Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210913 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #225 Dátum: 2008. November 01. - 15:44:03 »

Kihaltnak hitt szarvasra bukkantak Indonéziában

80 éve nem látott szarvasfajra bukkantak a szakértők az indonéziai Szumátra egyik távoli hegyoldalában. A szumátrai muntják szarvast, amely méretét tekintve leginkább egy nagytestű kutyához hasonlítható, a Kerinci Seblat Nemzeti Park majdnem 2000 méter magas hegycsúcsai között fényképezték le. A „Flora Ú Fauna International” elnevezésű szervezet szakértői, akik a nemzeti park illetékeseivel együtt találtak rá a szarvasra, elmondták, hogy ezt a fajt eredetileg 1914-ben fedezték fel, ám 1930 óta egyetlen példánnyal sem találkozott senki. Bár az állatot még 2002-ben kapták lencsevégre, mégis csak idén, a veszélyeztetett fajok 2008-as nemzetközi Vörös listája kapcsán, a szakértői megerősítést követően ismerték el mint a szumátrai muntják szarvas élő példányát. Azóta egyébként két másik, szintén ebbe a fajba tartozó szarvast is lefotóztak a park területén.

Forrás: MTI

Új madárfaj Zalában

Október 15-én megfogták az első magyar erdei sármányt Pölöske határában, Zala megyében – tájékoztatott Berényi Zsombor, a Magyar Madártani Egyesület programkoordinátora. A verébnél alig valamivel nagyobb, az énekesmadarak közé tartozó madár (Emberiza rustica) Skandinávia erdeiben, mocsaras fenyvesekben fészkel. A telet Délkelet-Ázsiában tölti. A minap meggyűrűzött fiatal madár minden bizonnyal letért a fő vonulási útról, s így kerülhetett Zalába.

Forrás: Forest Press
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #226 Dátum: 2008. November 24. - 16:27:31 »

Uniós szinten keresnek megoldást a természetvédők a védett madarak vadászata ellen:
http://www.muszakiforum.hu/?fejezet=5&cid=56067&wa=EPIRSS0848

Üdv!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2008. November 24. - 18:16:20 »

Uniós szinten keresnek megoldást a természetvédők a védett madarak vadászata ellen:
http://www.muszakiforum.hu/?fejezet=5&cid=56067&wa=EPIRSS0848

Üdv!

No igen, ők hatékonyak... csak a vadászhatókról szállnának le végre...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #228 Dátum: 2008. November 26. - 11:08:51 »

A vasi vadászok nagy réseket fedeztek fel a határon húzódó, 13 kilométerse vadkerítésen.

Rendszeresen rongálják az osztrák-magyar határ mentén húzódó 13 kilométer hosszú vadkerítést, emiatt a magyar oldalon csökkent, az osztrák oldalon nőtt a vadállomány, írja a Vas Népe. A magyar vadászoknak először az tűnt fel, hogy míg magyar területen csökken a vadállomány, az osztrák oldalon folyamatosan dörögnek a puskák.

Ezt követően vették észre, hogy a kerítést több helyen kilyukasztották, illetve felemelték. Kiderült az is, hogy osztrák oldalon, közvetlenül a határ mentén több vadetetőt létesítettek és téliesített magasleseket is emeltek.

A vasi vadászok feljelentést tettek az ügyben. A magyar rendőrök azt ígérték, hogy felveszik a kapcsolatot osztrák kollégáikkal.

Forrás: Index
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. November 26. - 11:11:26 »



A vasi vadászok feljelentést tettek az ügyben. A magyar rendőrök azt ígérték, hogy felveszik a kapcsolatot osztrák kollégáikkal.

Forrás: Index

Aha-és szerinted mi lesz a vége? Kb., mint a Rába szennyezésének. Nagy ívben le fogják sz*rni az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 26. - 17:09:32 írta Viktor » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2008. November 26. - 17:10:59 »

Aha-és szerinted mi lesz a vége? Kb., mint a Rába szennyezésének. Nagy ívben le fogják sz*rni az egészet.


No ezt azért ne vegyük biztosra...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #231 Dátum: 2008. November 26. - 20:23:31 »

Ezt a hírt olvasva azon gondolkodtam el, mennyit nyöszörgünk a kerítések miatt!
Hogy nem tud a vad vándorolni, erőszakkal beleszólunk a természet rendjébe, stb. 
Hát ez a 13 km vadkerítés?? akkor mi?
 Érteni, értem én,  de megérteni csak nehezen tudom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #232 Dátum: 2008. November 27. - 07:53:47 »

"Kiderült az is, hogy osztrák oldalon, közvetlenül a határ mentén több vadetetőt létesítettek "

Gondolom a hazai oldalon fel sem merült ez a lehetőség...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2008. November 27. - 08:15:28 »

Nekem tegnap is csak az nem fért a fejembe, hogy mi a f@sznak van ott az tetves kerítés..... Vállat von

De lehet ehhez ÉN hülye vagyok.... Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2008. November 27. - 08:17:25 »

Most jutott eszembe..., lehet vadaskert van közvetlenül a határon?!?!? Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #235 Dátum: 2008. November 27. - 09:17:14 »

Most jutott eszembe..., lehet vadaskert van közvetlenül a határon?!?!? Fejvakarás

Mivel az országhatár nyilván a vadászterület határa is, bármilyen vadászati létesitményt nem lehet közvetlenül a határhoz telepiteni, valamennyi távolságot biztosan kell hagyni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2008. November 27. - 09:35:00 »

Mivel az országhatár nyilván a vadászterület határa is, bármilyen vadászati létesitményt nem lehet közvetlenül a határhoz telepiteni, valamennyi távolságot biztosan kell hagyni.

 Igen

Viszont a sógor most már faxni nélkül át tud jönni.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #237 Dátum: 2008. November 27. - 20:09:24 »

Sziasztok
Egy ismerosom azt mondja annak idejen a muszaki zar miatt csinaltak a vadkeritest, hogy ne kelljen allandoan kimenni a hataroroknek a vad altal okozott teves riasztasok miatt. Nem tudom nem ugyan arrol a keritesrol  van e szo ebben a cikkben is.
 O arra fele volt hataror
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #238 Dátum: 2008. November 27. - 21:53:22 »

Sziasztok
Egy ismerosom azt mondja annak idejen a muszaki zar miatt csinaltak a vadkeritest, hogy ne kelljen allandoan kimenni a hataroroknek a vad altal okozott teves riasztasok miatt. Nem tudom nem ugyan arrol a keritesrol  van e szo ebben a cikkben is.
 O arra fele volt hataror
Nem arról a kerítésről van szó.Ezt a vadászok csinálták,azért,hogy a vad ne tudjon átmenni,mert amelyik átment az többé nem jött vissza.......... Vadász
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #239 Dátum: 2008. November 28. - 11:46:58 »

Hogy a kerítéseknél maradjunk!
A héten Somogyban jártam,Barcstól némileg északra.Annyi kerítést láttam,hogy sokszor nem tudtam,hogy ki van a kerítésen kívül és ki belül.
Már nem csak az erdőt hanem a mezőt is bekerítik,csaknem teljes egészében,a vadnak alig hagyva életteret.
Este autóztunk Homokszentgyörgy határában Barcs felé,jobbról balról kerítés,a kettő közé pedig betévedt egy fiatal dámbika.Szerencsétlen alig találta meg a kiutat.
Ha egy napig én lennék a Mátyás király felszedetném az összes kerítést,és mindjárt lenne a vadnak elég búvóhelye,egycsapásra kisebb lenne a vadsűrűség,és talán a vadkár is.


Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: