Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2762957 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #90 Dátum: 2008. április 21. - 19:38:17 »

Péntek este 9 órakor indultam vadkárelhárításra 75ha tavalyi kukoricát őrizni melyet a disznók eléggé gyakran látogatanak, negyed tíz fele a területen voltam,az út jobb oldalán egy hatalmas fekete foltot pillantottam meg az autóból, továbbhajtottam, majd visszagyalogoltam a vélt vadhoz, arra már eltünt. Visszafele tartottam a kocsihoz mikor az ut melletti lesimítozott kukoricán 4 süldőt vettem észre, melyek egy nádas fele tartottak én elindultam a másik irányba megkerülni a nádast mert a túloldalon friss kukorica vetés van, (gondoltam oda mennek) nem voltak ott. A kocsihoz tartva az út bal oldalán lévő nádas mellett megpillantottam a süldőket, lassan rácserkeltem, nem zavartatva békásztak,csigásztak kb 60-70 méterre tőlük felállítottam a lőbotot, (mert remegtem mint a kocsonya) fegyvert bele céloztam, de  a biztonság kedvéért lámpával megvilágítottam mialött lőttem, meggyőződve róla hogy nem egy kis koca lőttem, lövés után átkozottul nagy füstfelhő, mivel 2 napja kentem be olajjal a csövet és nem húztam tisztára, mikor elment a füst (10sec)látom életem első disznóját a földön feküdni. Zsigerelve 45kg fegyver tikka m65 7X64-es céltávcső delta 2,5X10X56-os lőszer 11Gr sako Hammerhead lőtáv 60-70méter gericlövés, a tüdűtroncsolva.
Gratulálok, nagy szerencséd volt-mármint az olajos csővel. Ha messzeb kell lőnöd majdnem biztos, hogy nem találod el. Úgyanis az olajtól megnől a nyomás és más lesz a röppálya, az első lövést olajosan nem oda viszi ahova szór. Na de sokszor szerencse is kell !!! Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #91 Dátum: 2008. április 21. - 19:41:38 »

Péntek este 9 órakor indultam vadkárelhárításra 75ha tavalyi kukoricát őrizni melyet a disznók eléggé gyakran látogatanak, negyed tíz fele a területen voltam,az út jobb oldalán egy hatalmas fekete foltot pillantottam meg az autóból, továbbhajtottam, majd visszagyalogoltam a vélt vadhoz, arra már eltünt. Visszafele tartottam a kocsihoz mikor az ut melletti lesimítozott kukoricán 4 süldőt vettem észre, melyek egy nádas fele tartottak én elindultam a másik irányba megkerülni a nádast mert a túloldalon friss kukorica vetés van, (gondoltam oda mennek) nem voltak ott. A kocsihoz tartva az út bal oldalán lévő nádas mellett megpillantottam a süldőket, lassan rácserkeltem, nem zavartatva békásztak,csigásztak kb 60-70 méterre tőlük felállítottam a lőbotot, (mert remegtem mint a kocsonya) fegyvert bele céloztam, de  a biztonság kedvéért lámpával megvilágítottam mialött lőttem, meggyőződve róla hogy nem egy kis koca lőttem, lövés után átkozottul nagy füstfelhő, mivel 2 napja kentem be olajjal a csövet és nem húztam tisztára, mikor elment a füst (10sec)látom életem első disznóját a földön feküdni. Zsigerelve 45kg fegyver tikka m65 7X64-es céltávcső delta 2,5X10X56-os lőszer 11Gr sako Hammerhead lőtáv 60-70méter gericlövés, a tüdűtroncsolva.
"gericlövés, a tüdűtroncsolva" hát ezt mondtam, gondolom nem a gerincére céloztál, de a megnővekedett nyomás miatt feljebb hordott a szokottnál.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. április 21. - 23:12:15 »

Szia Szilva,

szerintem nem a nyomás nő meg az olajos csőben (hisz mitől nőne?), hanem a súrlódás csökken, ettől lősz hosszút ill. magasat olajos csővel. Én legalábis így tudom.

Üdv: makkmarci
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. április 22. - 08:22:14 »

Szia Szilva,

szerintem nem a nyomás nő meg az olajos csőben (hisz mitől nőne?), hanem a súrlódás csökken, ettől lősz hosszút ill. magasat olajos csővel. Én legalábis így tudom.

Üdv: makkmarci
Igen csökken a súrlódás és az olaj egyben növeli a tömítettséget is.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #94 Dátum: 2008. április 22. - 08:27:08 »

Szia Szilva,

szerintem nem a nyomás nő meg az olajos csőben (hisz mitől nőne?), hanem a súrlódás csökken, ettől lősz hosszút ill. magasat olajos csővel. Én legalábis így tudom.

Üdv: makkmarci
Igen, a nyomás az csak addíg nől amíg van táguló gáz, a lőpor meg nem lett több, de érdekes mert a jelenség olyan mint amikor nagyobb sebességgel indul a mag. Ez súrlódáscsökkenés leginkább.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #95 Dátum: 2008. április 22. - 08:56:52 »

Idézet
"gericlövés, a tüdűtroncsolva" hát ezt mondtam, gondolom nem a gerincére céloztál, de a megnővekedett nyomás miatt feljebb hordott a szokottnál.
Igen nem a gerincre céloztam hanem testre pontosabban kb5-10 cm-el a könyök fölé, lábbal egyvonalban(vitális szervek)
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #96 Dátum: 2008. április 22. - 10:31:27 »

Na, akkor a képek a múltkori utánkereséshez. Talán most sikerül.
...

Üdv Horrido!

Érdekes és tanulságos képek, de szerintem az utolsót le kéne venni.
Szakmai szempontból teljesen megértem hogy miért tetted fel (hogy milyen rövid idő alatt mennyire kikezdték a ragadozók ), és tanulságosnak is gondolom, de ezt lehet hogy nem kéne közszemlére tenni.

Meg is oldódott. Eltűnt az összes. Szomorú Szomorú
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. április 22. - 10:36:25 »

Miért tűnt el? ???
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #98 Dátum: 2008. április 22. - 10:51:35 »

Gondolom szarakodik a képfeltöltés.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. április 22. - 11:33:45 »

Sziasztok!

Csak érdekességképpen írom le, hogy egy cimborám Csongrád-megyében lőtt egy zsigerelve 30kg-os koca sűldőt, melyben 3 db kb. félidős malac volt! Türelmetlen

Erről mi a véleményetek???? Tanácskozzunk

Hát igen, egyre több ilyen van. Aztán, ha fel is hozza a malacait, azok jövőre még csenevészebbek lesznek, de fialni fognak nyáron, és kezdődik az egész elölről. Ezeket a kicsi emsesüldőket jellemzően a testvéreik borítják be. Nagy kant el sem nagyon bírnák.

Gratulálok Mindenkinek!
Üdv.Horrido!
Pontosan ez van nálunk is , de mi lesz ennek a vége? Az év bármely szakában lesznek apró malacok,akkor mikor tudunk jó szájízzel vadászni?Én nem szeretnék,még szeptemberben sem malacokat vezető kocát lőni még akkor sem,ha a törvény engedi.Viszont nem tudok jó megoldást!
A sok kérdést nem neked címeztem,csak úgy általánosan.Ha tudsz valami megoldást,természetesen szivesen fogadom.
Üdv. r. Wave

Szerintem az egyetlen megoldás erre az hogy ezeket a kis "kocákat" le kell lőni! (természetesen tilalmi idő betartásával) , hogy mikor, az jó kérdés, szerintem ez csak a vadász etikai felfogásán múlik.
Érdekes dolog, mert én mondom pont ezeket, pedig még sosem lőttem kocát, nálunk kíméljük őket az év egész szakában, vadkárban meg elkerülnek...
Szerintem Szép. végén már nagyobb gond nélkül el tud menni a malac a kondával, ha elövik az anyukat, de érdemes azért mérlegelni azt is mekkorák a malacok, meg több koca is van-e a kondába stb. Szerintem csak gyomor kérdése, de sajna sokhelyütt így áll  a disznóállomány.
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. április 22. - 11:55:01 »

Kérdés, hogy mi az ok...
Az életkörülmények megváltoztak, jobbak lettek, vagy más egyéb?
Vagy maga az Evolúció dolgozik...?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. április 22. - 12:03:03 »

Kérdés, hogy mi az ok...
Az életkörülmények megváltoztak, jobbak lettek, vagy más egyéb?
Vagy maga az Evolúció dolgozik...?

Szerintem nagyban befolyásolja a dolgokat az életkörülmény javulása.
Értem ez alatt, hogy nincs a vaddisznókra veszélyes ragadozó, ami az ilyen gyenge, visszamaradt jószágokat nagyon gyorsan szelektálná.
A másik, hogy a földművelés is egyre nagyobb területeket használ, ami a disznók élelmét növeli, tehát a visszamaradt, hitvány jószágok, képesek életben maradni, mert találnak élelmet, nem úgy mint mondjuk a Kárpátok őserdőiben.
A harmadik dolog, hogy az ember belenyúlt az állomány szabályozásába. Értem ez alatt, hogy mindenki a nagy kant lövi és emiatt a nagy kocák zöme is kihullik, magyarúl elfiatalodik az állomány, ill. beltenyészet alakúl, már kialakúlt, de hatványozódik.
Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de lehetne ezen még csámcsogni.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. április 22. - 12:27:11 »

Skacok!

Örülök, hogy ilyen sok vélemény volt-és remélem még lesz is- ebben a fölvetésben!
Számomra teljesen érthetetlen...Én abba gondoltam bele, hogy mekkora lehetett ez a koca amikor be búgott???!!!
Azt gondolom én is, hogy kiváló kilövés volt.
 Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. április 22. - 12:51:50 »

Skacok!

Örülök, hogy ilyen sok vélemény volt-és remélem még lesz is- ebben a fölvetésben!
Számomra teljesen érthetetlen...Én abba gondoltam bele, hogy mekkora lehetett ez a koca amikor be búgott???!!!
Azt gondolom én is, hogy kiváló kilövés volt.
 Wave
Hááát nem vagyok benne teljesen biztos...
Ha a Természet úgy dönt, hogy az a ki koca alkalmas az utódnevelésre, akkor csak van benne valami.
Lehet, hogy csak mi ragaszkodunk a régihez, holott már inkább alkalmazkodni kellene az újhoz...?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. április 22. - 13:00:32 »

Skacok!

Örülök, hogy ilyen sok vélemény volt-és remélem még lesz is- ebben a fölvetésben!
Számomra teljesen érthetetlen...Én abba gondoltam bele, hogy mekkora lehetett ez a koca amikor be búgott???!!!
Azt gondolom én is, hogy kiváló kilövés volt.
 Wave
Hááát nem vagyok benne teljesen biztos...
Ha a Természet úgy dönt, hogy az a ki koca alkalmas az utódnevelésre, akkor csak van benne valami.
Lehet, hogy csak mi ragaszkodunk a régihez, holott már inkább alkalmazkodni kellene az újhoz...?

Szia Peti!

Amennyiben mi alkalmazkodnánk az újhoz, úgy a kocát lassan egész évben tilos lenne vadászni(!).
Gondold végig, a hajtásokat, tereléseket gyakorlatilag ellehet felejteni. Bár én személy szerint nem ugrálok egyik vadászati formáért sem, de vannak az országban jó páran akiak kedvelik.... Türelmetlen KAP Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: