Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234927 alkalommal)
f ádám
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2014. Május 07. - 17:50:04 »

Üdv mindenkinek Emelem!szia Attila! Holnap végre megvehetem a céltávcsövemet! Táncol úgy alakult hogy egy meostar r1r már holnap vehetnék.Csak a boltban volt még egy S B hungary klasszik 2.5-10x56 vil ponr! Kérdésem a következő lenne:
Vegyem meg holnap a Meostart vagy várjak még egy hetet a Benderre? Vállat von? Mostanában nem sok jót olvastam a magyar benderekről,szóval vacilálok!!  :Mosolyog egy százassal drágább a meostarnál,de jobb is e annyival?? Mind a kettőbe belenéztem  ugyanakkora nagyitásnál és igaz hogy csak nappal,de ................inkább nem irom le! :StVOLT különbség!! Pedig a dioptriát is beállitottam !!(kontraszt,részletek)  lehet csak én látom rosszul!! Te mit választanál Attila? Válaszodat előre is köszönöm! Vadászüdvözlettel: Ádám Emelem


Szórakozol velünk? Ajánlom figyelmedbe! http://www.magyarhelyesiras.hu/
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 07. - 18:05:50 írta Sakac » Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #421 Dátum: 2014. Május 07. - 20:45:54 »

Sanyi,
mintha áltsisibe lennél tantóbácsi, mi?  Röhög Micsoda türelem! Ördög

A faszi persze hogy szórakozik itt mindenkivel... mert egyébként ekkora hülye nincs a földön... Vigyorog
Enszfőhadnagy......  Fej a falba Fej a falba
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #422 Dátum: 2014. Május 07. - 21:01:55 »

Sanyi,
mintha áltsisibe lennél tantóbácsi, mi?  Röhög Micsoda türelem! Ördög

A faszi persze hogy szórakozik itt mindenkivel... mert egyébként ekkora hülye nincs a földön... Vigyorog
Enszfőhadnagy......  Fej a falba Fej a falba
Ahhoz egy picit nagyobb türelem kell... Angyal Még nem is javított minden hibát. Kacsint De úgy látom a srác is úgy van vele,mint egykori padtársam Sz. Józsika,amikor a magyartanárnőnk kereste a névtelen dolgozat elkövetőjét-hogy ez biztosan nem az ő írása,mert ő nem pirossal írt...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #423 Dátum: 2014. Május 07. - 21:12:10 »

Józsikából is enszfőhadnagy lett?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #424 Dátum: 2014. Május 07. - 21:25:20 »

Józsikából is enszfőhadnagy lett?
Nem,de legalább olyan híres,mert szerepelt a Mónika - Showban mint párját imádó sokgyerekes buzifiú... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #425 Dátum: 2014. Május 07. - 21:38:37 »

Nem,de legalább olyan híres,mert szerepelt a Mónika - Showban mint párját imádó sokgyerekes buzifiú... Vigyorog
Legalább csempészted volna bele ebbe a hozzászólásodba, hogy távcsőszerelék.......akkor nem lenne OFF!!!!  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #426 Dátum: 2014. Május 08. - 04:28:25 »

Ahhoz egy picit nagyobb türelem kell... Angyal Még nem is javított minden hibát. Kacsint De úgy látom a srác is úgy van vele,mint egykori padtársam Sz. Józsika,amikor a magyartanárnőnk kereste a névtelen dolgozat elkövetőjét-hogy ez biztosan nem az ő írása,mert ő nem pirossal írt...

A sok (color=red)(b)(/b)(/color) annyira szétszabja a szöveget.... bár szent én se vagyok. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #427 Dátum: 2014. Május 08. - 11:35:30 »

A sok (color=red)(b)(/b)(/color) annyira szétszabja a szöveget.... bár szent én se vagyok. Ördög

Szerintem egy olyan szent vagy, akinek van távcsőszereléke (nem OFF topik.. NoNo), és nagyon korán kel (vagy le sem fekszik Vigyorog)......
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #428 Dátum: 2014. Május 18. - 22:08:18 »

Üdv Uraim!  Emelem

Tudja valaki esetleg, hogy régi fajta 2 tornyos Zeiss távcsövet fel lehet rakni valahogy TOZ-8-ra?

Vagy valami egyéb távcsövet tudok ajánlani? Nem baj ha nem varia, nekem egy 6x42-es is bőven megfelelne. Tasco, Bushnell és társait hanyagolom, mert nagyításkor is elmászik a szálkereszt. Nem akarom 2 hetente újra belőni a puskát.

Válaszaitokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
helianthus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #429 Dátum: 2014. Május 29. - 12:37:25 »

Üdvözletem!  Emelem

Érdeklődni szeretnék Tőletek, hogy egy frissen vásárolt CZ557 .30-06 -os puskára szerelékből milyet válasszak? Gyári acél CZ, vagy komlói fix? Esetleg komlói kifordítható?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #430 Dátum: 2014. Május 29. - 12:48:32 »

Üdvözletem!  Emelem

Érdeklődni szeretnék Tőletek, hogy egy frissen vásárolt CZ557 .30-06 -os puskára szerelékből milyet válasszak? Gyári acél CZ, vagy komlói fix? Esetleg komlói kifordítható?
Komlói fix...hacsak nem jársz kéthetente disznóhajtásba.




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #431 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 11:23:54 »

Már elnézést, de mi értelme van konkrét számok nélkül ütköztetni szubjektív véleményeket arról, hogy mi a sok, mi a kevés....

"Átlagos" puskán "átlagos" szerelékkel azért a csőtengely és a távcső tengelye közti különbség vízszintes irányban jó esetben 0 vagy néhány tized mm...
A lényeg első sorban nem a konkrét számokon van.
Sokkal inkább azon, hogy a vadászok jelentős részének eszébe sem jut, hogy a fegyver belövése az nem csak a két állítócsavar tekergetéséből áll.

Az átlagos puskákról meg ne is beszéljünk, mert az általad említett "jó eset" legalább annyiszor fordul elő, mint a végállás közelébe kitekert, kontár módon felszerelt optika.
És az már nagyon messze van attól az 1 mm-től.

Persze lehet ez szőrszálhasogatás, nem tagadom.
De amikor a mai napig vannak olyan puskás emberek, akinek a fegyverbelövés azt jelenti, hogy a lövésük benne van az A4-es papírlapban 50 méteren (mert a szarvas oldalába akkor beletalál vele), akkor van még mit a fejekben rendbe tenni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #432 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 12:04:28 »

A lényeg első sorban nem a konkrét számokon van.
Sokkal inkább azon, hogy a vadászok jelentős részének eszébe sem jut, hogy a fegyver belövése az nem csak a két állítócsavar tekergetéséből áll.

Az átlagos puskákról meg ne is beszéljünk, mert az általad említett "jó eset" legalább annyiszor fordul elő, mint a végállás közelébe kitekert, kontár módon felszerelt optika.
És az már nagyon messze van attól az 1 mm-től.

Persze lehet ez szőrszálhasogatás, nem tagadom.
De amikor a mai napig vannak olyan puskás emberek, akinek a fegyverbelövés azt jelenti, hogy a lövésük benne van az A4-es papírlapban 50 méteren (mert a szarvas oldalába akkor beletalál vele), akkor van még mit a fejekben rendbe tenni.
 Wave

Ez a két probléma azért elég messze van egymástól szerintem, ezeket egy lapon tárgyalni logikailag nekem picit túlzás, még ha mindkettőben szó is van céltávcsőről...
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #433 Dátum: 2015. Január 15. - 14:52:06 »

Leupold quick release szerelékről van valakinek tapasztalata? Valaki használ ilyet több éve, valaki cserélget egy puskán több céltávcsövet?Ugye a reklámleírások alapján ez a kapható egyik leglövésállóbb, legegyszerűbb...Stb. levehető szerelék kellene, hogy legyen, ráadásul aprópénzért. Ennek ellenére nem hallottam, hogy az EAW, vagy más nagy gyártó az éhhalál küszöbére került volna emiatt. (Dolgozik a bogár időnként nálam is....) Vállat von Fejvakarás Angyal
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #434 Dátum: 2015. Január 15. - 15:34:31 »

Leupold quick release szerelékről van valakinek tapasztalata?
Szia Robi!
Hatalmas segítség nem leszek, de minimál tapasztalat van.
A csapból is folyó reklámszöveg nagyon büdösnek tűnt elsőre. Meg másodikra is...
Aztán tavasztól belecsöppentem egy kedves barátom első golyósának összeállításában. Próbát tett ezzel a szerelékkel. (Browning X-bolt + VX3L).
Az összeszerelést, belövést fegyvermesterre bíztuk.
A lőtérre együtt mentünk ki. 2 doboz cseh SPCE lőszert lőtt el vele. A távcsövet többször levettük közben. A löképen, pontosságon észrevehető eltérést nem tapasztaltunk.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: