Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 286300 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Július 31. - 20:12:25 »

Szia Gyula.
jó olvasni a bejegyzéseidet,de még jobb átélni azt Mosolyog
a herében szembe álló bak igen jónak nézki 400 g meg főle .az előzö képek között a rogyott száru se utolsó.

de hiányolom a teriték fotokat .KSanyit is üdvözlöm jók a képek.

üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #826 Dátum: 2013. Július 31. - 23:20:52 »

A rogyott szárú nekem is tetszik!  Igen Igen Igen Meg a képek hangulata és minősége is nagyon jó, a vadásztatáshoz egy nagy kalappal, hogy minden a kedved szerint sikerüljön Gyula! Wave Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #827 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 15:53:35 »

Augusztus 1:
Ma reggel egyedül mentem ki motorral Most inkább a belső mezőgazdasági területeket jártam be. Itt még nincs nagy mozgás. Láttam egyedüli bakot ,ami nem jött a sípra ,bár jó messze volt, lehet nem is hallotta. Utána felültem egy nádas mellé magaslesre ahol a terület általam ismert legnagyobb bakja él igen rejtett életet. Itt egy jó negyedórás sípolás után csak egy kis kétéves hatos jött be. A nagy ki tudja hol volt. Később még egy éves nyársas jött be félig a sípra egy másik helyen. Közben az egyik vadász telefonált ezért abba kellet hagynom a hívást. A hosszú beszélgetés közben a bakocska elszivárgott. Egy kergetőző párt is láttam a napraforgóba rohanni, meg egy kereső bakot már jó melegben. „Őzileg „ a reggel nem volt túl mozgalmas viszont igen jó libahúzás volt és kanalas gémből is jól állunk. A vadászatot holnap kezdjük.









Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #828 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 19:02:07 »

Üdv Szik!
Mindig nagy élvezettel olvasom a beszámolóidat, mert érdekesek és olyan világból érkeznek, ami a számomra jobbára ismeretlen.
Ha jól emlékszem eddig összesen 3 bakot sikerült behívnom, az összes többit (ami nem sok) cserkelve és lesből lövettem/lőttem.
Lenne egy kérdésem:
Ha az üzekedés elején próbahívásokkal bebolondítod a bakokat, az az üzekedés további részében nincsen semmilyen hatással rájuk?
Arra gondolok, mint amikor valaki a bőgés elején kint gyakorol a bőgőkürttel a hangoló bikák között, aztán egy héttel később csodálkozik, hogy már nem lehet a bikákat átverni a kürtöt használva.


Előkerestem a buttolót, hajnalban megpróbálkozom egy helyen, ahol kukorica vetés idején láttam egy nagytestű, gombos bakot......hátha.... Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #829 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 09:49:27 »

Szia Csabus!
Bár nem nekem szólt a kérdés, az én tapasztalatom az volt, hogy nem igazán zavarja a bakokat a próbahívás, ennek ellenére nem az igéretes helyeken kezdem a sípolást, oda csak akkor megyek amikor már valószínőnek tartom hogy lesz eredmény. Egyébként volt olyan bak amit 3 nap egymás után ugyanoda behívtam úgy, hogy 2. nap rálőtt a vendég de hibázott. 3. nap ugyanakkor ugyanarra a hangra, ugyanúgy bejött! Egy félszárú bak volt, ami meg is úszta, hála az ügyetlen vendégeknek! Nevet Remélem nem baj hogy beleszóltam! Üdv: Lesi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #830 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 10:34:21 »

Bár nem nekem szólt a kérdés, az én tapasztalatom az volt, hogy nem igazán zavarja a bakokat a próbahívás.......... Remélem nem baj hogy beleszóltam! Üdv: Lesi
Szia!
Dehogy, cseppet sem baj!
Köszönöm az infót, így egy kissé bátrabban kezdem el vallatni a "nagy gombos" lakhelyét  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #831 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 10:58:46 »

Tegnapelőtt este gidahanggal hívtam idehaza a kert alatt három helyen. Két helyen 1-1 bak "szaladt rám" a harmadik helyen egy óvatosan jött, próbált szél alá kerülni, de közben rohant egy másik bak és elkergette. Azt annyira érdekelte a síp, hogy még akkor is visszajött kétszer, amikor beért szél alá. Mindkétszer megállítottam a síppal és vissza is jött.
Tegnap kimentem vadászni, 20 km távolra itthonról. Az időjárási körülmények és az időpont is egyezett. Gida hangra három suta is rohant, volt ami a gidáját is hozta. Két bakot láttam, egyik sem mozdította füle botját sem a sípra. Van egy kiszemelt bakom, egyszer már majdnem sikerült megcsípnem. A héten kétszer bújtam el a revírje közelében hívni, mindkétszer túrázók jeletek meg pontosan onnan, ahonnan a bak is jönni szokott.  Rííí
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #832 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 13:05:04 »

Üdv Szik!
Mindig nagy élvezettel olvasom a beszámolóidat, mert érdekesek és olyan világból érkeznek, ami a számomra jobbára ismeretlen.
Ha jól emlékszem eddig összesen 3 bakot sikerült behívnom, az összes többit (ami nem sok) cserkelve és lesből lövettem/lőttem.
Lenne egy kérdésem:
Ha az üzekedés elején próbahívásokkal bebolondítod a bakokat, az az üzekedés további részében nincsen semmilyen hatással rájuk?
Arra gondolok, mint amikor valaki a bőgés elején kint gyakorol a bőgőkürttel a hangoló bikák között, aztán egy héttel később csodálkozik, hogy már nem lehet a bikákat átverni a kürtöt használva.


Előkerestem a buttolót, hajnalban megpróbálkozom egy helyen, ahol kukorica vetés idején láttam egy nagytestű, gombos bakot......hátha.... Emelem

Szia Csaba!

Nincs rájuk semmiféle káros hatással Többször előfordult már, hogy napokon keresztül behívtam ugyanazt a bakot amíg nem volt sutával. Olyan is volt, hogy a vendég elhibázta. Visszahívtam újra elhibázta. Mindezt harminc-negyven méterről. És ezek után harmadszor is visszajött a bak a hívásra akkor lőtte meg. Olyan is volt hogy a tarlón elhibázott kis bakot három órával később lőttem meg a bérlőnk utasítására. Az is úgy jött mintha előtte mi sem történt volna.
Nyugodtan hívjál több helyen, nem kell vele spórolni. egy óra múlva akár már ugyanott is lehet próbálkozni. Általában tíz percen belül megjön a bak, ha csak nem nagyon messziről jön. Jó gyakorlást hozzá. A tapasztalataidat majd várom.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #833 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 13:07:44 »

Aug. 1 este
Estére ideért a várt vadász. Negyed kilenckor mentünk ki az utolsó félórára. A vasút menti tarlón láttunk egy őzet . Kis baknak bizonyult . Sajnos mire megközelítettük bement a sínek menti fás bozótba. Itt többször hívtam de nem nagyon reagált rá egyszer mutatta magát jó,l de a fejét akkor sem láttuk tisztán. Egy gida is feltűnt mellette aztán végleg eltűntek a bozótban.
Visszafelé menet látjuk, hogy az előbbi sípolásokra a tarlón jön egy bak. Ez szépen bejött negyven méterre, de mivel egy hatos egyéves bak volt nem bántottuk. Ezután meg elmentünk a lőtér mögé itt volt egy bak a sutájával,de nem jött a sípra. Ezután szépen besötétedett és abbahagytuk.

Aug. 2 reggel

Ötkor indultunk. Először egy tarlón hívok. Itt csak két magányos suta. Tovább menve a falu széli tarlón egy bak. Bement az erdősávba. Az árokból hívok rá. Rohanva jön félútig, aztán kapcsol, mert közvetlen mögöttünk a házak, hogy a faluba nem kéne bemennie. Hosszú agancsú hatos. Továbbmegyünk. Erdősávra merőleges kukoricatábla. Az akácfiatalosból a nagy gazban ülve hívok. Pár sípolás után vagy 350 méterről kirobban egy bak a kukoricából és rohan. Hatos középkorú ígéretes. A jó takarásunknak hála igen közel bejön. Nincs messzebb öt méternél A távcsőbe be sem fér a feje. Az orra jár, látom, hogy mozognak körülötte a szőrszálak Hallani a zihálását. Megkerül aztán elfut miután felismer.
Még egy tarlón hívunk a nagybálák mellől. Itt csak akkor vesszük észre a messziről bejött bakot amikor visszaindulunk és az elfut. A másik felén is sikertelenek vagyunk. A következő tarlón egy hatos bak sutával. A másik végében még egy pár. A bakot nem látjuk tisztán mert az agancsa a háttérbe olvad. Háromszor borítja a sutát egymás után. Utána lefekszik. Közelebb megyünk és az előszedett spektívvel megnézzük. Kiderül, hogy egy jó nagy rózsájú
Szépen gyöngyözött öreg bak mire eldöntjük,hogy meg kéne lőni, bemennek a napraforgóba.
Közelebb menve, az összes síprepertoárom és minden tudásom ellenére sem sikerül őket előhívni. Még keresni fogjuk őket.
Ezután kimegyünk a szikre. Szénabála mellől hívok egy kis hatos egy éves bak jön az olajfásból. Észrevesz, mert hátulról jön, de a sípra azért szépen kerül ránk. Nem lenne gond meglőni.
Továbbmenve a szik melletti tarló szélén hívok. Előttünk nádfoltok közte derékig érő fű.
Ebben szalad ránk a bak. Nem látom jól az agancsát. Annyira közel jön, hogy észrevesz és megugrik. A síppal megállítom, ekkor látom jól az agancsot. Lőhető, de csak a feje van ki a fűből. Mondom a Lacinak, hogy nyakra lőjön a fűbe. A lövésre tűzben rogy. Kihozzuk a tarlóra itt fotózzuk és zsigerelem. Utána még pár helyen hívunk eredmény nélkül. tizenegykor abbahagyjuk. Igen nagy a meleg. Délután folytatjuk.

Itt jött a bak a fűben:






Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #834 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 13:19:45 »

Gyula!  Igen Taps Emelem

Csak halkan jegyzem meg, a harmadik "borítás" után mi sem igen halljuk meg a hívó szót! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #835 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 13:51:22 »

Szia Csaba!
...... Jó gyakorlást hozzá. A tapasztalataidat majd várom.
Köszönöm!!!
Próbálkozom lelkesen, mint a kiskutyák Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #836 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 14:28:06 »

 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #837 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:05:59 »

Sziasztok Őzhívók! Wave
Ide is felteszem a  büszkeségem. Táncol
Július 25-én van a születésnapom, és az esetek nagy többségében nálunk, az üzekedés is ekkor kezdődik. A bakjaim zömét is egy-két nap eltéréssel ekkor lőttem. Szóval kis nagyképűséggel mondhatom, hogy elindultam meglőni a "szülinapi" bakomat. 26-án pénteken este kezdtem a vadászatot. Mivel nálunk most "brigádosítás" történt, (egy héttel ezelőtt szavazta meg a közgyűlés, hogy a területet két brigádra ossza. A tagok csak a saját brigádjuk területén vadászhatnak)így az általam egy kedvelt és megfigyelt őzes területről kiszorultam, pedig tudtam pár jó bakot. Az új kiszemelt  területrészen nem ismertem a bakokat, de tavasszal láttam a pucolás, hántás nyomait pár helyen, így volt pár jónak gondolt ötletem. Nagyon meleg volt, ezért egy nádas melletti repcetarlón kezdtem. Elkezdtem hívni suta hanggal, hívtam, hívtam ,  de semmi sem mozdult. Ücsörögtem, hajtottam a böglyöket magamról, gyönyörködtem a lemenő napban. Egyszer csak egy suta kilépett a nádból és jó száz méterre ment át előttem keresztben. Elkezdtem hívni gidahanggal, és jött is szépen egyenesen. Bak nem volt vele, ötven méterre előttem beváltott az erdőbe. Ültem tovább, törölgettem magamról az izzadtságot, hívogattam a sosem látott, talán nem is létező bakot, a reménytelenek nyugalmával. Már a holnap reggeli helyen törtem a fejem, amikor kilépet a nádból egy bak. Utolsó fény volt, lent volt a feje, ment a suta nyomán. Kereső bak. Próbáltam hívni vágyakozó suta hanggal, nem reagált. Egyszer sikerült megállítani, próbáltam bírálni, de már alig lehetett látni. Azt láttam a testből, hogy öreg bak, nem túl magas villás, de nem gondoltam nagynak, úgy 300g-ra gondoltam. Nagyobbat akartam lőni. Amikor viszont megállítottam és szembefordult akkor láttam, hogy a bal szár rövidebb mint a jobb, és jóval vastagabb lent. Mintha lenne még ott valami... Osztott szárra, vagy valami rendellenességre tippeltem. Egyből nagyon érdekelni kezdett a bak, de nem tudtam rendesen megnézni. Lövésről természetesen így szó sem lehetett. Belépett az erdőbe, elment. Visszavonulót fújtam, csendesen leléptem a bokorban kialakított leshelyemről. A felkelő nap ugyanitt talált, de sajnos eseménytelenül telt el a reggel, hívásomra nem jött be semmi. Nem adtam fel, hisz még csak az elején vagyunk az üzekedésnek, így este ugyanitt próbálkoztam. Gondoltam már megtalálták egymást a sutával, így gidahanggal kezdtem hívni... eredménytelenül. Vártam 15 percet, és elkezdtem a suta hangot fújni. A harmadik sípolásra kirobbant a nádból a bak, olyan százötven méterre, és rohant rám egyenesen. A céltávcsőbe bíráltam, és láttam, hogy nem semmi bak. Akkor már láttam, hogy igazi öreg megfáradt harcos, erős bak a rövid szárak ellenére. Nagyon jó bak, és nagyon nagyon kell nekem! Marta a hátam egy rohadt bögöly, elvitt vagy fél kiló húst, de nem érdekelt. A bak csak állt, harminc méterre, figyelt, aztán nagy nehezen végre befordult lövésre. A találatot jól jelezte, még beszaladt a nád szélébe, és ott esett össze.

A mi területünk bakban nem erős. Ritka a 400g feletti bak, főleg ilyen korban, erősen visszarakva. A füle behasadt, őrzi egy régi harc nyomait.. Álltam a bak mellett meghatottan, és csak ez az egy szó ismétlődött bennem: Tökéletes..  Tökéletes..
Nagyon szerencsésnek, és boldognak érzem magam ezzel a bakkal. A hidrogén után 438g-ot nyomott.



Naplózva

Jó szelet!
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #838 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:20:42 »

Nagyon szép története van, ennek a nagyon szép baknak! Nekem is nagyon tetszik.  OOO  Hatalmas gratulációm hozzá!!  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #839 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 22:25:19 »

Gyula, ismét nagy élvezettel olvasom a beszámolóidat!  Igen Emelem Piál

Csaba, gratulálok ehhez a kiváló bakhoz!!!  Igen Igen Igen


Én ma csak megfigyelni voltam kint. Hívó hangra még a távolban magányosan tébláboló (nem kereső) bak sem reagált semmit, nemhogy a sutával levő bak, gidahangra viszont kétszer is befutott ugyanaz a magányos suta. Utána meg egy nyuszt, és két lábon állva kereste, hol a gida...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: