Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234904 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #570 Dátum: 2015. Október 27. - 12:09:35 »






Urak!
Milyen gyártmány lehet ez az oldható szerelék?
A Steyr gyárim hasonló...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #571 Dátum: 2015. Október 27. - 12:18:04 »






Urak!
Milyen gyártmány lehet ez az oldható szerelék?
A Steyr gyárim hasonló...


 S.Peti

A hátsó része az nagyon hajaz a Steyr-re, de az első meg nem... Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #572 Dátum: 2015. Október 27. - 12:19:52 »






Urak!
Milyen gyártmány lehet ez az oldható szerelék?
A Steyr gyárim hasonló...


 S.Peti

Biztos, hogy nem Steyr, se nem EAW, se nem Recknagel, szerintem a Steyr-nek valami kisipari másolata.

Gyűrű is maszeknak látszik, annak rögzítése is, meg a forgózsámoly is, meg minden. Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #573 Dátum: 2015. Október 27. - 14:02:55 »

Köszönöm!


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #574 Dátum: 2015. November 11. - 19:58:55 »

Tudna valaki feltölteni Czxxx fegyverre szerelt weaver szerelèkről kèpet. A komlói weaver stabil elèggè ahhoz, hogy ne keljen lövèssel ellenőrizni csere esetèn. Teljesen kompatibilis más weaver szerelèkekkel.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #575 Dátum: 2015. November 11. - 20:22:15 »

Tudna valaki feltölteni Czxxx fegyverre szerelt weaver szerelèkről kèpet. A komlói weaver stabil elèggè ahhoz, hogy ne keljen lövèssel ellenőrizni csere esetèn. Teljesen kompatibilis más weaver szerelèkekkel.  Emelem

Ezt most kérdezed, vagy mondod??  Tasli
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #576 Dátum: 2015. November 12. - 12:41:17 »

Bocsánat.

Az első fele kérés a második fele kérdés lett volna.
Végig olvastam a hozzászólásokat, de még nagyobb lett a bizonytalanságom mint előtte.
Jó ez a weaver vagy sem? Vagy hagyjuk, mert, akkor mindenki azt fogja kérdezgetni, hogy milyen éjjellátóm van.


Ezt most kérdezed, vagy mondod??  Tasli
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #577 Dátum: 2015. November 12. - 13:28:21 »


Az első fele kérés a második fele kérdés lett volna.

Jó ez a weaver vagy sem? Vagy hagyjuk, mert, akkor mindenki azt fogja kérdezgetni, hogy milyen éjjellátóm van.

Szerintem az első is kérdő mondat, nem? (Tudna(-e) valaki feltölteni?... vagy?)

Pusztán a Weaver még nem ad okot a "gyanakvásra", mert ugye arra is lehet fix szereléket tenni. Gyanakvásra az oldható szerelék adhatna okot, függetlenül attól, hogy Weaver vagy sem...

Egyébként a Weaver-rel alapból semmi baj, bár amit a Google felhoz egyrészes Weaver a Cz-hez, hát az elég bumfordi... meg a komlói egyrészes Weaver-sín is, amelyik szinte ugyanígy néz ki. Legalábbis ha függőleges csavarokkal kell ráfogatni a cső tetejére, akkor az alsó, baromi magas zsámolyrendszer teljesen okafogyott, úgyis a csavarok fognak pozicionálni...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #578 Dátum: 2015. November 12. - 13:29:31 »

Bocsánat.

Az első fele kérés a második fele kérdés lett volna.
Végig olvastam a hozzászólásokat, de még nagyobb lett a bizonytalanságom mint előtte.
Jó ez a weaver vagy sem? Vagy hagyjuk, mert, akkor mindenki azt fogja kérdezgetni, hogy milyen éjjellátóm van.



Elfelejtettem a smiley-t, pótolom, nehogy valaki félreértse...  Kacsint
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #579 Dátum: 2015. November 12. - 13:51:02 »

Az oldható weaver stabilitása és ugyanabba a pozícióba való visszarakása kérdéses számomra, ill. a megvalósítás módja is, a prizmára van rácsúsztatva a weaver sín és a hátsó karom adja a fő tartást a szereléknek, ami be van marva?
Azt hiszem sab írta, hogy 100m-en 3cm is lehet az újbóli felrakás után az eltérés.
Akik aimpointot használnak, nekik mi a tapasztalatuk jó a komlói oldható + a komlói sín?


Elfelejtettem a smiley-t, pótolom, nehogy valaki félreértse...  Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #580 Dátum: 2015. November 12. - 14:08:18 »

Az oldható weaver stabilitása és ugyanabba a pozícióba való visszarakása kérdéses számomra, ill. a megvalósítás módja is, a prizmára van rácsúsztatva a weaver sín és a hátsó karom adja a fő tartást a szereléknek, ami be van marva?
Azt hiszem sab írta, hogy 100m-en 3cm is lehet az újbóli felrakás után az eltérés.
Akik aimpointot használnak, nekik mi a tapasztalatuk jó a komlói oldható + a komlói sín?

Az oldható Weaver szerelék stabilitása ill. eredeti pozícióba visszatérése legalább annyira jó, mint a nem Weaver-é. Egy pici bizonytalanságot vélek felfedezni a fogalmak között Nálad, de lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, hogy kicsit kevered a "Weaver-ség" meg az oldhatóság fogalmát, ill. a Weaver-en belül a talp meg a szerelék különbségét?...

A pozíciótartás értékéről nekem is hasonló a tapasztalatom, mint TAL-nak, de nem gondolnám, hogy a 3 cm miatt fenntartásaid kellene hogy legyenek a vadászatban (ideiglenesen félretéve persze azt a dolgot, hogy nem árt azért ellenőrizni is azt a pozíciótartást, valóban csak 3 cm-e). Én rohadtul boldog volnék, ha 100 m-en csak 3 cm lenne a "kezemben", úgyhogy átlagos lőtávokra nem a Weaver 3 cm-e lesz a gyenge láncszem, hidd el.
A használt optikai irányzéktól független, hogy jó-e a sín, meg az oldható, mert ami jó az egyikhez, az pont olyan jó a másikhoz is (a megfelelő magasság beállításához történő méretezéstől eltekintve). De amennyire én tudom, a régebbi komlói oldható szerelékeknek még voltak gyerekbetegségei, de utóbb azt hallottam, már elég tisztességes a minősége. A fixek szerintem mindig is jók voltak.  Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #581 Dátum: 2015. November 12. - 14:12:25 »

Szerintem az első is kérdő mondat, nem? (Tudna(-e) valaki feltölteni?... vagy?)

Pusztán a Weaver még nem ad okot a "gyanakvásra", mert ugye arra is lehet fix szereléket tenni. Gyanakvásra az oldható szerelék adhatna okot, függetlenül attól, hogy Weaver vagy sem...

Egyébként a Weaver-rel alapból semmi baj, bár amit a Google felhoz egyrészes Weaver a Cz-hez, hát az elég bumfordi... meg a komlói egyrészes Weaver-sín is, amelyik szinte ugyanígy néz ki. Legalábbis ha függőleges csavarokkal kell ráfogatni a cső tetejére, akkor az alsó, baromi magas zsámolyrendszer teljesen okafogyott, úgyis a csavarok fognak pozicionálni...

Bocsi, most látom, hogy a CZ-n furat nélküli sima 19 mm-es fecskefarok van...
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #582 Dátum: 2015. November 12. - 18:09:51 »

Igen, furat nélküli.


Bocsi, most látom, hogy a CZ-n furat nélküli sima 19 mm-es fecskefarok van...
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #583 Dátum: 2015. November 17. - 14:18:51 »

Sziasztok!

Komlói fix szereléknél a szemhez közelebb eső talpat teljesen hátra vagy teljesen előre kell tolni ütközésig a felszerelésnél? Mert az elsőt ugyebár teljesen előre kell tolni a lövési energiánál fellépő hátrafelé irányuló mozgás miatt,de a másik talpnál is ugyanígy kell vagy ott az ellenkező irányba?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #584 Dátum: 2015. November 17. - 14:23:36 »

Sziasztok!

Komlói fix szereléknél a szemhez közelebb eső talpat teljesen hátra vagy teljesen előre kell tolni ütközésig a felszerelésnél? Mert az elsőt ugyebár teljesen előre kell tolni a lövési energiánál fellépő hátrafelé irányuló mozgás miatt,de a másik talpnál is ugyanígy kell vagy ott az ellenkező irányba?

Ha nincs ütköző stift rajta, és úgyis csak a csavarerő tartja a helyén, akkor inkább hátra told, mert minél messzebb egymástól a két szerelék, annál stabilabb a tartás. Persze van-e ehhez elég hely a távcső tubusán, ismétléskor nem-e pont oda esik a gyűrűt összefogó csavar, hogy pont véresre vered vele a hüvelykujjad percét kívülről, stb...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: