Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234808 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #660 Dátum: 2015. November 20. - 16:40:49 »

Véletlen a végén található kupak nem tekerhető le ?

Mert ha igen, akkor az alatta lévő 4 csavarral be is tudod nullázni a saját céltávcsövedhez, hogy középen legyen a szálkereszt.
hagyományos hidegbelövőmnél ez járható út. Emelem



Minden esetre nem lehet a beallitast a nagymamara bizni mert annak remeg a keze. Ördög 
Vagyis egy rossz mozdulattal ugy elmegy a kep hogy napokba telhet hogy visszakersd, szo. csak finoman.  Csodalk
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #661 Dátum: 2015. November 20. - 16:47:59 »



Minden esetre nem lehet a beallitast a nagymamara bizni mert annak remeg a keze. Ördög 
Vagyis egy rossz mozdulattal ugy elmegy a kep hogy napokba telhet hogy visszakersd, szo. csak finoman.  Csodalk

Kedves Miklós!

Ez (már megint) érthetetlen zagyvaság!

Kérem lefordítani!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #662 Dátum: 2015. November 20. - 17:28:07 »

Kedves Miklós!

Ez (már megint) érthetetlen zagyvaság!

Kérem lefordítani!
 
Kedves Attila, Valaki mar emlitette volt a hidegbelovok mukodesi elvet miszerint a vegtelensegbe valahol nullazodik a beallitasi pon.
Szives engedelmeddel, cask figyelmeztenni szerettem volna (aki erti) mindenkit hogy egy eroteljes csavaras a csavarokon igen nagy elterest jelenthet a vegtelenben.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #663 Dátum: 2015. November 20. - 18:05:56 »

Köszönöm mindenki válaszát!
Gondoltam én ezt, de reménykedik aki él! Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2015. November 20. - 18:26:02 »

 
Kedves Attila, Valaki mar emlitette volt a hidegbelovok mukodesi elvet miszerint a vegtelensegbe valahol nullazodik a beallitasi pon.
Szives engedelmeddel, cask figyelmeztenni szerettem volna (aki erti) mindenkit hogy egy eroteljes csavaras a csavarokon igen nagy elterest jelenthet a vegtelenben.

Kedves Miklós !

Fogalmad sincs az egészről, megint bizonyítottad, hogy fogalmad sincs róla miről beszélsz.

Olvass vissza, miről és mit írtam, semmi köze a végtelenhez, ebből is tudható, hogy a kollimátorban elhelyezett beosztásnak semmi köze állíthatóságilag a végtelenhez, képminőséghez.

Nem véletlen, hogy a kaliberes kollimátorokat állíthatóvá gyártják, csak sokan nem tudják, mint ahogy Te sem.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #665 Dátum: 2015. November 20. - 18:42:33 »

Na ezért próbáltam tisztázni, melyik esetet takarta az eredeti kérdés: "Múlt héten öt lövés kellett lezérózni a puskát a szemmel összenézéshez". Ez az én értelmezésemben inkább azt jelentette, hogy első alkalom, olyan puskán, ami még nem volt ilyennel belőve és "megjegyezve".. Wave

Igen, erről volt szó.
Távcsőcsere volt a puskán, és fogalmam sem volt róla, hogy hova nézett a távcső.
Nem is a patron ár miatt kérdeztem, hanem nem mindegy, hogy mennyit hangoskodik az ember Kacsint (meg a lőtér is drága.. Stoel Vigyorog)
Azt tudtam, hogy ezt az összeállítást jól lövi a cső, nem is ez érdekelt, de, ha ezzel a kulimátorral esetleg hidegen össze lehetne a két csövet lőni, akkor kevesebbet kellene a lőtéren hangoskodni.... ezért kérdeztem csak.
Azért nem minden esetben sikerül ilyen szűkre a "hidegbelövés", és először én is 50-en szoktam megnézni, a pisztoly lap méretből, de még a feketéből sem figyel ki a lövés általában, de most esett az eső, és éppen akkor kezdett rá igazán, amikor a finomhangolásra került a sor, úgyhogy 100-on kb. egy centi magasan volt középen, aztán már csak egyet kattintottam felfelé, de már nem volt idő éles végső próbára, merthogy sz@rrá ázott minden.
Ha viszont ezzel a kulimátorral ezt esetleg lehetne alapból hozni, az azért jobb lenne, mint mondottam idő és decibell kímélés is jelentős lehetne.
A TAL által hozott eredmény felettébb szimpatikus, kérdés, hogy gyakorlat nélkül én tudnám-e? Ördög
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #666 Dátum: 2015. November 20. - 18:47:25 »

Igen, erről volt szó.
Távcsőcsere volt a puskán, és fogalmam sem volt róla, hogy hova nézett a távcső.
Nem is a patron ár miatt kérdeztem, hanem nem mindegy, hogy mennyit hangoskodik az ember Kacsint (meg a lőtér is drága.. Stoel Vigyorog)
Azt tudtam, hogy ezt az összeállítást jól lövi a cső, nem is ez érdekelt, de, ha ezzel a kulimátorral esetleg hidegen össze lehetne a két csövet lőni, akkor kevesebbet kellene a lőtéren hangoskodni.... ezért kérdeztem csak.
Azért nem minden esetben sikerül ilyen szűkre a "hidegbelövés", és először én is 50-en szoktam megnézni, a pisztoly lap méretből, de még a feketéből sem figyel ki a lövés általában, de most esett az eső, és éppen akkor kezdett rá igazán, amikor a finomhangolásra került a sor, úgyhogy 100-on kb. egy centi magasan volt középen, aztán már csak egyet kattintottam felfelé, de már nem volt idő éles végső próbára, merthogy sz@rrá ázott minden.
Ha viszont ezzel a kulimátorral ezt esetleg lehetne alapból hozni, az azért jobb lenne, mint mondottam idő és decibell kímélés is jelentős lehetne.
A TAL által hozott eredmény felettébb szimpatikus, kérdés, hogy gyakorlat nélkül én tudnám-e? Ördög
 Emelem

Megint két dologról beszélünk: a 3-5, vagy az 5-10 szimpatikus (mindkettőt TAL mondta, csak az egyik visszaellenőrzésre vonatkozik, a másik első kísérletre).

Ja, bizonyára szőrszálhasogatás, de: kollimátor.  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #667 Dátum: 2015. November 20. - 18:51:11 »

........................................................

Ja, bizonyára szőrszálhasogatás, de: kollimátor.  Wave

...lehet, de úgy nincs semmi értelme... Vigyorog  Angyal Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2015. November 20. - 18:53:23 »

Igen, erről volt szó.
Távcsőcsere volt a puskán, és fogalmam sem volt róla, hogy hova nézett a távcső.
Nem is a patron ár miatt kérdeztem, hanem nem mindegy, hogy mennyit hangoskodik az ember Kacsint (meg a lőtér is drága.. Stoel Vigyorog)
Azt tudtam, hogy ezt az összeállítást jól lövi a cső, nem is ez érdekelt, de, ha ezzel a kulimátorral esetleg hidegen össze lehetne a két csövet lőni, akkor kevesebbet kellene a lőtéren hangoskodni.... ezért kérdeztem csak.
Azért nem minden esetben sikerül ilyen szűkre a "hidegbelövés", és először én is 50-en szoktam megnézni, a pisztoly lap méretből, de még a feketéből sem figyel ki a lövés általában, de most esett az eső, és éppen akkor kezdett rá igazán, amikor a finomhangolásra került a sor, úgyhogy 100-on kb. egy centi magasan volt középen, aztán már csak egyet kattintottam felfelé, de már nem volt idő éles végső próbára, merthogy sz@rrá ázott minden.
Ha viszont ezzel a kulimátorral ezt esetleg lehetne alapból hozni, az azért jobb lenne, mint mondottam idő és decibell kímélés is jelentős lehetne.
A TAL által hozott eredmény felettébb szimpatikus, kérdés, hogy gyakorlat nélkül én tudnám-e? Ördög
 Emelem

Kollimátoros hidegbelövők, már amelyik mágnesesek, vagy átalakítottak, mint az enyém arra jók, hogy hibázás, sebzés, elesés esetén az ember ellenőrizni tudja azt, hogy nyugi van, vagy irány a lőtér.
Belövésre nem alkalmas, lövés leadása nélkül, csak durva belövésre, de arra is csak akkor, ha előzőleg az regisztráltuk, vagy ha nullázható és azt meg is csináltuk.
A gyári tüskés, vagy kónuszos idomszerek semmire sem valók.

Nekem .30 kal katonai kaliberem van, az nekem megbízható a JAS műszerhez jár, vagy a BMP-1-es készletébe is tartozik, arról kell leoparálni, esztergálni hossz. méretre.

Ma már a mágneses jobb megoldás, ill. a kollimátorral lehet ellenőrizni a toronymozgató szerkezetek mozgatását, ill. variábelezéskor, hogy a szálkereszt képe nem mászik-e el. Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #669 Dátum: 2015. November 20. - 19:04:53 »

Kollimátoros hidegbelövők, már amelyik mágnesesek, vagy átalakítottak, mint az enyém arra jók, hogy hibázás, sebzés, elesés esetén az ember ellenőrizni tudja azt, hogy nyugi van, vagy irány a lőtér.
Belövésre nem alkalmas, lövés leadása nélkül, csak durva belövésre, de arra is csak akkor, ha előzőleg az regisztráltuk, vagy ha nullázható és azt meg is csináltuk.
A gyári tüskés, vagy kónuszos idomszerek semmire sem valók.

Nekem .30 kal katonai kaliberem van, az nekem megbízható a JAS műszerhez jár, vagy a BMP-1-es készletébe is tartozik, arról kell leoparálni, esztergálni hossz. méretre.

Ma már a mágneses jobb megoldás, ill. a kollimátorral lehet ellenőrizni a toronymozgató szerkezetek mozgatását, ill. variábelezéskor, hogy a szálkereszt képe nem mászik-e el. Emelem



Köszi!

Úgy nézem ez nekem nagyon bonyolult modern úri huncutság... szóval maradok a régi jól bevált nagy indiánbölcseségnél!

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2015. November 20. - 19:15:14 »

Köszi!

Úgy nézem ez nekem nagyon bonyolult modern úri huncutság... szóval maradok a régi jól bevált nagy indiánbölcseségnél!

 Emelem

Cső átnéz, kalap-kabát. Mosolyog

Hidegbelövő ide-vagy oda, én a lőtéren akkor is átnézek. Mosolyog Emelem

Van egy sztorim a hidegbelövésemről katona koromból, de majd legközelebb. Röhög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2015. November 20. - 19:31:03 »

Cső átnéz, kalap-kabát. Mosolyog

Hidegbelövő ide-vagy oda, én a lőtéren akkor is átnézek. Mosolyog Emelem

Van egy sztorim a hidegbelövésemről katona koromból, de majd legközelebb. Röhög

100-as lőtér, ringatón a BMP-1-es, kolléga és én párhuzamosítottuk a löveget a gpu-val. Mosolyog
Én behelyeztem kint a gpu. csőbe a hidegbelövőt, zászlót felállítottam rajta a gyengébbeknek OOO, hogy a csőben van valami. Igen
Mondom hol áll a kereszt, kolléga állít, majd szól, hogy befele. Táncol
 Begomboltuk magunkat a toronyba, monda, hogy akkor lő egyet, mondom, had menjen. Vadász
Olyan furcsa hangja volt az egésznek, kérdezi tőlem, hogy a hidegbelövőt behoztam ? :Mosolyog
Mondom, hogy én aztán nem. Stoel
Monda, hogy na, akkor azt kilőttük, de rendesen. Vadász
Torony kinyit,cső olyan furcsán néz ki. Meglepődött
Ez a művelet akkor nekem egy egész konyakba került csőcserésileg, de megoldottam. Piál
Akkoriban egy minőségi konyak a negyed havi fizetésem volt. Rííí
80-as évek vége volt, akkor végeztem frissen és sikeres fegyverzetis lettem. Igen Sam6 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #672 Dátum: 2015. November 20. - 20:36:56 »

Kedves Miklós !

Fogalmad sincs az egészről, megint bizonyítottad, hogy fogalmad sincs róla miről beszélsz.

Olvass vissza, miről és mit írtam, semmi köze a végtelenhez, ebből is tudható, hogy a kollimátorban elhelyezett beosztásnak semmi köze állíthatóságilag a végtelenhez, képminőséghez.

Nem véletlen, hogy a kaliberes kollimátorokat állíthatóvá gyártják, csak sokan nem tudják, mint ahogy Te sem.




Hogy megse nezzenek (masok) is hulyenek itt a masfajta magyarazat.  Táncol
A collimator egy  tavcso amibe forditva van belenezve es a latott kep akar 100m-en is lehet (Itt jon be az hogy a latszati kep a vegtelenbe nullazodik). Tehat a beallitas ami a ket vonal - a cso es a tavcso vonala - kozotti parhuzamossagon alapul az nem a tavcso es collimator kozti tavolsag , hanem a tavcso es a collimatorban latott kep tavolsag (100mm). Ebbol adodoan ha a latszati kepet allitani akarod a nagyitas hatvanyaban igen erzekeny az allitasi "klikk"  Woest
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #673 Dátum: 2015. November 20. - 21:14:06 »



Hogy megse nezzenek (masok) is hulyenek itt a masfajta magyarazat.  Táncol
A collimator egy  tavcso amibe forditva van belenezve es a latott kep akar 100m-en is lehet (Itt jon be az hogy a latszati kep a vegtelenbe nullazodik). Tehat a beallitas ami a ket vonal - a cso es a tavcso vonala - kozotti parhuzamossagon alapul az nem a tavcso es collimator kozti tavolsag , hanem a tavcso es a collimatorban latott kep tavolsag (100mm). Ebbol adodoan ha a latszati kepet allitani akarod a nagyitas hatvanyaban igen erzekeny az allitasi "klikk"  Woest

Ülj le 1-es : Nem

Kollimátor vélelenül sem távcső mivel nem rendelkezi képfordító sem optikai lencsékkel, sem prizmákkal.
Távcső valóságos, nem fordított képpel rendelkezik.

Amit írtál semmilyen nyelven nem értelmezhető, tele van kuszasággal, és ez nem sértés, csak a teljes szakmai hiányosság, és a Magyar nyelv kuszasága, amit én és a fórum olvasók semmilyen szinten nem tudnak értelmezni.

Azt a rohadt billentyűzetet át kell állítani, mert ez nem mehet így tovább, senki semmit nem ért ! Nem

Arról nem is beszélve, hogy sületlenség, nem hozzáértés megy részedről állandó jelleggel, legalábbis én így érzem.

Ha szakmailag képzett, végzett személy lennél, akkor ilyen szintem nem degradálnád le magad, és ez tetézi az elszakadásodból származó írás és fogalmazási tudatlanságod, ami még érthető is lenne, de nem teszel ellene, hogy ez valamilyen szinten javuló legyen.

Én a Te írásaidat nem tudom kibogozni, teljességgel érthetetlen, amikor meg valamilyen szinten érthető, akkor meg szakmailag blődség.

Na, ez az őszinte vélemény részemről, sértés nélkül.!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #674 Dátum: 2015. November 20. - 22:04:48 »


Na, ez az őszinte vélemény részemről, sértés nélkül.!



Az oszinte velemenyed nem lep meg, a vegszo vagy hetvagasnak szant finaled altalaban igy vegzodik, mar regidok ota. Nem
- Oszinten megvalva az egy kicsit zavar hogy, erdemlegessen (szakmailag) csak te szolsz hozza. Sertes nelkul; evvel nem a szaktudasodat akarom kerdojelezni  Wave viszont az akaratossag es a ki mas ha en nem hozzaallas igen rendesen bezavar.
Meg mast is elmondhatnak de viszont azt sertes es sertodottseg nelkul nem tudom megfogalmazni  Nem szól szám ugyhogy job lessz ha megyek  Megyek
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: