Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586099 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1905 Dátum: 2012. Július 17. - 19:16:30 »

Szóval vizsga továbbra is kell (persze csak akkor, ha valaki vadászni is óhajt), továbbá pluszban kell vizsgáztatni eladás esetén, (azt nem tudni, mennyi idővel előbb, de a vizsgának konkrétan kapcsolódnia kell a jogügylethez - hogyan?  Fejvakarás  Fejvakarás ), és az "ellentmondás feloldása és a rendeletek összhangjának megteremtése érdekében jogszabály módosító javaslat készül." Hurrá.
Egy biztos, többet kell perkálni, ebbe nem csúszott hiba.  Igen



A kőművest simán elverik, ha ledől a fal, amit előző nap rakott. A jogalkotót?    Nem szól szám

(Azt hiszem, mégis igaza volt a képviselő asszonynak, aki valami olyasmit nyilatkozott, hogy lehet változás a fegyvertörvényben, csak rendesen át kéne gondolni előtte.)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1906 Dátum: 2012. Július 17. - 19:19:38 »

Nagyon okos kormányunk van, az anyjuk p..csáját.
Maholnap az lesz, hogy ha el akarom adni az autómat, vizsgáztassam már le, még akkor is, ha van rajta hatszáz év műszaki.

Na, ezért alakult ma át az én ajándékozásim egyszerű átadásivá.
Le vannak fosva, büdöslábú tarhások.
Utálom már ezt az ingyenélő, lehúzó, vicckormányokat.
Talán Mátészalkán kellene új adókat kitalálni, én meg nem fizetnék többé Szociális Hozzájárulási Kurvaanyád Segélyosztó Adót.

Ahogy a Török Szultán mondaná:
A nemgívánd réssz dörlendő.

Undorító.

P.S.: 

30 napnál nem régebbi műszaki kell, Zsolti.
Ha két hónapja vizsgázott a mordály, akkor lehet menni mégegyszer, mert Nintendóéknál jön a tanév, oszt valamiből finanszírozni kell a masszív szavazóbázis iskolakerülését.


Sabbati.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1907 Dátum: 2012. Július 17. - 19:28:41 »

Ezen fegyverek javítása vagy megszerzése (adás-vétel, ajándékozás) esetén, a műszaki vizsgáztatás alóli mentesség megszűnik és a fegyverek műszaki vizsgáztatásra történő ismételt bemutatása, azaz fegyverek friss műszaki tanúsítvánnyal való rendelkezése az R.-ben meghatározottak szerint a konkrét jogügylethez (ajándékozás, adás-vétel) kapcsolódva kötelezővé válik.

Hmmmm
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1908 Dátum: 2012. Július 17. - 19:39:52 »

Ismét csak az olvasási nehézségre gyanakszom!

Ott van világosan: "Nos, ORFK,BRFK...a válasz:"

"Olyan jogszabályt nem ismerek,hogy Forma4 fórumtárs mondta,hogy így van."  ezt csak Te állítod. Én úgy olvastam ki, hogy megkérdezte, és azt a válasz kapta, amit leírt. De tudom, Neked lett igazad, megint. Én kérek elnézést.

Károgásból jeles!

Kedves Voldemort!
Ettől féltem...Kár,hogy nem károgás volt! Kár,kár,nagy kár...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1909 Dátum: 2012. Július 17. - 19:48:56 »


30 napnál nem régebbi műszaki kell, Zsolti.


De ezt honnan lehet tudni, Sába? Nézd csak: "A R. a megszerzéshez kapcsolódóan nem határoz meg konkrét időpontot, amennyivel korábban el kell végezni a műszaki vizsgáztatást, azonban figyelemmel arra, hogy a jogalkotó az adott lőfegyver megszerzéséhez kapcsolódóan új szabályként vezette be a megszerzéshez kapcsolódó vizsgáztatási kötelezettséget, a műszaki vizsgálatnak konkrétan az adott megszerzési jogügylethez kell kapcsolódnia."

Az a baj, hogy itt nem babra megy a játék, könnyen aknára futhat valaki, még a legelvetemültebb jogkövető is.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1910 Dátum: 2012. Július 17. - 19:53:36 »

Csak nyugi, nincs ez a meccs még lefutva!

Mennyire szeretem "a lám én megmondtam" embereket!



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1911 Dátum: 2012. Július 17. - 19:56:12 »

Én onnan tudom, hogy ma felhívtam Érteleméket, nyulambulam, oszt ezt mondta az akadémikus géniusz.
Ezért változtatom meg azt, hogy ajándékba kaptam a puskát arra, hogy átadja nekem a gazda.
Az nem kerül semmibe.
Egyébként a puskának 2014.10.20-ig van műszakija, de ez senkit nem érdekel, a fegyverműves már vette is volna át vizsgáztatásra, mikor bevillant a megoldás.

Mondom, hogy szemét, mocskos népség.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #1912 Dátum: 2012. Július 17. - 20:07:47 »

Nagyon okos kormányunk van, az anyjuk p..csáját.
Maholnap az lesz, hogy ha el akarom adni az autómat, vizsgáztassam már le, még akkor is, ha van rajta hatszáz év műszaki.

Na, ezért alakult ma át az én ajándékozásim egyszerű átadásivá.
Le vannak fosva, büdöslábú tarhások.
Utálom már ezt az ingyenélő, lehúzó, vicckormányokat.
Talán Mátészalkán kellene új adókat kitalálni, én meg nem fizetnék többé Szociális Hozzájárulási Kurvaanyád Segélyosztó Adót.

Ahogy a Török Szultán mondaná:
A nemgívánd réssz dörlendő.

Undorító.

P.S.: 

30 napnál nem régebbi műszaki kell, Zsolti.
Ha két hónapja vizsgázott a mordály, akkor lehet menni mégegyszer, mert Nintendóéknál jön a tanév, oszt valamiből finanszírozni kell a masszív szavazóbázis iskolakerülését.


Sabbati.

Törvényben holvan ez a 30 nap leírva? Kíváncsi lennék rá!  Woest
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1913 Dátum: 2012. Július 17. - 20:13:24 »

Csak nyugi, nincs ez a meccs még lefutva!

Mennyire szeretem "a lám én megmondtam" embereket!




Akármennyire szereted vagy nem szereted,ez van.Megmondtam. Miért??? Mert Magyarországon még nem találkoztam egyszerűsítő jogszabály-változással. 11 éve dolgozom,ebből kilenc éve napi szinten jogszabályokkal. Számtalan esetben kértem már állásfoglalást,jogértelmezést hasonló vitás esetekben,de olyan még sosem volt,hogy a mi oldalunk jól járjon. Ezért...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1914 Dátum: 2012. Július 17. - 20:21:46 »

Kapják be  Nem
Mért nem lehet egyértelmű törvényeket hozni ?  Vállat von
A jogalkotó igy gondolta a végrehajtó meg így értelmezi ? OOO
Csoda , hogy itt tart ez az ország ? He?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1915 Dátum: 2012. Július 17. - 20:26:38 »

Akármennyire szereted vagy nem szereted,ez van.Megmondtam. Miért??? Mert Magyarországon még nem találkoztam egyszerűsítő jogszabály-változással. 11 éve dolgozom,ebből kilenc éve napi szinten jogszabályokkal. Számtalan esetben kértem már állásfoglalást,jogértelmezést hasonló vitás esetekben,de olyan még sosem volt,hogy a mi oldalunk jól járjon. Ezért...

Gondolkozz egy kicsit pozitívabban, tömény negatív hullámokkal bombázol mindenkit.  Vigyorog
Lazíts, nincs ez még lefutva!

Várd csak meg, míg elvesztik az első pert ez ügyben, aztán más lesz a véleményed!
Nem ez lesz az első eset, amikor a rendőrség megpróbál a jogalkotó szerepében tündökölni. De még jogértelmezésből is bukta.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1916 Dátum: 2012. Július 17. - 20:34:12 »


, nincs ez még lefutva!
Ez nagyon titokzatosan hangzik. Avass be minket is!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1917 Dátum: 2012. Július 17. - 20:36:00 »

Ez nagyon titokzatosan hangzik. Avass be minket is!

Akkor kell a folyón átkelni, amikor odaérsz....  - mondják a kínai bölcsek!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1918 Dátum: 2012. Július 17. - 20:37:38 »

Gondolkozz egy kicsit pozitívabban, tömény negatív hullámokkal bombázol mindenkit.  Vigyorog
Lazíts, nincs ez még lefutva!

Várd csak meg, míg elvesztik az első pert ez ügyben, aztán más lesz a véleményed!
Nem ez lesz az első eset, amikor a rendőrség megpróbál a jogalkotó szerepében tündökölni. De még jogértelmezésből is bukta.
Az első per cirka három év . Rííí
És addig ? Fejvakarás Vállat von
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1919 Dátum: 2012. Július 17. - 20:45:50 »


szemét, mocskos népség.

Ezt is a telefonba mondták?  Meglepődött

Egyébként van benne valami...
  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: