Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235037 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #630 Dátum: 2015. November 18. - 21:47:14 »

Az oly sokat említett barázdák megszerzése a hónfoglalás...

Már ezért megérte ma belépni a fórumra...  Röhög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #631 Dátum: 2015. November 18. - 22:34:47 »

Már ezért megérte ma belépni a fórumra...  Röhög
Nem is sejted milyen fontos műveletről van szó...őseink az eljárást heteken keresztül végezték visszacsapó íjaikon. Volt,hogy 31 volt amikor 30 napon át. Februárban ment a leggyorsabban a munka,mert már alig várták,az Etelközben március 1-én kezdődő vadászidényt. Ilyenkor csak 28 nap kellett a csiszolásra...El is nevezték a foglalatosság időtartamát "hónap"-nak...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #632 Dátum: 2015. November 18. - 22:41:43 »

Nem is sejted milyen fontos műveletről van szó...őseink az eljárást heteken keresztül végezték visszacsapó íjaikon. Volt,hogy 31 volt amikor 30 napon át. Februárban ment a leggyorsabban a munka,mert már alig várták,az Etelközben március 1-én kezdődő vadászidényt. Ilyenkor csak 28 nap kellett a csiszolásra...El is nevezték a foglalatosság időtartamát "hónap"-nak...

Most még a "hazatérés"-re mondj egy rímet, akkor nyugodtan megyünk aludni!  Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #633 Dátum: 2015. November 18. - 22:56:38 »

Most még a "hazatérés"-re mondj egy rímet, akkor nyugodtan megyünk aludni!  Kacsint
A barázdák iránti szerelem a HÓNVÁGY.

Honvágyad van??
Az a kérdés...
Segít-e a hazatérés??
Vagy valami más lesz a jó?
Aludj szépen kedves Sanyó!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sab
Vendég
« Új üzenet #634 Dátum: 2015. November 19. - 06:17:02 »

Bocsánat, de ebből hiányzik szerintem egy-két szó. Kiegészítenéd, mert így nem egészen értem.
Köszönöm!
 Emelem

Igen a mobil hátránya. Mosolyog

Lényeg, hogy utolsó mozzanat a bilincseket rögzítő alsó csavarok meghúzása.

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #635 Dátum: 2015. November 19. - 06:52:03 »

A barázdák iránti szerelem a HÓNVÁGY.

Honvágyad van??
Az a kérdés...
Segít-e a hazatérés??
Vagy valami más lesz a jó?
Aludj szépen kedves Sanyó!

Igen     Vigyorog  Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #636 Dátum: 2015. November 19. - 16:58:36 »

Igen a mobil hátránya. Mosolyog

Lényeg, hogy utolsó mozzanat a bilincseket rögzítő alsó csavarok meghúzása.

 Emelem

Talán így egyértelműbb...

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #637 Dátum: 2015. November 19. - 19:27:24 »

Talán így egyértelműbb...



Valóban, így egyszerűbb. Igen Kacsint Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #638 Dátum: 2015. November 19. - 20:09:02 »

Attila! Köszönjük hogy megosztottad velünk eme hasznos kisfilmet.  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
sab
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2015. November 19. - 20:37:53 »

Attila! Köszönjük hogy megosztottad velünk eme hasznos kisfilmet.  Igen Emelem

Nincs mit, de nem én voltam ! Emelem

Mert a w.simmons is Attila ? :Mosolyog
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #640 Dátum: 2015. November 20. - 08:18:25 »

Még annyit csak, hogy a kis filmen a gyűrők alsó rögzítőcsavarja már előre meg voltak húzva. Itt lemaradt a filmről amit írtál, hogy a gyűrű rögzítő csavart a végén kell meghúzni, vagy szimplán meg lettek húzva a bilincs és a talp párhuzamosságának beállításával?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #641 Dátum: 2015. November 20. - 08:49:41 »

Még annyit csak, hogy a kis filmen a gyűrők alsó rögzítőcsavarja már előre meg voltak húzva. Itt lemaradt a filmről amit írtál, hogy a gyűrű rögzítő csavart a végén kell meghúzni, vagy szimplán meg lettek húzva a bilincs és a talp párhuzamosságának beállításával?

Üdv !

Az egyik dolog az amit említettem, hogy a munkát, beszabályozást előzőleg már egy szakműhely elvégezte ( Csongrád szakiskola, erről is van felvétel), tehát nekem egy ellenőrzést kellett csak végrehajtanom, hogy közben történt-e valami.

Párhuzamosságot a szerelékeken elvégezték, az alsó gyűrűket beállították, meghúzták, én annak mikéntjét csak még 1x ellenőriztem.

Valamint az alsó gyűrűket rögzítő csavaroknak külön van még rögzíthetősége, azt is ellenőriztem.

Ha előttem szakműhely ezt nem csinálja meg, akkor én a véglehúzás előtt még 1x leveszem szerelékestül a céltávcsövet és akkor húzom véglegesre az alsó rögíztő csavarokat.

Diana szakiskola filmje is megtekinthető, hogy Ők miként kezdték el a munkát, én azt csak befejeztem. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #642 Dátum: 2015. November 20. - 09:01:04 »

Üdv !

Az egyik dolog az amit említettem, hogy a munkát, beszabályozást előzőleg már egy szakműhely elvégezte ( Csongrád szakiskola, erről is van felvétel), tehát nekem egy ellenőrzést kellett csak végrehajtanom, hogy közben történt-e valami.

Párhuzamosságot a szerelékeken elvégezték, az alsó gyűrűket beállították, meghúzták, én annak mikéntjét csak még 1x ellenőriztem.

Valamint az alsó gyűrűket rögzítő csavaroknak külön van még rögzíthetősége, azt is ellenőriztem.

Ha előttem szakműhely ezt nem csinálja meg, akkor én a véglehúzás előtt még 1x leveszem szerelékestül a céltávcsövet és akkor húzom véglegesre az alsó rögíztő csavarokat.

Diana szakiskola filmje is megtekinthető, hogy Ők miként kezdték el a munkát, én azt csak befejeztem. Emelem

kb. 33 perctől.



Jól látható, hogy a munkámat már előzőleg megkönnyítették.

Egy sorozatot azért jó sorozatként nézni, mert akkor az előzmények nem maradnak ki, megmarad a folytonosság, érthetőség. Emelem

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #643 Dátum: 2015. November 20. - 09:39:15 »

kb. 33 perctől.



Jól látható, hogy a munkámat már előzőleg megkönnyítették.

Egy sorozatot azért jó sorozatként nézni, mert akkor az előzmények nem maradnak ki, megmarad a folytonosság, érthetőség. Emelem

 Emelem

Egy érdekesség.

Szerettem volna rendelni 2 db Leupold Zero Point kollimátort, de hazai forgalmazóknál nincs.
Mint tájékoztattak, embargora tették, el sem küldik. Meglepődött

Érdekes számomra, mert a 9x nagyításnál nagyobb tudással rendelkező céltávcsövek esnek MKEH szabályozás, engedélyezés alá beszerzésileg, forgalmazásilag, vele kapcsolatos szolgáltatásilag.

Ez a kollimátor meg önmagában nem is célzóeszköz, se nem rendelkezik nagyítással. Meglepődött Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #644 Dátum: 2015. November 20. - 09:45:12 »

Egy érdekesség. Szerettem volna rendelni 2 db Leupold Zero Point kollimátort, de hazai forgalmazóknál nincs. Mint tájékoztattak, embargora tették, el sem küldik. Meglepődött Érdekes számomra, mert a 9x nagyításnál nagyobb tudással rendelkező céltávcsövek esnek MKEH szabályozás, engedélyezés alá beszerzésileg, forgalmazásilag, vele kapcsolatos szolgáltatásilag. Ez a kollimátor meg önmagában nem is célzóeszköz, se nem rendelkezik nagyítással. Meglepődött Fejvakarás

 Emelem

Szétnéztem az imént a neten, úgy látom, hogy eleve már nem is gyártja a Leupold...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: