Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 336158 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Május 20. - 15:17:57 »

Hát igen. Így kellene működni alapból a dolognak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Május 20. - 15:36:28 »

Hát igen. Így kellene működni alapból a dolognak.

Valahogy így, tényleg. Persze TAL abból él, amit dolgozik, míg az általam említett "mesterek" csak alkalmazottak, nem egyéni vállalkozók. Ezért aztán nem szakadnak meg a munkában.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 20. - 15:39:06 »

Hát igen. Így kellene működni alapból a dolognak.

Valahogy így, tényleg. Persze TAL abból él, amit dolgozik, míg az általam említett "mesterek" csak alkalmazottak, nem egyéni vállalkozók. Ezért aztán nem szakadnak meg a munkában.

Bizony.
Egyébként mi baja lett a kis Jénának. Nem szoktak azok tönkremenni csak úgy.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 20. - 16:01:44 »

Hát igen. Így kellene működni alapból a dolognak.

Valahogy így, tényleg. Persze TAL abból él, amit dolgozik, míg az általam említett "mesterek" csak alkalmazottak, nem egyéni vállalkozók. Ezért aztán nem szakadnak meg a munkában.

Bizony.
Egyébként mi baja lett a kis Jénának. Nem szoktak azok tönkremenni csak úgy.

Már az előző tulajdonosa vagy szerelője belekontárkodott a házba valamit és Pesten a Lörincz optikus sem tudta helyrehozni. Bár pár perce beszéltem apuval, már átvette a puskát TAL-tól, aki azt mondta, hogy valószínűleg meg tudta (tudja?) csinálni a távcsövet, nem kell eldobni.
A hiba ott jelentkezett, hogy lövésre elmozdult a céltüske, nem lehetett stabilizálni sehogy sem.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Június 03. - 20:53:44 »

Üdv.Urak !
Segítségetekre lenne szükség.Az történik egy 7 mm Rem.Magnum kaliberü ( Savage ) fegyverrel, hogy 5 lövésből 3× kis füst a zárnál, utána a zárfogantyút csak kínkeservesen lehet nyitni, ha sikerül, ahüvely könnyen kijön, de a csappantyút kifujja a hüvelyfenékből. A csappantyu nincs a gyulyuknál átégve, a beütés mélysége normális, a nyitáskor viszont valami megsérti a hüvelytalpat a feliratozásnál.
Afegyver nem az enyém, a tulaj szóban mondta el ezeket a gondokat.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Június 03. - 22:40:34 »

Szia Robi,
a fegyver korábban is csinálta ezt? Milyen töltény, amivel ez törénik? Ha a csappantty úlövés után kiesik a hüvelyből, az igen nagy túlnyomás egyik ismérve.  Erre utal az is amit leítrál, hogy a hüvelytalp is deformálódik.VESZÉLYES!!! mennyi idős a fegyver? nézzétek meg másfajta tölténnyel is. Várom a híreket. üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Június 04. - 17:17:11 »

Szia Robi,
a fegyver korábban is csinálta ezt? Milyen töltény, amivel ez törénik? Ha a csappantty úlövés után kiesik a hüvelyből, az igen nagy túlnyomás egyik ismérve.  Erre utal az is amit leítrál, hogy a hüvelytalp is deformálódik.VESZÉLYES!!! mennyi idős a fegyver? nézzétek meg másfajta tölténnyel is. Várom a híreket. üdv Juszuph  Wave
Szia Juszuph !
Jó lett volna látni ezt a puskát, mert a látottakból valami csak kiderült volna. Kérdeztem a tulajt , nincs-e esetleg túl nagy zárolási hézag, deformálódás a szemölcsökön, de nem tudott pontosat mondani. De azután,hogy elgondolkodtam rajt, elvetettem a fegyver bajt,mert azt mondta a srác, hogy 5 lövésből 3× fordult ez elő, tehát ha a fegyver zárolásánál lenne hiba,akkor ez a hiba mind az öt lövésnél be kellett volna következzen.Tehát, én is a lőszerre gyanítok.A fegyvert nemrég kapta ajándékba, csak ezt az öt lövést tette vele lőlapra, a lőszer, pedig Norma Vulkán, talán 11,5-g. A fegyver koráról sem tudok közelebbit, de késöbb meg érdeklődöm. Azt javasoltam hogy próbálja meg a másik doboz  Vulkánt,hátha nem egy széria.
Köszönöm a reagálásod, ha lesz fejlemény kereslek.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Június 04. - 20:42:29 »

Hali
 Ha a huvelytalpnal van serules akkor az nem a loszer hibaja . Akkor az zarolasnal van vmi gond
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Június 05. - 17:39:49 »

Hali
 Ha a huvelytalpnal van serules akkor az nem a loszer hibaja . Akkor az zarolasnal van vmi gond
Wave Wave Igen
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Június 05. - 23:19:09 »

Amikor a gáznyomás túlzottan magas , akkor a hüvely alsó része deformálódik,csappantyúfészek kitágul, és a hüvelytalpon is látható sérülés.
Több oka is lehet, de ezek együttesen is előidézhetik a jelenséget. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Július 22. - 10:13:52 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. Eképzelhető az, hogy az Izs golyóson a tus többszöri levétele, visszacsavarozása a fegyver elállítódásához vezet? Újra be kell lőni utána? Ismétlőnél tudom, hogy a szétszedés után ellenőrizni kell, de ennél nem gondoltam rá.
Mert semmi egyéb magyarázatot nem találok a fegyverem múlt heti pontatlanságára. A rókahibázások után célbalőttem és 35-40 méteren vagy 8 centit vitt alá és 3-4-et oladalra a fegyver. Le nem esett, meg nem ütődött.
A távcsövet fegyvermester szerelte fel.

Előre is köszönöm!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Július 22. - 12:51:31 »

Szia Péter!

Én ilyet billenő csövű fegyvernél nem igazán tudok elképzelni.
Nem inkább a távcsővel van gond? Talán lövésre elmozdul! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Július 22. - 13:09:31 »

Szia Péter!

Én ilyet billenő csövű fegyvernél nem igazán tudok elképzelni.
Nem inkább a távcsővel van gond? Talán lövésre elmozdul! Vállat von

Én is ezt valószínűsíteném...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Július 22. - 13:13:30 »

Szia Péter!

Én ilyet billenő csövű fegyvernél nem igazán tudok elképzelni.
Nem inkább a távcsővel van gond? Talán lövésre elmozdul! Vállat von

Szia Attila!

TAL javaslatára egy Delta Titanium 4-16x42-es van a fegyveren. Ennek nem lehet gondja...  Ráadásul vigyázva is nyitom-zárom a fegyvert. Szóval fogalmam sincs, de már nagyon unom.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Július 22. - 13:17:27 »

?????? Vállat von
Szórja a lövéseket, vagy mind egy helyre viszi? (mellé, alá)
Próbáltál más töltényt is?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: