Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 589063 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2415 Dátum: 2013. December 08. - 08:39:15 »

Szerintetek mi a teendő ? Milyen jogszabályt sérthet az ilyen cselekmény ? 
Szia Pista!
Te jogalkalmazó voltál sok éven át.
Ha te sem tudsz egyből olyan jogszabályt, amit erre rá lehetne húzni, akkor az eset nem egyszerű Ördög

Most fogd be a füledet, mert ez biztosan nem fog tetszeni....
Ilyen esetben hagyni kell a bánatba a jogot és az igazságszolgáltatást.
Azzal el lehet húzni pár évig az ügyet úgy, hogy közben semmi sem változik Stoel
De egy "kellemes, baráti hangvételű elbeszélgetés" általában csodákra képes. Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2416 Dátum: 2013. December 08. - 10:24:23 »

Szia Pista!
Te jogalkalmazó voltál sok éven át.
Ha te sem tudsz egyből olyan jogszabályt, amit erre rá lehetne húzni, akkor az eset nem egyszerű Ördög

Most fogd be a füledet, mert ez biztosan nem fog tetszeni....
Ilyen esetben hagyni kell a bánatba a jogot és az igazságszolgáltatást.
Azzal el lehet húzni pár évig az ügyet úgy, hogy közben semmi sem változik Stoel
De egy "kellemes, baráti hangvételű elbeszélgetés" általában csodákra képes. Nyihi
 Wave


Csaba ! Én még hiszek a jogban . Legalább is elhiszem hogy az ominózus szervaslövés és hetekig a területen érlelés esete eljut az illetékességgel rendelkező hatósághoz is - (mert ugye VT fegyelmi bizottsága nem hatóság ) sőt most már érdekel is hogy ott mi lesz a vége .    Nyihi  Nem szól szám
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2417 Dátum: 2013. December 08. - 11:24:16 »

De egy "kellemes, baráti hangvételű elbeszélgetés" általában csodákra képes. Nyihi
 Wave

Kromofág a kocsira , hegyes kés a gumik oldalába, purhab a kipufogóba . . . !   Fa testápoló Elver Kalapal
Vagy egy kiló élesztő az ülepítőjébe , - - - még a konyha is szaros lesz ...!   Nyihi

 Angyal  Angyal  Angyal

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2418 Dátum: 2013. December 08. - 12:54:52 »

Szervusz Stefi.

"én hiszek a jogban " szépen hangzik de nem hiszem ,hogy járható út lesz.A delikvenst most a személyes boszzu füti,hogy ne hogy má igy meg ugy ,hogy mit képzelnek ezek stb.
Egy tagadás egy állítás te mondod ,hogy ott volt ő mondja ,hogy nem ,a biróság meg huzza évekig az ügyet.Még olcson meg uszta az ügyet mert kártéritést is kérhettek volna töle (ha jól emlélszem bika volt a talált vad ).Meg kell meneki mondani ha nem hadja abba akkor a felfügesztésből kizárás lesz. Valamit lehet találni ha kell,tagdij késés ,téves beírás stb .Vagy beszélsz a körzeti megbizottal és ha kint van a területen az ominozus autó akkor egy gyors telefon és zárja is az utat aztán lehet ki találni meg magyarázkodni,hogy ki miért van ott és mit miért csinál.

Bárhogy lesz ez az ügy egy hosszú roszindulattól sem mentes folyamtott indit hoz magával.

Ennek az embernek hiába fogod mondani ,hogy etika meg háziszabályzat stb tolyik magasról rá.(gondolom ki ha én nem fajta jeles képviselője ) .A tagság ketté szakad valakik a pártját fogják valakik elitélik a tetteit ,és nem lesz vége soha .

néha egy jól írányzot  Fa testápoló de ez őnbiráskodás csak ovatosan vele .

üdv:HSanyi

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2419 Dátum: 2013. December 08. - 13:03:34 »

Megvan az említett szarvaslövésnek beírás elmulasztásának és nem utánkeresésnek az eredménye.

A delikvenst a VT. fegyelmi bizottsága fél évre eltiltotta az egyéni vadászattól.
Őszinte beismerő vallomás alapján? Ha én lettem volna a FB elnöke,a házi szankcióval megvártam volna a hatóság (Rendőrség,Felügyelőség) határozatát.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2420 Dátum: 2013. December 08. - 13:06:13 »

Megvan az említett szarvaslövésnek beírás elmulasztásának és nem utánkeresésnek az eredménye.

 A rendőrségi része még le sem zárult a vadászati hatóság még meg sem kapta az ügyet. Fejvakarás Vállat von
Még az lesz,hogy igazam lesz...(megússza párezer Ft-os szabálysértési bírsággal)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2421 Dátum: 2013. December 08. - 13:24:50 »

Őszinte beismerő vallomás alapján? Ha én lettem volna a FB elnöke,a házi szankcióval megvártam volna a hatóság (Rendőrség,Felügyelőség) határozatát.

Úgy kellett volna valahogy de a hatóságokat nem köti a "házi fegyelmi jogkör" !     Woest

Szervusz Stefi.

"én hiszek a jogban " szépen hangzik de nem hiszem ,hogy járható út lesz.A delikvenst most a személyes boszzu füti,hogy ne hogy má igy meg ugy ,hogy mit képzelnek ezek stb.
Egy tagadás egy állítás te mondod ,hogy ott volt ő mondja ,hogy nem ,a biróság meg huzza évekig az ügyet.Még olcson meg uszta az ügyet mert kártéritést is kérhettek volna töle (ha jól emlélszem bika volt a talált vad ).Meg kell meneki mondani ha nem hadja abba akkor a felfügesztésből kizárás lesz. Valamit lehet találni ha kell,tagdij késés ,téves beírás stb .Vagy beszélsz a körzeti megbizottal és ha kint van a területen az ominozus autó akkor egy gyors telefon és zárja is az utat aztán lehet ki találni meg magyarázkodni,hogy ki miért van ott és mit miért csinál.

Bárhogy lesz ez az ügy egy hosszú roszindulattól sem mentes folyamtott indit hoz magával.

Ennek az embernek hiába fogod mondani ,hogy etika meg háziszabályzat stb

üdv:HSanyi




Hogy neked milyen megérzéseid vannak ! A téves beírás már meg is történt ráadásul az általam beírt körzetbe sokadszorra ........... Ördög

Nem is tudom mit kéne tenni ???      Fejvakarás   A pirossal kiemelt miatt húzódott ez idáig ! A Toldit idézhetném "Tűrte Miklós tűrte ...................."

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #2422 Dátum: 2013. December 08. - 14:01:53 »

Szervusz Stefi.

na mostmár csak a jogosulatlan vadászatot kell rá huzni és azzonal ki lehet zárni a társaságból (elvileg de nem megy mindig ilyen egyszerüen)
vagy ha nem fizeti a tagdijat akkor is ugrik a tagság.De ha jól gondolom ennek a delkvesnek biztós van pár hektár földje is (szóval nem egyszerű ez) és hosszó csunya viták és elenségeskedés lesz a vége.

üdv:HSanyi


Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2423 Dátum: 2014. Január 10. - 14:03:35 »

Nem tudom ki hallott róla ki nem, én ma értesültem a dologról.
http://ptk2013.hu/szakcikkek/sarkozy-tamas-az-uj-ptk-egyesuletekre-es-alapitvanyokra-vonatkozo-rendelkezeseirol-gj-20132-12-15-o/1767
Naplózva
andor_kerdez
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2424 Dátum: 2014. Január 22. - 08:21:09 »

Sziasztok!

Szeretnénk hentesboltot, bisztrót nyitni,
még ötletelés szintjén vagyunk,

és érdekelne, hogy a vadhús árulásban van-e valakinek tapasztalata?
Úgy hallottuk, nagyon szigorúan szabályozzák, hogyan lehet árulni, de a vonatkozó rendeletekben ezt nem sikerült felfedezni. Mintha a feldolgozás után ugyanazok a szabályok vonatkoznának a vadhúsra,mint bármely nyers húsra. Ezek szerint bekerülhet a pultba a parizer mellé?

Aki tapasztalattal bír, szívesen kérdeznék tőle konkrét dolgokat, illetve aki irányba igazít a megfelelő információs tömbhöz, annak előre is köszönet!

Üdv, szép napot,
Andor
Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2425 Dátum: 2014. Február 09. - 19:47:40 »

Üdv!
 olyan kérdéssel fordulnék most hozzátok,hogy a keresztfiam meg indulva már évek óta az én MP153-asomért,  nekemmeg tetszik az ő  kis huszas bock-ja jön be.ő nem nagyon bír vele, mert ugyebár az csak nem egy 12-es, picivel jobban meg kell célozni vele a dolgokat.  na szóval  megeggyeztünk  elcserélnénk a puskákat,
 A kérédsem az lenne ,hogy ezt hogyan tudnánk a legegyszerűbben és leggyorsabban kivitelezni, kelle műszakiztatni őket ,stb, ??
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2426 Dátum: 2014. Február 09. - 19:56:35 »


 A kérédsem az lenne ,hogy ezt hogyan tudnánk a legegyszerűbben és leggyorsabban kivitelezni, kelle műszakiztatni őket ,stb, ??
Ugyan azt az adásvételi szerződést kell kitöltenetek, amit eladáskor (a netről sok helyen letölthető).
A fegyvereknek érvényes műszakival kell rendelkezniük.
Ha ezek megvannak, mindenki bemegy a rendőrségre a két szerződésével(egyiken eladó, a másikon vevő) és pikk-pakk kkész a tranzakció (csak az elsárási díjat kell becsengetni a zállamkasszába).
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2427 Dátum: 2014. Február 09. - 20:00:23 »

Ugyan azt az adásvételi szerződést kell kitöltenetek, amit eladáskor (a netről sok helyen letölthető).
A fegyvereknek érvényes műszakival kell rendelkezniük.
Ha ezek megvannak, mindenki bemegy a rendőrségre a két szerződésével(egyiken eladó, a másikon vevő) és pikk-pakk kkész a tranzakció (csak az elsárási díjat kell becsengetni a zállamkasszába).
 Wave

 Köszönöm a választ.
 tehát akkor nem kell most frissen műszakiztatni?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2428 Dátum: 2014. Február 09. - 20:04:34 »

Köszönöm a választ.
 tehát akkor nem kell most frissen műszakiztatni?

Ha érvényes műszakija van, akkor nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #2429 Dátum: 2014. Február 28. - 21:35:44 »

Egy érdekes vitát hallottam ma.Mi van akkor:ha frissen végzett vadász megkapta a vásárlási engedélyt a rendőrségtől,vadászjegyet kiváltotta stb..Elmegy egy baráthoz vidékre akárhová,tőle veszi meg például első golyós fegyverét(hétvége!).Ezen a hétvégén meghívják vendégvadásznak lesre,cserkelni(szabadon választott).Vadászhat-e a delikvens vagy nem? Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: