Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381766 alkalommal)
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #540 Dátum: 2010. November 26. - 12:33:22 »

Érdekes ez a kép. Meglepődött
A Sako azt írja az SHH-ról, hogy kémiailag kötött az ólom a köpenyhez. Ezen a képen nem úgy néz ki. Fejvakarás

Nem igazán van hozzákötve,mert simán kiveszem belőle az ólmot(frissen még nem tudtam),de azért egy kicsit "be van kenve" ólommal a belseje! Ördög
Speciel engem nem zavar,addig amíg teljesít!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #541 Dátum: 2010. November 26. - 21:48:59 »

Érdekes, én 5 éven át használtam (308w kaliberben), de egy maradványtestem sincs. Mindent átütött, és nem 1-2 vadról volt szó. Az igaz hogy 99%-ban keresztbeálló vadra lőttem. Volt egy süldő, amit egy vendégem lőtt az én puskámmal,  szemből-fentről homlokon lőtte, és a szegycsont mellett volt a kimenet. Szóval mindenen átment.
Naplózva
csucu
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #542 Dátum: 2010. November 27. - 23:47:07 »

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan kérdésem és kérlek ne nézzetek idiótának csak még kezdő vagyok.Van egy zastava M70 oldalbiztosítós 1 billentyűs 30-06 Spr fegyverem. Szeretném szétszedni és nem tudom hogy kell kiszedni a zárdugattyút. Vállat von Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2010. November 28. - 08:49:18 »

és nem tudom hogy kell kiszedni a zárdugattyút. Vállat von Válaszokat előre is köszönöm.

Ha így van, akkor inkább HOZZÁ SE NYÚLJ!!!

Tisztelt vadászok!

Azt szeretném kérdezni mi a büdös ló.szt tanítanak a fegyverismereti vizsgán??????
Ezek után van-e valakinek kérdése miért is nem kapunk engedélyt az utántöltésre?
Nekem nincs...
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #544 Dátum: 2010. November 28. - 09:52:36 »

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan kérdésem és kérlek ne nézzetek idiótának csak még kezdő vagyok.Van egy zastava M70 oldalbiztosítós 1 billentyűs 30-06 Spr fegyverem. Szeretném szétszedni és nem tudom hogy kell kiszedni a zárdugattyút. Vállat von Válaszokat előre is köszönöm.

A zár kivételét figyeld a videón az megegyezik a tiéddel. (mellesleg wetzlarnak igaza van)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
csucu
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #545 Dátum: 2010. November 28. - 10:08:52 »

Oké Köszönöm szépen a segítséget megvan már.
Azt is tudom hogy van benne igazság de talán mentségemre szóljon hogy itt is több megoldás született valamint, más vadász sem tudta akinek a kezébe adtam hogy szedje ki.
Talán az oktatás szintjén kéne javítani.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #546 Dátum: 2010. November 28. - 14:37:12 »

Ha így van, akkor inkább HOZZÁ SE NYÚLJ!!!

Tisztelt vadászok!

Azt szeretném kérdezni mi a büdös ló.szt tanítanak a fegyverismereti vizsgán??????
Ezek után van-e valakinek kérdése miért is nem kapunk engedélyt az utántöltésre?
Nekem nincs...
Annakidején tanvadászat előtt mi is gondban voltunk, hogy egy Merkel bock kisagyát hogy lehet levenni...
Szorult egy kicsit, így nem tudhatta az ember, jól csinálja-e. De a Krico-n is van pár kallantyú amire rá kell jönni...meg más vasakon is.
Persze van, aki úgy születik, hogy ezt mind tudja...a többi viszont megkérdezi...és ha megkérdezi, inkább válaszoljunk mint leugatjuk...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #547 Dátum: 2010. November 28. - 14:50:15 »

Annakidején tanvadászat előtt mi is gondban voltunk, hogy egy Merkel bock kisagyát hogy lehet levenni...
Szorult egy kicsit, így nem tudhatta az ember, jól csinálja-e. De a Krico-n is van pár kallantyú amire rá kell jönni...meg más vasakon is.
Persze van, aki úgy születik, hogy ezt mind tudja...a többi viszont megkérdezi...és ha megkérdezi, inkább válaszoljunk mint leugatjuk...

De végül is le tudtátok szedni magatoktól, nemde?
Teljesen egyetértek Rolival.
Én is ki bírtam venni a CZ-m zárdugattyúját, pedig nem tudtam előre hogy hogy kell.
Meg a suliba is hoztak egy új Brno vegyescsövűt aminek a csövét le tudtuk szedni, de visszarakni már "játszani kellett vele" az ejektor miatt.
Mégis megoldotta mindenki -akit érdekelt- segítség nélkül.
Próbálkozni kell, és akkor több dologra is rá lehet jönni.
Szerintem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #548 Dátum: 2010. November 28. - 15:00:45 »

De végül is le tudtátok szedni magatoktól, nemde?
Teljesen egyetértek Rolival.
Én is ki bírtam venni a CZ-m zárdugattyúját, pedig nem tudtam előre hogy hogy kell.
Meg a suliba is hoztak egy új Brno vegyescsövűt aminek a csövét le tudtuk szedni, de visszarakni már "játszani kellett vele" az ejektor miatt.
Mégis megoldotta mindenki -akit érdekelt- segítség nélkül.
Próbálkozni kell, és akkor több dologra is rá lehet jönni.
Szerintem.

Szerintem pedig inkább kérdezzen - és ezzel nézzék páran hülyének - mint bajt csináljon a próbálkozással. Mert akkor esetleg egy "magasabb szinten" is a próbálkozást tekinti helyes útnak. Kacsint Ez persze csak az én magánvéleményem.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2010. November 28. - 16:56:28 »

Annakidején tanvadászat előtt mi is gondban voltunk, hogy egy Merkel bock kisagyát hogy lehet levenni...
Szorult egy kicsit, így nem tudhatta az ember, jól csinálja-e. De a Krico-n is van pár kallantyú amire rá kell jönni...meg más vasakon is.
Persze van, aki úgy születik, hogy ezt mind tudja...a többi viszont megkérdezi...és ha megkérdezi, inkább válaszoljunk mint leugatjuk...

Ad. 1.
Nos igen, érdekes dolog ez.
Vannak olyanok akik meg tudják különböztetni az őzet a szarvastól, meg vannak olyanok, akik nem...erre pedig nem SZÜLETNI kell, csak ISMERNI a vadat... Kacsint

Ad.2.
Idézd be légyszíves hol ugatta le bárki is?

Ad.3.
Amennyiben ilyet nem tudsz idézni, légyszíves a továbbiakban ne regáljál szándékosan, gúnyosan a hsz.-aimra.

Én azt gondolom, hogy egy Mauser záras puska zárdugattyúját illik a vizsgán megtanítani/megtanulni.
Ez annyira alapvető, mint a puskát betölteni, mert mit tesz az ember ha mondjuk keresztbe akad el a töltény?
...vagy mondjuk csettes a töltény és amikor ürít csak a hüvely jön ki a mag meg sehol?
Megy a lesről egyből a puskaműveshez?

Ugyanmár Feri, te most a fórum uraként azért reagáltál, hogy nekem beolvashassál, cseppet sem azért, hogy bármiféle tanácsot adjál...mert nem is adtál, ha jól olvasom a soraidat. Wave
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #550 Dátum: 2010. November 28. - 17:31:10 »

Annak idején amikor bejöttek a Savage-ek a boltosnak én mutattam meg a zár kivételét, igaz hogy az télleg más.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #551 Dátum: 2010. November 28. - 18:43:50 »

Ad. 1.
Nos igen, érdekes dolog ez.
Vannak olyanok akik meg tudják különböztetni az őzet a szarvastól, meg vannak olyanok, akik nem...erre pedig nem SZÜLETNI kell, csak ISMERNI a vadat... Kacsint

Ad.2.
Idézd be légyszíves hol ugatta le bárki is?

Ad.3.
Amennyiben ilyet nem tudsz idézni, légyszíves a továbbiakban ne regáljál szándékosan, gúnyosan a hsz.-aimra.

Én azt gondolom, hogy egy Mauser záras puska zárdugattyúját illik a vizsgán megtanítani/megtanulni.
Ez annyira alapvető, mint a puskát betölteni, mert mit tesz az ember ha mondjuk keresztbe akad el a töltény?
...vagy mondjuk csettes a töltény és amikor ürít csak a hüvely jön ki a mag meg sehol?
Megy a lesről egyből a puskaműveshez?

Ugyanmár Feri, te most a fórum uraként azért reagáltál, hogy nekem beolvashassál, cseppet sem azért, hogy bármiféle tanácsot adjál...mert nem is adtál, ha jól olvasom a soraidat. Wave
-Nem vagyok a fórum ura. Tanácsot kívántam adni, de nem a kérdezőnek, hanem neked...
-Senki sem születik úgy, hogy mindent tudna, ezért szokás kérdezni...és igen, a Te válaszodat leugatásnak éreztem.
-Régen vizsgáztam fegyverismeretből, de a mauser rendszerű fegyverek szétszedése nem szerepelt sem az elméleti, sem a gyakorlati vizsgán...és ezzel szerintem Te is így voltál...ezért érthetetlen számomra az a nagyképűséggel vegyes felháborodás amivel lereagáltad a srác sorait.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2010. November 29. - 11:47:35 »

Ha így van, akkor inkább HOZZÁ SE NYÚLJ!!!

Tisztelt vadászok!

Azt szeretném kérdezni mi a büdös ló.szt tanítanak a fegyverismereti vizsgán??????
Ezek után van-e valakinek kérdése miért is nem kapunk engedélyt az utántöltésre?
Nekem nincs...

Szia Roland!
Hogy jön ide az utántöltés???  (tudom, különvonattal)  Nyihi
Tegnap a vadászaton két Barátomtól is megkérdeztem, hogyan kell a TOZ bock-ot szétszedni, mert 30 éve olvastam a Nimródban, nem könnyű!
Egyik vadásztárs sem tudta!
Mikor megvettem első golyósomat, egy Marlin alsókulcsost, én sem tudtam kivenni a zárdugattyút, pedig vasas szakmám van! (később rájöttem) Mosolyog
Szóval akármit tanítanak, mindig lesz olyan aki nem tud valamit!
 Wave
ui: Ne izélj már!  Vigyorog
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #553 Dátum: 2010. December 02. - 19:36:25 »

Nyáron megvettem az első izs 27e-es sörétesemet.Ugye ejektoros ez a típus,de az ejektor nem működött,mondtam is magamban hogy megint jó vétel volt.Aztán gondolkoztunk Apósommal, lehet hogy manuálisan kikapcsolták.Első társasvadászat után(ahol jó elvertek kakasra Ördög).Este nézegettem a puskát elemezgettem mi hogyan kapcsolódik,minek mi a szerepe.Hallottam másoktól hogy rugó hibára gyanakodnak.Eltelt egy 15 perc mire rájöttem hogy is tudom leszedni.Akkor kivettem megpucoltam nem láttam őket öregnek.Visszaraktam.Pufferezés,sikertelen.Cserélgetem a rugókat,megint pufferezés sikertelen.Aztán megláttam a két csavart ami a lényeg.Először lazának láttam őket,aztán "meghúztam" őket.Az egyik beleült vízszintbe,ezután működött az egyik cső ejektora.Után már tudtam is hogy mi itt a dörgés,a másikat is beállítottam és most már tényleg ejektoros a puskám.Egyébként marhára élveztem!Egyébként nekünk tanfolyamon megmutatták a fegyverek gyakorlati kezelését.Lehet nem mindenhol van ez így?Amúgy szerintem pedig ha valaki kérdez abból baj sose lehet!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #554 Dátum: 2010. December 02. - 19:58:35 »

Olvasgatom ezt a nemgyenge csehszlovák fikázást a puska szétszedés-összerakás terén...
Hát, mikor megvettem a Csodálatos Puskámat, az egész szerviz kezekész társadalmára szükségem volt ahhoz, hogy a lezser szétszedés után össze is tudjam rakni...

Más:
Az Apám rendőrtiszt volt.
Nálam jobban egy korombeli kölyök sem értett jobban a PA pisztoly szétszedéséhez-összerakásához.
Pedig nem úgy születtem!
Csak az Édesapám megmutatta...

Szóval, nem az a bunkó dolog, ha valaki megkérdez valamit, hanem az, ha ezért lefikázzák.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: