Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273460 alkalommal)
Bronson
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #315 Dátum: 2011. Február 25. - 10:42:37 »

Sziasztok! Nekem is Izs 58 MAE van (16/70) és a tudatlanok nyugalmával korábban elkönyveltem ejektor nélkülinek.
Ma végre sikerült megtalálni, az előagy cső felőli részén kellett egy kis "alkatrészt" átpattintani egy másik állásba.
Utólag egyszerűnek és logikusnak tűnt. Köszi mindenkinek a segitséget!
Naplózva

CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #316 Dátum: 2011. Február 25. - 21:03:25 »

Te legalább nem szedted darabokra.  Kacsint Ördög
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #317 Dátum: 2011. Március 01. - 19:14:44 »

Szervusztok!

Vettem Cheditte Brenekkét  az szeretném megkérdezni ,hogy a 1/2-es vagy az 1/1 szűkítésű csőből lőjem.A fegyver egy orosz IZS 58 MAE 12/70-es dupla.
Naplózva
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #318 Dátum: 2011. Március 02. - 10:38:37 »

Köszöntök mindenkit. Lenne néhány szakmai kérdésem. Biztosan vannak itt olyan értelmes vadászemberek, akik lényegesen több ,,puskaport szagoltak" már mint én. Kezdő vadász vagyok, így kérem nézzék el, ha esetleg nem úgy fogalmazom meg a kérdéseimet, ahogy az egy dörzsölt vadásztól elvárható lenne. Szóval a z elő kérdésem az lenne, hogy az izh 18 EM típusú 12/70-es  kaliberű sörétes fegyvernek mekkora a névleges bar nyomása, amit mindenféle károsodás és probléma nélkül kibír. Ez irányú kérdésem abból fakad, hogy akitől vettem ezt az izh 18-as fegyvert fegyvermesterrel levágatta a fix szűkítést a végéről, mondván így jobban, könnyebben lekapható a toronykakas. Kivittem a fegyvert lőtérre 12/70-es  32g-os 10-es Melior SuperGt lőszerrel tettem próbalövéseket és ténylegesen nagyon hamar ,,kinyílik" a sörétraj/25m-nél már 1,5m volt a szórás/. A lőteres azt ajánlotta, hogy ha nem csak toronykakasra akarom használni a fegyvert, akkor próbálkozzak inkább 36g-os lőszerekkel, mivel ezeknek a plusz töltete miatt később kezd kinyílni a sörétraj, így nagyobb távolságra is bátran használhatom. Kinéztem egy fajta lőszert, mégpedig a B&Pellagri 3TIP F2 LONG RANGE 36g-os 3.00 mm-es nikkelezett lőszerét, gondolva, hogy akkor ehhez a fegyverhez talán ez lenne a megfelelő lőszer, csakhogy a lőszeres doboz hátuljára az van írva, hogy 1350 bar-os a lőszer. Erről a fajta B&P ről a Forest-nél azt írják, hogy hiába ,,csak" 70-es a lőszer idézem ,, csak magnum fegyverekből lőhető ki". Írtam nekik, azt a választ kaptam, hogy bár ők nem vállalják a felelősséget, de szerintük nyugodtan használjam. Ez engem nem nyugtatott meg teljesen, ezért szeretném kérni az önök tanácsát, véleményét. A válaszokat előre is köszönöm Lúd Lúd Lúd  javascript:void(0);
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2011. Március 02. - 10:46:15 »

Szia!
"ezt az izh 18-as fegyvert fegyvermesterrel levágatta a fix szűkítést a végéről, mondván így jobban, könnyebben lekapható a toronykakas."---Hm.
Ezt a puskát brenecke lövésre használták, azért vágták le a choke-ot. Toronykakast nem fogsz vele lőni, szerintem.
Naplózva
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #320 Dátum: 2011. Március 02. - 11:06:58 »

Köszönöm Sanyooo-nak az észrevételt. A lőteres is említette, hogy valószínűleg sluggal koptatta a volt tulaj. Annyi azért biztató, hogy a fegyver nagyon jó állapotban van, most volt műszakin is. Karban is volt tartva, mert amikor elhoztam teljesen szétszedtem, minden része szépen be volt olajozva, semmi kotyogás, olyan passzentos, amilyennek lennie kell. Csak ezzel a lőszerrel nem tudok dűlőre jutni Patron
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #321 Dátum: 2011. Március 02. - 11:12:29 »

Köszönöm Sanyooo-nak az észrevételt. A lőteres is említette, hogy valószínűleg sluggal koptatta a volt tulaj. Annyi azért biztató, hogy a fegyver nagyon jó állapotban van, most volt műszakin is. Karban is volt tartva, mert amikor elhoztam teljesen szétszedtem, minden része szépen be volt olajozva, semmi kotyogás, olyan passzentos, amilyennek lennie kell. Csak ezzel a lőszerrel nem tudok dűlőre jutni Patron
Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
Steve
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2011. Március 02. - 11:12:44 »

Köszöntök mindenkit. Lenne néhány szakmai kérdésem. Biztosan vannak itt olyan értelmes vadászemberek, akik lényegesen több ,,puskaport szagoltak" már mint én. Kezdő vadász vagyok, így kérem nézzék el, ha esetleg nem úgy fogalmazom meg a kérdéseimet, ahogy az egy dörzsölt vadásztól elvárható lenne. Szóval a z elő kérdésem az lenne, hogy az izh 18 EM típusú 12/70-es  kaliberű sörétes fegyvernek mekkora a névleges bar nyomása, amit mindenféle károsodás és probléma nélkül kibír. Ez irányú kérdésem abból fakad, hogy akitől vettem ezt az izh 18-as fegyvert fegyvermesterrel levágatta a fix szűkítést a végéről, mondván így jobban, könnyebben lekapható a toronykakas. Kivittem a fegyvert lőtérre 12/70-es  32g-os 10-es Melior SuperGt lőszerrel tettem próbalövéseket és ténylegesen nagyon hamar ,,kinyílik" a sörétraj/25m-nél már 1,5m volt a szórás/. A lőteres azt ajánlotta, hogy ha nem csak toronykakasra akarom használni a fegyvert, akkor próbálkozzak inkább 36g-os lőszerekkel, mivel ezeknek a plusz töltete miatt később kezd kinyílni a sörétraj, így nagyobb távolságra is bátran használhatom. Kinéztem egy fajta lőszert, mégpedig a B&Pellagri 3TIP F2 LONG RANGE 36g-os 3.00 mm-es nikkelezett lőszerét, gondolva, hogy akkor ehhez a fegyverhez talán ez lenne a megfelelő lőszer, csakhogy a lőszeres doboz hátuljára az van írva, hogy 1350 bar-os a lőszer. Erről a fajta B&P ről a Forest-nél azt írják, hogy hiába ,,csak" 70-es a lőszer idézem ,, csak magnum fegyverekből lőhető ki". Írtam nekik, azt a választ kaptam, hogy bár ők nem vállalják a felelősséget, de szerintük nyugodtan használjam. Ez engem nem nyugtatott meg teljesen, ezért szeretném kérni az önök tanácsát, véleményét. A válaszokat előre is köszönöm Lúd Lúd Lúd  javascript:void(0);

Először is...
Te Szeged környéki vagy?

Másodszor...
Azt az IZS-18-ast felejtsd el. Azzal a szűkítés nélküli csővel nem, hogy a toronykakast, de konkrétan semmit nem fogsz kezdővadászként sem terítékre hozni. Sebezni viszont annál többet!!! S.Peti

Pellagri lőszerek....
Én is azt lövök 12/70 Classic-ot. Ezek igaz, hogy csak 32g-os sörét töltettel készülnek, de a "toronykakas" még az miatt nem maradt fenn az égen mert 32g ólommal rongáltam. Azér viszont kibaszottul sokszor mert nem találtam el.... Röhög

Kezdő vadászként inkább első sörétesnek vegyél egy jó állapotú duplát vagy bockot, ha kell szabasd magadra, és azzal gyakorolj sokat "szárazon"  biztonságos fegyver kezelést, meg lőtéren mozgó célpontot lőni.  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #323 Dátum: 2011. Március 02. - 11:14:26 »

Köszönöm Sanyooo-nak az észrevételt. A lőteres is említette, hogy valószínűleg sluggal koptatta a volt tulaj. Annyi azért biztató, hogy a fegyver nagyon jó állapotban van, most volt műszakin is. Karban is volt tartva, mert amikor elhoztam teljesen szétszedtem, minden része szépen be volt olajozva, semmi kotyogás, olyan passzentos, amilyennek lennie kell. Csak ezzel a lőszerrel nem tudok dűlőre jutni Patron

"hogy 1350 bar-os a lőszer." Azt akkor nem kellene 70-ből kilőni, mert emelt gáznyomású, nem is akármennyire.
Amúgy toronykakast max. véletlenül fog lőni ezzel a puskával, hiába karbantartott a puska szétlocsolja a srétet. Szerintem egy kicsit átvertek, mert mint Sanyooo is írta ezt golyóhoz használták, azért vágták meg...
Nehezen fogsz vele tudni jót vadászni sréttel.
"25m-nél már 1,5m volt a szórás" ennek a szórásnak ideális esetben 30 cm körül kellene lenni.

 Wave

Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #324 Dátum: 2011. Március 02. - 11:25:54 »

Szalonkázni, skeet-et lőni jó lesz.
Nekem is van egy ilyen megkurtított puskám, (igaz véletlenül került hozzám) a trappot már nem igazán lehet vele lőni.
 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #325 Dátum: 2011. Március 02. - 11:31:01 »

skeet-et lőni jó lesz.

Mondjuk a double az elég érdekes egy egycsövűvel.  Vadász
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #326 Dátum: 2011. Március 02. - 11:33:21 »

Köszönöm Steve-nek és Forendnek az eddigi tanácsokat. Brenneke használatra egyenlőre nem gondolkodtam, mert van egy 7x64-es ZKK 600-asom, ha esetleg ki kell ülni a lesre. Stoel. Mivel igen csekély a visszarúgó ereje, még az én 70 kilómnak is 32 g-os lőszerrel egyenlőre megtartom, aztán majd meglátom mi lesz vele. Új izs-t nem akarok venni, mert egyrészt most nincs rá keretem, másrészt pedig apám most adta vissza a másodikat. Mind a kettőnél előforduló probléma volt, apám szerint, hogy nagyon aláhordtak, másrészt pedig az ejektor nem mindig működött. Magyarúl majd nézek egy 12-es régebbi bockot.
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #327 Dátum: 2011. Március 02. - 11:36:57 »

Üdv ! Egy jó fegyvermester / szerintem , időt .... nem írok , pikk -pakk / """hogy nagyon aláhordtak "" beállította volna a tust !  Igen Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #328 Dátum: 2011. Március 02. - 11:45:23 »

Köszönöm Steve-nek és Forendnek az eddigi tanácsokat. Brenneke használatra egyenlőre nem gondolkodtam, mert van egy 7x64-es ZKK 600-asom, ha esetleg ki kell ülni a lesre. Stoel. Mivel igen csekély a visszarúgó ereje, még az én 70 kilómnak is 32 g-os lőszerrel egyenlőre megtartom, aztán majd meglátom mi lesz vele. Új izs-t nem akarok venni, mert egyrészt most nincs rá keretem, másrészt pedig apám most adta vissza a másodikat. Mind a kettőnél előforduló probléma volt, apám szerint, hogy nagyon aláhordtak, másrészt pedig az ejektor nem mindig működött. Magyarúl majd nézek egy 12-es régebbi bockot.

Szerintem próbáld meg eladni valakinek, aki brenneke lövésre használná, időnként keresnek ilyesmit, aztán vegyél helyette valami használt szűkítéses sörétest. Az, hogy dupla, vagy bock egyéni ízlés kérdése. Mindkettőt lehet jó áron venni.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #329 Dátum: 2011. Március 02. - 11:45:53 »

......apám szerint, hogy nagyon aláhordtak, másrészt pedig az ejektor nem mindig működött.
Meglepődött

Húúúú...... Bakker!
És ezért kicserélték a fegyvert? Fejvakarás :Mosolyog
Hát mit mondjak?Ahogy Lacus mondta: Egy jó fegyvermester a lelke. Kacsint
Olyan új fegyvert ritkán lehet kapni amelyik a boltból kiesve azonnal jó! S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: