Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99842 alkalommal)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #225 Dátum: 2011. Július 30. - 19:50:45 »

Nem olyan "igen szörnyű" . A "házmögöttikukorica" projekt be szokott jönni ... !   Igen  Ördög  Vigyorog

Igen!! Közel az ágy,a zasszony meg a pince Piál!! Gergő te nem vetettél kukoricát??? Ördög Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #226 Dátum: 2011. Július 30. - 20:04:12 »

Sírjak vagy nevessek, ezek a képek a kertek végében levő kukoricámban készültek:
 

Nincs esetleg egy vadász ismerősöd?  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #227 Dátum: 2011. Július 31. - 16:17:46 »

Melyik napon induljunk hozzád?

 Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #228 Dátum: 2011. Július 31. - 17:25:26 »

Melyik napon induljunk hozzád?
 Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi

  Nyihi - Késő ! Már a füstön van mind a nyóc ... !  Ördög  Vigyorog
 Wave
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2011. Július 31. - 22:15:05 »

Pati

Azt a szemét időjárást ami felétek volt tegnap este, na az gyönyörű volt! Hány  Szarrá áztunk verseny közben. De azért senki sem adta fel!
Hideg volt utána, meg sár, és locspocs, de azért végigcsináltuk mindnyájan.  Tegnap előtt láttam Berzence mellett egy sutát kísérgető bakot, de hiába próbálkoztam gida hanggal, mentek befelé. Utána meg egy disznó jött ki a sírásra. Erre én álltam arrébb.
Utána még láttam egy egyes gím tehenet csipegetni az erdő mellett, de utána mentünk is vissza a szállásra.
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 11:50:34 »

Azt még azért szeretném utána írni, hogy Nagyatád és környéke, még vadász szemmel is rendben van. Mindenütt táblák, tájékoztatások, rendben tartott utak, szép, takaros lesek, szabályos lő irányok, és nem "szarok a parasztra arra lüvök amerre én akarok!" hozzá állás.
Érdekes módon a sétálók, és turisták sem zavarták a vadászokat, és senkit sem zavartak el sehonnan egy esetben sem. Pedig voltunk szép számmal kinn péntek este sétálni, vadat figyelni, még egy utolsó csendes meditációra a verseny előtt. Nem zavartunk senkit, láttunk is szépen vadat, és minket sem zavart senki. Le a kalappal a hozzá állás és a terület vadállományi, és gondozási részét értve is a személyzet előtt! Emelem

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #231 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 09:21:30 »

Szerintem nevess, mert ekkora placcokon már könnyen lehet rájuk vadászni. Nem kell bújkálni a sorok között, csúszni-mászni, leülsz egy ilyen tisztás szélére és simán tudsz lőni. Kacsint

Úgy látszik mégsem olyan könnyű.  Ördög
Azóta minden este ott ül valaki (10-11 óráig), de se látni, se hallani nem sikerült semmit (én két fekete-fehér macskát láttam, a szomszédé), a kukorica viszont tovább fogy, sebaj, jön a hold.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #232 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 10:55:23 »

Úgy látszik mégsem olyan könnyű.  Ördög
Azóta minden este ott ül valaki (10-11 óráig), de se látni, se hallani nem sikerült semmit (én két fekete-fehér macskát láttam, a szomszédé), a kukorica viszont tovább fogy, sebaj, jön a hold.  Igen

Nem lehet hogy a macskák csinálták? Nyihi

Egyébként nálunk is betaláltak egy jókora táblába, egy éjszaka akkora parádét csináltak, hogy a gazda már ment is körbevágni. Mindig az a gond, hogy kérjük a gazdákat, az erdővel határos kukorica (vagy gabona) tábláknak legyen lekaszálva a széle, hogy a be vagy kiváltó disznót meglássuk, de amíg nincs benne nagy baj általában nem foglalkoznak vele. Viszont némelyik gazda azt is megengedi, hogy a tábla szélén álló lesek elé lőnyiladékot vágjunk a kukoricába.
Gondolom nem nehéz kiszámolni, hogy ha minden les előtt 50-60m hosszan kivágunk 2 sor kukoricát, az kisebb kár, mintha zavartalanul korzóznak benne a disznók.

Érdekes egyébként, hogy ennél az említett táblánál kettőt lőttek a múlt héten, de úgy, hogy az éjszakai eredménytelen üldögélések után kiment a jáger hajnalban, és reggel 6-kor mentek a disznók az erdőből a kukoricába.

Lehet hogy abban fekszenek, este lemennek a vizre, csigáznak, turkálnak, stb, aztán hajnalban vissza a kukoricába.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #233 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 11:30:54 »

Lehet hogy abban fekszenek, este lemennek a vizre, csigáznak, turkálnak, stb, aztán hajnalban vissza a kukoricába.
Ezt tapasztaltam én is a múltkor feltérképezett táblánál: éjjel 2-ig kint volt egy vadász, majd hajnalban láttam beváltani egy disznót(ahogy írtam is akkor)
Azóta pedig többször jártunk úgy, hogy este kint ültünk 0 eredménnyel, majd reggel mikor körbejártuk a területet, befelé menő nyom volt.

Tegnap este kint voltam megint-őzeket és rókát láttam csak. Egykor bejöttem, erre ma hív a vadászmester, hogy hova tettem a szemem, mert reggel nyomokat talált a leshelyemtől 10m-re!  Meglepődött  Hát... lehet várnom kellett volna még egy órát
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #234 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 12:16:16 »

Gergő nem rajzoltad be , melyik leshelyről ?  Röhög Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 12:31:43 »

Gergő nem rajzoltad be , melyik leshelyről ?  Röhög Stoel  Emelem
nem is fogom!-csak azért, hogy csúfolódhassatok  Nyelv
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 16:36:24 »

Te meg miért nem kérdezted meg a Vadászmestertől, hogy mikor a disznó épp ott járt, ő akkor hol volt, tán akkor fordult le az asszonyról másodjára? Ördög Hibát találni a legkönnyebb és kritizálni. Nem dumálni kell neki, hanem "Gyere komám, üljél ki, oszt' lehet őrözni!"
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #237 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:00:49 »

Te meg miért nem kérdezted meg a Vadászmestertől, hogy mikor a disznó épp ott járt, ő akkor hol volt, tán akkor fordult le az asszonyról másodjára? Ördög Hibát találni a legkönnyebb és kritizálni. Nem dumálni kell neki, hanem "Gyere komám, üljél ki, oszt' lehet őrözni!"

Csak a szokásos "bajtársi" élcelődés volt... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:01:58 »

Ez is. Röhög

Van olyan vadász cimborám, hogy ott turkált mellette a régóta várva várt és baromira kívánt hatalmas kan, amire Ő már vagy 5-6 éve vadászott. No a komám meg buzgón hortyogott közben míg a "zongora" ott tőle talán 20 méterre nyugodtan turkált, ügyet sem vetve az éktelen hortyogásra. Röhög Ezt meg onnan tudom, hogy az illető mutatta amit a mozgásérzékelős és hangrögzítésre is alkalmas spéci kamerája felvett! Vigyorog Tisztán lehet hallani azt az üvöltő hortyogást, amit komám kiadott magából alvás ürügyén a szájából kifolyólag, és a disznót ez baromira nem érdekelte. Vállat von Ilyen is van! Wave


 Sam6
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:52:38 »

Tegnap végre összefutottam a disznókkal Táncol Táncol Táncol Igaz, lövést nem tudtam tenni -egyszer azért, mert pont a legrosszabbkor merült le a puskalámpa akksija, másodszorra meg azért, mert elbénáztam az odalopódzást Tasli -, de nekem hihetetlen élmény volt a tegnap este!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: