vágytam, és én egész életemben ezt szeretném csinálni…….
Majd gyerekesen eltúlzott sajnálkozás, hogy sajnos sem a családban, sem a baráti körben senki, de senki nincs, akihez ebben a tárgyban fordulhatnék………..
És végül nagyon, de nagyon-nagyon udvarias érdeklődés, hogy az itt levő vadász bácsik közül lenne-e valaki oly szíves, és segítene nekem ehhez a csodához közelebb kerülni…..

Igaz, legalább nem a gímszarvasos topikban kértél „kezelésbe vételt”….. a többit figyelembe véve már ez is valami!

Tisztelt Huszlavika!
Nagyon tetszik amit leírtál, azonban - tartok tőle - a címzett azt sem érti, mi a bajod (bajunk) a kérésével. Hiszen ő csak kért.
Ez már egy másik generáció...
Üdvözlettel: KF
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #5477 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:31:08 »

Tisztelt Huszlavika!
Nagyon tetszik amit leírtál, azonban - tartok tőle - a címzett azt sem érti, mi a bajod (bajunk) a kérésével. Hiszen ő csak kért.
Ez már egy másik generáció...
Üdvözlettel: KF

Sajnálom ha ilyen az új generáció.
Én négy gyerekemről és két unokámról tudok, Röhög de ők ezt biztos nem írták volna így le. Fa testápoló
Pár percel megelőzött huszlavika a válasszal.
Nem vagyok egy James Joyce, egy nap baromságról nem tudok ezer oldalt írni.
Ezért, csak ezt ítam volna "kisbarátom fuss ennek mégegyszer neki".
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5478 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:40:33 »

Biztos igazatok van Urak....... csak megpróbáltam.  Mosolyog

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5479 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 07:11:35 »

A "tápszeres Doki"-nak, nem jut eszembe a neve  Fejvakarás, van egy felmérése: az átlag szülő napi 7 percet, MONDOM NAPI HÉT PERCET "foglalkozik" a gyerekével, ezért nem szeretem, ha "a mai ifjúság"-ot ostorozzuk! Olyanok Ők, amilyenné neveltük őket, vagy nem neveltük!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5480 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 08:49:39 »

Más időket élünk Druszám!  Vigyorog
Valószínűleg az általad leírtak miatt nem is válaszolt még senki érdemlegesen!

Ma szoliban vagyok. Délután kint dohányzok a bejáratnál két középkorú kolléganővel mikor odajön egy kb 13-14 éves forma srác hozzám, és azt mondja: "Nem dobnál meg egy cigivel"?

Remélem adtál neki!  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5481 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 22:21:02 »

Ha akkor, amikor én 14 éves voltam, lett volna Internet, és ha az Interneten lett volna Vadászfórum, és akkor, de csak akkor, ha lett volna merszem írni idegen bácsiknak, hogy ugyan már lennének szívesek kezelésbe venni vadászati témával kapcsolatban (talán tanítani?)…… akkor valahogy így írtam volna (arra nem emlékszem, hogy mennyire voltam fostos gyerek, és ha írok is valamit, el mertem volna-e küldeni.......csak most így az idők távlatából a neveltetésemet is figyelembe véve gondolom, hogy kb. ezeket írtam volna):
Nagyon, de nagyon udvarias köszönés és egy pár soros bemutatkozás…..
Majd némi gyerekes ömlengéssel lelkendezés, hogy mindig erre vágytam, és én egész életemben ezt szeretném csinálni…….
Majd gyerekesen eltúlzott sajnálkozás, hogy sajnos sem a családban, sem a baráti körben senki, de senki nincs, akihez ebben a tárgyban fordulhatnék………..
És végül nagyon, de nagyon-nagyon udvarias érdeklődés, hogy az itt levő vadász bácsik közül lenne-e valaki oly szíves, és segítene nekem ehhez a csodához közelebb kerülni…..

Igaz, legalább nem a gímszarvasos topikban kértél „kezelésbe vételt”….. a többit figyelembe véve már ez is valami!



   Fejvakarás  Te marslakó vagy ? Esetleg távolabbi csillagképből jöttél ?    Meglepődött
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5482 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 10:48:36 »

Üdv!
Van köztetek olyan aki Pest megyében lakik és szívesen kezelésbe venne a vádászati témával kapcsolatban! Kacsint
Még csak 14 éves vagyok de ebben akarok meg öregedni!
Fiu vagy, vagy lány? Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5483 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 10:54:04 »

Fiu vagy, vagy lány? Ördög Ördög Ördög
Rossz vagy Hansi!
Nem 18, hanem csak 14!!!!! Ördög
De ha lány, akkor szeretettel várjuk a kérdéseivel 2019-ben Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5484 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 12:38:28 »

Rossz vagy Hansi!
Nem 18, hanem csak 14!!!!! Ördög
De ha lány, akkor szeretettel várjuk a kérdéseivel 2019-ben Vigyorog
Nem rossz, csak tárgyilagos. Ördög Amennyiben lány, egy sokkal tartalmasabb vadász-életpályamodellt tudnánk kialakítani, mivel fiatal Diana kevés leledzik. Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5485 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 16:07:10 »

Rossz vagy Hansi!
Nem 18, hanem csak 14!!!!! Ördög
De ha lány, akkor szeretettel várjuk a kérdéseivel 2019-ben Vigyorog

Hol élsz?
Asszem Neked lennének kérdéseid...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5486 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 16:32:40 »

Nem rossz, csak tárgyilagos. Ördög

Zuckervati - Weidmann's heil !    Ördög Vigyorog Wave
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #5487 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 16:32:48 »

Tisztelt Uraim!  Emelem

Alig 4 hónapos kihagyás után kései érkezéssel, a család minden ellenállása dacára úgy döntöttem irány a terület. Semmi komoly szándék, csak 2 kilométerre a falutól, izgatta a " rókás" les a fantáziámat. Elővettem az elmúlt évben szerzett, és től sokat pihent balkezes 0,22 Savage puskámat és reméltem, hogy most lesz alkalom tiszta lövésre. / Eddig 4 alkalommal volt lehetőség de mire élesítettem magam, már bizonytalan lett volna a lövés a kis magnak...

Egy T alakú útkereszteződésben áll a lesünk, rég használtuk, kis dzsungelharc után felgallyaztam hát. Előttem balra ciroktábla, jobbra napraforgó. mögöttem 30 széles senki földje combközépig érő zölddel, azon túl kukorica...

Naplemente után pár perccel már volt némi gyanús mozgás a senki földjén, tőlem jobbra. A szelem jó, gondoltam lesz ami lesz... Erős szürkületben jobb kéz felől, olyan 50 méterre / érkezéskor a közeli bokrot leléptem, hogy legyen mihez mérnem a távot. / róka komám szépen átballagott az úton.   Fejvakarás

Na gondoltam erről lekéstem, de beljebb a tábla ezen a végén homokos, hol hiányosan, hol nem is kelt a napraforgó, így a tisztásokat nézegettem erősen, hogy "hátha" , meg "de jó lenne" , mert a remény minden vadász vállán ott ül és ébren tartja...  Vigyorog  

Végül nyertem, a középső / talán 60 méterre levő kis placcon áll a koma, és néz valamit. Pontos célzás, jó becsapódás és a vörös komám egyet pördülve bedobta magát a naprába, majd kisvártatva majdnem ahol átjött láttam egy kis mozgást a sötétben, de nem értettem mi lehet...  Stoel

Kis várakozás után, biztos ami biztos, mindíg a bizonyítékkal kezdünk, a rálövés helyére mentem. Ahol a koma / mint utóbb kiderül / elöször elfeküdt, kecsegtető "jel" fogadott...


Aztán az út felé haladtam, talán 7 - 8 sornyit, és az út szélén is találtam vérnyomot...


Végül az út túloldalán a magas zöldben olyan 5 méterre ott feküdt az első ezzel a puskával elejtett rókám  Táncol

http://

Sokat vártam, jónéhányat elengedtem, és még több lőszert lőttem el a volt homokbányában, de megérte Mosolyog  

Csodálatos este volt.

Üdv a Vadászoknak.  Emelem

Puska: Savage Mark II. LH
Kaliber 0,22 LR
Lőszer: S&B interceptor
Lőtáv: 60 méter
Menekülési távolság: 20 - 22 méter.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 28. - 03:17:41 írta Sakac » Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5488 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 08:49:09 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5489 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 17:42:21 »

Gratulálok én is!  Emelem Igen

Azt szeretném megkérdezni hogy mért 0,22 LR-al vadászol rókára?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 [366] 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: