Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235036 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #405 Dátum: 2014. Január 21. - 19:16:42 »


Fix, meg kifordítható, meg többféle magasságú.
Mi a kettő közti különbség?  Fejvakarás
Mert a magasságbelit azt értem, ha magasabb, akkor esetleg nem kell rá új szerelék, ha 50-es, vagy 56-os "hurkatöltő" kerül(ne) rá.
Üdv!
A fix, ahogy a nevében áll, egy viszonylag stabil, csak szerszámmal (ez esetben imbusz kulcs) oldható kapcsolat a fegyver és a távcső között.
A kifordítható szerelék sajátos tulajdonsága, hogy szerszám nélkül ad rá lehetőséget, hogy fel-le tedd a fegyverre, ahogy a szükség kívánja.
Előbbinek inkább egy variábel céltávcső esetén van jogosultsága.
Ha fix nagyításban gondolkodsz, akkor az esetleges hajtásra, vagy sebzett vad keresésre gondolva célszerűbb egy oldható szereléket tenni rá.
Komlói szerelékem csak fix volt/van, arról csak jót tudok mondani.
De biztos lesz itt olyan vadász, akinek van személyes tapasztalata az oldhatóval és majd jól megírja Vigyorog

A magasságról meg annyit, hogy az 50-es és az 56-os eleje közötti 3 mm különbség miatt nem biztos, hogy a magasabbra van szükség.
De a lehető legharmonikusabb ballisztika miatt előnyösebb a lehető legalacsonyabb szerelék alkalmazása.
Ez általában a fix szerelékek mellett szól. Némi kivétellel, mert pl. a Blaser nyeregszereléknél nem igen van alacsonyabb szerelési mód
és mégis 2 másodperc alatt le lehet kapni a kukkert a puskáról szükség esetén. De az egy elég speciális darab és csak Blaser fegyverre passzol.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
f ádám
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2014. április 29. - 19:21:51 »

sziasztok! Emelem mostanában h már eldöntöttem a segitségetekkel,h minox ot veszek,amiért külön hálás vagyok minden hozzászólónak és természetesen TAL -nak  különösen,foglalkoztat egy kérdés! szerintetek van olyan vadászati szituáció amelyben egy meostar r1 el minox al vagy deltával nem lövök meg valamit ,egy zeiss el meg igen?! Angyal(éjszaka ,szürkület) mert ha igen,akkor ha most meglessz egy közép kat.om,akkor 1 -2 év múlva veszek egy leica magnust, :Qha ezen múlik egy malacka meglövése......!max a fele (szem kölcsönböl lessz) Röhög  megköszönök minden hozzászólást tiszt:fkete ádám és ige,ennyire fanatik vagyok h képes lennék rá pedig a krités nálunk is csak betonból van.... Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #407 Dátum: 2014. április 29. - 19:35:30 »

sziasztok! Emelem mostanában h már eldöntöttem a segitségetekkel,h minox ot veszek,amiért külön hálás vagyok minden hozzászólónak és természetesen TAL -nak  különösen,foglalkoztat egy kérdés! szerintetek van olyan vadászati szituáció amelyben egy meostar r1 el minox al vagy deltával nem lövök meg valamit ,egy zeiss el meg igen?! Angyal(éjszaka ,szürkület) mert ha igen,akkor ha most meglessz egy közép kat.om,akkor 1 -2 év múlva veszek egy leica magnust, :Qha ezen múlik egy malacka meglövése......!max a fele (szem kölcsönböl lessz) Röhög  megköszönök minden hozzászólást tiszt:fkete ádám és ige,ennyire fanatik vagyok h képes lennék rá pedig a krités nálunk is csak betonból van.... Mosolyog

Szia!

Mi is megköszönnénk, ha lennél szíves és az ezen a fórumon elfogadott helyesírási szabályok szerint tennéd meg a hozzászólásodat. Ez nem cset...

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2014. április 29. - 19:43:07 »

sziasztok! Emelem mostanában h már eldöntöttem a segitségetekkel,h minox ot veszek,amiért külön hálás vagyok minden hozzászólónak és természetesen TAL -nak  különösen,foglalkoztat egy kérdés! szerintetek van olyan vadászati szituáció amelyben egy meostar r1 el minox al vagy deltával nem lövök meg valamit ,egy zeiss el meg igen?! Angyal(éjszaka ,szürkület) mert ha igen,akkor ha most meglessz egy közép kat.om,akkor 1 -2 év múlva veszek egy leica magnust, :Qha ezen múlik egy malacka meglövése......!max a fele (szem kölcsönböl lessz) Röhög  megköszönök minden hozzászólást tiszt:fkete ádám és ige,ennyire fanatik vagyok h képes lennék rá pedig a krités nálunk is csak betonból van.... Mosolyog


 Fejvakarás   Biztos van (persze feltételezzük hogy puska van alattuk ) csak hogy ez a szituáció bekövetkezik vagy nem annak a területen töltött napok számának igen magasnak kell lenni. Az meg hogy ez a hipotézis bekövetkezett vagy nem (vagyis a másik távcsővel eltaláltad volna vagy nem) soha nem bizonyítható és nem reprodukálható.   Ördög

Köszönöm hogy segíthettem !     Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #409 Dátum: 2014. április 29. - 19:45:48 »

sziasztok! Emelem mostanában h már eldöntöttem a segitségetekkel,h minox ot veszek,amiért külön hálás vagyok minden hozzászólónak és természetesen TAL -nak  különösen,foglalkoztat egy kérdés! szerintetek van olyan vadászati szituáció amelyben egy meostar r1 el minox al vagy deltával nem lövök meg valamit ,egy zeiss el meg igen?! Angyal(éjszaka ,szürkület) mert ha igen,akkor ha most meglessz egy közép kat.om,akkor 1 -2 év múlva veszek egy leica magnust, :Qha ezen múlik egy malacka meglövése......!max a fele (szem kölcsönböl lessz) Röhög  megköszönök minden hozzászólást tiszt:fkete ádám és ige,ennyire fanatik vagyok h képes lennék rá pedig a krités nálunk is csak betonból van.... Mosolyog

H nem lenne olyan vdszti szitu, gndlod, h venne vlki Zeisst v Leica Magnussst? thát ige legyl rá képes fanatik...... jó nkd... a krités nálunk csk fából van....
 Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #410 Dátum: 2014. április 29. - 19:56:48 »

De  Köcsög Vagy!  Ördög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #411 Dátum: 2014. április 29. - 20:18:03 »

De  Köcsög Vagy!  Ördög Röhög

Azmiaza kis rózsaszínes füles gömbölű? Az a népművészeti cserépedény? Tényleg hasonlít rám....... Ördög
 Wave
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #412 Dátum: 2014. április 29. - 20:22:47 »

Remélem nem bántódtál meg.  Kacsint Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #413 Dátum: 2014. április 29. - 21:08:30 »

Remélem nem bántódtál meg.  Kacsint Wave

Nem, csak rádöbbentem, hogy színre is, formára hasonlítunk az edénykével...... Angyal
Funkcióra nem gondolnám.  Vigyorog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #414 Dátum: 2014. április 30. - 07:40:35 »

sziasztok! Emelem mostanában h már eldöntöttem a segitségetekkel,h minox ot veszek,amiért külön hálás vagyok minden hozzászólónak és természetesen TAL -nak  különösen,foglalkoztat egy kérdés! szerintetek van olyan vadászati szituáció amelyben egy meostar r1 el minox al vagy deltával nem lövök meg valamit ,egy zeiss el meg igen?! Angyal(éjszaka ,szürkület) mert ha igen,akkor ha most meglessz egy közép kat.om,akkor 1 -2 év múlva veszek egy leica magnust, :Qha ezen múlik egy malacka meglövése......!max a fele (szem kölcsönböl lessz) Röhög  megköszönök minden hozzászólást tiszt:fkete ádám és ige,ennyire fanatik vagyok h képes lennék rá pedig a krités nálunk is csak betonból van.... Mosolyog

A céltávcsöves topikból vett idézettel válaszolnék:

Azért mikor 10 év után céltávcsövet cseréltem, bizony következő évben megdupláztam a disznóterítékem az előző évekhez képest! (Pedig használtan és olcsón vettem, de jót!) Mindez annak az esti plusz 10 percnek köszönhető, mikor megindul a sertevad, de az előző csővel már nem láttam, ezzel meg még biztosan meg tudtam lőni. Meg persze a holdvilágos időszakban is sokkal jobban látok vele!
Azt mondom, nekem még a dupláját is megérte volna!
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
f ádám
Vendég
« Új üzenet #415 Dátum: 2014. április 30. - 19:38:32 »

 Emelem Schmidt & Bender hung.klasszik 2.5-10x56 világító pont? Szerinted,ezzel már megkapnám azt a tiz perc pluszt?? Mert ha igen ,akkor fizuelőleget is kérek a megyétől...! Vigyorog


Többet nem szeretnék javítani! Kinek címezted? Használd az idézet gombot!
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 30. - 20:07:41 írta Sakac » Naplózva
f ádám
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2014. Május 02. - 19:37:13 »

Kedves TAL! Mivel új fórumozó vagyok,nem teljesen értem  Fejvakarás mit és miért kell idézetbe raknom! Ha elmondod, ígérem ezentúl az elmondottak alapján fogok beírni a fórumba!!  Emelem Tisztelettel: F Ádám
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 02. - 20:39:09 írta Pyrus » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #417 Dátum: 2014. Május 02. - 19:48:10 »

kedves TAL! mivel új fórumozó vagyok,nem teljesen értem  :fejvmit és miért kell idézetbe raknom! ha elmondod,igérem ezentúl az elmondottak alapján fogok beirni a forumba!!  Emelem tiszt:F Ádám

Bár nem TAL vagyok, elmondom. Ha valakinek a hozzászólására akarsz válaszolni, akkor használd a mező jobb felső sarkában levő "idézet" gombot. Így lehet tudni aztán, kinek milyen hozzászólására reagáltál.
És mondatot nagybetűvel kezdünk...  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2014. Május 02. - 19:58:23 »

kedves TAL! mivel új fórumozó vagyok,nem teljesen értem  :fejvmit és miért kell idézetbe raknom! ha elmondod,igérem ezentúl az elmondottak alapján fogok beirni a forumba!!  Emelem tiszt:F Ádám

Nem értem a kérdést, és nem értem miért felém lett intézve.

Nem vagyok moderátor a honlapon. Emelem
Naplózva
f ádám
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2014. Május 03. - 11:01:32 »

 Emelem Elnézést!  Fej a falba Oda fogok figyelni az idézetre! Nem voltam tisztában pár dologgal! Stoel Bocsánat Attila...! Angyal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 03. - 12:08:32 írta Boar » Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: