Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273479 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 12. - 15:59:54 »

Erdemes meg megnezni a Browning BPS-t is. Igaz, kicsivel dragabb mint a Remington, de celszerubb. A zavarzat oldalan nincs nyilas igy az eso es piszok nem tud bejutni. A toltes es a huvely kivetese alul tortenik.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 12. - 17:06:58 »

Sajnos ezt a modellt hatványozottan nehezebb Itthon beszerezni, mint a többit...
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 12. - 17:26:59 »

Sziasztok!
Van-e valamelyikőtöknek Bajkál MP 133-as, illetve TOZ 94-es sörétese vagy esetleg  tapasztalata velük kapcsolatban?
Hogy bonyolítsam a dolgot orosz sörétes vagy Remington 870 illetve Mossberg 500? Mi a véleményetek?

Szia!
Ragaszkodsz a pumpáshoz?
Szia Sanyooo!
Azért gondoltam a pumpásra, mert vizivadra szeretném! Van már sörétesem egy IZS 43 12/70-es  dupla. Ezt csak vizivadra _LIBÁRA- szeretném. Csupa nagybetűvel, mert engem nagyon megfogott a vadászata.

Azért kérdeztem, mert tökéletes állapotú félautomatákat lehet fillérekért kapni. Igaz csak 3 patron megy beléjük, nem 5.
Attól tartok, hogy még azt is leredukálják kettőre vagy egyre! Vigyorog
 Azért tartom kevésnek a 3 db lőszert, mert a libuskák a szomszédban lévő természetvédelmi területről érkeznek és mivel igencsak éberek, nem túl sok lehetőség van lőni rájuk. A duplámban lévő 2 db töltényhez viszonyított +1 db lőszert  ami a félautomatában van nem tartom igazán elegendőnek. Bár, volt már úgy nem is egyszer, hogy az is kettővel több volt a szükségesnél, mert csupán 50%-ra sikeredett a randi a libákkal, mivel én ott voltam, hát ők meg nem annyira... :'(
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 12. - 17:34:30 »

Sziasztok!
Van-e valamelyikőtöknek Bajkál MP 133-as, illetve TOZ 94-es sörétese vagy esetleg  tapasztalata velük kapcsolatban?
Hogy bonyolítsam a dolgot orosz sörétes vagy Remington 870 illetve Mossberg 500? Mi a véleményetek?

Szia!
Ragaszkodsz a pumpáshoz?
Szia Sanyooo!
Azért gondoltam a pumpásra, mert vizivadra szeretném! Van már sörétesem egy IZS 43 12/70-es  dupla. Ezt csak vizivadra _LIBÁRA- szeretném. Csupa nagybetűvel, mert engem nagyon megfogott a vadászata.

Azért kérdeztem, mert tökéletes állapotú félautomatákat lehet fillérekért kapni. Igaz csak 3 patron megy beléjük, nem 5.
Attól tartok, hogy még azt is leredukálják kettőre vagy egyre! Vigyorog
 Azért tartom kevésnek a 3 db lőszert, mert a libuskák a szomszédban lévő természetvédelmi területről érkeznek és mivel igencsak éberek, nem túl sok lehetőség van lőni rájuk. A duplámban lévő 2 db töltényhez viszonyított +1 db lőszert  ami a félautomatában van nem tartom igazán elegendőnek. Bár, volt már úgy nem is egyszer, hogy az is kettővel több volt a szükségesnél, mert csupán 50%-ra sikeredett a randi a libákkal, mivel én ott voltam, hát ők meg nem annyira... :'(
Értem! Én is jártam így libákkal, és nem is volt mind szőke!
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 12. - 17:53:27 »

Sziasztok!
Van-e valamelyikőtöknek Bajkál MP 133-as, illetve TOZ 94-es sörétese vagy esetleg  tapasztalata velük kapcsolatban?
Hogy bonyolítsam a dolgot orosz sörétes vagy Remington 870 illetve Mossberg 500? Mi a véleményetek?

Szia!
Ragaszkodsz a pumpáshoz?
Szia Sanyooo!
Azért gondoltam a pumpásra, mert vizivadra szeretném! Van már sörétesem egy IZS 43 12/70-es  dupla. Ezt csak vizivadra _LIBÁRA- szeretném. Csupa nagybetűvel, mert engem nagyon megfogott a vadászata.

Azért kérdeztem, mert tökéletes állapotú félautomatákat lehet fillérekért kapni. Igaz csak 3 patron megy beléjük, nem 5.
Attól tartok, hogy még azt is leredukálják kettőre vagy egyre! Vigyorog
 Azért tartom kevésnek a 3 db lőszert, mert a libuskák a szomszédban lévő természetvédelmi területről érkeznek és mivel igencsak éberek, nem túl sok lehetőség van lőni rájuk. A duplámban lévő 2 db töltényhez viszonyított +1 db lőszert  ami a félautomatában van nem tartom igazán elegendőnek. Bár, volt már úgy nem is egyszer, hogy az is kettővel több volt a szükségesnél, mert csupán 50%-ra sikeredett a randi a libákkal, mivel én ott voltam, hát ők meg nem annyira... :'(
Értem! Én is jártam így libákkal, és nem is volt mind szőke!
Mosolyog
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 19. - 22:37:20 »

Szép napot kívánok mindenkinek!

Mivel nem rég lettem vadász, így pár kérdés nem tiszta számomra!
Remélem tudnak rá válaszolni!
Melyiket érdemesebb megvenni? Használt bock 60 ezer ft körül vagy egy új 18-as 12/76 35 ezer ft-ért?
Valószínűleg új bock lesz belőle!
Az 1 vagy 2 elsütőbillentyűs fegyvernek hosszabb az élettartama?
Ha csere choke-s, ki lehet lőnni vele gyöngygolyót?
Ha igen, kizárólag milyen szűkítéssel?
Ha fix szűkítéses, akkor ki lehet lőnni gyöngygolyót mindkét csőből?
Ha fix szúkítésből kilehet lőnni a gyönygolyót, az a gyári fix szúkítést nem rongálja?
Az IZS 12/76-os magnumja mivel jobb mint a 12/70 kaliberű sima fegyver?
12/76-os lőszer csak magnum van belőle?
12/76-os magnum lőszer mivel jobb?
A gyöngygolyóval kapcsolatban mire kell odan figyelni?
Bock elrendezésű puskával, hogy kell célozni gyöngygolyó esetén?

Az új bock alatt az IZS-27 EM 12/76 típusú lőfegyver!

Egy témától független kérdés.
Mint sportvadásznak a II. fokú orvosi alkalmassági kell a lőfegyvertartási engedélyhez?
Csak a házi orvoshoz kell menni vagy pszihológushoz is!

Mindenkinek köszönöm válaszát.

Szíves üdvözlettel: Róka-Koma
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 19. - 23:01:41 »

Mi ez?
Tesztvizsga?
Melyiket érdemesebb megvenni? Használt bock 60 ezer ft körül vagy egy új 18-as 12/76 35 ezer ft-ért?-Használt bockot.
Valószínűleg új bock lesz belőle!
Az 1 vagy 2 elsütőbillentyűs fegyvernek hosszabb az élettartama?-elvileg nem befolyásolja,a 2-es üzembiztosabb
Ha csere choke-s, ki lehet lőnni vele gyöngygolyót?-igen
Ha igen, kizárólag milyen szűkítéssel?-szükítés nélküli-negyedes-feles
Ha fix szűkítéses, akkor ki lehet lőnni gyöngygolyót mindkét csőből?-igen
Ha fix szúkítésből kilehet lőnni a gyönygolyót, az a gyári fix szúkítést nem rongálja?-nem
Az IZS 12/76-os magnumja mivel jobb mint a 12/70 kaliberű sima fegyver?-kétméretü lőszer használható hozzá 70-es és 76-os
12/76-os lőszer csak magnum van belőle?-igen
12/76-os magnum lőszer mivel jobb?-több az ólom benne, jobban vállon üt Bion, messzebb van a hatásos lőtáv
A gyöngygolyóval kapcsolatban mire kell odan figyelni?-apróvadra nem ideális Vigyorog
Bock elrendezésű puskával, hogy kell célozni gyöngygolyó esetén?-ugyanúgy mint a söréttel, 3cm-re van a két cső egymástól

Az új bock alatt az IZS-27 EM 12/76 típusú lőfegyver!

Egy témától független kérdés.
Mint sportvadásznak a II. fokú orvosi alkalmassági kell a lőfegyvertartási engedélyhez?
Csak a házi orvoshoz kell menni vagy pszihológushoz is!-csak orvos(még eddíg Bion)
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 20. - 07:51:47 »


Szerintem is üzembiztosabb a kétbillentyűs változat(nincs annyi hibalehetőség a szerkezetben), de az kényelmesebb. Bár kis gyakorlással nem lehet gond a két elsütőbillentyű kezelése.
Fix choke-os puskából is csak akkor szabad gyöngygolyót kilőni, ha a szűkítése nem nagyobb,mint amit leírtál.
Az én véleményem(én sem vadászom régóta) az, hogy kezdetnek tökéletes egy orosz sörétes,aztán ha már begyakorolta a puskakezelést, a lövést, ...akkor majd ráér drágább és mívesebb fegyvert venni. Hacsak úgy nem jár, mint én:annyira megtetszett az első sörétesem, hogy le sem akarom cserélni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 20. - 10:48:13 »

Köszönöm válaszod!
Idézem:
"Fix choke-os puskából is csak akkor szabad gyöngygolyót kilőni, ha a szűkítése nem nagyobb,mint amit leírtál."
A gyári IZS 27-EM 12/76 fix szűkítéssel, ki tudom lőnni vagy sem?
Milyen IZS lőfegyvered van!
Mit tudsz róla elmondani?
Én most, ha veszek sörétest azt úgy akarom, hogy 10-20 évig bírja is.

Tisztelettel: Róka-Koma!
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 20. - 10:56:46 »

"Mi ez?
Tesztvizsga?"
Nem tesztvizsga, csak mivel a pénz nem vett fel nagyon és van jobb helye, olyan psukát akarok venni ami sokáig bírja.

"A gyöngygolyóval kapcsolatban mire kell odan figyelni?-apróvadra nem ideális"
Azt én is gondoltam, de nem is rossz ötlet szalonkára brenekke! Vigyorog

"Bock elrendezésű puskával, hogy kell célozni gyöngygolyó esetén?-ugyanúgy mint a söréttel, 3cm-re van a két cső egymástól"
Vagyis a célgömböt hova írányitsam magaságban. Az előretartást tudom, csak a magaságot nem.

Előre is köszi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 20. - 10:59:42 »

Köszönöm válaszod!
Idézem:
"Fix choke-os puskából is csak akkor szabad gyöngygolyót kilőni, ha a szűkítése nem nagyobb,mint amit leírtál."
A gyári IZS 27-EM 12/76 fix szűkítéssel, ki tudom lőnni vagy sem?
Milyen IZS lőfegyvered van!
Mit tudsz róla elmondani?
Én most, ha veszek sörétest azt úgy akarom, hogy 10-20 évig bírja is.

Tisztelettel: Róka-Koma!

Szia Róka-Koma!

Azt hogy a gyári fix choke adatai megfelelnek-e a Sziva által írt paramétereknek, Te magad tudod a legegyszerűbben ellenőrizni a vásárlásnál. Ahogy előző hozzászóslásodból látom: használt IZS-t veszel, ezeket pedig különböző szűkítésekkel gyártották.

Arra mérget vehetsz, hogy az IZS 10-20 évig bírni fogja... még akkor is, ha nem dédelgeted különösebben..
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 20. - 12:11:05 »

Köszönöm válaszod!
Idézem:
"Fix choke-os puskából is csak akkor szabad gyöngygolyót kilőni, ha a szűkítése nem nagyobb,mint amit leírtál."
A gyári IZS 27-EM 12/76 fix szűkítéssel, ki tudom lőnni vagy sem?
Milyen IZS lőfegyvered van!
Mit tudsz róla elmondani?
Én most, ha veszek sörétest azt úgy akarom, hogy 10-20 évig bírja is.

Tisztelettel: Róka-Koma!
A fix choke adatai rajta vannak a fegyver papírján, vagy kérsz egy kis segítséget nálam jobban hozzáértőktől és megmondják neked. Több féle fix choke létezik! Hogy ki tudod-e majd lőni, az a gyári choke méretétől függ(de ha ennyire ki akaropd lőni,akkor olyat keress,ami megfelel Szilva leírásának).
Nekem nem IZS-em van,hanem TOZ bock-om. A szűkítését pontosan nem tudom,mert nincs a papírján, de szakértők szerint feles, és 3/4-es, így ha kimegyek vele disznóra, akkor csak a feles(alsó-) csőbe teszek brenneckét.
Igaz vadra még nem lőttem vele, de lőtéren kipróbáltam: 40-50m között álló vadra pontban kell céloznom(célgömb a célra tartva), míg mozgó vadra... hát ez nagyon változó
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 20. - 12:20:52 írta Viktor » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 20. - 12:22:16 »

Gergő!

Privát megy!
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 20. - 18:50:26 »

IZS-ekhez könnyen lehet csere choke-t kapni?
Ha igen mennyibe van kb?
Vagy ha nem korongozok, akkor hülyeség a csere choke?

Fegyverszekrény esetében a fegyverek nagyrésze belefér 140 cm hosszban?
Fegyverszekrénynél a 3 pontos zárat sarokkal vagy anélkül kell érteni?
Vki nem tudna küldeni fegyverszekrényben lévő belső pántról fotót?

Előre is köszönöm!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 20. - 18:54:12 »

IZS-ekhez könnyen lehet csere choke-t kapni?
Ha igen mennyibe van kb?
Vagy ha nem korongozok, akkor hülyeség a csere choke?

Fegyverszekrény esetében a fegyverek nagyrésze belefér 140 cm hosszban?
Fegyverszekrénynél a 3 pontos zárat sarokkal vagy anélkül kell érteni?
Vki nem tudna küldeni fegyverszekrényben lévő belső pántról fotót?

Előre is köszönöm!


Én elkészítettem a szekrényt magamnak, a Barkács topikban megtalálod. 3 különálló zárral készült, de belső pánt alatt nem tudom mit értesz. Hegesztett pántok legyenek, ne lehessen zárt állapotban az ajtót leemelni és csókolom...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: