Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 577144 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2055 Dátum: 2012. December 03. - 18:19:31 »

  A fenti modellről (Delta Silver 7x50), és a tervezett felhasználásról (róka és disznólesek nem töksötétben és lehetőleg havon) mi a véleménye kedves Maestro?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2056 Dátum: 2012. December 04. - 07:47:03 »

  A fenti modellről (Delta Silver 7x50), és a tervezett felhasználásról (róka és disznólesek nem töksötétben és lehetőleg havon) mi a véleménye kedves Maestro?

Optikailag és mechanikailag és tudásilag is nagyon gyengécske szerzemény.

Hobbizni jó, de vadászati használatra kevésbé alkalmas. ( ára is mutatja)

Külsőleg "szép", de ez ne tévesszen meg senkit. Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2057 Dátum: 2012. December 04. - 17:26:35 »

 Kösz a véleményt. Gondoltam én hogy nem egy Zeiss, de per pillanat ennyire futotta. A 8x30-as orosz katonai БЦП-től meg gondolom valamicskével csak jobb. Végtére Einstein óta tudjuk, hogy minden relatív, de ha egyszer nyerek a lottón, majd elcseppen a nyálatok a rendelésre gyártatott Leicámtól.......
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #2058 Dátum: 2012. December 04. - 19:21:49 »

Ennyiért?

http://www.jofogas.hu/budapest/Elado_Rewue_markaju_tavcso__8x30_as_7252872.htm   Kacsint Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2059 Dátum: 2012. December 04. - 19:36:47 »

    Hm, az attól függ hányasom lessz.......
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #2060 Dátum: 2012. December 05. - 18:21:08 »

Sziasztok.Nekem is sikerült egy új keresőt beszereznem a cserkelő/túrázó kategóriából,egy 8×42-es Delta Titánium-ot.Az első benyomásaim a képével kapcsolatban nagyon jók:A második képen a 8×56-os társaságában Mosolyog.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #2061 Dátum: 2012. December 05. - 18:25:04 »

Sziasztok.Nekem is sikerült egy új keresőt beszereznem a cserkelő/túrázó kategóriából,egy 8×42-es Delta Titánium-ot.Az első benyomásaim a képével kapcsolatban nagyon jók:A második képen a 8×56-os társaságában Mosolyog.
Sajnos nem tudtam a képeket feltölteni. Rííí
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2062 Dátum: 2012. December 05. - 18:33:25 »

Sajnos nem tudtam a képeket feltölteni. Rííí

Pedig van rá megoldás:

Hogyan töltsünk fel képet?

http://vadaszforum.net/forum/index.php?board=54.0
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #2063 Dátum: 2012. December 05. - 19:42:52 »

Pedig van rá megoldás:

Hogyan töltsünk fel képet?

http://vadaszforum.net/forum/index.php?board=54.0

Köszönöm szépen a segítséget,remélem most nem szúrom el:
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2064 Dátum: 2012. December 07. - 14:34:51 »

   Megvan a Delta Silver!
 Hát mit mondjak! Külcsínileg nem értek egyet Sabbal a téren, hogy jól néz ki, mert a gumiborítást akkurátusabban is fel lehetett volna helyezni, hogy törne el a keze annak a lengyel szakinak aki kb 1 milliméteres "türéshatárral" dolgozik. Ugyanakkor tartottunk egy kis összehasonlítást. A résztvevők: a régi 8x30-as БЦП-m, a barátom 10x50-es Yukonja, valamint valami "no name" 12x50-es piaci vacak amit a gazdája 25 euróért vett a helyi piacon. Ez utóbbira nemis vesztegetném a betűt mert egy szóval HASZNÁLHATATLAN-ként lehet jellemezni. Az összehasonlításkor ramaty, enyhén ködös, szürke idő volt, kimondottan rossz fényviszonyokkal, a köd álltal polarizált fénnyel. Ilyen körülmények között vetettük össze a masinákat. A Yukon és a katonai БЦП nagyjából egyforma teljesítményt nyújtott. A Yukon kicsit világosabb képet adott, de sajnos a kontúroknál elég zavaró volt a szivárványos becsillogás. A katonainál erről nem lehetett beszélni, de ott meg egyáltalán nem lehetett megkülönböztetni a színeket. Gondolom a kis lencseátmérő miatt mutatott szinte fekete-fehér vagy inkább szürke képet. Érdekes módon a Sab álltal eléggé leszólt Delta mindkettőnél jobban muzsikált. Nem mondom azt, hogy Swaro képminőséget adott (egyszer volt ilyen a kezembe, de sose felejtem mit tud az a márka), de a színek felismerhetőek voltak, a látómező szélén is elég éles maradt a kép és fura de 7-es nagyítással a célbavett akácfa ágacskáit és terméseit kb 300 méterről sokkal élesebben meg lehetett különböztetni mint a 10-szeres Yukonnal. A régi katonai úgy duplázott, hogy tíz perc után fejfájást kaptam tőle, a Deltánál erről szó sem volt. Nagyon tetszett továbbá, hogy egy beállítással egyforma éles képet kaptam 30 és 300 méteren, meg hogy nem állítódott el hordás közben. Szürkületi használata sem rossz. 80-100 méterről szabad szemmel csak egy ugráló foltot láttam a havon, a Deltával meg füle-lába nőtt a foltnak és lett belőle egy nyúl. Az árához képest szóval nem NAGYON rossz szerszám. Remélem pár éven belül megengedhetem majd magamnak a Titániumot, addig meg nyújtózkodom ameddig a takaróm ér.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #2065 Dátum: 2012. December 07. - 15:52:18 »

  Megvan a Delta Silver!
 Hát mit mondjak! Külcsínileg nem értek egyet Sabbal a téren, hogy jól néz ki, mert a gumiborítást akkurátusabban is fel lehetett volna helyezni, hogy törne el a keze annak a lengyel szakinak aki kb 1 milliméteres "türéshatárral" dolgozik. Ugyanakkor tartottunk egy kis összehasonlítást. A résztvevők: a régi 8x30-as БЦП-m, a barátom 10x50-es Yukonja, valamint valami "no name" 12x50-es piaci vacak amit a gazdája 25 euróért vett a helyi piacon. Ez utóbbira nemis vesztegetném a betűt mert egy szóval HASZNÁLHATATLAN-ként lehet jellemezni. Az összehasonlításkor ramaty, enyhén ködös, szürke idő volt, kimondottan rossz fényviszonyokkal, a köd álltal polarizált fénnyel. Ilyen körülmények között vetettük össze a masinákat. A Yukon és a katonai БЦП nagyjából egyforma teljesítményt nyújtott. A Yukon kicsit világosabb képet adott, de sajnos a kontúroknál elég zavaró volt a szivárványos becsillogás. A katonainál erről nem lehetett beszélni, de ott meg egyáltalán nem lehetett megkülönböztetni a színeket. Gondolom a kis lencseátmérő miatt mutatott szinte fekete-fehér vagy inkább szürke képet. Érdekes módon a Sab álltal eléggé leszólt Delta mindkettőnél jobban muzsikált. Nem mondom azt, hogy Swaro képminőséget adott (egyszer volt ilyen a kezembe, de sose felejtem mit tud az a márka), de a színek felismerhetőek voltak, a látómező szélén is elég éles maradt a kép és fura de 7-es nagyítással a célbavett akácfa ágacskáit és terméseit kb 300 méterről sokkal élesebben meg lehetett különböztetni mint a 10-szeres Yukonnal. A régi katonai úgy duplázott, hogy tíz perc után fejfájást kaptam tőle, a Deltánál erről szó sem volt. Nagyon tetszett továbbá, hogy egy beállítással egyforma éles képet kaptam 30 és 300 méteren, meg hogy nem állítódott el hordás közben. Szürkületi használata sem rossz. 80-100 méterről szabad szemmel csak egy ugráló foltot láttam a havon, a Deltával meg füle-lába nőtt a foltnak és lett belőle egy nyúl. Az árához képest szóval nem NAGYON rossz szerszám. Remélem pár éven belül megengedhetem majd magamnak a Titániumot, addig meg nyújtózkodom ameddig a takaróm ér.
Szia.Saját szubjektív véleményem szerint ez már nagyon jó minőségű kereső lehet,alu házas FMC-s,BAK-4-es prizmákkal.És ha jól sejtem akkor itt készül,és ebben a sorozatban:

http://www.united-optics.com/Products/Binoculars/Huniting_Birding_Outdoor_Binoculars/BW7_Series/BW7%20Series.html
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 07. - 17:04:51 írta galoscsabus » Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2066 Dátum: 2012. December 07. - 15:56:53 »

   Igazad lehet Mozdonyos én is ezeket a technikai paramétereket találtam róla. Egyenlőre szükségtől jó lesz. Nappali használatra őzeket, meg a mezőn egerésző rókákat nézegetni ott van a 30x50-es Yukon spektív.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2067 Dátum: 2012. December 07. - 16:08:07 »

   Megvan a Delta Silver!
 Hát mit mondjak! Külcsínileg nem értek egyet Sabbal a téren, hogy jól néz ki, mert a gumiborítást akkurátusabban is fel lehetett volna helyezni, hogy törne el a keze annak a lengyel szakinak aki kb 1 milliméteres "türéshatárral" dolgozik. Ugyanakkor tartottunk egy kis összehasonlítást. A résztvevők: a régi 8x30-as БЦП-m, a barátom 10x50-es Yukonja, valamint valami "no name" 12x50-es piaci vacak amit a gazdája 25 euróért vett a helyi piacon. Ez utóbbira nemis vesztegetném a betűt mert egy szóval HASZNÁLHATATLAN-ként lehet jellemezni. Az összehasonlításkor ramaty, enyhén ködös, szürke idő volt, kimondottan rossz fényviszonyokkal, a köd álltal polarizált fénnyel. Ilyen körülmények között vetettük össze a masinákat. A Yukon és a katonai БЦП nagyjából egyforma teljesítményt nyújtott. A Yukon kicsit világosabb képet adott, de sajnos a kontúroknál elég zavaró volt a szivárványos becsillogás. A katonainál erről nem lehetett beszélni, de ott meg egyáltalán nem lehetett megkülönböztetni a színeket. Gondolom a kis lencseátmérő miatt mutatott szinte fekete-fehér vagy inkább szürke képet. Érdekes módon a Sab álltal eléggé leszólt Delta mindkettőnél jobban muzsikált. Nem mondom azt, hogy Swaro képminőséget adott (egyszer volt ilyen a kezembe, de sose felejtem mit tud az a márka), de a színek felismerhetőek voltak, a látómező szélén is elég éles maradt a kép és fura de 7-es nagyítással a célbavett akácfa ágacskáit és terméseit kb 300 méterről sokkal élesebben meg lehetett különböztetni mint a 10-szeres Yukonnal. A régi katonai úgy duplázott, hogy tíz perc után fejfájást kaptam tőle, a Deltánál erről szó sem volt. Nagyon tetszett továbbá, hogy egy beállítással egyforma éles képet kaptam 30 és 300 méteren, meg hogy nem állítódott el hordás közben. Szürkületi használata sem rossz. 80-100 méterről szabad szemmel csak egy ugráló foltot láttam a havon, a Deltával meg füle-lába nőtt a foltnak és lett belőle egy nyúl. Az árához képest szóval nem NAGYON rossz szerszám. Remélem pár éven belül megengedhetem majd magamnak a Titániumot, addig meg nyújtózkodom ameddig a takaróm ér.

Nem azt mondtam, hogy jó a külső borítása, ha nem azt, hogy külsőleg tetszetős, de pont ez a célja a gyártónak.

csak megjegyzem, hogy semmi köze a forgalmazónak hozzá, mert egyik delta termék sem lengyel gyártmány.

A két összehasonlított távcsőnél na ná, hogy jobb kicsivel.

Katonainak ne tessék keresni olyan tudást, ami vadászhasználatban jó ha van egy távcsőnél, mert a katonai fejlesztéseknek teljesen mások az elvárásai.

Ez amibe van, annyit is ér.

Sok sikert hozzá ! Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2068 Dátum: 2012. December 07. - 16:11:59 »

  Kösz szépen Sab. Tudod, nekem az a sokat emlegetett ár-érték arány volt a fontos az meg korrektnek tűnik
Naplózva
roland80
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #2069 Dátum: 2012. December 10. - 19:01:11 »

Sziasztok

Szeretnék már régóta venni egy jénai 7x50 vagy 10x50es távcsövet a gyűjteményembe. Remélem nem gond hogy itt is érdeklődöm, de a nem könnyű hozzájutni egy valóban jó darabhoz a magyar piacon megfizethető áron..  (A vadászaprós Neppertől nem akarok vásárolni)
Nem muszály multi bevonatosnak lenni, érdekelne a régebbi széria is. Az eredeti állapot fontos, ezalatt a azt értem hogy bontatlan jó állapotú legyen.
Aki esetleg tudna ajánlatot tenni a roland80@totalcar.hu címre várom.

üdv.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: