Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 186438 alkalommal)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Március 03. - 21:34:29 »

Szia!

Semmi rókaszag, a nyomok nem látszanak a szalmán. De a sásszalma a kotorékba vezető úton, és a kotorék bejáratában? Na meg a lyuktól 3-4 méterre a csatolt képen látható kis gödrök?  Meglepődött

Igen, a kis gödrök is árulói lehetnek. Ha rókaszag nincs, de jártnak néz ki, akkor borz lesz. A kis lyukak körül sem látsz semmi nyomot? Általában szokott nyomot hagyni a frissen kikapart földben.
Naplózva

Dávid
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Március 03. - 21:45:40 »

Serg!
Gratulálok a borzhoz, én is sokszor szerettem volna borzot elejteni de eddíg még nem jött össze, mégegyszer gratulálok.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
diver
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Március 03. - 21:55:08 »

A képek január 10-én készültek. Akkor száraz volt a föld,semmi nyom nem látszott, és a lyukak sem tűntek frisseknek, az ürülékek viszont igen. Lehetséges, hogy többször "használja" ugyanazt az "emésztőgödröt"? A hétvégén ránézek a kotorékra. Talán már lesznek nyomok, pláne ilyen időben!
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Március 03. - 22:01:28 »

A képek január 10-én készültek. Akkor száraz volt a föld,semmi nyom nem látszott, és a lyukak sem tűntek frisseknek, az ürülékek viszont igen. Lehetséges, hogy többször "használja" ugyanazt az "emésztőgödröt"? A hétvégén ránézek a kotorékra. Talán már lesznek nyomok, pláne ilyen időben!

Egy négylábú vadásztárs tudná biztosan megmondani, hogy lakott-e éppen, főleg ha ilyen régiek a képek. Most már nem fagyos a föld, ha otthon vannak, biztos látsz nyomot.
Naplózva

Dávid
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Március 03. - 22:07:19 »

A képek január 10-én készültek. Akkor száraz volt a föld,semmi nyom nem látszott, és a lyukak sem tűntek frisseknek, az ürülékek viszont igen. Lehetséges, hogy többször "használja" ugyanazt az "emésztőgödröt"? A hétvégén ránézek a kotorékra. Talán már lesznek nyomok, pláne ilyen időben!

Szia!

Jönnek a jó idők, nő a nappalok hossza... Tapasztalataim szerint nyáron 19-19.30 tájban borzék elhagyják a kotorékot, ha nincsenek zargatva, minden este. Megvárod, míg akkor már világos van (talán néhány hét) és kiülsz, meglesed őkelmét. Esetleg kellemes a hasznossal alapon csőre töltöd egy állványon a fényképezőgépet, borzfotózásra úgyis kevesen adják a fejüket... Mosolyog

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
diver
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #155 Dátum: 2009. Március 03. - 22:19:21 »

Köszi. Mosolyog A nyár még odébb van... Majd teszek egy mozgásérzékelős infrakamerát a kotorék közelébe, mint a ködös Albionban. Ottan most a dögteret lehet nézegetni, meg a dögevőket. Pl. elkóborolt Rotweilereket. Vigyorog Meg a rókákat és társaikat...
http://www.newforestgateway.org/Wildcam/LiveCameras/tabid/117/Default.aspx
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #156 Dátum: 2009. Március 03. - 22:27:14 »

Szia!

Jönnek a jó idők, nő a nappalok hossza... Tapasztalataim szerint nyáron 19-19.30 tájban borzék elhagyják a kotorékot, ha nincsenek zargatva, minden este. Megvárod, míg akkor már világos van (talán néhány hét) és kiülsz, meglesed őkelmét. Esetleg kellemes a hasznossal alapon csőre töltöd egy állványon a fényképezőgépet, borzfotózásra úgyis kevesen adják a fejüket... Mosolyog

 Emelem Wave

Hmm...
Felénk nem jönnek elő ilyen korán, igencsak be szokott sötétedni, mikor először kidugják az orrukat. Nyáron ez olyan 22:00 körülre tehető, leglábbis a 2 alkalommal, amikor borzlesre szántam magam, olyantájt jöttek elő.
Én személy szerint jobban szeretem a kotorékukban felkeresni őket, négylábú cimboráimmal  Kacsint
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2009. Március 15. - 13:46:15 »

Sziasztok!

Januári borzom koponyája van a képen. Jól el vannak kopva a fogai. A lövést a másik oldalról kapta söréttel, a túloldali járomcsonti nyúlvány megrepedt, a szemfenéknél belyukadt a csont, valamint egy helyen a koponyataréj is sérült...pedig van ám ott izom. RC hívő lettem!  Patron

Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #158 Dátum: 2009. Március 15. - 14:12:14 »

 Igen
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #159 Dátum: 2009. Március 15. - 15:51:46 »

Idézet
Januári borzom koponyája van a képen.

 Igen

Méretei? Vagy már írtad?
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2009. Március 15. - 21:26:47 »

Igen

Méretei? Vagy már írtad?

Szervusz Csaba!

Most mértem meg, hogy kérdezted....22,4 BRONZÉRMES!

Nekem nem tűnt nagynak...erdei remete volt, nem alkarnyi kukoricacsövön táplálkozó alföldi "hízóborz".

De jó, hogy kérdezted, erre nem számítottam!  ÖrömNeked   Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2009. Március 15. - 21:32:09 »

Anti! Igen
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2009. Március 15. - 21:48:06 »

Anti! Igen

Köszönöm Viktor!  Wave

Már ki is gondoltam, hová fogom akasztani a lassan már elkészülő bőrét a lakásban. Felette pedig szép alátéten a koponya lesz, érmestül!   Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #163 Dátum: 2009. Március 15. - 22:02:59 »

Anti!

Tudnál segíteni: hol található a neten a ragadozókoponyák ponthatára? Mondjuk az enyém aranysakál, de úgy hallottam hogy erre is van "éremhatár" megállapítva.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2009. Március 15. - 22:19:24 »

Anti!

Tudnál segíteni: hol található a neten a ragadozókoponyák ponthatára? Mondjuk az enyém aranysakál, de úgy hallottam hogy erre is van "éremhatár" megállapítva.

Szervusz Erik!

Itt találod. De sajnos aranysakálra nincsenek éremhatárok megállapítva. Pedig nagyon kéne!
http://vadasz.info.hu/otbb/
Szerintem az aranysakálon kívül a nyestkutyára és a mosómedvére se ártana, annak ellenére, hogy utóbbiak nem "őshonosak", ha létezik ilyesmi...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: