Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121456 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #105 Dátum: 2010. November 05. - 22:55:19 »

Igen, a jegenyefenyöt.
Utána kellet néznem, nem tudok már minden kifejezést, sajnos csak a konyhanyelvet birom türhetöen Vigyorog
Az összes szakkifejezést általában ellenörzöm szótárral, mert majd jön a Modi Tasli ,inkább irom németül, remélve, hogy valaki leforditja.
A lucfenyöhöz még annyit, hogy a múlt nyáron kaptunk az erdészettöl egy parcellát, ahonnan ingyen szabad kitermelni fát, persze mind luc, eddig 20 köbmétert húztunk ki és még van elég fa, amit fel kell dolgoznunk. Egy meredeken van, kézzel kell kihúzni a törzseket/ rönköket.




Üdv                     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #106 Dátum: 2010. November 05. - 22:57:12 »

Ez a fehér fenyő engem is érdekel.
Szerintem is a jegenyefenyőre mondják, a tűlevelek hátoldalán található két fehér csík miatt.

Aztán lehet, hogy rosszul gondolom  Fejvakarás
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #107 Dátum: 2010. November 05. - 22:58:22 »

Na, ezzel is jól elkéstem.....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #108 Dátum: 2010. November 05. - 23:01:49 »

Nem késtél el, német növénytanban tényleg a két fehér csik miatt hivják fehérfenyönek ( Weißtanne)

Üdv              Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #109 Dátum: 2010. November 05. - 23:07:47 »

Nem késtél el, német növénytanban tényleg a két fehér csik miatt hivják fehérfenyönek ( Weißtanne)

Üdv              Gyuri

 Igen
Az én szívemhez a fenyők állnak a legközelebb.
A fenyők közül pedig a legszebb -szerintem- a jegenyefenyő.

Hejj, ha egyszer tűzhetnék a kalapom mellé egy jegenyefenyő töretet...
Mondjuk egy sikeres fajdvadászat után.....

Na, de ez itt már vastagon OFF.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #110 Dátum: 2010. November 05. - 23:18:47 »

Öznél, vaddisznónál 90%-ban jegenyefenyö töretet kapsz nálunk.
Siketfajd ugyan van a szomszédságunkban, de ha azt lösz, inkább ilyesmi lessz belöle  Tasli ,töret helyet. (Védett vad. )

Üdv                                        Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #111 Dátum: 2010. November 07. - 19:18:45 »

Szia!

Nálunk a fehérfenyöt, bükköt, tölgyet,körist és a juharfát kell védeni, ezt a vadásznak kell elintézni, vagy fizet. ( A kárt )
A lucfenyöböl annyi van, nem védik, inkább azt kivánják, hogy a lucfenyö monokulturák eltünjenek.
Az utolsó pár vihar (Lothar, Cyrill, Wibke ) megmutatta, mit ér a monokultura.

Üdv                      Gyuri

Nálunk ápolás idején a juhart, gyertyánt, kőrist visszaszorítják, második koronaszintben tartják.
Vadriasztószer is használatban van, de valóban, itt a bekerítés gyakoribb, míg a vad szájából ki nem nő az erdő. Sok helyen el sem képzelhető a felújítás vagy a telepítés kerítés nélkül.

Osztrák kollégáktól hallottam, hogy náluk van vadlétszám-becslésre egy módszer: építenek vadkizáró kerítéseket (6x6m) bizonyos sűrűségben, és abból határozzák meg az erdőhöz viszonyított vadeltartó képességet, hogy a bekerített részeken belül és kívül milyen vegetáció mutatkozik. Van ez a módszer felétek is?
Itthon is voltak hasonló kísérletek, nagyon ellentmondásos eredményekkel, bükkös, gyertyános-tölgyes klímán, gím, de inkább muflon jelenlétében. A kerített részeken kívül a természetes újulatból csak annyi maradt, ami a beavatkozás nélküli felújításra nem jelent garanciát, a bekerített területeken viszont nulla volt az újulat, tekintve, hogy a szeder elszaporodott a maga alleopathias, csíraölő tulajdonságával, árnyékolásával.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #112 Dátum: 2010. November 07. - 20:49:29 »

Nem, itt Délen húznak egy kört (átméröt már nem tudom) és kiszámolják´, hány százalékos kár van.
Van persze itt is kerités, de azt is a vadász fizeti, löni és védeni ólcsobb.
Idén 380ha-on 28 özikét kell lönünk, akkor az erdészet meg lessz velünk elégedve Lő


Üdv                       Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #113 Dátum: 2010. December 01. - 22:55:09 »

Találtam egy képet illusztrációnak. Itt azért érezhető az eltérés a vadkizáró kalitkán belül és kívül.

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #114 Dátum: 2010. December 01. - 23:40:36 »

Kedves Zsolt68!
Véleményem szerint nem jól itéled meg a képen látható helyzetet,a terület többi részén azért nincs újulat,mert az egy teljesen zárt lombsátrú bükkös,aminek köztudott,hogy az aktív vegetációs időszak alatt nagyon gyér az aljnövényzete illetve bizonyos helyeken nincs is.
A képen a természetes megújoló képességét vizsgálják a területnek,azon okból kifolyólag,hogy a terület letermelése után milyen újulattal számolhat az erdészet.
Ezek kb. 5×5 vagy 10×10 méteres kis bekerítettek. Jelen esetben,ha jól látom akkor pont egy 10×10 méteres kis próbaterületet láthatunk,mert ha jól emlékszem az átlag oszloptáv 2,5méter körül szokot lenni.
Én így értelmezném az általad feltett képet. Anno a Börzsönyben elég sok ilyen újulat próbás kis területet láttam. Ha jól tudom ennek erdészetileg van egy hivatalos szakneve is,de mivel én nem vagyok erdészeti végzettségű ezért ezt nem tudom.
Viszont ha rosszul értelmeztem a képet,elnézést kérek érte!  Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #115 Dátum: 2010. December 02. - 00:07:42 »

Kedves Serg!
Amit a bükkösökről írsz, az pontosan így van, ez a faj beárnyékolja a talajt, és nemigen hagy maga alatt meg semmit. Még az odvas keltike is csak addig virít kora tavasszal, míg a bükk levelei ki nem fakadnak. De a bükkös is csak felújul valahogyan, jó termés, megbontás után kefesűrű fiatal állomány indul újabb életciklusnak.
De hát ez a vadkizáró kis mintaterület is ugyanabban a bükkösben van! És szemmel láthatóan belül van fásszárú vegetáció, kívül nincsen. Mi lehet ennek a magyarázata? Egészen biztosan nem telepítették bele direkt, az viszont lehetséges, hogy egy "lékben" (naposabb kis folt, mini rét) van, vagy annak a szélén.
Amit viszont ezen az elmosódott fotón látni/sejteni lehet még, az az, hogy a bükk mellett van ott hárs is, és a kerítésen belül sem biztos, hogy a bükk eredt így meg. Lehet az kőris, hárs, gyertyán vagy juhar is, ami már egy másik erdőművelési problémát vet fel, mert ugye ezek hamar lehagyják az áhított főfafajt.  Fejvakarás
Üdv: Zs.  Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #116 Dátum: 2011. április 02. - 20:48:26 »

Sziasztok!


Na itt a tavasz Ördög Ördög
Ime az elsö vadászati aktivitás.





http://www.witasek.com/pdf/freiwuchs.pdf

Szerencsére csak egy hektár.

Üdv                Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #117 Dátum: 2011. április 02. - 20:57:38 »

Sziasztok!
Na itt a tavasz Ördög Ördög
Ime az elsö vadászati aktivitás.
http://www.witasek.com/pdf/freiwuchs.pdf
Szerencsére csak egy hektár.
Üdv                Gyuri
Csak a preis nincs rajta, meg lehet tudni, hogy mibe fáj egy ilyen?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #118 Dátum: 2011. április 02. - 21:25:11 »

Szia!

Száz méter 249€.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #119 Dátum: 2011. április 02. - 21:27:29 »

De ezen a darabon csak a jegenyefenyöt védjük.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: