Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235042 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #435 Dátum: 2015. Január 15. - 15:39:26 »

Leupold quick release szerelékről van valakinek tapasztalata?

Van egy linked a szerelékhez?

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #436 Dátum: 2015. Január 15. - 16:06:03 »

Leupold quick release szerelékről van valakinek tapasztalata? Valaki használ ilyet több éve, valaki cserélget egy puskán több céltávcsövet?Ugye a reklámleírások alapján ez a kapható egyik leglövésállóbb, legegyszerűbb...Stb. levehető szerelék kellene, hogy legyen, ráadásul aprópénzért. Ennek ellenére nem hallottam, hogy az EAW, vagy más nagy gyártó az éhhalál küszöbére került volna emiatt. (Dolgozik a bogár időnként nálam is....) Vállat von Fejvakarás Angyal

Nekem Weaver sínhez van fix Leupold, de vélelmezem, hogy a QR változat is legalább ugyanígy tartja a pontosságát. Én korábban versenyekre teszegettem fel másik távcsöveket, és amikor visszatettem a sajátomat, általában +/- 2 kattanást kellett max. állítani rajta. Ez vadászati szempontból teljesen elhanyagolható.

Egyébként mihez olyan fontos a levehető szerelék? Az "Utánkereséshez biztos jól jön majd!" felkiáltással élők általában legalább maguknak be szokták vallani utólag, hogy az életben egyszer-kétszer van ilyen szitu max. Nyilván nem infratávcsövet akarsz feltenni?... Egyébként másra meg...  Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #437 Dátum: 2015. Január 15. - 16:07:07 »

Van egy linked a szerelékhez?

 Emelem

http://www.opticsplanet.com/leupold-quick-release-weaver-style-qrw-rings.html
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #438 Dátum: 2015. Január 15. - 16:28:16 »

Van egy linked a szerelékhez?

 Emelem

http://badoptics.com/products/leupold-optics-qr-30mm-high-extension-gloss-49940

http://www.leupold.com/hunting-shooting/mounting-systems/quick-release-mounting-systems/qr-remington-700-2-pc/

Kicsit el is vagyok veszve a választékban. Matt fekete levehető, első gyűrű nyújtott nyakkal, harmincas gyűrűkkel...
Világító pontos mindenes 8x56 S&B mellé lenne egy alkalmi 1.1-4-24 hajtáscső. (Adódott néha az életemben lehetőség vendégeskedni leállóként disznóhajtásban és ilyenkor sok múlott sajnos a nem oda való felszerelésemen is. Időnként visszatérő bogaram, hogy valami kellene... Aztán persze tehetős nem vagyok, csak nagyokat álmodok.  ÖrdögWave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #439 Dátum: 2015. Január 15. - 16:31:00 »

Remélhetően a M12 szerelékfuratai nagyon pontosan tengelybe vannak gyárilag és nem szükséges a szerelék oldalirányú állíthatósága.... Fejvakarás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #440 Dátum: 2015. Január 15. - 16:34:35 »

http://www.leupold.com/hunting-shooting/mounting-systems/quick-release-mounting-systems/qr-mauser-fn-2-pc/

Képen olyan egyformák, talán inkább ez az alja, amaz Remington 700 volt. Az is lehet kompatibilisek, amolyan szabványméret, eben guba melyik, ugyanaz a furat. Fejvakarás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #441 Dátum: 2015. Január 15. - 16:53:28 »


Hát, ez lehet, hogy gyors oldású, de nem oldja meg a távcsőcserét.
Szerinted ha ezt leveszed, visszateszed, nem fog változni semmi?  Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #442 Dátum: 2015. Január 15. - 16:56:49 »

Hát, ez lehet, hogy gyors oldású, de nem oldja meg a távcsőcserét.
Szerinted ha ezt leveszed, visszateszed, nem fog változni semmi?  Fejvakarás

Én azért a kérdésből úgy sejtem, ő is szerelékkel együtt akarja levenni (igen, ez esetben mindegyik távcsőre kell egy szerelék..). Máshogy nem sok értelme van a gyors oldásnak, nem?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #443 Dátum: 2015. Január 15. - 16:58:07 »

http://www.leupold.com/hunting-shooting/mounting-systems/quick-release-mounting-systems/qr-mauser-fn-2-pc/

Képen olyan egyformák, talán inkább ez az alja, amaz Remington 700 volt. Az is lehet kompatibilisek, amolyan szabványméret, eben guba melyik, ugyanaz a furat. Fejvakarás

Robi, nagyon járd körül a dolgot.
Ez szerintem a Fabrique National Mauserre való (biztos tele van velük az USA), hihetetlen, hogy ilyen gyorsan reagáltak volta az új Mauser márkákra.
Elsősorban azokhoz gyártanak, ami ott van.
Amit én szereltem - Leupold STD - azt még az én mozgássérült kézügyességemmel is egyszerű volt feltenni.
Barátom a QR-t használta a 700 Rem. 300 RUM-hoz, valami régebbi 80 + dekás hatalmas Zeiss távcsőhöz, hibátlanul visszaállt az eredeti találati pontra, erős szerelék.... legalább is ezt mondta. Vállat von (szkeptikus vagyok már...)
Én holnap tudok beszámolni, hogy az EAW visszaáll-e az 56-os SB és a kis hajtástávcső cserélgetése után a Saueren. Vállat von Fejvakarás
Bizodalmam ugyan nem sok van hozzá, de mindenki azt mondja, hogy az EAW tudja... na majd meglátjuk.

Az ért a QR itthon már nem annyira olcsó, mintha kintről hozatnád valakivel, tehát fontold meg. A nagy távcsövekhez kell az extension első nyúlványos gyűrű, meg még némi fenntartásom van a 2 csavar/gyűrűs megoldáshoz, azért az EAW 4 csavarját is jól meg kell húzni, hogy ne mászkáljon a távcső a gyűrűben!! Van aki ragasztja.
Várd meg a Fehovát, majd ott körülnézhetsz, egy pár nap csak.....
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #444 Dátum: 2015. Január 15. - 16:58:39 »

Hát, ez lehet, hogy gyors oldású, de nem oldja meg a távcsőcserét.
Szerinted ha ezt leveszed, visszateszed, nem fog változni semmi?  Fejvakarás

...mert szerelékkel együtt levéve már tényleg nem változik visszarakáskor, csak amennyire leírtam....
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #445 Dátum: 2015. Január 15. - 17:01:12 »

http://www.leupold.com/hunting-shooting/mounting-systems/quick-release-mounting-systems/qr-mauser-fn-2-pc/

Képen olyan egyformák, talán inkább ez az alja, amaz Remington 700 volt. Az is lehet kompatibilisek, amolyan szabványméret, eben guba melyik, ugyanaz a furat. Fejvakarás


Ezt én is megtaláltam, ez legalábbis stabil talpnak néz ki. 82 dodó, ehhez jön még a gyűrűpár. Meg a szállítás.

Így ez szerinted "aprópénzes" bolt?

Én is a dilemmád miatt gondolkodom egy oldható cserében, ezért is kérdeztem egy másik topikban, a komlói oldható használhatóságáról, de csak Pyrus válaszolt, ő olyat használ, de fixen.  Ördög

Olyan  bizonytalan vagyok!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #446 Dátum: 2015. Január 15. - 17:03:14 »

Én azért a kérdésből úgy sejtem, ő is szerelékkel együtt akarja levenni (igen, ez esetben mindegyik távcsőre kell egy szerelék..). Máshogy nem sok értelme van a gyors oldásnak, nem?

Dehogynem. Fix szereléktalp, és minden távcsőre egy gyűrűpár, ami pontosan illeszkedik a fix talpba. Ez a gyors oldható rész, mint a belinkelt Remihez való talp.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2015. Január 15. - 17:11:27 »

Az M12-re tökéletesek az eredetileg hagyományos "mauser" szerelékek direkt így alkották meg , míg a testvér a Sauer 101 a Remington rendszerü szerelékekhez készül .
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #448 Dátum: 2015. Január 15. - 17:12:07 »

Idézet
Én is a dilemmád miatt gondolkodom egy oldható cserében, ezért is kérdeztem egy másik topikban, a komlói oldható használhatóságáról, de csak Pyrus válaszolt, ő olyat használ, de fixen.  Ördög

Olyan  bizonytalan vagyok!  Ördög

Az Én Zasztavámon kb 11 éve szolgál egy hernyóval lebiztosított Komlói ez idő alatt 4-5 alkalommal vettem le és raktam vissza pontosan, tisztítva rögzítve nem kellet újra belőni a fegyvert csak ellenőrző lövés volt.Remélem segítettem.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 15. - 17:15:05 írta Voldi » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #449 Dátum: 2015. Január 15. - 17:17:14 »

Az Én Zasztavámon kb 11 éve szolgál egy hernyóval lebiztosított Komlói ez idő alatt 4-5 alkalommal vettem le és raktam vissza pontosan, tisztítva rögzítve nem kellet újra belőni a fegyvert csak ellenőrző lövés volt.Remélem segítettem.
 Emelem

Köszi.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: