Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234835 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #1065 Dátum: 2017. Január 25. - 13:51:36 »

Most ez a weaver sín a menő. Vannak is előnyei. De szvsz pont nem FÉG-re lett kitalálva. Ott van a puskádon a világ egyik legmegbízhatóbb szereléke. Arra mozdulj rá,hogy valami igazán jó mester megjavítsa,mert akkor száz évig megint szerelék lesz. Majd ha a mester mondja,hogy cserélj,na akkor kezdj el agyalni. Vagy még akkor sem,mert szerintem akkor azt is fogja mondani mit tegyél rá.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #1066 Dátum: 2017. Január 25. - 14:07:03 »

Megértettem 

Látogasd meg Ma-98-t .... ha már itt tanulsz Sopronban. Még gyakorolni is tudsz majd.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
B.Bálint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #1067 Dátum: 2017. Január 25. - 14:09:12 »

Mindenképp megfogom keresni  Mosolyog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1068 Dátum: 2017. Január 25. - 14:30:37 »


A weaver sín nem számít annak, hiába teszel rá oldható gyűrűket, nem lesz 100%-os visszarakás után. Rííí


Hangsúlyozottan mindenféle előző összefüggésből kiragadva ezt a kijelentést (már ha szerinted szabad itt a fórumon egy adott témából másik kérdést származtatni ill. tovább tárgyalni), ez így ex katedra szerintem "kicsit" sántít. Mi számítana Neked "100%-osnak visszarakás után", illetve milyen oldható Weaver szerelékkel volt ilyen "rossz" tapasztalatod?
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1069 Dátum: 2017. Január 25. - 23:59:10 »

Akkor még egyszer elmondanám, FIGYELD a SZÁMAT, amit Te akarsz rátenni az nem oldható szerelék...  Fejvakarás
A weaver sín nem számít annak, hiába teszel rá oldható gyűrűket, nem lesz 100%-os visszarakás után. Rííí

 Emelem
Nekem az első golyós vadászpuskámon Shuli patent (körmös) szerelék van, azóta sok távcső szereléket láttam és ki is próbáltam, de az oldhatók  közül a Weaver illetve a Picatinny (egyrészes alsó rész) az a két szerelék amely 99%-ban ugyan oda "állt" vissza.
Természetesen ezek nem szépségdíjas szerelékek.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1070 Dátum: 2017. Január 26. - 01:55:04 »

Akkor még egyszer elmondanám, FIGYELD a SZÁMAT, amit Te akarsz rátenni az nem oldható szerelék...  Fejvakarás
A weaver sín nem számít annak, hiába teszel rá oldható gyűrűket, nem lesz 100%-os visszarakás után. Rííí

 Emelem
 

Szerintem is ugyan oda vissza lahat rakni, es ugyan oda fog hordani a puska ahova elotte hordott, es meg csak jegyezgetni, markolgatni  sem kell a weavert. Csak egyszeruen ugy kell az oldhato gyuruket  - de legalabb az egyiket –  folrakni hogy  az atmeno csavarok a horony oldalfalara rafeszuljon.  Azutan mar csak azt kell megjegyezni hogy hatul vagy elol passzentos. Egyepkent ha nem igy csinalod akkor is annyira kicsi a jatek hogy 100m –en a celzaskor szinte eszre sem veheto!
Persze azt mondanom sem kell hogy egy ilyen tavcso visszarakast egy nagyon pontos es hozzaertest nagyon igenylo elsodleges felrakas elozi meg. Gondolok en olyanokra  hogy a gyuruk sikbaraszelese,  (mindehhez nagyon egyszeru szerszamok kaphatok, vagy hazilag is elkeszithetok)  
         Itt lehetne arrol beszelni hogy, a gyuru belso feluleten levo kituremlesek, vagy onteshibak nem azert vannak hogy a gyuru es tavcso fala kozotti kontaktot erositsek hanem ellenkezo reaktust ideznek elo. Inkabb a gyiru es a tubus kozotti feszultseget hivatottak fokozni.
        Vagy teszem azt a csavarok ugyan olyan erovel valo meghuzasa. (erocsavarhuzo) Egy ilyen muvelet elvegzesehez manapsag mar nem lehet csak annyi tudas  hogy aszongya hogy, a csavarokat nem szabad “megtepni”!
          Manapsag mar egy ilyen muvelet hogy tavcso belovese, a szerelekek folrakasa, mar annyi segedeszkozzel rendelkezik hogy, aki rendelkezik egy kis muszaki tudassal, gondolok en arra hogy egy ego becsavarasahos nem kell meg ket ember segitseg aki a letrat forgatja, (elgondolni is mereszseg volt egy par evvel ezelott hogy, fuggolegesen es vizszintesen a fegyvert es vele egyutt a szereleket is be lehet allitani)    
Szo. mindentol eltekintve, termeszetes hogy a mestereket igenybe lehet venni es legtobje erti is a dolgat.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 26. - 09:32:34 írta Németh Lajos » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1071 Dátum: 2017. Január 26. - 02:06:10 »

 
 (elgondolni is mereszseg volt egy par evvel ezelott hogy, fuggolegesen es vizszintesen a fegyvert es vele egyutt a szereleket is be lehet allitani)   


 

Es van hzza megfelelo eszkoz  :Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1072 Dátum: 2017. Január 26. - 08:59:23 »

Tisztelt moderetorok!
Kerem a #1070 szamu hozzaszolasom utolso mondatat torolni.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1073 Dátum: 2017. Január 26. - 12:17:26 »

Nekem az első golyós vadászpuskámon Shuli patent (körmös) szerelék van, azóta sok távcső szereléket láttam és ki is próbáltam, de az oldhatók  közül a Weaver illetve a Picatinny (egyrészes alsó rész) az a két szerelék amely 99%-ban ugyan oda "állt" vissza.
Természetesen ezek nem szépségdíjas szerelékek.

 Igen  Teljesen ugyan ez a tapasztalatom és az ízlésem is.  Technikailag nagyon jó szerelék de inkább géppisztolyra való .
Azt már mindenki eldönti hogy neki mi a fontos .                                                                                                               Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #1074 Dátum: 2017. Február 01. - 11:59:24 »


  Jól tévedek,hogy egy belső sínes Zeiss céltávcsövet csak a hozzávaló speciális szerelékkel lehet felrakni? Ugyanis külső sínest már láttam gyűrűs szerelékkel feltéve puskán.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1075 Dátum: 2017. Február 01. - 12:08:15 »

  Jól tévedek,hogy egy belső sínes Zeiss céltávcsövet csak a hozzávaló speciális szerelékkel lehet felrakni? Ugyanis külső sínest már láttam gyűrűs szerelékkel feltéve puskán.

Mit értesz külső sín alatt?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #1076 Dátum: 2017. Február 01. - 12:14:11 »

Mit értesz külső sín alatt?

A régebbi Zeisseken azt a szép sínt a távcső alján. Amire anno felcsavarozták a suhli szerelék kampóit. Vagy éppen valami mást.  És mielőtt megkérdezed,hogy voltaképpen mit értek belső sín alatt Vigyorog hát az újabb Zeisseken azt a vájatot (vagy mit), amibe belemegy a szerelék. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1077 Dátum: 2017. Február 01. - 12:36:27 »

A régebbi Zeisseken azt a szép sínt a távcső alján. Amire anno felcsavarozták a suhli szerelék kampóit. Vagy éppen valami mást.  És mielőtt megkérdezed,hogy voltaképpen mit értek belső sín alatt Vigyorog hát az újabb Zeisseken azt a vájatot (vagy mit), amibe belemegy a szerelék. Emelem

Sosem volt sínes távcsövem, így bár a Zeiss mostani sínjét ismerem, nem tudom, Te melyikre gondolsz a régebbieket illetően. Ide kép feltöltésével ne vesződj, de esetleg egy linked nincs egy ilyen fényképhez?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1078 Dátum: 2017. Február 01. - 13:36:07 »

Belső sínes az a céltávcső, melynek tubusán középen a kiszélesedés között van a sín.
Külső sínes pedig, melynek a frontlencse alatt csak az elején van egy rövid sín.  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1079 Dátum: 2017. Február 01. - 14:00:49 »

Belső sínes az a céltávcső, melynek tubusán középen a kiszélesedés között van a sín. Külső sínes pedig, melynek a frontlencse alatt csak az elején van egy rövid sín.  Wave
 Emelem

Kösz. Akkor ezért lehet felszerelni gyűrűvel is, mert nem lóg ki semmi az átmérőből... ezt nem fogtam át szellemileg, nekem csak a "külső sínes" volt meg fejben...  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: