Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234791 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #600 Dátum: 2015. November 17. - 18:13:50 »

És akkor még nem is említettük a tényleg inkább vájtfülűeknek való gyűrű hónolást...  Táncol Emelem

Elébe menve a könnyen kiszámítható poénoknak: szerelék gyűrű hónolás...  Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #601 Dátum: 2015. November 17. - 18:15:27 »



"Teljesen mindegy hogy. elol vagy hatul utkozik! "


Láttál már gyakorlatban ilyen szereléket, tettél fel fegyverre ?

Nem, mert ha igen, akkor nem mondanál butaságot.

Képen nem látható, de az elsőnek is van ütközője a felső rész alsó felületén az előrecsúszást megakadályozva.

Hátsónak is van megcsúszásgátlója.

" Ez azert van igy hogy elege hatra lehessen huzni a tavcsovet - a szemtavolsag beallitasara "

Ez valóban ezért van, de jobban az első az oka, ezért is nevezzük elnyújtott szereléknek.


Valoban nem szereltem meg ilyen "elcsuszasgatloval" ellatott szereleket. Egyszeru ok miatt: mivel itt nem gyartanak ilyesmit viszont elcsuszas sem tortenik  Figyelmes olvasás
Vagyis szerintem egy folosleges kugyu ami csak arra jo hogy meg tobb penzt lehessen elkerni az egyepkent is draga szerelesekert.
- Nembeszelve arrol hogy mar maga a meglete, feladja a lecket meg annak is aki altalaban laikusan gondolkodik  Effendi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #602 Dátum: 2015. November 17. - 18:34:59 »



Valoban nem szereltem meg ilyen "elcsuszasgatloval" ellatott szereleket. Egyszeru ok miatt: mivel itt nem gyartanak ilyesmit viszont elcsuszas sem tortenik  Figyelmes olvasás
Vagyis szerintem egy folosleges kugyu ami csak arra jo hogy meg tobb penzt lehessen elkerni az egyepkent is draga szerelesekert.
- Nembeszelve arrol hogy mar maga a meglete, feladja a lecket meg annak is aki altalaban laikusan gondolkodik  Effendi

Kedves Miklós, igazolod magad megint, nem értesz hozzá, nem láttál soha és nem is szereltél soha ilyen szereléket, de azért előre van véleményed arról, hogy szar a szerelék, és azok sem különben akik fegyverjavítók, mert pénzt kérnek el aljas módon a szakmunkáért. Nem

Laikus szerelék szerelésről sem lehet fogalmad, mert még nem láttál elfuserált, mi több barbár és veszélyes szerelékfelhelyezéseket.
Nem láttál 100 ezer ft feletti szereléket 2-3x elbarkácsolni, csak azért, mert laikus is megpróbálta.
Nem láttál éles körülmények közt balesetet, csak azért, mert az előző szerelés nem volt megfelelő.
Nem láttál törött céltávcsövet azért, mert felszakadt az egész.

Nem sorolom tovább, maradj a szakmádnál, ne sértegess sem engem, sem a kollégáimat azzal, hogy mi pénzt kérünk el egy szolgáltatásért. Nem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #603 Dátum: 2015. November 17. - 18:58:46 »

Kedves Miklós, igazolod magad megint, nem értesz hozzá, nem láttál soha és nem is szereltél soha ilyen szereléket, de azért előre van véleményed arról, hogy szar a szerelék, és azok sem különben akik fegyverjavítók, mert pénzt kérnek el aljas módon a szakmunkáért. Nem

Laikus szerelék szerelésről sem lehet fogalmad, mert még nem láttál elfuserált, mi több barbár és veszélyes szerelékfelhelyezéseket.
Nem láttál 100 ezer ft feletti szereléket 2-3x elbarkácsolni, csak azért, mert laikus is megpróbálta.
Nem láttál éles körülmények közt balesetet, csak azért, mert az előző szerelés nem volt megfelelő.
Nem láttál törött céltávcsövet azért, mert felszakadt az egész.

Nem sorolom tovább, maradj a szakmádnál, ne sértegess sem engem, sem a kollégáimat azzal, hogy mi pénzt kérünk el egy szolgáltatásért. Nem

Mondja valaki hogy a Magyar nyelv helytelen irasa nem okoz felreerteseket  OOO
Meg mielott atmennel tovabbi megsertodesekbe egy kis jelmagyarazat, megtartva az elnezeskeres jogat a felreirasert Felmos
szerelesekert = szerelekekert
laikusan = logikusan
Ui: Nemkeves kutatas utan jottem csak ra hogy mar megint mi is a bajod velem  Woest
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #604 Dátum: 2015. November 17. - 19:03:49 »

És akkor még nem is említettük a tényleg inkább vájtfülűeknek való gyűrű hónolást...  Táncol Emelem

Aha.

"hónolást."

Valaki meghónolta, majd sikeresen eltávolította a recézett felületet a gyűrűk belső felületéről, majd az első lövéskor a sima felületnek köszönhetően a céltávcső szépen meggyapálódott, annak ellenére, hogy a bilincs rögzítő csavarok nem meghúzva ha nem tépve lettek.

Gyári Steyr oldható gyűrűs szerelékben is láttam már céltávcsövet megcsúszni, annak ellenére, hogy szabályosan lett felhelyezve.

De, gyári belsősínesben is láttam céltávcsövet megcsúszni.

Blaser belsősínesben okosan körmök vannak, ott kizárt a megcsúszás.

Gyűrűsökben nem véletlen, hogy érdes a belső felület kicsit. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2015. November 17. - 19:07:00 »

Mondja valaki hogy a Magyar nyelv helytelen irasa nem okoz felreerteseket  OOO
Meg mielott atmennel tovabbi megsertodesekbe egy kis jelmagyarazat, megtartva az elnezeskeres jogat a felreirasert Felmos
szerelesekert = szerelekekert
laikusan = logikusan
Ui: Nemkeves kutatas utan jottem csak ra hogy mar megint mi is a bajod velem  Woest

Nagyon nem mindegy, figyelj jobban oda, van helyesírás ellenőrző, küld rá, és csak ezt követően engedd rá a fórumra !

De ezt már mondták !!!!

Nem mindegy, hogy idd ki, vagy vidd ki a bilit !!!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #606 Dátum: 2015. November 17. - 20:22:25 »

Elébe menve a könnyen kiszámítható poénoknak: szerelék gyűrű hónolás...  Ördög


Egyetertek  Igen
Azthiszem a Midway USA szaklapjaban olvastam hogy mennyivel jobban megfogja (egyenletesebben) a teljes feluletu folfekves (ami mellesleg nem teljesen sima) mint az egy ket ragya ami esetlegesen az ontesbol vagy preselesbol visszamaradt.
Ott meg mert szamokkal is bizonyitottak - ha jol emlekszem fele akkora volt a felvagodasbol szarmazo, hatracsuszasi ero mint a gyuruk altal megfogott tubust hatramozdito ero nagysaga - de ebbe mar nem vagyok biztos
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #607 Dátum: 2015. November 18. - 02:36:46 »

Miklos, ha valamihez nem ertesz mit kotyogsz bele ostobaul, es allandoan teszed, legyen az akarmilyen topik. Nem tudom megerteni miert ?!
Az en Sako-mon is van csuszasgatlo, vajat (a Sako fegyvereken mind van ez a "slidestop") es hasonlokeppen az Optilock gyurukon.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #608 Dátum: 2015. November 18. - 06:16:26 »

....vagy itt :

http://www.sako.fi/scope-mounts
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #609 Dátum: 2015. November 18. - 07:25:25 »


Inkább köszönnéd meg illedelmesen, hogy végre valahára valaki lerántja a leplet a Sako szeméről szerelékgyártás témában (is)...  sose értettek hozzá, eddig... Röhög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #610 Dátum: 2015. November 18. - 07:41:22 »

Inkább köszönnéd meg illedelmesen, hogy végre valahára valaki lerántja a leplet a Sako szeméről szerelékgyártás témában (is)...  sose értettek hozzá, eddig... Röhög

Sako részéről ez a ékes pályás megoldás egyedi, valamint a gyűrűk betétezése is. Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #611 Dátum: 2015. November 18. - 08:07:42 »

Sako részéről ez a ékes pályás megoldás egyedi, valamint a gyűrűk betétezése is. Igen

Igen, az is, de itt inkább a "ütközőkről" volt a disszertáció...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #612 Dátum: 2015. November 18. - 08:13:33 »

Igen, az is, de itt inkább a "ütközőkről" volt a disszertáció...

Valóban, de az ékes megoldás már egy ütköző szerepet is betöltene önmagában, de, hogy ne ékelődjön be a lövési energia hatására ezért van egy csapos ütköző is.

Ékes megoldást azért említettem csak, mert egyik fegyvergyártó sem alkalmazza tudtommal a tokozatán, szerelékén.

( különben is tegyél még cukrot a KV-ba) Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #613 Dátum: 2015. November 18. - 13:50:30 »

Aha, "hónolást."

Valaki meghónolta, majd sikeresen eltávolította a recézett felületet a gyűrűk belső felületéről, majd az első lövéskor a sima felületnek köszönhetően a céltávcső szépen meggyapálódott, annak ellenére, hogy a bilincs rögzítő csavarok nem meghúzva ha nem tépve lettek. Gyári Steyr oldható gyűrűs szerelékben is láttam már céltávcsövet megcsúszni, annak ellenére, hogy szabályosan lett felhelyezve. De, gyári belsősínesben is láttam céltávcsövet megcsúszni. Blaser belsősínesben okosan körmök vannak, ott kizárt a megcsúszás. Gyűrűsökben nem véletlen, hogy érdes a belső felület kicsit. Emelem

Jut eszembe, akkor ezekkel a "rossz példákkal" valami tényleg nem stimmelhetett, mert sokkal kisebb a tubus felszíni károsodás esélye, ha ugyanaz a nyomóerő a gyűrűkön nagyobb "érintkező" felületen oszlik szét. Attól még a teljes felületre számított "eredő" erő nem lesz kisebb.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #614 Dátum: 2015. November 18. - 14:04:53 »

Jut eszembe, akkor ezekkel a "rossz példákkal" valami tényleg nem stimmelhetett, mert sokkal kisebb a tubus felszíni károsodás esélye, ha ugyanaz a nyomóerő a gyűrűkön nagyobb "érintkező" felületen oszlik szét. Attól még a teljes felületre számított "eredő" erő nem lesz kisebb.

Bár az is igaz, hogy a hónolással a felület érdessége, így a súrlódási együtthatója is viszont csökken...  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: