Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 328632 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Január 14. - 22:12:08 »

Nem tudom mennyit adott érte nem került szóba. biztos nem adták drágán. Vállat von

Csak azért kérdeztem, mert rendszeresen figyelem az árakat az aprókban. Az "eladók" Mosolyog 65-75-85.000 Mosolyog forintokért kínálják ezeket a puskákat, sőt a hadi Nagantokat is! Szerintem ha minden jó a fegyveren, megfelelő a céltávcső és szerelék, van mód a kipróbálásra döntés előtt, akkor szabad maximum 50 ezret adni értük! Hogy ennyiért nem adják? Akkor nem kell megvenni! Szerintem.
Naplózva
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Január 14. - 22:18:49 »

Hát én nem is pazarolnék ilyenre pénzt. Nagybáttyámnak van 1 de pénzt nem adott érte(kapta). Jól hord de nekem nem tetszik. Nagyon botor,nehézkes a működése. Nem nyűgöz le.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Január 14. - 22:22:43 »

Az IZH-18 sem éppen az de szerintem klasszisokkal jobb. 50-et az jobban +ért.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Január 15. - 08:32:38 »

Három doboz hadilőszer+3 év állas tisztítás nélkül=használhatatlan fegyvercső.Megeszi a rozsda. :EH

Bizony bizony.
Nem is tud egy vadász kilőni egy csövet, hisz nagyon ritka hogy 7-8000 lövést akár egész élete alatt lő egy puska egy vadásznál. (biztos van kivétel)
A nagy baj a sokat emlegetett tisztítás hiánya.
Főleg a régi higanyfulminátos csppantyús lőszerek..... ugy eszik tisztítás nélkül a csövet, hogy szinte csámcsog.
Ha valaki ilyent használ feltétlen szalmiákkal pucolja, annak semii más nem használ, az sem ha utánna lő más lőszert.

Az hogy nem stabil már a lövedék valószínü hogy abból van, hogy le van rozsdálva a huzagolás.
Nivel 10 drallos csővel készültek a gvk igy nem lehet hogy a lövedéktömeg volt tul nagy az mfs lőszernél.


Van egy hasonló sztorim elrémítésnek.

kb ! évvel ezelőtt felhív egy ismerősöm hogy akkkora márlija van mint állatm nert talált egy sportklubnál elfekvőben egy nagyöbü sportpuskát.
Orosz gyártmányú zenit puska volt. 100.000 -ért meg is lehetne veni, ujságolta.
Először elfogott az irigység természetesen.
Felhívtam az eladó klubot, ismertem is az eladót, nagyon jól.
Mint kiderült 78-80 ban került hozzájuk, vadi ujonan 4 db abool ez van csak mivel el van a tus deformálódva rajta, hozzáér a csőhöz.(valszeg nedves volt a fa mikor Igor Iljevics kifaragta, és száradáskor görbült)
És ,hogy anno csak lőtt vele Ő személyesen párat rájött hogy hozzáér a tus és dobálja a lövéseket és csak a másikakat használták, ezt vissz a dobozba és fel a fegyverszobában a szekrény tetejére.
Másnap elmentünk ott is vilt a tetején, elővéve irtó gyönyörű, még a gyári zsírszag megcsapott minket.......... Nem ragozom tovább, a sárga irígyséj emésztett, bevallom.
Elővettem ki akarom húzni a zárat hát nagyon nehezen jön, kicsit ropogva.
A csövön nem lehetett átlátni, ugy be volt a 7,62 54R rozsdásodva,
Egy puskavesszővel fél marék durva revér piszkáltunk ki hogy átlássunk.
Huzagnak nyoma sem volt, még egy centin sem, pedig kívülről 110% os volt a puska.
No elmult az irigység azonnal.

Nagyon jól ismerem aki az eladő volt és más lövő is ugyan ezt mondta aki 78-80 ban ott volt amikor elrakták, sajna csak kefével kihúzták és ment vissza a dobozba.
Kb 10db lövés és 22 év elég volt erre.

No hát tisztítson mindenki ugy hogy jusson eszébe ez, és tiszta szívből suvickoljon.


Üdv mindenkinek
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Január 15. - 18:12:09 »

Csak azért kérdeztem, mert rendszeresen figyelem az árakat az aprókban. Az "eladók" Mosolyog 65-75-85.000 Mosolyog forintokért kínálják ezeket a puskákat, sőt a hadi Nagantokat is! Szerintem ha minden jó a fegyveren, megfelelő a céltávcső és szerelék, van mód a kipróbálásra döntés előtt, akkor szabad maximum 50 ezret adni értük! Hogy ennyiért nem adják? Akkor nem kell megvenni! Szerintem.
Ebben van valami. Érdeklődtem egy iránt, 60 ezer volt. Az eladó azt mondta, a távcső régi, a cső pedig lehetne jobb is. Egy cső vagy jó, vagy nem.  Fejvakarás Olyan valószínűleg nincsen, hogy kicsit rossz cső. Az már valamilyen szinten biztosan a pontosság rovására megy. De azt mondta, éppen ezért 60 ezer. Érdeklődés befejezve...  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Január 15. - 19:39:07 »

Ebben van valami. Érdeklődtem egy iránt, 60 ezer volt. Az eladó azt mondta, a távcső régi, a cső pedig lehetne jobb is. Egy cső vagy jó, vagy nem.  Fejvakarás Olyan valószínűleg nincsen, hogy kicsit rossz cső. Az már valamilyen szinten biztosan a pontosság rovására megy. De azt mondta, éppen ezért 60 ezer. Érdeklődés befejezve...  Mosolyog

40-ért adtak el egy tip-top puskát, varia távcsővel, oldható körmös szerelékkel! Lecsúsztam róla, sajnos! Szomorú
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Január 15. - 20:03:36 »

Oghh...nekem múlt héten akartak eladni egy GV-t,4x32ZJ-vel ,rozsdás csővel 95ért. :)Mivel eddig nagyon korrekt és rendes volt az eladó ,ezért csak hümmögtem egy sort,majd visszaadtam neki a fegyvert és nem röhögtem képen,viszont nem éppen jó érzés,hogy a kezdőket át akarják verni általában... biztos lesz valaki akinek semmi tapasztalata nincs és megveszi....Szomorú
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Január 15. - 20:14:57 »

Oghh...nekem múlt héten akartak eladni egy GV-t,4x32ZJ-vel ,rozsdás csővel 95ért. :)Mivel eddig nagyon korrekt és rendes volt az eladó ,ezért csak hümmögtem egy sort,majd visszaadtam neki a fegyvert és nem röhögtem képen,viszont nem éppen jó érzés,hogy a kezdőket át akarják verni általában... biztos lesz valaki akinek semmi tapasztalata nincs és megveszi....Szomorú

Ha egy használt fegyveren BÁRMILYEN külsérelmi nyom van, azt inkább ott kell hagyni, sok bosszúságot meg lehet így spórolni! A kisebb hibákat az eladó kijavíttatja, ha nem teszi, akkor olyan drága a javítás, hogy nem éri meg! Sok használt puskát árulnak, érdemes többet megnézni!
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Február 04. - 14:44:06 »

Szia Tomek!
Kinél érdeklődtél az öreg Fég-re,lehet,hogy egy put kérdeztünk?!Mit mondott a tulaj pontosan a fegyverre?
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Február 04. - 16:06:34 »

Szia Tomek!
Kinél érdeklődtél az öreg Fég-re,lehet,hogy egy put kérdeztünk?!Mit mondott a tulaj pontosan a fegyverre?
Szia!
Küldtem egy privit! Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Hawkyx
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Március 28. - 11:01:12 »

Érdeklődnék, tud e valaki oldalsó szereléket Fég GV hez.
Ill. honnan lehetne beszerezni?
Naplózva

Fég GV 7.62x54r
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Március 28. - 13:45:51 »

Érdeklődnék, tud e valaki oldalsó szereléket Fég GV hez.
Ill. honnan lehetne beszerezni?

Üdv!
Milyen "oldalsóra" gondolsz? Régi hadi tipusúra, vagy vadászosra, aminek a hátsó lába van "oldalt"?
A komlói Peti István gyárt Mosinra szereléket,  T: 30/281-3285
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #177 Dátum: 2009. április 01. - 22:11:44 »

Szasztok, GV-sek !
Kellene valaki szakember aki megmondja mit ér egy GV 6x42-es MOM-mal?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2009. április 01. - 22:14:24 »

Szasztok, GV-sek !
Kellene valaki szakember aki megmondja mit ér egy GV 6x42-es MOM-mal?

Gyorsítós?
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #179 Dátum: 2009. április 01. - 22:34:59 »

igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: