Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235057 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #465 Dátum: 2015. Január 16. - 10:10:09 »

Előtte bevágja a puskát lőszerestül 2-3 órára a hűtőládába... Ördög
Az úgy nem ér. Úgy lenne fair, ha Ő is beülne mellé... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #466 Dátum: 2015. Január 16. - 10:27:00 »

Az úgy nem ér. Úgy lenne fair, ha Ő is beülne mellé... Ördög
Jogos, ha már szimuláció, legyen szimuláció... Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #467 Dátum: 2015. Január 17. - 07:41:59 »



Szerelékkel sokan nincsenen tisztába, hogy melyiket miért, hogyan, és mire kell figyelni időszakosan. Emelem


Ez egy fair megallapitas, szerintem is  Mosolyog
Azutan elgongolkodtam, miert nem tema, vagy egyaltalan nem lehet tema egy celtavcsobeallitas, vagy mit ne mondjak egy szerelek (assessors) olyan teruleten ahol esetleg a vadasz elete fugg az eszkozoktol 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #468 Dátum: 2015. Január 17. - 09:23:09 »



Ez egy fair megallapitas, szerintem is  Mosolyog
Azutan elgongolkodtam, miert nem tema, vagy egyaltalan nem lehet tema egy celtavcsobeallitas, vagy mit ne mondjak egy szerelek (assessors) olyan teruleten ahol esetleg a vadasz elete fugg az eszkozoktol 
Erre jó az oldható szerelék és a nyilt irányzék.
Kíváncsi lennék fegyvermester barátaink véleményére,hogy a távcső belövésével együtt, hányan kérik a nyilt irányzék belövését is?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
sab
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2015. Január 17. - 10:16:56 »

Erre jó az oldható szerelék és a nyilt irányzék.
Kíváncsi lennék fegyvermester barátaink véleményére,hogy a távcső belövésével együtt, hányan kérik a nyilt irányzék belövését is?


cc. 20-ból egy ember. Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #470 Dátum: 2015. Január 17. - 10:55:32 »

Erre jó az oldható szerelék és a nyilt irányzék.
Kíváncsi lennék fegyvermester barátaink véleményére,hogy a távcső belövésével együtt, hányan kérik a nyilt irányzék belövését is?


Én anno - csőcsere volt -, rákérdeztem a "mesterre", hogy a nyílt irányzék be van-e lőve? Égre földre esküdözött, hogy persze, hogyne. Évekig nem kellett az irányzék, aztán, amikor egyszer kipróbáltam, 40 méterről az A/4-es lapot nem találtam el vele... Woest   Fejvakarás
Visszavittem a puskát, mondtam, mi a gond. Még ő nem akarta elhinni...  Tasli De aztán a lőtéri próba engem igazolt. Akkor fordultunk vagy hármat a lőtér és a műhely között, egyre alacsonyabb irányzékokat próbálgatva. Közben láthattam egy Merkel bock felrobbant csövének golyósra cserélésének elég érdekes "fogásait" is.  Fejvakarás Vállat von Végül az utolsó irányzék, lehajtva (ZKK) jó lett. Ez volt a "híres" kaposvári "mester".
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #471 Dátum: 2015. Január 17. - 11:00:16 »

EAW 435 euró + posta
Leupold QR 137 dollár + posta

Nem szoroztam ki forintra és nem is néztem még mi hol mennyi, de égbekiáltó az árkülönbség.  Így azért aprópénz, ha meg tökéletesen működik a rendszer az olcsóbb megoldással, akkor tényleg aprópénz. Ha pedig egy újabb vakvágány az amerikaiban megbízni, akkor rohadt drága bír lenni a mutatvány. Na ezért fordultam a plénumhoz tanácsokért.
Mindenkinek köszi a választ, várom a többiek tapasztalatait is. HUSZLAVIKA,  Igen várom a tapasztalatokat, remélem minden tökéletes lesz és csupa pozitívumot tudsz majd elmondani! (Na ez két távcsőre kivetítve az EAW-vel nem kis mutatvány.)
Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok "beteg". Ördög Wave Igen

Hát Robi, be kell valljam férfiasan, hogy „ráb@sztam a sompolygásra”.
Gálosmesterrel ellentétben – aki ugye nagyon előrelátóan betartotta az „előbb a munka, utána a szórakozás” napkeleti bölcseletet – én eléggé el nem ítélhető módon kihagytam a meló részét, és rögtön a szórakozással kezdtem. Magyarul… b@sztam patronyt csinálni, és a meglevő mennyiséget vittem ki, azzal, hogy az biztosan elég lesz. Fej a falba Fej a falba
Viszont ez a tetű Murphy is ott volt a belövésnél, és irányította is az eseményeket rendesen….. Ördög
Most derült ki, hogy az 56-os Bendernek valószínűleg valami gyíkja van az állítószerkezetével. Úgy néz ki, hogy nem szórja a lövéseket, de egy-két kattintásra sokszorosát viszi arrébb az irányzójelnek. Viszont mire erre rájöttünk nagy tudású szakértő barátommal egyetemben, pont elfogyott a jó kis, annak idején nagy műgonddal összeállított Nosler házikolbász utolsó karikája is….
Úgyhogy örülök, hogy maradt egy pár 250-es Hornady a hajtásra, és kezdhetem előröl az egész macerát, és még mindig nem 100% biztos, hogy mi is a gyíkja a Bendernek.  Fejvakarás
A kis hajtás Leupld, f@sza kis darabnak néz ki, hát „pin point accuracy”-ról nem beszélhetünk esetében (ugyanis egy egész tűpárnányit kitakar, nem hogy egy tűhegynyit az irányzójel……), de hajtásra tökéletesen elég, és szépen tartja a zéróját. Viszont a nagy hangoskodásban – jó nagy durrogtatás volt – teljesen elfelejtettem a Leupoldot visszatenni és úgy is lőni vele ismét, mert annyira felb@szta az agyam a kedvenc távcsövem állítási problémája!! Woest Rííí
(….ami viszont tökéletesen megnyugtat, hogy a megbízható 300-as Tikka a fix 42-es Benderrel belőve ott van, és bizony arra mindig lehet támaszkodni… még mindig csalhatatlanul teszi a dolgát, pakolgatva 100-ról egymásba, vagy egymás mellé a lövéseket, és nagyon megbízom benne….. Igen akinek van Tikkája (vagy első szerelem régi megbízható „társa”), meg ne váljon tőle, akárhány új "jóseggűnagydudájú" asszonyt is hoz a házhoz igaz mormon módjára……)

Magyarul nem tudok beszámolni az EAW tekintetében, hogy oda áll-e vissza vagy nem……… Vállat von

Az EAW mutatvány megjegyzésed részéhez… mivel láthatóan egy nagyon minőségi módon feltett EAW talpal együtt vettem a 90-es Sauert, eléggé kényszerpályán mozog az ügy a távcsőszerelékek tekintetében. Sajnos a „mutatvány” az az árkategória amit írtál, de megnyugtat, hogy összesen kettőnél többet nem tervezek venni. Ez csak akkor borul, ha le kell a Bendert cserélni, mert a sínes Benderhez valót nem nagyon lehet máshoz használni. De nem festem az ördögöt a falra… állítólag 30 évet adnak rá, és ebből csak ez első két harmad telt még csak le! Angyal
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #472 Dátum: 2015. Január 17. - 13:24:15 »

 Meglepődött Hopsz! Ez így már nem túl jó, na majd a folytatás egyszerűbb lesz és megoldódik minden gond egy csapásra. Legalább is ezt kívánom. Majd mesélj Attila. Wave
A kis hajtástávcsövet meg avasd fel gyorsan valami szép lövésekkel cifrázott vadásznappal! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #473 Dátum: 2015. Január 17. - 13:26:05 »

Felmerült bennem egy új kérdés. A szerelék bázis gyakran ragasztva is van. Ha az ember variál és lecserélteti, akkor a tok barnítása is bekalkulálandó költség????
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sab
Vendég
« Új üzenet #474 Dátum: 2015. Január 17. - 14:26:41 »

Felmerült bennem egy új kérdés. A szerelék bázis gyakran ragasztva is van. Ha az ember variál és lecserélteti, akkor a tok barnítása is bekalkulálandó költség????

Ha csavarrögzítővel van, akkor nem kell barnítani, mert melegre oldódik, és  + oldószerrel letörölhető. Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #475 Dátum: 2015. Január 17. - 19:51:39 »

Köszi! Emelem Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #476 Dátum: 2015. Január 18. - 16:30:31 »

Felmerült bennem egy új kérdés. A szerelék bázis gyakran ragasztva is van. Ha az ember variál és lecserélteti, akkor a tok barnítása is bekalkulálandó költség????

Viszont Robi, ha Te a szereléktalp felragasztását érted, nem pedig a csavar beragasztását, akkor az vagy 2K ragasztóval értendő, vagy inkább semmi se legyen... Viszont hőlégfúvóval az is oldható.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #477 Dátum: 2015. Január 18. - 16:42:15 »

Viszont Robi, ha Te a szereléktalp felragasztását érted, nem pedig a csavar beragasztását, akkor az vagy 2K ragasztóval értendő, vagy inkább semmi se legyen... Viszont hőlégfúvóval az is oldható.

 Emelem

Szerintem TAL is erre gondolt, nem a csavarról történő oldószeres eltávolításra... Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #478 Dátum: 2015. Január 18. - 16:53:23 »

Szerintem TAL is erre gondolt, nem a csavarról történő oldószeres eltávolításra... Kacsint

Én ezt értem, de a csavarrögzítő kapilláraktivitása miatt felületek közt nem köt meg... Kacsint Felületkötésre kontaktragasztó való, a menetrögzítő meg maradjon meg arra, amire kitalálták...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #479 Dátum: 2015. Január 18. - 17:42:58 »

Én ezt értem, de a csavarrögzítő kapilláraktivitása miatt felületek közt nem köt meg... Kacsint Felületkötésre kontaktragasztó való, a menetrögzítő meg maradjon meg arra, amire kitalálták...

Várjá mán, ha "felületek közt" nem kötne, hogyan tudná rögzíteni a csavarmenetet??  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: