Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 75098 alkalommal)
onodiadam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #225 Dátum: 2016. Május 31. - 17:08:55 »

jővő héten megyek megnézni a steyr mannlicher sm 12 t  Vigyorog
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #226 Dátum: 2016. Május 31. - 23:52:41 »

Műanyag és műanyag között óriási különbségek vannak . Nekem is az (volt) Fejvakarás a nézetem hogy a vadászpuska acélból és fából készül.
Mióta a Steyr SBS megvan és előtte a Cz 550 műanyagai sem okoztak semmi csalódást változott a nézetem no és a műanyagok is változtak vagy mondjuk inkább fejlődtek .
A hadi iparban már nagyon régóta használják kézifegyvereknél a műanyagot . Nagyon sok előnye van. Szerintem ma már csak esztétikai és ízlés dolga hogy elfogadjuk e vagy nem.
Szerintem a lényeg a minőségen van. Esőpuskának és kimondottan kacsázó,libázó fegyvernek erősen meggondolandó még akkor is ha valakinek fenntartásai vannak a műanyaggal vagy az alumínium ötvözetekkel. Nem teljesen idevág de a modern Glock pisztolyok vajon hány százaléka műanyag? Na és milyen minőségek és hol van az áruk?     Emelem
Nekem sincs vele semmi bajom, meg is vettem, és nagyon szeretem.
Viszont, ez az a bizonyos alkatrész, amit majdan ha pótolni kell, akkor az arany árával fog vetekedni gramm/usd -ben Mosolyog.
Ide lett betervezve  e tervezett avultatás, és ebből ered majd a "luxusprofit".
Én spec örömmel használom, és semmi bajom vele.
Glock és a műanyag!? Majd mikor  a gyerekek letöltikz valamely honlapról a számukra szimpi fegyver szerkezeti ábráját, és 3D nyomtatóval kinyomtatják a játékszerüket, akkor fognak sokan "kamillázni".
Vagy mi is úgy veszünk fegyvert, hogy egyszer letölthetjük, mondjuk a SM sm22-es vázlatát, és otthon kinyomtatjuk.
Ha pedig kell egy alkatrész így könnyen pótolható.
Vicces, de szerintem ez még összejöhet, a most fiatalok talán meg is élik.  Emelem


Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #227 Dátum: 2016. Június 01. - 00:32:25 »

jővő héten megyek megnézni a steyr mannlicher sm 12 t  Vigyorog


A gyenge csikó dereke már el van verve  Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #228 Dátum: 2016. Június 01. - 00:47:37 »

Műanyag és műanyag között óriási különbségek vannak . Nekem is az (volt) Fejvakarás a nézetem hogy a vadászpuska acélból és fából készül.
Mióta a Steyr SBS megvan és előtte a Cz 550 műanyagai sem okoztak semmi csalódást változott a nézetem no és a műanyagok is változtak vagy mondjuk inkább fejlődtek .
A hadi iparban már nagyon régóta használják kézifegyvereknél a műanyagot . Nagyon sok előnye van. Szerintem ma már csak esztétikai és ízlés dolga hogy elfogadjuk e vagy nem.
Szerintem a lényeg a minőségen van. Esőpuskának és kimondottan kacsázó,libázó fegyvernek erősen meggondolandó még akkor is ha valakinek fenntartásai vannak a műanyaggal vagy az alumínium ötvözetekkel. Nem teljesen idevág de a modern Glock pisztolyok vajon hány százaléka műanyag? Na és milyen minőségek és hol van az áruk?     Emelem


Maximálisan egyetértve: csak annyit tudok hozzárakni hogy ha jol van használva a műanyag, többet bir mint a legjob acél alkatrész.
Ez a tény már egyépként számtalan iparagban bizonyitott. (hogy ne soroljam)
Bizni kell a tervezőkbe, csak ez az egéssz!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #229 Dátum: 2016. Június 01. - 09:48:58 »

Bizni kell a tervezőkbe, csak ez az egéssz!

Ez igaz volt egészen addig, amíg a tervezett avulás fogalma bele nem került a tervezési folyamatba.
Pontosítok: nemcsak, hogy belekerült, hanem dobogós helyre került.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #230 Dátum: 2016. Június 01. - 10:12:44 »

jővő héten megyek megnézni a steyr mannlicher sm 12 t  Vigyorog


Ha magadnak kell vedd meg bátran. Ha azt akarod,hogy az unokád unokája is ezt használja,akkor meg csináltass puskát.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #231 Dátum: 2016. Június 01. - 13:54:27 »

Ha magadnak kell vedd meg bátran. Ha azt akarod,hogy az unokád unokája is ezt használja,akkor meg csináltass puskát.
Unoka unokája?! Biztos nem Attilának vagy Balázsnak hívják majd. A kis Szelimet nem biztos hogy érdeklik a keresztény családi hagyományok... Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2016. Június 01. - 14:02:09 »

Unoka unokája?! Biztos nem Attilának vagy Balázsnak hívják majd. A kis Szelimet nem biztos hogy érdeklik a keresztény családi hagyományok... Emelem

    Csodalk  Csodalk  Csodalk       Ehhez azért még lesz egy két szavunk .     Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #233 Dátum: 2016. Június 01. - 14:14:25 »

    Csodalk  Csodalk  Csodalk       Ehhez azért még lesz egy két szavunk .     Emelem
Bárcsak így lenne, ahogy írod, és mi tudnánk fenntartani a kultúránkat és hagyományainkat...  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #234 Dátum: 2016. Június 01. - 14:51:38 »

Unoka unokája?! Biztos nem Attilának vagy Balázsnak hívják majd. A kis Szelimet nem biztos hogy érdeklik a keresztény családi hagyományok... Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #235 Dátum: 2016. Június 02. - 08:41:06 »


 Igazából csak azt bátorkodtam volna kifejezésre juttatni,hogy mindegy mennyi egy puskán a műanyag. Ha tetszik meg kell venni. Nem tartjuk mi azt meg "ezer" évig. A fórumozók szerintem legalább nyolcvan százalékának úgyis minden évben minimum egyszer elindul a hülyebogár. Aztán vagy megy a puska, vagy jön mellé másik. Ha csak a magam szekrényébe nézek bele, vannak puskáim,amik a "sok" használat miatt akár kartonpapírból is lehetnének.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #236 Dátum: 2016. Június 02. - 10:43:37 »

Mannlicher M12 az egy pisztoly! Amúgy remek! 😀😀😀

Ha valóban ez az ára...akkor tényleg remek lehet  Vigyorog
http://www.egun.de/market/item.php?id=5977550
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #237 Dátum: 2016. Június 02. - 12:12:48 »

Ha valóban ez az ára...akkor tényleg remek lehet  Vigyorog
http://www.egun.de/market/item.php?id=5977550

Mára már nemigen dömpingcikk. Legalábbis az árából erre következtetek.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #238 Dátum: 2016. Június 02. - 15:59:35 »

Ha valóban ez az ára...akkor tényleg remek lehet  Vigyorog
http://www.egun.de/market/item.php?id=5977550
 

Ilyen állapotban  , ebben a kaliberben igen ritka ! 
kb  60.000 db ot  gyártottak,  a Wermacht részére  ebben a kaliberben !   

A működése is elég érdekes mert forgócsöves a reteszelése .   Boszniába  volt alkalmam kipróbálni ( többek közt)  ilyet is    ,  ( háborús darab volt romániából , kiváló állapotba )  , de az eredeti kaliberű  ( 9x23 steyr) !        Sok mai modern fegyver nincs úgy elkészítve és összeszerelve mint ezek!   
Naplózva
gabor547
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #239 Dátum: 2017. Január 03. - 21:52:11 »

Sziasztok,
segítségeteket szeretném kérni első golyós puska választásában. Bal kezes lévén a CZ nem jöhet számításban, árkategóriában nagyjábol a 1000 euro ( 300 ezer ft.) a gondolatbeli határ. Kissé tanácstalan vagyok, első választásom a Sabatti Rover, 308win. ben, azonban hallottam róla hideget meleget. A legtöbben a CZ t jobbnak tartják, kár hogy a csehek nem gondolnak a balkezes felhasználókra.... Fejvakarás. Kézbe vétel után nekem nagyon megtetszett, könnyü kis fegyver, sütése véleményem szerint jobb mint a CZ nek ( remélem nem köveztek meg érte  Vigyorog) . Remington is szóba jöhetne, csakhát inkább hajlok a klasszikus kialakítás  ( fa tus, irányzék) felé. Probáltam még a Tikkát és az Antonio Zoli 1900 ast, mindkettő nagyon jó, csakhát azmár egy más kategória, sajnos akkor nem maradna távcsőre :/ .
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: