Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 290184 alkalommal)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 14:53:14 »

Sajnos -nem egészen két évesen- elvittem tenyészszemlére a nagy reményekre jogosító kutyát.... Fej a falba
Onnantól kezdve vadászatra alkalmatlan volt.... Rííí
"Szakmát váltott" és évekig szigorúan őrizte a portát.
Viszont a páratlan apportkészségét élete végéig megőrizte.
Üdv: J. vadász Emelem
Szia!
Miért lett vadászatra alkalmatlan? Fejvakarás
Naplózva

Üdv:Kapszli
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 15:16:46 »

Mivel nem akarok senkit megsérteni, ha érdekel, akkor privátban szívesen válaszolok.
Üdv: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 15:25:57 »

Mivel nem akarok senkit megsérteni, ha érdekel, akkor privátban szívesen válaszolok.
Üdv: J. vadász

Jöhet nyugodtan!
Naplózva

Üdv:Kapszli
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 15:38:00 »

Júj, de jó hogy itt vagytok. Végig olvastam a vizslás fórumot. Dilemmám akadt. Melyik könyvet ajánlanátok jobban a képzéshez a Jilly Bertalan féle könyvet vagy a Dr. Carl Tabel féle könyvet. Nem szeretném par force módszerekkel tanítani őt. Inkább kevesebbet tudjon, de azt örömmel. Vadászkutyám még nem volt, de van mellette másik két kutyám. Náluk a jutalmazás vált be (sajt, virsli), ha valamilyen kényszerítést alkalmazok megcsinálja ugyan, de nem szívvel lélekkel. Olvastam a fórumba, hogy a kéz (mint simogatás) mindig ott van, ezért a picúrt vegyesen jutalmazom. Hol kaja, hol simi.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 16:45:03 »

Üdv Dorka!
Szeretettel és "hasfogással" sok mindent el lehet érni. Mosolyog
Néha kell fenyíteni is ,de csak nagyon-nagyon indokolt esetben.
Én most egy négy hónapos "ördögfiókával" küszködök, de "Ő" nem vizsla.
Ha az lenne, akkor sokkal könnyebb dolgom lenne......
A tanításhoz próbálj meg keresni egy rutinos vizslást, mert jók a szakkönyvek is, de az élő tapasztalat mindennél többet ér!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:00:30 »

Köszönöm a segítséget. Esetleg Miskolc környékén tudtok valakit ajánlani nekem? Előre is köszönöm.

Üdv: Éva
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:21:09 »

Júj, de jó hogy itt vagytok. Végig olvastam a vizslás fórumot. Dilemmám akadt. Melyik könyvet ajánlanátok jobban a képzéshez a Jilly Bertalan féle könyvet vagy a Dr. Carl Tabel féle könyvet. Nem szeretném par force módszerekkel tanítani őt. Inkább kevesebbet tudjon, de azt örömmel. Vadászkutyám még nem volt, de van mellette másik két kutyám. Náluk a jutalmazás vált be (sajt, virsli), ha valamilyen kényszerítést alkalmazok megcsinálja ugyan, de nem szívvel lélekkel. Olvastam a fórumba, hogy a kéz (mint simogatás) mindig ott van, ezért a picúrt vegyesen jutalmazom. Hol kaja, hol simi.

A Jilly féle könyvet javaslom, a Tabel könyv más típusú kutyához készült. Javaslom továbbá Félix Endre vizslás könyveit, ezek reprintben beszerezhetők, ellentétben a Jilly, vagy Tabel könyvvel. A Félix könyvek szerintem nem a képzési tematikában jók elsősorban, inkább egy alaplogikát mutatják be igen szemléletesen a vadászati használat szempontjából. Sajnos kevés a könnyen hozzáférhető szakirodalom.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #592 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:24:20 »

Onnantól kezdve vadászatra alkalmatlan volt.... Rííí

Ha nem haragszol, én is kíváncsi lennék, hogy egy tenyésszemlétől miért lesz vadászatra alkalmatlan a kutya? Ha elküldenéd nekem is, megköszönném!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #593 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:27:36 »

J. vadász! Emelem

Nyugodtan tedd fel ide, hátha mi is tanulunk belőle!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #594 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:35:31 »

Köszönöm a segítséget. Megpróbálom beszerezni mindenképp.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #595 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 17:58:23 »

Üdv az Uraknak!
Akkor teljesítem a kérést és közzéteszem a történetet.
A tenyészszemlén odajött (imbolygott) egy eléggé kapatos unszinpatikus "Vizslatudor".
A nevét itt sem írnám le....
Ő végezte a lövéspróbát. A körön kívüli lövésnél érdeklődve nézett a kutyám, mert tudta, hogy ezután "valami" következik.
Aztán -mivel a felvezetett kutyák közül összesen két "drótos" volt- odatántorgott mellénk és a kutya fülétől kb 3 centire kitárazta a riasztópisztolyt.
Az én fülem is bedugult, akkor el lehet képzelni mit érezhetett a kutya....
A történtek után csak a Feleségem és az én rábeszélésemnek volt köszönhető, hogy a velünk levő Barátom első mérgében nem ütötte ki a cipőből az "Urat".
Beraktuk a minden ízében remegő kutyát a kocsiba és eljöttünk haza....
Napok kellettek, amíg itthon a vizslánk megnyugodott és megszűntek a fülpanaszai.
De onnantól kezdve, ha puskát látott a kezemben órákra eltűnt a házába.
Megtartottuk a kedves kutyát, de vadászni a fent említett ok miatt már nem volt érdemes kivinni.
Kilencedik évesen 3 hét alatt végzett vele egy alattomos bélrák.
Ezek után hét évig nem volt kutyánk.
Most meg az egészségi állapotom már nem olyan, hogy vizslával vadásszak apróvadra.
De ha azóta valahol látok egy szép "drótost" mindig az jut eszembe, hogy egyszer nekem is volt egy szép és jó vizslám...
Üdv: J. vadász Emelem
 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #596 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 18:11:35 »

Hát, erre nem tudok mit mondani... Illetve tudnék, de az elég goromba lenne...
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:06:24 »

Üdv Dorka!
Ha jól emlékszem Hejőcsabán valaki vizslázik.
Talán ott tudnak segíteni.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 08:50:43 »

Kedves J. vadász!

Azt tudom, hogy Hejőcsabán van drótos vizsla kennel, de azt nem tudom foglalkoznak e képzéssel. Megpróbálom kideríteni. Reméltem, h itt a fórum akad olyan vizslás aki a közelemben van  Vigyorog és esetleg hajlandó is segíteni, de hátha akad valaki.

Üdv: Dorka
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 16:38:15 »

Üdv Dorka!
Talán van a Magyar Vizsla Klub-nak területi képviselője a megyétekben.
Ha van, akkor Ő biztosan tud segíteni.
Más -egyenlőre- nem jutott eszembe.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: