Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234947 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2013. Március 20. - 19:54:11 »

Én megnéztem, talán érdekes:



Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #361 Dátum: 2013. Március 20. - 21:18:46 »

Én megnéztem, talán érdekes:




Pofonegyszerű..... ha van gép, no meg a szakértelem Mosolyog
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2013. Március 20. - 22:06:02 »

Pofonegyszerű..... ha van gép, no meg a szakértelem Mosolyog

A szakértelem meglétét én nem vitatom. Nagyobb gond a jó felszerelés! Néhány szakmára felszerszámoztam már magam az elmúlt 35 évben, de nem érte meg! Olcsóbb elvinni olyanhoz a munkát, akinek már megvan a felszerelése!
Ha csak egyik furat "megy félre" a három közül mit csinál, behegeszti???  Vigyorog
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #363 Dátum: 2013. Március 21. - 19:13:57 »



Annak a furatnak nagyon a helyén kell lennie.
De jó lenne 3db gyári furat  Woest   Rííí
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #364 Dátum: 2013. Március 21. - 19:31:57 »


Köszi a videót Sanyooo

Pont erre lettem volna kíváncsi, hogyan jelölik ki a furat helyét. Igen jó az a puska tartó-központosító konzol.
((kérdés vajon minden Fegyvermester ilyen spéci konzollal jelöli ki a furat helyét? Én ezek után ehhez ragaszkodom.))

 Emelem

Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2013. Március 21. - 19:47:22 »

Így van ez Mosolyog A sörétesem min 53 éves, a golyós 69, ha ideér a MOM, az sem fiatal, tento és zeiss deltrentis kereső. A felszerelés legfiatalabb (és majdnem legdrágább része a komlói fix lesz) Kacsint
Ja, a samurai is 22 éves...
 Emelem

Értékesebbek is ezek mint a mai új termékek!
((Lassan ott tartunk, hogy a garanciális idő lejárta után szétesik magától minden Távol-Keleten gyártott "tartós használatú" termék. És mi nem készül ott?
Javításról persze jobb nem beszélni.
Vajon melyik mai gyártású puska fogja megélni a 69. évet?  (Válasz: amelyiket nem használják  Stoel   )
 Emelem

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #366 Dátum: 2013. Március 21. - 20:03:02 »

Értékesebbek is ezek mint a mai új termékek!
((Lassan ott tartunk, hogy a garanciális idő lejárta után szétesik magától minden Távol-Keleten gyártott "tartós használatú" termék. És mi nem készül ott?
Javításról persze jobb nem beszélni.
Vajon melyik mai gyártású puska fogja megélni a 69. évet?  (Válasz: amelyiket nem használják  Stoel   )
 Emelem


Reméljük azért lesz olyan is. Én nem tudom a nagantot mennyit használták. Akitől vettem, ő nem sokat, az biztos.De előtte? A MonteCarlo meg érdekes: Mikor megvettem, leszedtem a tusatalpat (csak hogy addig is a kezemben legyen), és találtam alatta egy darab zsírpapírt: ,,Ezt a puskát Füst István erdész használta 1960-tól 1970-ig". Most az én nevem is ott van a zsírpapíron. Annyit tudtam kideríteni(google) hogy Sebespusztán volt kerületvezető.
Hopp, ez itt már off...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #367 Dátum: 2013. Július 06. - 10:07:53 »

Tisztelt fórumtársak!
Remington 700-as fegyverhez keresek távcsőszereléket.
Ezekkel szemezgetek:
http://www.remington.com/en/products/accessories/gun-parts/scope-mounts-and-rails/integral-high-scope%20mount.aspx
http://www.kozap.cz/zbozi/1370/39-mont-36-remington-700-short-1-d-l-139mm-a-long-160mm/
A gyári ugyan alumínium ötvözetből készül, számomra mégis szimpatikus, mert a talp és a gyűrű alsó része egy anyagból van öntve. A Kozap bár acélból van a gyűrűket mindössze egy darab 5-ös csavar rögzíti a talphoz. Emiatt kérdéses számomra mennyire masszív ez a megoldás?
Melyik lenne a jobb, strapabíróbb választás?
Árban nincs számottevő különbség.
Köszönettel   István
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #368 Dátum: 2013. Július 06. - 12:00:01 »

Ha nem haragszol meg, szerintem egyik sem.
Ha jó a fix, akkor Leupold STD, ha levehetőset szeretnél, akkor Leupold Quick Release. Acél mindkettő.
Ha már meg van az az előnyöd, hogy amerikai puskád van, akkor bűn nem kihasználni a pontos és megbízható, és az európai szerelékekhez képest jóval olcsóbb amerikai szerelékek által nyújtott előnyöket.
Ha minden áron a kettő közül akarsz választani akkor a cseh acélt választanám. A csavarokat pedig egy cseppnyit beragasztva, úgy biztos nem enged el.
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #369 Dátum: 2013. Július 07. - 19:24:20 »

Ha nem haragszol meg, szerintem egyik sem.
Ha jó a fix, akkor Leupold STD, ha levehetőset szeretnél, akkor Leupold Quick Release. Acél mindkettő.
Ha már meg van az az előnyöd, hogy amerikai puskád van, akkor bűn nem kihasználni a pontos és megbízható, és az európai szerelékekhez képest jóval olcsóbb amerikai szerelékek által nyújtott előnyöket.
Ha minden áron a kettő közül akarsz választani akkor a cseh acélt választanám. A csavarokat pedig egy cseppnyit beragasztva, úgy biztos nem enged el.
 Emelem

"cseh acélt választanám."

És ha netán a céltávcső toronyszerkezete oldalban már nem állítható, akkor dobhatja a kukába a cseh "remekművet", mert annak ugye nincs oldalállítási lehetősége. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #370 Dátum: 2013. Július 07. - 23:02:58 »

"cseh acélt választanám."

És ha netán a céltávcső toronyszerkezete oldalban már nem állítható, akkor dobhatja a kukába a cseh "remekművet", mert annak ugye nincs oldalállítási lehetősége. Emelem

Most nagyon fogsz utálni.........
De láttál te már olyan cseh szereléket, amelynél, ha nem szorítod meg a csavarokat, akkor oldalra egy kicsit legalább nem mozog el a "rendszer"?
Na jó, persze ez nem a gyárilag kialakított, belekalkulált egzakt oldalállítási lehetőség, de ha nagyon félre lenne a luk fúrva az amcsi csoda tokján (Remingtonnál még nem hallottam ilyet, de persze minden előferdülhet), a "kuka projekt" előtt még van egy lehetőség, hogy mégse kelljen egy haragosra kedves mosollyal rásózni, hanem az elejét lefogatva egy pár tizedet oldalra kocogtatni, hátha a közepe felé beljebb lehet hozni a távcső zéróját....
De, a kérdés ugye az volt, hogy melyik a kettő közül...
Hát jó szívvel tán te sem ajánlanál egy alu szereléket (vs. acél)?
Nem tudom, hogy ez a Rem. alu szerelék milyen, lehet, hogy a Rössler tokja, vagy egy NASA ürkomp elbújhat mögötte, de árulnak(tak) abban a nagyfene Ámerikában olyan szereléket (valamilyen Winchester puskára, egészen .338 Winmagig ajánlva a felhasználást!!!!), hogy jó szívvel egy 222 lenne a maximum amire fel merném rakni. Jó, a tizenvalahány dollárért árult csodát tán háromért adták kiárusításba, de ez még mindig sok ahhoz, hogy csak porosodjon, abból még a kocsmába is kijött legalább egy Bud, igaz borravaló nélkül. Vigyorog
Meg ahogy elnézem az alu szereléken sincs felettébb sok oldalállítási lehetőség.
Viszont én a Leupold STD-t ajánlottam. Ahhoz pedig biztos volt már szerencséd, és meglepően korrekt egy cucc, ezt te sem tagadhatod.. Kacsint
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #371 Dátum: 2013. Július 08. - 01:27:55 »


 és meglepően korrekt egy cucc, ezt te sem tagadhatod.. Kacsint
 Emelem

....es meghozza "meglehetosen" korrekt aron.... Mosolyog....(a gyurukhoz az alapsin is fagyipenz)

http://www.amazon.com/Leupold-Medium-Rings-Matte-49901/dp/B001HN5H3Y

Nekem Optilock, es Leupold szerelekeim vannnak, nem nyultam hozzuk (sem a tavcsohoz) 20 eve, es inchest lonek 100-on meg mindig.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
sab
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2013. Július 08. - 07:17:33 »

Most nagyon fogsz utálni.........
De láttál te már olyan cseh szereléket, amelynél, ha nem szorítod meg a csavarokat, akkor oldalra egy kicsit legalább nem mozog el a "rendszer"?
Na jó, persze ez nem a gyárilag kialakított, belekalkulált egzakt oldalállítási lehetőség, de ha nagyon félre lenne a luk fúrva az amcsi csoda tokján (Remingtonnál még nem hallottam ilyet, de persze minden előferdülhet), a "kuka projekt" előtt még van egy lehetőség, hogy mégse kelljen egy haragosra kedves mosollyal rásózni, hanem az elejét lefogatva egy pár tizedet oldalra kocogtatni, hátha a közepe felé beljebb lehet hozni a távcső zéróját....
De, a kérdés ugye az volt, hogy melyik a kettő közül...
Hát jó szívvel tán te sem ajánlanál egy alu szereléket (vs. acél)?
Nem tudom, hogy ez a Rem. alu szerelék milyen, lehet, hogy a Rössler tokja, vagy egy NASA ürkomp elbújhat mögötte, de árulnak(tak) abban a nagyfene Ámerikában olyan szereléket (valamilyen Winchester puskára, egészen .338 Winmagig ajánlva a felhasználást!!!!), hogy jó szívvel egy 222 lenne a maximum amire fel merném rakni. Jó, a tizenvalahány dollárért árult csodát tán háromért adták kiárusításba, de ez még mindig sok ahhoz, hogy csak porosodjon, abból még a kocsmába is kijött legalább egy Bud, igaz borravaló nélkül. Vigyorog
Meg ahogy elnézem az alu szereléken sincs felettébb sok oldalállítási lehetőség.
Viszont én a Leupold STD-t ajánlottam. Ahhoz pedig biztos volt már szerencséd, és meglepően korrekt egy cucc, ezt te sem tagadhatod.. Kacsint
 Emelem

A régi ZKK-600-as és a rajta lévő 4x32 Zeiss Jena céltávcsövet összefoglaló szerelék, na az volt valami, az szerelék, de a mostani egyenlő a hulladék megfogalmazással.
Bilincs rögzítő csavarok hulladékok, anyagminősége se az a huha, de a legnagyobb hibája mint említettem is, hogy oldalban nem állítható, ami ma már követelmény.

Követelmény, és ezért megtalálható minden normális szerelékgyártó cégnél.

Kezdve a Komlói, Leupold, Recknagel, EAW, MAK, Steyr, stb.

( gondolom azért, mert értenek hozzá és tudják annak fontosságát, hogy az bizony kell.

Én láttam olyan Winchester alsókengyeles fegyvert (is) melynél nem volt párhuzamos az előkészítés a csővel, nagyon nem.

Ami gyárilag jár a nálunk vehető, és fent lévő USA fegyverekre weavewr sín és annak céltávcsöve szintén egyenlő a hulladék megfogalmazással.

De kétségtelen, hogy vannak normális "alu" szerelékek, de azt nem is grátiszba adják a fegyverhez.

Én addig is azt vallom, hogy egy fegyver legyen vasbú, és az azon lévő szerelék is. (tudom, maradi vagyok.)

Főleg látva pár alu tokot, mikor a céltávcső repült le róla, annak ellenére, hogy az szabályosan volt felhelyezve. ( nem Sauer tok volt) Kacsint

Végezetül a Leupold kétségtelen, hogy jó szerelék, csak kár, hogy felénk senki, de senki nem forgalmazza.

Azt is tudni kell, hogy ennek biza az az oka, hogy ahány fegyver, ahány céltávcső, pont az kell a vásárlónak ami pont nincs.

 Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #373 Dátum: 2013. Július 08. - 10:01:09 »

Forgalmazza - nem forgalmazza……..
Az élelmes, a „nyugatoroszt” egy cseppnyit is beszélő hazánkfia is megrendelhet a netről bármit, nézd, mit küldött át Márk, annyiért adják a gyűrűket, hogy – maradjunk a hasonlatánál – nem tudsz annyi fagyit sem venni belőle, hogy jószerével a torkod megfájdítsd.
Az otthoni főnökömnek elszakadt az angol mintájú-forgókefés-tudjatökömmittudmég – porszívónak a lelke, egy gumiékszíj. Egy héten belül allescuzammen, vagy, hogy hűek maradjunk, óltugedör 1500 magyar pénzér megküldték Angliából, úgy, hogy néztem, hogy drágább a posta GBR-ből, mint ami vackot a haverom magának küldetett éppen Hawaii-ról. Dühödten tiltakozunk a globalizáció ellen, de azt az előnyt, amit nyújt, használjuk már ki!
Nem vagyok egy különösképp ügyes gyerek, de a Leupold STD-t magam felszereltem, a Remington puskák pedig híresen pontos furatméretezéssel készülnek. Én még nem hallottam panaszt legalábbis. Akit eddig hallottam, és egy kis túlzással nálam is így volt,  mind így történt: puska dobozból ki(már ha nem használtan vette)…, szerelék csomagolásból ki….. szerelék puskára rátesz….. Torx becsavar… és kész a nagy mű! Utána még eltökölődsz az oldalazással egy kicsit, de az is halál logikus és egyszerű.
Szinte hihetetlen, hogy milyen egyszerű és milyen jó!!!
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #374 Dátum: 2013. Július 08. - 13:02:50 »

Forgalmazza - nem forgalmazza……..
Az élelmes, a „nyugatoroszt” egy cseppnyit is beszélő hazánkfia is megrendelhet a netről bármit, nézd, mit küldött át Márk, annyiért adják a gyűrűket, hogy – maradjunk a hasonlatánál – nem tudsz annyi fagyit sem venni belőle, hogy jószerével a torkod megfájdítsd.
Az otthoni főnökömnek elszakadt az angol mintájú-forgókefés-tudjatökömmittudmég – porszívónak a lelke, egy gumiékszíj. Egy héten belül allescuzammen, vagy, hogy hűek maradjunk, óltugedör 1500 magyar pénzér megküldték Angliából, úgy, hogy néztem, hogy drágább a posta GBR-ből, mint ami vackot a haverom magának küldetett éppen Hawaii-ról. Dühödten tiltakozunk a globalizáció ellen, de azt az előnyt, amit nyújt, használjuk már ki!
Nem vagyok egy különösképp ügyes gyerek, de a Leupold STD-t magam felszereltem, a Remington puskák pedig híresen pontos furatméretezéssel készülnek. Én még nem hallottam panaszt legalábbis. Akit eddig hallottam, és egy kis túlzással nálam is így volt,  mind így történt: puska dobozból ki(már ha nem használtan vette)…, szerelék csomagolásból ki….. szerelék puskára rátesz….. Torx becsavar… és kész a nagy mű! Utána még eltökölődsz az oldalazással egy kicsit, de az is halál logikus és egyszerű.
Szinte hihetetlen, hogy milyen egyszerű és milyen jó!!!
 Emelem

Valóban, de az élet engem igazol abban, hogy akkora a pangás anyagilag, hogy sem rég, de főleg nem most kereskedő nem fog beruházni egy rakás szerelékbe, főleg úgy nem, hogy amilyen a szerencséje, pont azt fogják keresni, amit nem hozatott be.

Hogy magánszemély, magánba mit csinál és mit nem az más kérdés, de ismerve a vadásztársadalmat, ha boltban nem kap azonnal, akkor abba a boltba nem fog visszamenni. ( mert ott nincs semmi a felkiáltás)

Remington az egy fegyvergyártó cég és márkanév, tehát azért nem sorolnám a minőségi fegyverekhez pld. sem a 770 v. 710-es "gyártmány", főleg nem, hogy a zárfogantyú képes a kezembe maradni töltéskor. Vigyorog

Nem a furatméretekről beszéltem, ha nem már az eleve sínes előkészítéssel, mikor az magasságba és oldalba is néha el van marva a cső párhuzamossághoz képest.

Mikor a hulladék, nyúlós alu weawer sínt és annak takony minőségű bilincsét említettem, akkor én a 770, 710-es-hez gyárilag járó kukás darabokat értettem.

Ezt piacon 1-2 ezer ft-os árban dobják az ember után, de a céltávcsöve is még felhasználható szőlőkarónak.

Leupold szerelék minden szempontból kiváló, kiváló az anyagminősége, kidolgozottsága, állíthatósága, rögzíthetősége stb.

De találmányilag nem tud többet, mint pld a Komlói, amely ugyan úgy alkalmas, csak nem USA.

Számolom, számolom, hogy én többségében mennyi féle és fajta fegyverrel is találkozom, mennyi féle és fajta céltávcső méretezés is van, sínes megoldásokat nem is említve, és nem beszélve a magassági szükségletekről, és ennyit tartani a boltoknak egyenlő jelenleg a halállal, kivéve ha nagyker, de azok is visszafogták magukat.

lsd. a hiányos lőszerkészleteket, és a többi napi szükségletet.

Már ott tartanak, hogy foglalóztatnak, mert nincs pénz.
Mi több, sorra csuknak be a boltok.
Gondoltad volna valaha is, hogy egy pld. Sopron, ami osztrák közeli, egy vadászboltot sem képes ma már eltartani ?
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: