Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471554 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2295 Dátum: 2012. November 05. - 17:45:10 »

Szép munka!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2296 Dátum: 2012. November 05. - 19:57:07 »

Zolibátyám, szép munka, szokás szerint Mosolyog  Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2297 Dátum: 2012. November 05. - 21:37:11 »

Szép munka Igen, de talán nem én volnák, ha még a majdnem a tokéletesen is nem akarnák módosítani Fejvakarás. Nem érne meg szerinted próba ként beletenni egy megbuherált KD drivert, és felvinni az áramot legalább 700mA-val? Az XM-L simán bírná Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2298 Dátum: 2012. November 07. - 23:23:58 »

Sziasztok!

Én sem tétlenkedem, készülnek az egy akkus "Szörny" tervei...

- 1x18650/26650
- 52mm lencse
- ~380-400g
- 80...90CRI nagy színvisszaadási indexű melegfehér Cree XM-L led
- ~10W, ~1000lumen, közel 1 óra üzemidő


 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #2299 Dátum: 2012. November 08. - 08:49:45 »

Én sem tétlenkedem, készülnek az egy akkus "Szörny" tervei...

Látom, hogy lesz ebből egy teljes termékcsalád...  Ördög  Igen
Naplózva
fin
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2300 Dátum: 2012. November 12. - 11:17:01 »

Nem telt el a hosszú hétvége sem eseménytelenül.  Mosolyog

Egy hosszú projekt lezárult.
Kezdődött azzal, hogy DX kiárusításban megláttam az alábbi lámpát, és kedvet kaptam kipróbálni

Extra mély foncsor (55 mm), ugyanekkora maximális átmérővel, XM-L leddel.

Kicsit "gépészkedtem" rajta, hogy egy 18650-es aksi is elég legyen bele, meg a dugvillának is legyen hová csatlakozni:

Aztán már csak le kellett homokszórni, a porfestőhöz elvinni, és a végén összerakni. :

Egy egyszerű egymódos KD driver van benne. A tömege sajnos kicsit több lett, mint szerettem volna, 520 gramm, persze egy Kacsával szemben jóval könnyebb így is.

Összehasonlítottam a korábbi nagy lencsés változattal, és azt tapasztaltam, hogy kb. ugyanakkora fényerővel - és méretben - világítja meg a "hotspot"-ot középen, mint a lencsés kivitel, annyi plusz van benne viszont, hogy egy aránylag jól megvilágított fényudvar még látható körös-körül, vagyis kereséshez jobban alkalmas a foncsoros lámpa, mint a fix lencsés.

Remélem nem untattam senkit.  Emelem


Nekem ez a lámpa módosított gyári driverrel (kb 3.5A/led) és dedómolt xm-l-lel 100000 lux felett tud. Gyári driverrel és dómos xm-l-lel ha jól emlékszem 40000 felett tudott valamivel.
Vállalkozó szelleműeknek érdemes megpróbálni dedómolni az xm-l-t, igaz kisebb lesz a spot valamivel, de garantált dupla erős spot, és melegebb színárnyalat (neutral - warm white határán valahol). Igazi vadász mod. Mosolyog Reflektornál és lecsénél is működik.
 A gond annyi, hogy könnyű tönkretenni a ledet, könnyen leszakadnak a hajszálnál vékonyabb vezeték bekötések, és a foszfor rétek is könnyen lejön. Viszont vannak praktikák, amivel minimalizálni lehet ezeket a problémákat. A lényeg, hogy fel kell melegíteni a ledet 80-100°C-ra, se többre se kevesebbre. Én 2A körüli árammal szoktam melegíteni a ledet, közben IR hőmérővel mérem a hőt.  Utána a vezetékekkel átellenes oldalon le lehet pattintani óvatosan a dómot. Nekem már gyakorlatilag 100%-os a siker rátám.
Dinodirecten 4$ környékén van xm-l T6, sőt kuponnal lehet olcsóbb is...

ha valakit érdekel itt egy tutorial (én csináltam, nem tudok angolul, szóval lehetnek hibák a szövegben Mosolyog )




Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2301 Dátum: 2012. November 12. - 18:02:50 »

Hm, érdekes variáció. Az XM-L kisugárzó foka 120, ha leveszed róla a védo réteget /dedomolt XM-L/, akkor szukebb lessz a kisugárzó fok, kissebb a spot, és erosodik a lux? Hát ez meglep Vállat von, nem logikus, de mivel nem próbáltam, nem vitatkozok. A kissebb spot még jobb is, foleg a zoom lámpánál. Próbálta ezt más is? Az lep meg nagyon, hogy ezzel a módosításal egész 2,5-el nol a fényero?
Naplózva
fin
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2302 Dátum: 2012. November 13. - 00:48:09 »

Nehéz megmondani, hogy hogyan  változik a sugárzási fok. Amire én gondolok (meg mások is) , hogy dómmal az effektív fényemittáló felület nagyobb, mint dóm nélkül. A dóm felnagyítja a foszforréteget, ezzel együtt arányosan csökken a fényessége, dóm nélkül pedig "kisebb" a foszforfelület de intenzívebb a fénye, ezért erősebb a spot.

így változik a vetítési kép:

 

A dedómolt lámpa egy small sun zy-t08, a dómos meg egy stl-v2 klón.
Amikor még mindkettő dómos volt, akkor szinte egyforma volt a vetítésük és kb 50-55eluxot tudtak, a small sun dedómolás után 110e luxot tud max.
 
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2303 Dátum: 2012. November 13. - 06:53:33 »

Hát a képeken dóm nélkul sokkal jobban világít, és az árnyalat is szebb Igen, biztos kipróbálom valamelyik zoom lámpában. Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2304 Dátum: 2012. November 22. - 11:51:17 »

Uraim!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Heliátor puskalámpát használok. Az akku egy hasi-tasiban van a derekamon. A vezeték forrasztva van az  akku saruira, majd jön egy sorkapocs. Innen egy kéteres vezetékkel vittem ki egy bajonettzáras csatlakozóhoz. Sajnos így is előfordul, hogy nincs rendes érintkezés. Az eredeti tűzősarus megoldásnál ez is sokkal jobb, de ha valaki megbízhatóbb megoldást tudna javasolni, azt megköszönném.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #2305 Dátum: 2012. November 24. - 21:45:08 »

Uraim!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Heliátor puskalámpát használok. Az akku egy hasi-tasiban van a derekamon. A vezeték forrasztva van az  akku saruira, majd jön egy sorkapocs. Innen egy kéteres vezetékkel vittem ki egy bajonettzáras csatlakozóhoz. Sajnos így is előfordul, hogy nincs rendes érintkezés. Az eredeti tűzősarus megoldásnál ez is sokkal jobb, de ha valaki megbízhatóbb megoldást tudna javasolni, azt megköszönném.


Szia Fomec! Emelem

Egy kis technikai elsősegély:

Én ugyanígy használtam azzal a különbséggel, hogy nem voltak forrasztva a sarukra a vezetékek. Nekem tűzősaruval volt. Nekem is lejött néha-néha a tűzősaru, da legnagyobb gondom nem ez volt, hanem az, mikor a kábel ide-oda koppant célzás közben,s többször is beakadt a vezeték célzás közben. Egyszer a les-zsák szíjával összekeveredett a vezeték, mire fel a mezőn habzsoló kondát sikeresen elriasztottam a nagy bogozásban. Na itt öntötte el az agyamat a sz@r, méghozzá végleg. Ekkor találtam ki az alábbi képeket látható megoldást.





Először vágtam kb. 4 mm széles csíkokat bicikli-belsőből, melyeket a puska tusának a pisztolymarkolatára és közvetlenül a pofadékra húztam a szíjkengyel után.
Második lépésként a Heliatort felraktam a céltávcső mellé a tusra, s a láthatóan lerövidített kábelt áttekertem egyszeresen a céltávcsövön úgy, hogy a pisztolymarkolatnál fusson keresztül jobb oldalt. Áthúztam a kábelt az markolatnál lévő biciklibelsőn, majd másodjára a pofadéknál is.
Ezt követően egy erős gumis zsinórt (rövidáru boltokban km-számra kapni különböző vastagságban) vagy 4-szer áttekertem a pofadéknál. Ez alá betoltam a kis méretű lap-akkumulátort. A sarukat a helyükre raktam és kész.

Nos nem túl dizájnos, az egyszer biztos. Hátrány az ocsmány kivitel mellett az, hogy csak kis akkumulátort használhatsz hozzá, mert a nagy egyszerűen kifordul a rögzítés alól a súlya miatt. Így talán 5, max 10 percnyi világításod van, tehát sarki fényt nem fog produkálni az biztos. De nem hinném, hogy ez a cél, úgyhogy meg fog felelni. Kacsint
Előnye viszont, hogy a zsinór elrendezése nagyon kényelmes, ismétlésben sem zavar, ráadásul az akkumulátor felkerülése a puskára kiegyensúlyozza a nehéz lámpa okozta többletsúlyt a tus elején. Érezhetően csökken a visszarúgás is, ráadásul nem kell félned attól, hogy a saruk lecsusszanhatnak, vagy hogy nem lesz érintkezés, s hogy esetleg a zsinór összebolondul valamivel vagy beakad valahová.
Én kb. 2 perc alatt fel tudom szerszámozni a fegyvert. Mióta így használom (kb. 4 éve, előbb is eszembe juthatott volna!), azóta nyugodtak az éjszakai leseim. Azelőtt állandótan a nyüves vezetékkel bajlódtam, folyton kézben tartva a puskát, hogy mindig akcióra kész legyen, ne legyen fennakadás.
Azóta nem kell ezzel bajlódnom.
Remélem tudtam segíteni, egy próbát mindenképp megér!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2306 Dátum: 2012. November 25. - 20:34:14 »

Szia Beregi!
Először is köszönöm a válaszod és az ötleted.
Mekkora és milyen akkumulátort használsz?
Néhány napja történt meg velem ebben a szezonban immár harmadszor, hogy nagyon nagy disznóra nem tettem lövést a lámpa hibája miatt, mert nem láttam tökéletesen a céltávcsőben. Na, ezért kezdtem el kutakodni más megoldások után.
Üdv: fomec
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #2307 Dátum: 2012. November 25. - 21:07:56 »

Szia Fomec!

Nincs mit, ha az ember tud, akkor segítsen, másképp Ő se várhat joggal segítséget senkitől.

Nos, én ha jól emlékszem, a legkisebb teljesítményű aksit használom, persze csak az előnyös mérete miatt, mert kb. akkora mint egy nagyobbacska mobiltelefon.
Teljesítményre úgy emlékszem, hogy 6 amper-órát tud. Sajnos a 12-est nem tudod rá felrakni a mérete és a súlya miatt. Viszont ha van hozzá feltépőzárazható tokod, akkor menni fog, mivel a gumis gurtni miatt nem ajánlottam csak a nagy aksit.
De a vastagsága miatt kérdéses lesz így is, nem tudom, hogy a jobb kar hogyan fér majd el célzás közben. De a puding próbája az evés: tedd fel a nagyot, kapd vállba a puskát, akkor majd kiderül. Sam6


Mindenesetre a kis aksival elboldogultam eddig is. Minden vadászat előtt töltöm vagy 2 órát és kész. Ha az aksit nem is tartod meg az ötleteimből, de a rögzítést szerintem próbáld ki egy párszor majd vadászaton. Biztosan így fogod majd ezután használni. Hidd el, ég és a föld lesz a különbség. Kacsint
Jó kísérletezgetést!  Wave

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #2308 Dátum: 2012. December 02. - 20:59:29 »

Üdv a vadászó lámpásoknak  Mosolyog !
Kérdezném az itt megfoduló lámpás guruktól, hogy a pár hónapja ajándékba kapott lámpámból lehetne-e tuti puskalámpát készíteni. Eredetilag kereső lámpának kaptam, de elég jól világit és jól fókuszálható, tiszta fehér fénnyel. A lencséje szerintem műanyag, de kb. 150-re elvilágít, de valahogy nem az igazi.  Vállat von
Lát erre valaki lehetőséget, mert puskalámpát kellene cserélnem, és teljesen tanácstalan vagyok mit vegyek.
Teszek fel képet róla a jobb "meglátás" végett !

további szép napot  Emelem

Naplózva
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #2309 Dátum: 2012. December 02. - 21:02:54 »

Na ez nem jött össze, a képet nem tudom valamiért beszúrni, talán nem jól csinálom, segítsetek !!!

Saját gépről nem tudsz beilleszteni képet. Olvasd ezt http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0  és menni fog. Ráadásul ha nem vagy biztos benne ott a gyakorlótér is. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 03. - 05:15:22 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: