Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381790 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Május 22. - 21:29:16 »

Igen, ez 1977-es gyártmány, de ha nincs kilőve a csöve, akkor kiszolgál ez Téged akármeddig! Mivel 4 éve volt utoljára műszakin és akkor jó volt, valószínűleg nagy hibája nem lehet!
A tus meg -legalábbis a kép szerint- kimondottan szép! Ha igazi használati puska lesz, szerintem hozzá sem kell nyúlni.
Nekem ugyanilyen van, csak újabb, mégsem szebb a tus, mert van már jópár karcolás, nyúzás rajta!
Legyen sok örömed benne!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Május 22. - 21:48:49 »

Igen, ez 1977-es gyártmány, de ha nincs kilőve a csöve, akkor kiszolgál ez Téged akármeddig! Mivel 4 éve volt utoljára műszakin és akkor jó volt, valószínűleg nagy hibája nem lehet!
A tus meg -legalábbis a kép szerint- kimondottan szép! Ha igazi használati puska lesz, szerintem hozzá sem kell nyúlni.
Nekem ugyanilyen van, csak újabb, mégsem szebb a tus, mert van már jópár karcolás, nyúzás rajta!
Legyen sok örömed benne!
Köszönöm szépen!
Ezen is vannak hibák azért,élőben jobban észre venni.Meg a másik oldalán a tusanyaknál van egy repedés amit javítottak ragasztással meg a zárszerkezetnél kis fakarika ahol gondolom rögzítve van valahogy.De nem hiszem hogy ez a műszaki után történt, mert egy öreg bácsié volt akinél még 1 évig volt a műszakiig, utána elhunyt és 1 vagy 2 évig hagyatéki eljárás volt a puskáról,meg az örökösök nem tudták hogy mit is kéne vele kezdeni,így aztán a rendőrségnél is volt.Így bízok benne hogyha a műszakin nem volt vele gond akkor nekem se lesz addig amíg nem lesz egy új tusra keret. Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Május 22. - 22:29:30 »

Igen, ez 1977-es gyártmány, de ha nincs kilőve a csöve, akkor kiszolgál ez Téged akármeddig! Mivel 4 éve volt utoljára műszakin és akkor jó volt, valószínűleg nagy hibája nem lehet!
A tus meg -legalábbis a kép szerint- kimondottan szép! Ha igazi használati puska lesz, szerintem hozzá sem kell nyúlni.
Nekem ugyanilyen van, csak újabb, mégsem szebb a tus, mert van már jópár karcolás, nyúzás rajta!
Legyen sok örömed benne!

Robi!

Most ugrik be: a Gábor mondott egyszer valami olyasmit hogy Nálatok van valakinek -így utólag visszagondolva Te lehetsz az- egy ZKK-600 Lux.
Kérdeztem tőle hogy az meg mitől Lux, azt mondta hogy azért mert Monte Carlo agyazása van.
Ez most akkor hogy is van?

(Szerintem mehet a válasz a Golyós fegyverekről általában topicba, mert itt p.csán leszünk rúgva.)
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Május 23. - 11:22:11 »

Robi!

Most ugrik be: a Gábor mondott egyszer valami olyasmit hogy Nálatok van valakinek -így utólag visszagondolva Te lehetsz az- egy ZKK-600 Lux.
Kérdeztem tőle hogy az meg mitől Lux, azt mondta hogy azért mert Monte Carlo agyazása van.
Ez most akkor hogy is van?

(Szerintem mehet a válasz a Golyós fegyverekről általában topicba, mert itt p.csán leszünk rúgva.)

A ZKK lux abban különbözik a standard változattól, hogy szebb fából készült, MC stílusú agyazás, plusz van egy sötét (talán ébenfa, vagy más exóta?) toldat az elején.
Úgy tudom, a fém részekben nincs eltérés.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Május 23. - 12:13:17 »

A ZKK lux abban különbözik a standard változattól, hogy szebb fából készült, MC stílusú agyazás, plusz van egy sötét (talán ébenfa, vagy más exóta?) toldat az elején.
Úgy tudom, a fém részekben nincs eltérés.

Akkor ugyanaz, csak szebb körítésben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Május 23. - 15:23:00 »

Robi!

Most ugrik be: a Gábor mondott egyszer valami olyasmit hogy Nálatok van valakinek -így utólag visszagondolva Te lehetsz az- egy ZKK-600 Lux.
Kérdeztem tőle hogy az meg mitől Lux, azt mondta hogy azért mert Monte Carlo agyazása van.
Ez most akkor hogy is van?

(Szerintem mehet a válasz a Golyós fegyverekről általában topicba, mert itt p.csán leszünk rúgva.)

A vaddisznósban láthatod az enyémet, a múltkori süldő mellett! Vagy, ha átjöttök valamikor, megnézed!
Monte Carló tus, elég szép, de világos fa van rajta, a többi ugyanolyan, mint bármelyik másikon. De láttam már sokkal csúnyábbakat a sajátomnál!
Végülis nekem a pontosság, megbízhatóság a lényeg és eddig még nem csalódtam benne, ezért ne lesz lecserélve!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Május 23. - 18:35:53 »

Végülis nekem a pontosság, megbízhatóság a lényeg és eddig még nem csalódtam benne, ezért ne lesz lecserélve!

 Igen

Cseh puska: jó puska!

 Ördög

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Május 25. - 13:46:26 »

Szia Diesel!
Nem vagyok benne biztos, de valószínű a 1977-es dátum a gyártás éve. De nézd meg a másik oldalát is. Nekem is volt tavaly májusig egy ZKK-m 30.06-os kaliberben. Nagyon szerettem. Aztán vettem CZ550 luxot, szintén ebben a kaliberben.
Milyen szórásképe van a puskádnak? Milyen kalibert vettél?   
Szia!
Kérdésedre a válaszom,50 méteren 4 lövés egybeszakadt.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Május 25. - 14:16:04 »

A ZKK lux abban különbözik a standard változattól, hogy szebb fából készült, MC stílusú agyazás, plusz van egy sötét (talán ébenfa, vagy más exóta?) toldat az elején.
Úgy tudom, a fém részekben nincs eltérés.
Nincs toldat az elején. Ugyanaz az anyag sötétebbre pácolva és egy fehér műanyag lemezke van beletéve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Május 25. - 16:05:02 »

Szia!
Kérdésedre a válaszom,50 méteren 4 lövés egybeszakadt.

Az igen! Meglepődött  Ebben az esetben véleményem szerint teljesen felesleges a csőcsere, de Te tudod!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Május 25. - 17:42:46 »

Nincs toldat az elején. Ugyanaz az anyag sötétebbre pácolva és egy fehér műanyag lemezke van beletéve.

Ál-toldat.  Bion
Naplózva
M03
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Június 22. - 23:11:13 »

Sziasztok!
Nekem egy 30-06-os Blaser fegyverem van,de nekem még problémám nem volt ezzel a kaliberrel.Kipróbáltam már az RWS-t,az nagyon jó volt,de úgy gondoltam,hogy nem ragadok le ennél,hanem még kipróbálok mást is.Első amit kipróbáltam az a cseh Sellier Bellot volt.Hogy őszinte legyek, ez egy nagyon borzalmas lőszer volt,mindig amikor lőttem vele disznót,utána mindig ki kellett hoznom a vizslámat,de hála az orrának,mindig megtaláltuk.A következő a magyar gyártmányú MFS volt.A mai napig használom ezt a lőszert nagyobb disznóra és szarvasra.Utoljára amikor elmentem dámbikát lőni,akkor is ezt használtam,és a kísérőm kérdezte is hogy milyen a kaliberem,mert annyira megtetszett neki.Ráadásul az új MFS lőszereket már RWS lőporral készítik,azért annyira erősek,pedig sokaknak amikor eszébe jut az MFS akkor rögtön rosszra gondolnak,pedig nekem eddig nagyon bevált.Ezután sok vadásztársam mondta nekem hogy próbáljam ki az új gyártmányú acélmagvas IMPALA lőszereket.Így is tettem,vettem egy dobozzal,és a vadászboltban megkérdeztem,hogy milyenek ezek,és azt mondták,hogy egyre többen viszik,és nagyon dicsérik.Hát a következő vadászatomon ezt használtam,kiültem a csutára,és amikor a kondából külön állt egy disznó,akkor lapockán lőttem.Nagyon meg voltam lepve,mert a disznó kb. 180 méterre lehetett,de a lapocka lövésből helyben maradt.Zsigereléskor ért az igazán nagy meglepetés:a jó kis acél lövedékem eltört 3 bordát,a tüdőt teljesen szétroncsolta,és a szívet is érte egy kicsit a lövés,ráadásul amikor kiment a lövedék a disznó másik oldalán,akkor is eltört 2 bordát.Azóta ezt a lőszert is rendszeresen használom különféle vadászatokon,és azt írták róla azelőtt mindenhol,hogy a húst nem roncsolja,rendkívüli kezdősebesség,nagyon lapos röppálya,és írták róla hogy nagyon csekély a visszarúgása,és igaz is mert nagyon minimális volt,úgyhogy ezt megint csak ajánlani tudom!A következő 2(és egyben az utolsó)lőszereim amikkel még nagyon meg vagyok elégedve az a két új RWS:az EVO és a Silver Selection.Ezekről különösebbet nem tudok mondani,csak annyit,hogy nagyban hasonlítanak az MFS-re,de csak a mag kivételével.Mind a kettőnek forrasztott lövedéke van,azért olyan jók.Egy szóval tehát nagyon jó ez a kaliber,és a legjobb hogy sok lőszert is lehet hozzá kapni.Akinek 30-06-os fegyvere van az nagyon becsülje meg!


Üdv,M03
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Június 22. - 23:38:05 »

 Figyelmes olvasás  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Június 22. - 23:48:04 »

acélmagvas IMPALA lőszereket.Í

Szervusz!

Nem vagyok egy lőszer ismerő guru, de úgy tudom, hogy az Impala lövedékek tömör réz lövedékek. Az acélmagvas lövedékek használata eleve tiltott.  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Június 22. - 23:52:30 »

Szervusz!

Nem vagyok egy lőszer ismerő guru, de úgy tudom, hogy az Impala lövedékek tömör réz lövedékek. Az acélmagvas lövedékek használata eleve tiltott.  Emelem

Tévedtem. Pontos összetételük:  57% Cu, 40% Zn és 3% Pb ötvözetébõl áll.  De azé' nem vas.

 Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: