Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 165930 alkalommal)
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 10:46:34 »

Alapjában igazad van de ha ezen az elven gondolkozunk,akkor Dani nem vehet mást csak Blasert, vagy más egyeneshúzásút,hiszen ha hajtásba megy akkor bármelyik M98 rendszerűvel is hátrányban lesz,nemhogy egy Bajkállal,hiszen a Blaseres kolléga már régen kitáraz a kondára, mire ő egyet ismétel. Ha meg meghívásra megy,akkor úgy sem övé lesz a napi terítékrekord,valószínűleg a meghívók nem is hívnák többet. Azt az illő egyet ,meg akár az Izs-zsel is meglövi ha ügyes. Egyébként meg lassan úgyis ott fogunk kilyukadni, mint mindig:ZKK,zaszti,Marlin xl7,Savage Axis vagy valami M98 alapú 150-ig a netről. Esetleg hozza be osztrák,német boltból. Ugye? Wave



Nem kell Blasert venni, és igen oda akartam kilyukadni, hogy elsőre egy Zkk, vagy valami M98 alapú fegyver legyen.
De azt gondolom nincsenek véletlenek, és az sem az, hogy a vége a fent említett típusok egyike lesz.
Ennek egyszerű magyarázata van: jó gyakorlati használhatóság, strapabíróság. Wave
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:36:47 »

Megmértem a Moszin-Nagant ütőszeg útját, 10-10,5 mm.  Fejvakarás
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #302 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:05:11 »

Alapjában igazad van de ha ezen az elven gondolkozunk,akkor Dani nem vehet mást csak Blasert, vagy más egyeneshúzásút,hiszen ha hajtásba megy akkor bármelyik M98 rendszerűvel is hátrányban lesz,nemhogy egy Bajkállal,hiszen a Blaseres kolléga már régen kitáraz a kondára, mire ő egyet ismétel. Ha meg meghívásra megy,akkor úgy sem övé lesz a napi terítékrekord,valószínűleg a meghívók nem is hívnák többet. Azt az illő egyet ,meg akár az Izs-zsel is meglövi ha ügyes. Egyébként meg lassan úgyis ott fogunk kilyukadni, mint mindig:ZKK,zaszti,Marlin xl7,Savage Axis vagy valami M98 alapú 150-ig a netről. Esetleg hozza be osztrák,német boltból. Ugye? Wave

Látom amiken én most átmegyek az nem új másoknak sem.  Mosolyog Az az IZS 18 csak azért jutott eszembe, mert olcsón kapni. Lőtéren gyakorolni, megtanulni helyesen lőni, ez vele a célom. Utána azonban "rendes" vadászfegyvernek MARLIN xl7-re gondoltam. A problémám az vele, hogy csak műanyagost láttam. Tudom az érveket/ellenérveket fa vs műanyag ügyben, de nekem a fa jobban tetszik. Ez mondjuk valószínűleg nem lesz ellenérv, ha tényleg sor kerül a golyós vásárlásra.

A nagyvad vadászat egyelőre nekem csak álom. Ismerős vadásztól kérdezgetem mi mennyi, ő is csak 2 éve vadászik. Egy bak is annyi pénz, hogy erre nekem nem lesz keret jó darabig. ...és akkor hol vagyunk még a gímtől!?  Vállat von

Ezért nem gondolkodom "mindenes" golyósban.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #303 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:24:10 »

Látom amiken én most átmegyek az nem új másoknak sem.  Mosolyog Az az IZS 18 csak azért jutott eszembe, mert olcsón kapni. Lőtéren gyakorolni, megtanulni helyesen lőni, ez vele a célom. Utána azonban "rendes" vadászfegyvernek MARLIN xl7-re gondoltam. A problémám az vele, hogy csak műanyagost láttam. Tudom az érveket/ellenérveket fa vs műanyag ügyben, de nekem a fa jobban tetszik. Ez mondjuk valószínűleg nem lesz ellenérv, ha tényleg sor kerül a golyós vásárlásra.

A nagyvad vadászat egyelőre nekem csak álom. Ismerős vadásztól kérdezgetem mi mennyi, ő is csak 2 éve vadászik. Egy bak is annyi pénz, hogy erre nekem nem lesz keret jó darabig. ...és akkor hol vagyunk még a gímtől!?  Vállat von

Ezért nem gondolkodom "mindenes" golyósban.

Össze-vissza keversz.  Ördög  Ülj le egy kicsit és nyugodj meg. Az olcsó Izst mi a bánatnak veszed meg, ha később másikat akarsz? Nem azonnal az első puskával kellene elkezdeni gyakorolni?
Az Izs szerelékkel és egy használható távcsővel annyiba kerül, mint fa tust csináltatni a Marlinra, vagy két közepes, 300 gr körüli bak... 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #304 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:27:15 »

Megmértem a Moszin-Nagant ütőszeg útját, 10-10,5 mm.  Fejvakarás

Mégse 25 mm!
A Gusztinál, meg ha szétcsavartam, az előrelendülő tömeget figyelembe véve, bármelyik Rejtő regénybe elmehetett volna ólmosbotnak, olyan nehéz volt (vagyis még mindig olyan nehéz)! Azt a tömeget mind annak a szegény rugónak kell előre lendíteni oldás után, és lehetőleg minél gyorsabban. (hangsúlyozom a 96-osról beszélek) Persze a valós lendülő tömegig nem szedtem szét, de így is nagynak tűnt, a többivel összehasonlítva.
Az tuti, mármint látványra, hogy a ZKK-é könnyebb, és a rugó út is rövidebb, a Tikkáról, vagy az Anschützről nem is beszélve. És biztosan van ennél gyorsabb megoldás is, pl. a Remingtonéról hallottam, hogy az egyik leggyorsabb.

De én nem azt állítom, hogy ha hosszú a rugóút, akkor nem jó pontos lövésre, de a minél "gyorsabb" sütés elősegíti a pontos lövést.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #305 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:48:20 »

Össze-vissza keversz.  Ördög  Ülj le egy kicsit és nyugodj meg. Az olcsó Izst mi a bánatnak veszed meg, ha később másikat akarsz? Nem azonnal az első puskával kellene elkezdeni gyakorolni?
Az Izs szerelékkel és egy használható távcsővel annyiba kerül, mint fa tust csináltatni a Marlinra, vagy két közepes, 300 gr körüli bak... 
Nem kell rá csináltatni van fa tussal is Marlin. Kicsit drágább csak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:58:10 »

Nem kell rá csináltatni van fa tussal is Marlin. Kicsit drágább csak.

Saigy, már nincs, csak legfeljebb használtan kapható. Még laminált tussal sincsen
Naplózva
kalozba
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 11:15:07 »



  Rémes lehet a duplagólyos vagy gavallér tulajdonosoknak,ha megtudják ,hogy az a nagytőmegü kakas milyen hosszú utat tesz meg(hány miliszekundum. Attól tartok 6,5 topikban lassan kvantummechanikai szakértök is irni fognak.
Üdv:Bandi
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:17:01 »

Össze-vissza keversz.  Ördög  Ülj le egy kicsit és nyugodj meg. Az olcsó Izst mi a bánatnak veszed meg, ha később másikat akarsz? Nem azonnal az első puskával kellene elkezdeni gyakorolni?
Az Izs szerelékkel és egy használható távcsővel annyiba kerül, mint fa tust csináltatni a Marlinra, vagy két közepes, 300 gr körüli bak... 

Nem vagyok ideges.  Mosolyog Csupán tapasztalatlan, így amiket te és mások is írtak nagyon hasznos számomra. Igaz a topik eredeti felvetésétől már erősen eltértem.  :Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #309 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:24:00 »

Nem vagyok ideges.  Mosolyog Csupán tapasztalatlan, így amiket te és mások is írtak nagyon hasznos számomra. Igaz a topik eredeti felvetésétől már erősen eltértem.  :Mosolyog

Próbáld meg úgy megközelíteni a dolgot, hogy egy átlagos középkaliberrel mindenre nyugodtan tudsz vadászni. Nem kell aggódnod, ha disznóra hívnak és neked csak 6,5-esed van, vagy még kisebb.
És inkább szánd rá a pénzt egy jobb minőségű puska-távcső kombinációra, mint esetleg feleslegesen két puskát vegyél egymás után. Szerintem...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:26:20 »


  Rémes lehet a duplagólyos vagy gavallér tulajdonosoknak,ha megtudják ,hogy az a nagytőmegü kakas milyen hosszú utat tesz meg(hány miliszekundum. Attól tartok 6,5 topikban lassan kvantummechanikai szakértök is irni fognak.
Üdv:Bandi


" Attól tartok 6,5 topikban lassan kvantummechanikai szakértök is irni fognak."

Szerintem is jó lenne, de én azzal is megelégednék, ha az itt regisztrált fegyver mesterek, vadászpuska művesek, sportlövők megosztanák tudásukat, vagy annak egy részét velünk egyszerű puska b@zikkal!  Vigyorog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:31:20 »

Próbáld meg úgy megközelíteni a dolgot, hogy egy átlagos középkaliberrel mindenre nyugodtan tudsz vadászni. Nem kell aggódnod, ha disznóra hívnak és neked csak 6,5-esed van, vagy még kisebb.
És inkább szánd rá a pénzt egy jobb minőségű puska-távcső kombinációra, mint esetleg feleslegesen két puskát vegyél egymás után. Szerintem...

Ez lesz az alapkoncepció. Mosolyog Tényleg marhaság 2 puskát venni "olcsón", mint egyet, "drágábban". Azt javasolták a 30-06, vagy .308 méretű puskában gondolkodjak. Ebből fogok kiindulni. Típus, lőszer, stb majd pontosodik magától. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #312 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:36:54 »

Ez lesz az alapkoncepció. Mosolyog Tényleg marhaság 2 puskát venni "olcsón", mint egyet, "drágábban". Azt javasolták a 30-06, vagy .308 méretű puskában gondolkodjak. Ebből fogok kiindulni. Típus, lőszer, stb majd pontosodik magától. Mosolyog

 Igen
Igazán nem akarok a zsebedben turkálni, de ha telik rá vegyél egy új puskát, a legolcsóbb is jobb, mint egy bizonytalan előéletű használt. 140 a MARLIN ismétlő és rajta van a céltávcső szerelék alapja.
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #313 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 13:44:17 »

Ez lesz az alapkoncepció. Mosolyog Tényleg marhaság 2 puskát venni "olcsón", mint egyet, "drágábban". Azt javasolták a 30-06, vagy .308 méretű puskában gondolkodjak. Ebből fogok kiindulni. Típus, lőszer, stb majd pontosodik magától. Mosolyog

 Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #314 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 14:50:35 »


  Rémes lehet a duplagólyos vagy gavallér tulajdonosoknak,ha megtudják ,hogy az a nagytőmegü kakas milyen hosszú utat tesz meg(hány miliszekundum. Attól tartok 6,5 topikban lassan kvantummechanikai szakértök is irni fognak.
Üdv:Bandi

Habár megjegyzésed egyértelműen szarkasztikus, nagyon jól rátapintottál a lényegre, pl. a külső kakasos Marlin 336-osomnál is ugyanez volt a véleményem.
Igen, igazad van ez már kezd OFF Topic lenni a 6,5-ös topicban, ezért utoljára, csak Neked: ha Téged nem zavar az az erdőzúgás hallgatásában a Guszti "katona puskasága", akkor Te egy boldog és nagyon alkalmazkodóképes vadász vagy. Ezért nagyon irigyellek!
Az is igaz, hogy összességében ilyen kevés karaktert tartalmazó hozzászólásokban, mint a Tied, ennyi tárgyi tévedést, és a dolgok teljes összekutyulását ritkán olvas az ember fia...  Wave
Tisztelettel,
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: