Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235076 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #450 Dátum: 2015. Január 15. - 17:33:28 »

EAW 435 euró + posta
Leupold QR 137 dollár + posta

Nem szoroztam ki forintra és nem is néztem még mi hol mennyi, de égbekiáltó az árkülönbség.  Így azért aprópénz, ha meg tökéletesen működik a rendszer az olcsóbb megoldással, akkor tényleg aprópénz. Ha pedig egy újabb vakvágány az amerikaiban megbízni, akkor rohadt drága bír lenni a mutatvány. Na ezért fordultam a plénumhoz tanácsokért.
Mindenkinek köszi a választ, várom a többiek tapasztalatait is. HUSZLAVIKA,  Igen várom a tapasztalatokat, remélem minden tökéletes lesz és csupa pozitívumot tudsz majd elmondani! (Na ez két távcsőre kivetítve az EAW-vel nem kis mutatvány.)
Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok "beteg". Ördög Wave Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #451 Dátum: 2015. Január 15. - 18:06:21 »

A Leupoldról rosszat nem mondott még senki.
Acél, méretpontos, megbízható.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #452 Dátum: 2015. Január 15. - 18:09:58 »

Én holnap tudok beszámolni, hogy az EAW visszaáll-e
az 56-os SB és a kis hajtástávcső cserélgetése után a Saueren. Vállat von Fejvakarás
Bizodalmam ugyan nem sok van hozzá, de mindenki azt mondja, hogy az EAW tudja... na majd meglátjuk.
Én meg már ma. Vigyorog
Legyártottam egy marék "havasi" lőszert a hétvégi hajtásra és elmentem átlőni hozzá a Sauert.
Aztán, hogy játsszak egy kicsit, a belövés végén levettem a távcsövet, majd visszaraktam és lőttem vele, majd még egyszer levettem és megint visszaraktam.
Az utolsó 2 lövés is oda ment, ahová szántam.
Szóval az EAW nem hazudik, ámbár bennem eddig sem volt kétség vele szemben Igen

Kíváncsian várom a tapasztalatodat vele.

Egyébként mihez olyan fontos a levehető szerelék? Az "Utánkereséshez biztos jól jön majd!" felkiáltással élők általában legalább maguknak be szokták vallani utólag, hogy az életben egyszer-kétszer van ilyen szitu max. Nyilván nem infratávcsövet akarsz feltenni?... Egyébként másra meg...  Vállat von
Az infrán kívül azért el tudok képzelni jó pár olyan szituációt, amikor jó hasznát lehet venni egy oldható szereléknek.
Nekem is volt már nem egy puskámhoz 2 céltávcsövem, de tudok olyanról is, akinek 3.
Ezen kívül szeretek néha nyílt irányzékkal is vadászni, azt is lényegesen leegyszerűsíti.
Az utánkeresős példa sem rossz, mert ha valaki nem csak fotelből vadászik, akkor az az életben 1-2 alkalom lényegesen több is lehet.
Akár egy vadászat alatt is történhet valami olyan esemény a távcsővel, ami miatt azt gyorsan el kell távolítani a fegyverről, úgy itthon, mint messze idegenben.....stb...stb...
Én soha többé nem korlátoznám a saját lehetőségemet holmi spórolásból egy fix, csak kulccsal oldható szerelékkel, az biztos.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #453 Dátum: 2015. Január 15. - 18:25:32 »

A Leupoldról rosszat nem mondott még senki.
Acél, méretpontos, megbízható.


Hát én már találkoztam erőteljesen kotyogos Leupold oldható szerelékkel.

EAW előnye, hogy gyártmányilag van lehetősége az utánáll8tásra, ha lenne kopás, ezzel szemben a leupoldnál ilyen nincs.

És a rögz8tő csap hajlamos a kopásra és akkor a kar simán átfordulhat oldható részbe is.

EAW minden szempontból ma a legjobb, még a Recknagel sem jobb, mert ott meg pár rögz8tó köröm törést láttam már.

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #454 Dátum: 2015. Január 15. - 18:30:49 »

Hát én már találkoztam erőteljesen kotyogos Leupold oldható szerelékkel.

EAW előnye, hogy gyártmányilag van lehetősége az utánáll8tásra, ha lenne kopás, ezzel szemben a leupoldnál ilyen nincs.

És a rögz8tő csap hajlamos a kopásra és akkor a kar simán átfordulhat oldható részbe is.

EAW minden szempontból ma a legjobb, még a Recknagel sem jobb, mert ott meg pár rögz8tó köröm törést láttam már.

 Emelem
Nekem már volt kukás EAW szerelékem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #455 Dátum: 2015. Január 15. - 19:46:28 »

A Leupold oldható szerelékének a elvével van problémám.
Nem öntisztító, csatlakoztatáskor nem csúszik fém a fémenn.
Elektromos gyakorlatomból tudom, ha egy kontaktus nem öntisztító az be is fog koszolódni.
Az EAW szereléknél ez a probléma megoldott.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
sab
Vendég
« Új üzenet #456 Dátum: 2015. Január 15. - 20:21:41 »

Nekem már volt kukás EAW szerelékem.

EAW szerelékre is figyelni kell szakmailag, és időben ellenőrizni és utánszabályozni.
Én a golyós karos oldásura esküszöm.

És ami lényeg,hogy van hazai forgalmazója és k7lön alkatrészek is beszerezhetőek hozzá, nem szükséges a komplett csere.
Ma is kellett egy S-B céltávcső esetében szereléket cserélnem, mert maszek volt rajta és oldalban végállásban volt a torony, és ezt nem komálta.
Kapott egy fix Komlóit, most középen van és sima volt a belövés.

Szerelékkel sokan nincsenen tisztába, hogy melyiket miért, hogyan, és mire kell figyelni időszakosan. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #457 Dátum: 2015. Január 15. - 21:54:48 »

http://www.leupold.com/hunting-shooting/mounting-systems/quick-release-mounting-systems/qr-mauser-fn-2-pc/

Képen olyan egyformák, talán inkább ez az alja, amaz Remington 700 volt. Az is lehet kompatibilisek, amolyan szabványméret, eben guba melyik, ugyanaz a furat. Fejvakarás

Peti Úr weaver gyűrűje pont ilyen QR karos.......
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #458 Dátum: 2015. Január 15. - 22:01:51 »

Dehogynem. Fix szereléktalp, és minden távcsőre egy gyűrűpár, ami pontosan illeszkedik a fix talpba. Ez a gyors oldható rész, mint a belinkelt Remihez való talp.

Szerintem amiről Te beszélsz, azt már kitalálták, Weaver sín néven.  Mosolyog Én is arról beszéltem. Fix talpra illeszkedő gyűrűk, amik távcsővel együtt kerülnek le és vissza. Vagy?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #459 Dátum: 2015. Január 15. - 23:49:20 »



Egyébként mihez olyan fontos a levehető szerelék? Az "Utánkereséshez biztos jól jön majd!" felkiáltással élők általában legalább maguknak be szokták vallani utólag, hogy az életben egyszer-kétszer van ilyen szitu max. Nyilván nem infratávcsövet akarsz feltenni?... Egyébként másra meg...  Vállat von
Nekem a sauerre van egy "nagy" távcsövem, van egy aimpoint és nagyon jó nyílt irányzékkal is...ez épp három ok... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #460 Dátum: 2015. Január 16. - 07:32:19 »

Szerintem amiről Te beszélsz, azt már kitalálták, Weaver sín néven.  Mosolyog Én is arról beszéltem. Fix talpra illeszkedő gyűrűk, amik távcsővel együtt kerülnek le és vissza. Vagy?

Nem vagy, én konkrétan erről beszéltem:

http://www.cema-waffen.de/article_3033_100_LeupoldQuickReleaseMontage30mmgekrpfteRinge.htm

A szereléktalp fixen a puskán, a gyűrűk a távcsöveKEN! Egy puska, egy szereléktalp, két távcső.

De ennek azt hiszem nincs köze a Weaver sínhez!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #461 Dátum: 2015. Január 16. - 07:36:58 »

Nem vagy, én konkrétan erről beszéltem:

http://www.cema-waffen.de/article_3033_100_LeupoldQuickReleaseMontage30mmgekrpfteRinge.htm

A szereléktalp fixen a puskán, a gyűrűk a távcsöveKEN! Egy puska, egy szereléktalp, két távcső.

De ennek azt hiszem nincs köze a Weaver sínhez!

Értem már.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #462 Dátum: 2015. Január 16. - 07:43:24 »

Nem vagy, én konkrétan erről beszéltem:

http://www.cema-waffen.de/article_3033_100_LeupoldQuickReleaseMontage30mmgekrpfteRinge.htm

A szereléktalp fixen a puskán, a gyűrűk a távcsöveKEN! Egy puska, egy szereléktalp, két távcső.

De ennek azt hiszem nincs köze a Weaver sínhez!

Ugyanebben gondolkodom, csak Optilockban. Azt nem tudom, hogy a fix gyűrűpár és az oldható gyűrűpár között van-é különbség?  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #463 Dátum: 2015. Január 16. - 09:39:08 »

Én meg már ma. Vigyorog
Legyártottam egy marék "havasi" lőszert a hétvégi hajtásra és elmentem átlőni hozzá a Sauert.

Ezt hogy hozod össze?
Már nem azt, hogy hogyan csinálod mínusz húszhoz a töltést, hanem hogy plusz nyolc-tíz fokban belövöd hozzá a puskát? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #464 Dátum: 2015. Január 16. - 09:46:37 »

Ezt hogy hozod össze?
Már nem azt, hogy hogyan csinálod mínusz húszhoz a töltést, hanem hogy plusz nyolc-tíz fokban belövöd hozzá a puskát? Vállat von

Előtte bevágja a puskát lőszerestül 2-3 órára a hűtőládába... Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: