Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 181108 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Június 30. - 13:24:57 »

Igen

Én mindig meglepődöm, amikor egyes vadásztársak megkérdezik a kutyámról, hogy bemegy-e a vízbe?
Azt szoktam válaszolni, hogy a kérdés az, vajon kijön-e?  Vigyorog

Egyszer Apósom labiját 1 órán át kérleltük: (tapsoltunk, lőttünk kiabáltuk a végén csak kérleltük Ördög Ördög) mire kijött a vízből, igaz hogy hozta is a szárnyas kacsát, ami majdnem elrepült még a kezünkből is... Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Június 30. - 13:34:47 »

Egyszer Apósom labiját 1 órán át kérleltük: (tapsoltunk, lőttünk kiabáltuk a végén csak kérleltük Ördög Ördög) mire kijött a vízből, igaz hogy hozta is a szárnyas kacsát, ami majdnem elrepült még a kezünkből is... Bion Bion Bion
Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Július 01. - 21:55:02 »

Egyszer Apósom labiját 1 órán át kérleltük: (tapsoltunk, lőttünk kiabáltuk a végén csak kérleltük Ördög Ördög) mire kijött a vízből, igaz hogy hozta is a szárnyas kacsát, ami majdnem elrepült még a kezünkből is... Bion Bion Bion

 Ördög Vigyorog Ördög Ez nagyon jó!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Július 07. - 08:57:22 »

Ördög Vigyorog Ördög Ez nagyon jó!!!
Godena!  Igen
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Július 12. - 16:53:02 »

Egyszer Apósom labiját 1 órán át kérleltük: (tapsoltunk, lőttünk kiabáltuk a végén csak kérleltük Ördög Ördög) mire kijött a vízből, igaz hogy hozta is a szárnyas kacsát, ami majdnem elrepült még a kezünkből is... Bion Bion Bion

Erről eszembe jutott, hogy a második (legjobb, Dorka névre hallgató) labradorommal egy nyári délutánon, az akkor még a területünkhöz tartozó buzsáki halastavaknál próbáltunk szerencsét. Itt volt engedély a kormoránok vadászatára és vendégem meg is sebzett egyet, ami a vízbe esett. Sajnos eléggé eleven volt még és a kutya előtt folyamatosan le-le bukva a tó közepe felé tartott. Dorka utána. Nagyon sokáig tartott a hajsza és én egyre jobban aggódtam a kutyáért.
Valahogy áttörtem magam a pari nádason és combig a vízben állva próbáltam kihívni a 2-300 méterre úszkáló Dorkát, aki semmiképp nem boldogult a nyílt vízen a madárral. Attól féltem, hogy a kutya beleakad véletlenül valami fatörzs víz alatti maradványába és akkor baj lesz. Már felkészültem, hogy azonnal indulok érte, ha a legkisebb jelét is látom annak, hogy gond van. A kiabálást nem hallotta meg, végül a levegőbe lőttem. Erre aztán végre felénk fordult, de még igen sokáig taposta a vizet, mire kiért.
Na, gondoltam, most elege lehet, biztos marhára elfáradt.
Arrébb mentünk, és egy tisztább helyen kiöntöttem a csizmáimat, kifacsartam a nadrágomat. Közben a felügyelet nélkül hagyott Dorka elment úszni a patakba... Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Július 12. - 16:55:44 »

 Taps Na, ez egy igazi labis történet  Vigyorog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Július 12. - 21:31:53 »

 Taps Taps Taps

Nagyarc!

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Július 14. - 12:12:24 »

Hozd!



És hozza...

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Július 30. - 00:19:48 »

Ma újabb nagy lépést tett a labim a vadászkutyává válás rögös útján.
Bevallom, mindennél jobban aggódtam ebem lövés utáni reakcióján, ezért húztam-halasztottam, ameddig lehetett. De tegnap késő délután megtörtént a nagy esemény. Vadőrünkkel felvértezve mentünk ki a volt TEHAG-hoz, a Benta-patak mellé, egy gabonatarlóra. Vittem a kedvenc tárgyait, megérkezésünk után azonnal bele is kezdtünk a szokásos huzivoniba, "labdamesszirerúgásutánmegkeresés" játékunkba, szóval mindenbe, amit csak szeret. Vadőrünk eltávolodott tőlünk jó száz méterre, majd elsütötte a sörétest. Blackie egy pillanatra felkapta a fejét, de aztán, mintha mi sem történt volna, folytatta az eszetlenkedést velem. Egyre közelebbről és közelebbről szólt a puska, míg végül ott álltunk egymás mellett újra mindhárman. Ekkor sem mutatott semmilyen félelmet, nem rándult össze, nem keresett menedéket, nem rohant ki a világból.
De a csattanó a végére maradt. Ha valaki ezt így elmeséli, biztosan kétkedve fogadom... Jutalomból (ki gondolta volna ezt egy hónappal ezelőtt?  Ördög) lubickolhatott egy jót a patakban, majd elindultunk a kocsi felé, hogy menjünk haza. A kutya ment előttünk, ám egyszer csak látom, hogy megáll és nagyon egyfelé figyel. Reflexszerűen odanéztem én is. Egy süldőróka bámult lelapulva ránk tőlünk nem több, mint 2(!) méterre. Nem tudom, hogy miért nem ugrott el, talán beteg lehetett, vagy azt gondolhatta, hogy a kutya megszorította és onnan számára nincs menekvés??? A vadőrünk gyorsan pontot tett a rejtély végére. A labim nélkül biztosan elsétáltunk volna mellette.
Úgyhogy otthon egy jókora velőscsonttal rókavadásszá avattam.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Steve
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Július 30. - 12:12:29 »

Ma újabb nagy lépést tett a labim a vadászkutyává válás rögös útján.
Bevallom, mindennél jobban aggódtam ebem lövés utáni reakcióján, ezért húztam-halasztottam, ameddig lehetett. De tegnap késő délután megtörtént a nagy esemény. Vadőrünkkel felvértezve mentünk ki a volt TEHAG-hoz, a Benta-patak mellé, egy gabonatarlóra. Vittem a kedvenc tárgyait, megérkezésünk után azonnal bele is kezdtünk a szokásos huzivoniba, "labdamesszirerúgásutánmegkeresés" játékunkba, szóval mindenbe, amit csak szeret. Vadőrünk eltávolodott tőlünk jó száz méterre, majd elsütötte a sörétest. Blackie egy pillanatra felkapta a fejét, de aztán, mintha mi sem történt volna, folytatta az eszetlenkedést velem. Egyre közelebbről és közelebbről szólt a puska, míg végül ott álltunk egymás mellett újra mindhárman. Ekkor sem mutatott semmilyen félelmet, nem rándult össze, nem keresett menedéket, nem rohant ki a világból.
De a csattanó a végére maradt. Ha valaki ezt így elmeséli, biztosan kétkedve fogadom... Jutalomból (ki gondolta volna ezt egy hónappal ezelőtt?  Ördög) lubickolhatott egy jót a patakban, majd elindultunk a kocsi felé, hogy menjünk haza. A kutya ment előttünk, ám egyszer csak látom, hogy megáll és nagyon egyfelé figyel. Reflexszerűen odanéztem én is. Egy süldőróka bámult lelapulva ránk tőlünk nem több, mint 2(!) méterre. Nem tudom, hogy miért nem ugrott el, talán beteg lehetett, vagy azt gondolhatta, hogy a kutya megszorította és onnan számára nincs menekvés??? A vadőrünk gyorsan pontot tett a rejtély végére. A labim nélkül biztosan elsétáltunk volna mellette.
Úgyhogy otthon egy jókora velőscsonttal rókavadásszá avattam.

Szegény kutyát egy lábszár csonttal elverted...?!?! Nyihi
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Július 31. - 11:55:07 »

Szegény kutyát egy lábszár csonttal elverted...?!?! Nyihi

Na, ezen percekig vinnyogtam... Röhög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 11:58:09 »

Sztív, nem vagy normális... Nyihi Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:34:57 »

Tudja a labrador, hogy mi a dolga!  Most már nem kell aggódnod. Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 19:20:34 »

Tudja a labrador, hogy mi a dolga!  Most már nem kell aggódnod. Igen

El is szállt minden aggodalmam. Nagyon sok munka lesz még vele, de a legfontosabbakat abszolválta.  gyozo
A vadőrünk is megjegyezte (szintén labrador tulajdonos), hogy jó apportos kutya lesz.
Még két hét és itt a gerle-szezon. Jönnek a vendégvadászok, és ilyenkor mi, tagok látjuk el a felszedők feladatát, úgyhogy az éles bevetés sem várat már sokat magára.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:28:08 »

Igazából, már régebben szerettem volna szólni ... Stoel,  Nem lehetne kiraknia  retrievereket a fekete bárányok közül?  Szerintem nem igazán fekete bárányok, bár némelyik mamlasz igen hasonlít...  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 06. - 20:30:30 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: