Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatszervezés  (Megtekintve 74722 alkalommal)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Július 30. - 11:22:41 »

Sziasztok!

Rendezzük a rendőrségen a fürjezéshez szükséges fegyverkiviteli engedélyt.
Eddig mindenkinek a már leírt módon rendezik a dolgot. (meghívó, hitelesítés, 4500 Ft.)

Nekem a fegyverügyes azt mondta, nem kell a meghívó, EU-s útlevelet akar csinálni. Szerbia nem EU-tag, de szerinte azzal is ki tudom vinni a puskát.

Szerintetek?

Tavaly nekem is azt monda a határon a vámos, hogy őt nem érdekli a kiviteli engedély mert itt még EU-s országban vagyunk!
Le sem akarta pecsételni! Nagy noszogatás után megtette, a szerbeket sem érdekelte csak az, hogy fizessük be a pénzt.
Utána kiállított egy papírt amin benne volt a fegyver adatai és, hogy mennyi lőszert viszünk és belepecsételte az útlevélbe a fegyver kivitelt, visszafele azt leérvénytelenítette.
Hazafele meg semmit nem foglalkoztak velünk, azt hozhatunk volna amit csak akarunk.

Naplózva

Üdv:Kapszli
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 16:27:46 »

Sziasztok!

Rendezzük a rendőrségen a fürjezéshez szükséges fegyverkiviteli engedélyt.
Eddig mindenkinek a már leírt módon rendezik a dolgot. (meghívó, hitelesítés, 4500 Ft.)

Nekem a fegyverügyes azt mondta, nem kell a meghívó, EU-s útlevelet akar csinálni. Szerbia nem EU-tag, de szerinte azzal is ki tudom vinni a puskát.

Szerintetek?

Ma voltam intézni.
Írattak velem egy kérelmet mindenféle adatokkal, befizettem 4500 pézt, elvették a meghívólevelet, aztán majd hétfőn mehetek az engedélyért.

A meghívólevél kellhet a határon? Vagy az csak az ig.rend.-esnek kell?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 16:39:11 »

Üdv Kama Wave 

Akkor arra fele,gyorsan megy.Nekem 25-re igérték. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 09:53:01 »

Sziasztok!
Rendezzük a rendőrségen a fürjezéshez szükséges fegyverkiviteli engedélyt.
Eddig mindenkinek a már leírt módon rendezik a dolgot. (meghívó, hitelesítés, 4500 Ft.)
Nekem a fegyverügyes azt mondta, nem kell a meghívó, EU-s útlevelet akar csinálni. Szerbia nem EU-tag, de szerinte azzal is ki tudom vinni a puskát.
Szerintetek?
Szervusz!
En csak azt tudom elmeselni, hogy par eve (amikor Romania meg nem volt EU tag) mi tortent velem.
Volt meghivo levelem es bementem a lakhely szerinti budapesti rendorsegi hivatalba megkerdezni, hogy mit kell csinalnom.
Valasz: majd a hataron kiallitanak egy fegyver kiviteli engedelyt, ne aggodjak. Mondom rendben, de a fegyver tartasimban nem pontosan szerepel a fegyver kaliber. A valos kaliber 300 RUM, a fegyvertartasimba meg azt irtak be, hogy 300 Rem. Kerdezem: Biztos, hogy boldog lesz a Roman vamos, ha a fegyver tartasimban 300 Rem. van beleirva, a kivivendo loszer dobozara meg 300 RUM?
Fej vakargatas, erezni, hogy a rendor agyban a fogaskerekek nagyon nehezen, de csikorogva megindulnak, majd jott a dontes. Rendben, igazam van! Atirjak a tartasimat. Javitas, datum, alairas. (Ennek meg jelentosege lesz!)
A Roman-Magyar hataron mar majdnem atengednek, amikor valamelyik okostojas vamos kideriti, hogy ok bizony nem adhatnak fegyver kiviteli engedelyt csak a rendorseg. Hajnali 5 ora... Aznap reggel mar mentunk volna ki vadaszni.
Varunk harom orat es reggel 8-kor bemegyunk a kozeli varos rendorsegere. Varunk meg egy bo orat mire az UTI fogad minket. Elmondjuk a tortenetet erre a valasz, hogy vissza kell menni 250 kilometert Budapestre... De mondom nezze meg a fegyver tartasimat, tegnap voltam bent a BRFK-n, ott a javitas datuma, pont ok mondtak, hogy majd a hataron. Gondolom az UTI latta a szemem a ketsegbeesest, igy megszant es vegul csinalt nekunk egy fegyver kiviteli engedelyt. Igy vegre 10 utan nagynehezen atvergodtunk a hataron.

Soha nem szabad keszpenznek venni azt, amit a rendor ugyintezo mond neked! Lehet, hogy ugy van, de lehet, hogy nem.

En szemely szerint nem mernek nekimenni a Szerb-Magyar hatarnak egy csupasz EU fegyver utlevellel. Szerintem oda fegyver kiviteli engedely kell, mert Szerbia sajnos meg nem EU tag.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 10:02:28 »

Szervusz!
En csak azt tudom elmeselni, hogy par eve (amikor Romania meg nem volt EU tag) mi tortent velem.
Volt meghivo levelem es bementem a lakhely szerinti budapesti rendorsegi hivatalba megkerdezni, hogy mit kell csinalnom.
Valasz: majd a hataron kiallitanak egy fegyver kiviteli engedelyt, ne aggodjak. Mondom rendben, de a fegyver tartasimban nem pontosan szerepel a fegyver kaliber. A valos kaliber 300 RUM, a fegyvertartasimba meg azt irtak be, hogy 300 Rem. Kerdezem: Biztos, hogy boldog lesz a Roman vamos, ha a fegyver tartasimban 300 Rem. van beleirva, a kivivendo loszer dobozara meg 300 RUM?
Fej vakargatas, erezni, hogy a rendor agyban a fogaskerekek nagyon nehezen, de csikorogva megindulnak, majd jott a dontes. Rendben, igazam van! Atirjak a tartasimat. Javitas, datum, alairas. (Ennek meg jelentosege lesz!)
A Roman-Magyar hataron mar majdnem atengednek, amikor valamelyik okostojas vamos kideriti, hogy ok bizony nem adhatnak fegyver kiviteli engedelyt csak a rendorseg. Hajnali 5 ora... Aznap reggel mar mentunk volna ki vadaszni.
Varunk harom orat es reggel 8-kor bemegyunk a kozeli varos rendorsegere. Varunk meg egy bo orat mire az UTI fogad minket. Elmondjuk a tortenetet erre a valasz, hogy vissza kell menni 250 kilometert Budapestre... De mondom nezze meg a fegyver tartasimat, tegnap voltam bent a BRFK-n, ott a javitas datuma, pont ok mondtak, hogy majd a hataron. Gondolom az UTI latta a szemem a ketsegbeesest, igy megszant es vegul csinalt nekunk egy fegyver kiviteli engedelyt. Igy vegre 10 utan nagynehezen atvergodtunk a hataron.

Soha nem szabad keszpenznek venni azt, amit a rendor ugyintezo mond neked! Lehet, hogy ugy van, de lehet, hogy nem.

En szemely szerint nem mernek nekimenni a Szerb-Magyar hatarnak egy csupasz EU fegyver utlevellel. Szerintem oda fegyver kiviteli engedely kell, mert Szerbia sajnos meg nem EU tag.

Köszönöm a választ!
Én is így gondolom! Remélem, végül az lesz kiállítva.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:27:01 »

Köszönöm a választ!
Én is így gondolom! Remélem, végül az lesz kiállítva.
Szervusz!

Attol persze meg kerhetsz EU fegyver utlevelet is. Az soha nem baj, ha egy igazolvannyal tobb van. Ez olyan mint Magyarorszag EU belepese elott a nemzetkozi jogositvany (ami egy sajtcedula volt nem tobb), de az olasz rendorok eloszeretettel koveteltek a magyar turistakrol. En beszereztem es aztan soha senki nem kerte.

Igy vagyok most az EU fegyver utlevellel is, megkertem, otthon orzom a pancelban, de eddig meg soha senki nem kerte. De hatha egyszer ez huz ki a bajbol!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Október 11. - 12:15:56 »

Tisztelt Fórumtársak!
Terelő vadászati lehetőség a Mátra nyugati oldalán 2009. november 22-n, 5 fő részére.  A vadászaton lőhető szarvas tarvad, muflontarvad és vaddisznó.  A részvételi díj 50.000.-Ft/fő. Nincs korlátozás, minden féle vaddisznó lőhető.
Ha érdekel valakit, priviben keresen.
Üdv
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. November 05. - 20:42:18 »

Sziasztok!
Szívesen csatlakoznék apróvad vadászatra fórum társakhoz.(térités ellenében is)Esetleg szervezhetnénk közös vadászatott(de ne úgy mint tavaly) Üdv:HSanyi
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #68 Dátum: 2009. November 05. - 21:14:18 »

Sziasztok!
Szívesen csatlakoznék apróvad vadászatra fórum társakhoz.(térités ellenében is)Esetleg szervezhetnénk közös vadászatott(de ne úgy mint tavaly) Üdv:HSanyi

Ha már itt dobtad fel, ide írok:

Jövő szombaton (nov.14.) a FBK Vt. fácánvadászatára várunk 2-3 fő jelentkezését!
Helyszín: Tiszakarád

Akit érdekelnek a részletek, keressen privátban!
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Január 11. - 16:32:33 »

Vadliba vadászati lehetőséget keresek. Ha valaki tud valamit értesítsen.
Köszönöm.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Január 11. - 19:34:55 »

Vadliba vadászati lehetőséget keresek. Ha valaki tud valamit értesítsen.
Köszönöm.

Én is......
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Január 12. - 14:49:12 »

Itt hirdetnek  :Wave
http://www.vadaszapro.hu/index.php?oldal=kerdes&kategoria=8&id_classifieds=22421&session=null&off=vadliba_vadaszat     
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 12. - 14:56:30 írta Horrido » Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Január 12. - 20:57:16 »

Sziasztok!

Bár már annyira talán nem aktuális a dolog az idei évadra, de láttam ezt a csapatot munka közben, voltam is velük néhányszor itt-ott, hátha valaki hasznát veszi a kapcsolatnak.

Naplózva

Nothing But Work
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Január 13. - 06:38:57 »


Köszönöm!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Január 30. - 10:39:22 »

Naplózva

Nothing But Work
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: