Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234352 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1290 Dátum: 2019. Március 31. - 17:02:40 »

Azért még egy dolog fúrja az oldalamat. Milyen tapasztalatok vannak a komlói fix bilincses szerelékekkel? Ez merült még fel a weaver sín alternativájaként...

Cyrano

A fix komlóiak jók . Az oldhatókaról már megosztók a vélemények így azt soha nem próbáltam . ( kivéve a komlói Weaver komlói gyűrűkkel mert az tökéletes volt csak ronda mint minden Weaver  Nem szól szám  )
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #1291 Dátum: 2019. Március 31. - 20:30:41 »

Azért még egy dolog fúrja az oldalamat. Milyen tapasztalatok vannak a komlói fix bilincses szerelékekkel? Ez merült még fel a weaver sín alternativájaként...

Cyrano


Üdv,én is ilyet/ilyeneket használok már sok éve teljes megelégedéssel,masszív jó szerelékek!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1292 Dátum: 2019. április 01. - 21:31:51 »


Üdv,én is ilyet/ilyeneket használok már sok éve teljes megelégedéssel,masszív jó szerelékek!

 Emelem

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Csak az ütött szöget a fejembe, hogy miért mindenki a leupold gyürüket ajánlja. Mi a baj a komlóival?
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #1293 Dátum: 2019. április 02. - 11:41:09 »

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Csak az ütött szöget a fejembe, hogy miért mindenki a leupold gyürüket ajánlja. Mi a baj a komlóival?



Szia,erre azért nem tudok érdemben mit mondani mert nekem a komlóival az ég egyadta világon semmi problémám nem volt még! Vállat von

Aztán persze a Leupold is bizonyosan jó de vele nincs tapasztalatom!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1294 Dátum: 2019. április 05. - 20:29:02 »

Van valakinek zeiss belsö sines távcsöve?

Igazából miért népszerübb a gyürüs megoldás? Valaki meg tudná nekem magyarázni, miért szoktak le a gyártók a sines megoldásról? Egyszerübb elöállitani? Vagy...?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1295 Dátum: 2019. április 05. - 21:56:35 »

Van valakinek zeiss belsö sines távcsöve?

Igazából miért népszerübb a gyürüs megoldás? Valaki meg tudná nekem magyarázni, miért szoktak le a gyártók a sines megoldásról? Egyszerübb elöállitani? Vagy...?

Nem tudom miért gondolod hogy leszoktak a sínes megoldásokról ?  Nekem volt Zeiss belsősínes és mondhatom hogy nagyon jó .  _  Nem roppan meg a tubust , még ha komplett hülye a mester akkor sem  . Nem marad csúnya szerelési nyom .  ..... stb.   Szerintem inkább az van hogy gyártják a sín nélkülieket is mert sokan azt szeretik , olyan szereléket "örököltek" kaptak , van a puskán és pl. a németek sem szeretik szórni a pénzt .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1296 Dátum: 2019. április 05. - 22:02:02 »

Van valakinek zeiss belsö sines távcsöve?

Igazából miért népszerübb a gyürüs megoldás? Valaki meg tudná nekem magyarázni, miért szoktak le a gyártók a sines megoldásról? Egyszerübb elöállitani? Vagy...?

Az biztos, hogy drágább és bonyolultabb gyártani, illetve mindegyiknek megvan a sajátja, nem kompatibilisek egymással. Nyilván ez volt az egyik céljuk is, mert így rá vagy kényszerítve, hogy az ő sínes távcsövéhez csak az ő sínes szerelékét tudd megvenni, amiért általában nem kevesebb pénz kérnek el, hanem inkább többet, mint a gyűrűsért. Meg a sínes távcsőért is.  Van aki állítja, hogy sokkal jobb a megfogás sínessel, mert az a tubust biztosan nem feszíti. Viszont ha valaha az életben eszedbe jut, hogy el akarod adni a sínes távcsövedet, az biztos, hogy nehezebb lesz, mint eladni egy 30 mm-es vagy 25,4-es gyűrűs távcsövet, mert vevői oldalon ehhez ráadásul általában a puska típusnak is stimmelnie kell. Vagy külön adod el a szereléket, de az meg még nehezebb, hisz nem biztos, hogy a Vevő olyan gyártmányú távcsövet akart, mint amilyenhez Te adnál el szereléket.  Szóval valamit valamiért...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1297 Dátum: 2019. április 14. - 08:38:23 »

Készen lett a puskám, felkerűlt rá a távcső. Elméletileg belőve adta át a fegyvermester.  Mentem volna vele lőtérre összehangolódni de jobban megnézve látom, hogy a hátsó szerelékgyűrű és a távcső tubus között egy vékony kb. 1 tizedes rézlap hézagolást alkalmazott. Le kellett űlnöm. Szerintetek ez normális? Tudom, hogy a légpuskások használnak ilyen bailagolásokat, na de akkor is...  Nagy értékű új távcsőről és egy új EAW szerelékről beszélünk.....  Innentől kezdve felmerűl bennem, hogy a távcsövet is kitekerte maxra. Még nem volt kedvem megnézni, a kezdeti sokk után. Szerintetek ez így?
Naplózva

Jó szelet!
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1298 Dátum: 2019. április 14. - 08:57:58 »

rézlap hézagolást alkalmazott.

Érdekes lenne, hogy vajon a fegyverolajok kikezdenék-e a rézlap hézagolást?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1299 Dátum: 2019. április 14. - 09:15:40 »

Ha jo eaw lett véve oda nincs szükség semmi masra.
A szerelék magasság jól lett lemérve?

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1300 Dátum: 2019. április 14. - 09:22:27 »

Érdekes lenne, hogy vajon a fegyverolajok kikezdenék-e a rézlap hézagolást?

Azt nem gondolom. Ami aggasztóbb a számomra, hogy a szerelékgyűrű a tubus átmérőjéhez van méretezve. Ha abba belegányolunk, az az álmos könyvben sem jó szerintem. Nem beszélve arról, hogy lehet még a távcsővet is megroppanthatja a más radius. Hiába 30-as. De tényleg nem tudom, hogy ez a gyakorlatban elfogadott megoldás, vagy csak nekem tűnik gányolásnak és túlaggódom. Ezért kérdezem az okosabbakat. Elég sok távcsövet felraktam magamnak gond nélkűl. De gondoltam, hogy most szakemberre bízom a drága optika és az eaw miatt, ami külön világ, és 2 távcsövet kellett ráhangolni a szereléktalpra. Lehet, hogy hibáztam. A mester szerint tökéletes lett.... Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1301 Dátum: 2019. április 14. - 09:34:31 »

Ha jo eaw lett véve oda nincs szükség semmi masra.
A szerelék magasság jól lett lemérve?



Nem tudom. Teljesen szabad kezet kapott, ő rendelte meg hozzá a szereléket. Annyit kértem, hogy a lehető legalacsonyabb lehetőséget  szeretném. Ja és még azt, hogy mielőtt lehúzná a csavarokat csörgessen meg, hogy a szemtávolságot leellenőrizzem. Ez sem történt meg, csak szólt, hogy mehetek a puskáért, mert készen van. Hálistennek az legalább pont jó lett. Nem tudom, hogy milyen léptékben lehet hozzá rendelni a magasságot, de itt kb 1 tized mm-rel emelte meg. Remélem csak azért, hogy ne keljen a magasságon egy két clikknél többet állítani. Ezt még nem ellenőriztem le mert idegállapotban vagyok. Amúgy megbízható embernek ismerem, lehet, hogy csak túl precíz akart lenni mert mondtam neki, hogy nem akarok komromisszumot..
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1302 Dátum: 2019. április 14. - 09:42:40 »

Készen lett a puskám, felkerűlt rá a távcső. Elméletileg belőve adta át a fegyvermester.  Mentem volna vele lőtérre összehangolódni de jobban megnézve látom, hogy a hátsó szerelékgyűrű és a távcső tubus között egy vékony kb. 1 tizedes rézlap hézagolást alkalmazott. Le kellett űlnöm. Szerintetek ez normális? Tudom, hogy a légpuskások használnak ilyen bailagolásokat, na de akkor is...  Nagy értékű új távcsőről és egy új EAW szerelékről beszélünk.....  Innentől kezdve felmerűl bennem, hogy a távcsövet is kitekerte maxra. Még nem volt kedvem megnézni, a kezdeti sokk után. Szerintetek ez így?

"A qrva .stenit! Meggyalázták a Csendőrséget!"  Vigyorog

Ha annyira sokkot kaptál, hogy meg se akarod kérdezni, minek került oda a lap, akkor legalább nézd meg, hogy valóban hol helyezkedik el az állító  Mosolyog. Pusztán attól, hogy egyszer kitekerik a végére, a távcsőnek még nincs semmi maradandó baja, pláne, ha nem lesz huzamosabban használva így. Persze a szakmaiság kérdőjeles, de az állapot nem visszafordíthatatlan. Ahogy Lorka is írja, elképzelhető, hogy nem sikerült pontosan eltalálni a 0,5 mm-es lépcsőkben kapható hátsó részekből a megfelelő méretet (nem tudom, hogyan lett kimérve, nyilván nincs mindenkinek otthon 3D-s mérőberendezése). Ha nagyon szélső állásban van a torony, akkor valószínűleg ez lehet a helyzet. Hátul 0,5 mm különbség egymástól kb. 10 cm-re lévő szereléktalp esetén 100 m-en körülbelül 50 cm-t jelenthet, ha jól számoltam. Innentől az a kérdés, valóban 0,1 tized-e a hézagoló lapka, meg hogy szélső állásban van-e a tornyod.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1303 Dátum: 2019. április 14. - 09:44:31 »

... mondtam neki, hogy nem akarok komromisszumot..

Lehet sokáig kereste a szót az értelmező szótárban. Mondjuk "p" nélkül még mostanra sem találta meg sszerintem...  Vigyorog
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1304 Dátum: 2019. április 14. - 10:11:05 »

Nálam most pont ez volt, a eaw hatsóból kellett rendelni ujat, mert nem volt elég.
Igaz ezen a puskán 1,5mm van a két bázistalp között.

Én inkább azon fosnék, hogy nem-e szoritotta-e meg a tubust.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: