Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586094 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1695 Dátum: 2012. Március 16. - 15:38:27 »

A tetves rendőrök annyit tudnak, hogy sunyítanak a bokor mögött a traffipaxszal..... 

Nagyon jól ismerek egy rendőrt,nem tetves: sőt sosem volt az. Még oviban sem! Wave Te sem örülsz ha valamilyen nagyonződ  bu.i vadászokat emleget.(Én sem) Ne általánosítsunk,jó?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1696 Dátum: 2012. Március 16. - 17:17:24 »

Igen. Ha azok a tetves állampolgárok betartanák azokat a tetves törvényeket, rendeleteket amit az a tetves parlament hoz, nem lenne szükség a tetves rendőrökre!

 Röhög Röhög Röhög                                                                                            azé' a rendész is csináhatna mást is, mer' nem csak a fénkípezés a dóga!
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1697 Dátum: 2012. Március 16. - 19:13:42 »

Sziasztok!

Nem szép tőlem az általánosítás, de sajnos ezt saját tapasztalatok alapján írtam! Nem volt célom senki rokonát megbántani, és biztos vagyok benne benne, hogy köztük is van becsületes ember.
De ha a tetves állampolgárok nem tartják be a törvényt akkor valakinek be kellene tartatni!
BP  Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1698 Dátum: 2012. Március 17. - 16:24:20 »

Ezt az egész dolgot két irányból kell megközelíteni. Vtv. és Egyesüési tv. Az egyesülési tv. szerint 10+1 fő kell az egyesület alapításához, ha van 11 vadászjeggyel rendelkező tag akkor
teljesül-e a Vtv. szerinti elvárás? Igen teljesül és jogszerüen müködik a társaság. A többi, mondjuk 10 tag csak fizeti a tagdijat az a Ő bajuk.
Üdv: erwin01
Bérkilövő Vt...ezzel indul..ott ha senkinek nincs Vjegye akkor sem gond...alapszabályban benne van pl-ul, hogy csak vadásztatnak, szerveznek, közvetítenek...nem kell vadásznak lenniük.
...ha szereznek területet, akkor a bérkilövőből, területes Vt lesz...de ez már más téma (földközösségi tulajdonosok stb)...ott sem kell mindenkinek vadászjeggyel rendelkezni.
Viszont mindkét esetben, csak nyilván a jeggyel (és ezzel járó dolgokkal) rendelkező vadászhat a társaságon belül.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1699 Dátum: 2012. Március 17. - 17:26:40 »

Bérkilövő Vt...ezzel indul..ott ha senkinek nincs Vjegye akkor sem gond...alapszabályban benne van pl-ul, hogy csak vadásztatnak, szerveznek, közvetítenek...nem kell vadásznak lenniük.

Alaposan kevered a fogalmakat! Nem kéne ekkora marhaságokat terjeszteni. De biztos a rutin.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1700 Dátum: 2012. Március 17. - 17:42:11 »

Alaposan kevered a fogalmakat! Nem kéne ekkora marhaságokat terjeszteni. De biztos a rutin.

Miért is ?..nem rutin..csak lehet volt egy pár egyesületem...de várom a tutit..mondjad  Emelem..legfeljebb t**ön rúgom a jogászomat  Röhög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1701 Dátum: 2012. Március 17. - 18:32:10 »

"Bérkilövő Vt...ezzel indul..ott ha senkinek nincs Vjegye akkor sem gond...alapszabályban benne van pl-ul, hogy csak vadásztatnak, szerveznek, közvetítenek...nem kell vadásznak lenniük."

Mi van????????? Ezt magyarázd meg, mert nem értem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1702 Dátum: 2012. Március 17. - 18:39:20 »

Miért is ?..nem rutin..csak lehet volt egy pár egyesületem...de várom a tutit..mondjad  Emelem..legfeljebb t**ön rúgom a jogászomat  Röhög

Amire Te gondolsz az a vadászatszervező ügynökség, amit leírsz az meg vadásztársaság. Utóbbinál feltétel a vadászjegy. Neked is a jogászod a hülye!  Vigyorog
Naplózva
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1703 Dátum: 2012. Március 17. - 19:05:10 »

Bérkilövő Vt...ezzel indul..ott ha senkinek nincs Vjegye akkor sem gond...alapszabályban benne van pl-ul, hogy csak vadásztatnak, szerveznek, közvetítenek...nem kell vadásznak lenniük.
...ha szereznek területet, akkor a bérkilövőből, területes Vt lesz...de ez már más téma (földközösségi tulajdonosok stb)...ott sem kell mindenkinek vadászjeggyel rendelkezni.
Viszont mindkét esetben, csak nyilván a jeggyel (és ezzel járó dolgokkal) rendelkező vadászhat a társaságon belül.

Tisztelt Forma4!
Ha nem ismered a törvényi környezetet imkább ne szólj hozzá. Gondolom Te egy bérkiövő, vagy magánvadász ifjú titán vagy. Amit leítam azok a valós dolgok !   

Üdv:erwin01
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1704 Dátum: 2012. Március 17. - 19:19:14 »


"Miért is ?..nem rutin..csak lehet volt egy pár egyesületem...de várom a tutit..mondjad   Emelem..legfeljebb t**ön rúgom a jogászomat   Röhög"

Forma4!

Lehet, hogy volt néhány társaságod, de ahogy látom a vadásztársaságokról nagyon keveset tudsz!
A vadásztársaságok alapításának alapvető célja a a vadgazdálkodás, és tagjainak a kulturáltelsődleges célja, mely nélkül mint vadásztársaság bejegyzésre sem kerül! és törvényes vadászat biztosítása! Minden vadásztársaság Alapszabályának ez a
A jogászodat pedig nyugodtan t...n rúghatod!

Agrár- és Környezetjog
2011. 10. szám


"A vadásztársaság jellegét és működését befolyásoló
tényező az is, hogy tagjai fegyvert tartanak, a tagsági
viszonyukon alapuló vadászati tevékenységüket
fegyver használatával fejtik ki. A vadásztársaság
tehát fegyverrel rendelkező személyek egyesülete,
ami ugyancsak olyan tényező, amely a
vadásztársaságnak egyesületi formának sajátos
jelleget ad.
A vadásztársaság célja, hogy a jogszabályok,
szabályzatok megtartásával és megtartatásával, a
nemzetgazdaság érdekeivel összhangban, a
környezet- és természetvédelmi előírásokra figyelemmel, szakszerű és tervszerű vadgazdálkodással
és példás egyesületi élettel tagjai részére kulturált
vadászati lehetőséget biztosítson"

"A fogalom kapcsán láthatjuk, hogy bár a
vadásztársaság elnevezésében a társaság szó
szerepel, valójában semmi köze a gazdasági
társaságokhoz. A gazdasági társaságot tagjai, a rá
vonatkozó külön törvény rendelkezései szerint,
kifejezetten gazdálkodási célzattal hozzák létre, míg
a vadásztársaság az Etv. hatálya alá tartozó olyan
társadalmi szervezet, mely egyesületi formában fejti
ki a tevékenységét. Az Etv. rendelkezéseinek
értelmében elsődlegesen gazdasági-vállalkozási
célzattal nem is alakítható. A vadásztársaság a
fentiekre tekintettel csak kiegészítő jelleggel, de
folytathat gazdálkodási tevékenységet, melynek
indoka leginkább az általa a vad védelméről, a
vadgazdálkodásról valamint a vadászatról szóló
1996. évi LV. törvény (Vtv.) rendelkezései alapján
kötelezően ellátandó többletköltségeinek fedezése."


"A  bérkilövő vadásztársaság lényege, hogy nem
rendelkezik saját területtel, tagjai a vadászatot a
vadászati jog önálló, vagy társult jogosultjaival
kötött bérvadászati szerződés alapján
gyakorolhatják
"
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1705 Dátum: 2012. Március 17. - 19:59:21 »

"Miért is ?..nem rutin..csak lehet volt egy pár egyesületem...de várom a tutit..mondjad   Emelem..legfeljebb t**ön rúgom a jogászomat   Röhög"

Forma4!

Lehet, hogy volt néhány társaságod, de ahogy látom a vadásztársaságokról nagyon keveset tudsz!
A vadásztársaságok alapításának alapvető célja a a vadgazdálkodás, és tagjainak a kulturáltelsődleges célja, mely nélkül mint vadásztársaság bejegyzésre sem kerül! és törvényes vadászat biztosítása! Minden vadásztársaság Alapszabályának ez a
A jogászodat pedig nyugodtan t...n rúghatod!

Agrár- és Környezetjog
2011. 10. szám


"A vadásztársaság jellegét és működését befolyásoló
tényező az is, hogy tagjai fegyvert tartanak, a tagsági
viszonyukon alapuló vadászati tevékenységüket
fegyver használatával fejtik ki. A vadásztársaság
tehát fegyverrel rendelkező személyek egyesülete,
ami ugyancsak olyan tényező, amely a
vadásztársaságnak egyesületi formának sajátos
jelleget ad.
A vadásztársaság célja, hogy a jogszabályok,
szabályzatok megtartásával és megtartatásával, a
nemzetgazdaság érdekeivel összhangban, a
környezet- és természetvédelmi előírásokra figyelemmel, szakszerű és tervszerű vadgazdálkodással
és példás egyesületi élettel tagjai részére kulturált
vadászati lehetőséget biztosítson"

"A fogalom kapcsán láthatjuk, hogy bár a
vadásztársaság elnevezésében a társaság szó
szerepel, valójában semmi köze a gazdasági
társaságokhoz. A gazdasági társaságot tagjai, a rá
vonatkozó külön törvény rendelkezései szerint,
kifejezetten gazdálkodási célzattal hozzák létre, míg
a vadásztársaság az Etv. hatálya alá tartozó olyan
társadalmi szervezet, mely egyesületi formában fejti
ki a tevékenységét. Az Etv. rendelkezéseinek
értelmében elsődlegesen gazdasági-vállalkozási
célzattal nem is alakítható. A vadásztársaság a
fentiekre tekintettel csak kiegészítő jelleggel, de
folytathat gazdálkodási tevékenységet, melynek
indoka leginkább az általa a vad védelméről, a
vadgazdálkodásról valamint a vadászatról szóló
1996. évi LV. törvény (Vtv.) rendelkezései alapján
kötelezően ellátandó többletköltségeinek fedezése."


"A  bérkilövő vadásztársaság lényege, hogy nem
rendelkezik saját területtel, tagjai a vadászatot a
vadászati jog önálló, vagy társult jogosultjaival
kötött bérvadászati szerződés alapján
gyakorolhatják
"


Ok..próbáljatok meg egy Vt-ét alapítani...nagymama, Józsi bácsi stb...amennyiben nem sikerül és visszadobja a bíróság...úgy én állom a sört Mosolyog, meg a költségeket  Vigyorog...nyugodjatok bele...lazán bejegyzik...ez lehet szomorú, de attol még így van
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1706 Dátum: 2012. Március 17. - 20:04:34 »

Attól függetlenül, full igazatok van, én csak a sajnálatos napi gyakorlatot szerettem volna tudatni veletek...mert ez így van.
..tehát ne kezdjetek szétmarni...mert felesleges  Röhög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1707 Dátum: 2012. Március 17. - 20:15:44 »

Ok..próbáljatok meg egy Vt-ét alapítani...nagymama, Józsi bácsi stb...amennyiben nem sikerül és visszadobja a bíróság...úgy én állom a sört Mosolyog, meg a költségeket  Vigyorog...nyugodjatok bele...lazán bejegyzik...ez lehet szomorú, de attol még így van

Van az "alapító tag", a "rendes tag", és még a "pártoló tag". Mindnek más a jogköre.
Ne erőzzél Papóca, fölösleges!  Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1708 Dátum: 2012. Március 17. - 20:16:39 »

Ok..próbáljatok meg egy Vt-ét alapítani...nagymama, Józsi bácsi stb...amennyiben nem sikerül és visszadobja a bíróság...úgy én állom a sört Mosolyog, meg a költségeket  Vigyorog...nyugodjatok bele...lazán bejegyzik...ez lehet szomorú, de attol még így van

Fűcsomó legyek, ha értem mit szeretnél kihozni a mondókádból.

Van itt ugye egy Net_Fórum VT. annak alapításáról órákat lehetne mesélni, de ha azt hiszed, hogy olyan egyszerű a bejegyzés, rettenetesen tévedsz.

Egyébként meg persze, lehet Józsi bácsi, nagymama is VT tag, de vadászjegy nélkül velük nem alapítasz vadásztársaságot az biztos.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1709 Dátum: 2012. Március 17. - 20:31:43 »

Attól függetlenül, full igazatok van, én csak a sajnálatos napi gyakorlatot szerettem volna tudatni veletek...mert ez így van.
..tehát ne kezdjetek szétmarni...mert felesleges  Röhög

Ok! Alakíts vadásztársaságot, vagy csinálj amit akarsz!  Vállat von
Mi a p.-nak erőltetjük itt magunkat, hogy bármiről győzködjünk, előírásokat, rendeleteket idézgessünk mikor te mindent jobban tudsz! Csak azt tudnám, miért nem  saját fórumodon osztod meg e hatalmas tudásodat ? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: