Oldalak: 1 ... 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753204 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3165 Dátum: 2010. Július 12. - 23:36:30 »

Lenne nekem is egy kérdésem. Az idehaza is megvehető golyósok közül melyiket szerelik diopteres irányzékkal? Eddig csak az alsókulcsos Marlinokon láttam, de az nem tetszik.
Tetszik a Tikka Truglo irányzéka is. Használ valaki olyat közületek ?
Szia Judit!
Milyen célra kellene, mert a Karl G.-ok közül is került piacra néhány db. diopteres puska hazánkba. Ezeket katonai sportlövészetre használták, de napközben lehetett vele "élő célra" is használni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3166 Dátum: 2010. Július 13. - 08:09:08 »

Szervusztok Kedves Fórumozók!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mi a véleményetek az olasz fegyverekről, szűkebben az Antonio Zolikról?
Válaszaitokat előre is köszönöm:
Fubi1

Hello!
Használd a keresőt. Pár dolgot már leírtak róla, nem hiszem hogy sokkal több dolgot le fognak/tudnak írni.
Amúgy az jött le az egészből, hogy jó fegyverek, de az egyik fórumozonak nem tetszett a gyorsító. (csak kibiztosítva lehet a billentyűt előretolni, és nehezményezte, hogy kibiztosítva kell a billentyűvel macerálni, illetve ha bebiztosítod visszaengedi, ha jól tudom)
Hol és mennyiért láttál ilyen fegyvert? Kíváncsi vagyok a magyarországi árára.
(anno megkérdeztem a gyártót ki forgalmazza őket nálunk, de nem találom az e-mailt Fej a falba)
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3167 Dátum: 2010. Július 13. - 08:47:25 »

Sziasztok!

A Tikka T3-on a táron és a sátorvason kívül mi a műanyag? (ugye ezek azok?)

A zárdugattyú hátsó kupakja, de ennek csak a takarásban van funkciója, más nem. Humoros olvtársak szerint a csöve is műanyag, de nem szabad hinni nekik, az bizony plé', nem is a legrosszabbik fajtából.  Wave

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3168 Dátum: 2010. Július 13. - 10:06:23 »

A zárdugattyú hátsó kupakja, de ennek csak a takarásban van funkciója, más nem. Humoros olvtársak szerint a csöve is műanyag, de nem szabad hinni nekik, az bizony plé', nem is a legrosszabbik fajtából.  Wave

Köszi!
Kár hogy 5-6 hónap mire beszerzik (ezt monta a Harmónika bolt)
 Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3169 Dátum: 2010. Július 13. - 10:22:58 »

Köszi!
Kár hogy 5-6 hónap mire beszerzik (ezt monta a Harmónika bolt)
 Wave

Ha semmi extra óhajod nincs. Én majd egy évet vártam rá, de csak megjött  Táncol Ámerikába állítólag nagy a kapás rá, ezért vannak elhavazva a gyártással. Én a helyedben szaladnék egy kört vadászboltokban, elfekvőben lehet találni. Ja, a műanyag póttár árára inkább ne kérdezz rá  Nyihi , legyen elég annyi, hogy úgy vigyázok rá mint a szemem fényére.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3170 Dátum: 2010. Július 13. - 10:32:42 »

Üdv!

A minap olvasgattam az egyik vadászújságot, ahol egy Antonio Zoli bemutatásánál hivatkozott a cikk írója egy 2007. augusztusi tesztre. Ebben több fegyvert teszteltek - itt Svédhonban  Ördög - hideg/meleg szórásképileg, rozsdásodásilag, és ami a lényeg: mit művel a puska lövéskor, ha a csőben akadály van. Adja az Isten, hogy a gyakorlatban ne kelljen az ilyet megtapasztalni, de elvégre nem hátrány, ha az ember fia tisztában van azzal, hogy végüils mit tart a kezében.

Megpróbálom beszúrni a linket, itt láthatóak a videók:

http://www.testfakta.se/Article.aspx?a=16350

Amúgy az eredmény:

http://www.testfakta.se/img/2007/8/23/16464.pdf

Elméletileg mindegyik .30-06-os kaliber volt. Azért nem semmi. Szerintem.

Emlékeztek még erre a tesztre.
Eszembe jutott és elkeztem lefordítgatni...google-el..szóval nem a legpontosabb, meg el is gépeltem 1-2 betűt
De ami a lényeg hogy szerintem a pontosságnál, nem tudom milyen lőszert használtak (és eredhetnek ebből is a különbségek), de szerintem ami sokkal fontosabb, hogy a standardhez képest a hideg/meleg csővel tett lővések mennyivel térnek el.
Pl. a Remington 0.3, 0.4 tizeddel szerpelt rosszabbul, tért el a standardtől extra hideg/melegben
Az R93-as pedig 1 illetve 0.5-el szerepelt rosszabbul ugyan ilyen szituban.
Ebből vajon lehet arra következtetni hogy a Remington csőve sokkal keményebb, nem tágul/nem enged annyira (ezért is robbant fel), mint mondjuk egy R93-nak? Mondjuk ez valószínüleg hülyeség...csak úgy eszembe jutott. De mindegy is.

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3171 Dátum: 2010. Július 13. - 10:35:27 »

Ha semmi extra óhajod nincs. Én majd egy évet vártam rá, de csak megjött  Táncol Ámerikába állítólag nagy a kapás rá, ezért vannak elhavazva a gyártással. Én a helyedben szaladnék egy kört vadászboltokban, elfekvőben lehet találni. Ja, a műanyag póttár árára inkább ne kérdezz rá  Nyihi , legyen elég annyi, hogy úgy vigyázok rá mint a szemem fényére.  Wave

Azt hiszem vagy 17 ezerbe kerül...láttam az árlistán Mosolyog
Extra óhajom nincs, csak hogy .308-as legyen és balos, gyorsító és irányzék nélkül  Ördög
Amúgy nem félsz attól, hogy ha a sátrovas eltörik akkor mi lesz?  (szerintem kicsi az esélye, de nekem ilyen hülyeség is megfordul a fejemben)
Lehet olyat másikat kapni?
 Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #3172 Dátum: 2010. Július 13. - 10:38:26 »

Emlékeztek még erre a tesztre.


Hát a Zastava?  Ördög
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3173 Dátum: 2010. Július 13. - 10:39:09 »

A tesztgyőztes az milyen fegyver? Feleannyiba kerül, mint a Tikka  Meglepődött

A Howa japán fegyver.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3174 Dátum: 2010. Július 13. - 10:39:39 »

A tesztgyőztes az milyen fegyver? Feleannyiba kerül, mint a Tikka  Meglepődött

Japán, nekem is lefagyott a vigyor az arcomról. Világszerte dicsérik, érdekes, hogy nálunk nincs. Vadászboltosok: hajrá!!!
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3175 Dátum: 2010. Július 13. - 10:41:54 »

Japán, nekem is lefagyott a vigyor az arcomról. Világszerte dicsérik, érdekes, hogy nálunk nincs. Vadászboltosok: hajrá!!!
Doki, sajnos balosban nem gyártják. Eddig legalább is nem találtam balost a honlapjukon.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3176 Dátum: 2010. Július 13. - 10:55:51 »

Azt hiszem vagy 17 ezerbe kerül...láttam az árlistán Mosolyog
Extra óhajom nincs, csak hogy .308-as legyen és balos, gyorsító és irányzék nélkül  Ördög
Amúgy nem félsz attól, hogy ha a sátrovas eltörik akkor mi lesz?  (szerintem kicsi az esélye, de nekem ilyen hülyeség is megfordul a fejemben)
Lehet olyat másikat kapni?
 Emelem

Ez igaz, első ránézésre nem extra, de élőben én még nem láttam. (ettől persze lehet itthon) 243-ast, 30-06-ost, 300-ast - meg ugye a 9,3-ast - igen.

Feri! Mennyi esélyt látsz arra, hogy letöröd egy fegyverről a sátorvasat? Pardon, sátorműanyagot? Annyira nem gagyi egyébként, mint ahogy azt az ember gondolná, ha azt valaki letöri, így járt.... Nagyobb óvatosságot nem kér, mint bármilyen másik fegyver, a gondos jáger meg úgy is vigyáz a készségre. Hogy lehet-e kapni nem tudom, de valószínű. Mindenesetre van ismerős műanyagos, ha ilyen bajom lesz, fröccsöntetek másikat, mondjuk nem bilikékben  Nyihi


Én azért a stecheren gondolkodnék, félelmetesen jó sütése van. Bár amúgy sem kemény, árban meg minimális a különbség. (ha jól tudom). Összehasonlításként: egyszer próbáltam lőni snelleres Gv-vel, azt hittem először, hogy csettes a patron - mire felhomályosítottak, hogy nem nyomtam elég erővel  Okos Nyihi (illetékesektől ezúton  Stoel Stoel )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3177 Dátum: 2010. Július 13. - 11:02:20 »

Azt hiszem sikerült egy kicsit félreérthetően fogalmaznom: szóval nem a GV-t terveztem ócsárolni, csak egyszerűen azt hittem, hogy schneller és schneller között nincs különbség, meg ugye rá volt állva az ujjam a Tikkára.  Stoel
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3178 Dátum: 2010. Július 13. - 11:15:19 »

Ez igaz, első ránézésre nem extra, de élőben én még nem láttam. (ettől persze lehet itthon) 243-ast, 30-06-ost, 300-ast - meg ugye a 9,3-ast - igen.

Feri! Mennyi esélyt látsz arra, hogy letöröd egy fegyverről a sátorvasat? Pardon, sátorműanyagot? Annyira nem gagyi egyébként, mint ahogy azt az ember gondolná, ha azt valaki letöri, így járt.... Nagyobb óvatosságot nem kér, mint bármilyen másik fegyver, a gondos jáger meg úgy is vigyáz a készségre. Hogy lehet-e kapni nem tudom, de valószínű. Mindenesetre van ismerős műanyagos, ha ilyen bajom lesz, fröccsöntetek másikat, mondjuk nem bilikékben  Nyihi


Én azért a stecheren gondolkodnék, félelmetesen jó sütése van. Bár amúgy sem kemény, árban meg minimális a különbség. (ha jól tudom). Összehasonlításként: egyszer próbáltam lőni snelleres Gv-vel, azt hittem először, hogy csettes a patron - mire felhomályosítottak, hogy nem nyomtam elég erővel  Okos Nyihi (illetékesektől ezúton  Stoel Stoel )

Szerintem sem sok esélye van, mivel vigyáz rá az ember. De azért el lehet képzelni, hogy flöcsapja az ember a hátára, és egy kicsit nagyot lök rajta, aztán a mellette lévő fának nekicsapódik, vagy amikor jön  le a lesről, nekiütődhet valaminek.
Volt gyorsítós fegyverem, de annyira nem tartom fontosnak ha dirketbe jó a sütése. (mondjuk a Zastavára kell a gyorsító Ördög, de a Remington lehetett állítani, és normális sütése lett)
Amugy meg + 30 ezer a gyorsító, és 300-ig szeretnék találni fegyvert. (a Tikka majdnem 300 abban az összeállításban ahogy írtam, irányzákkal plusz  10 ezer vagyis 305 körül lenne)
De az az 5-6 hónap...franc fog addig malmozni.
Közben meg rájöttem hogy majd minden fegyverrel van valami bajom amit néztem (6-7 fegyver). (persze találnék tökéleteset, ami megfele a kritériumaimnak, 500 ezerért)
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3179 Dátum: 2010. Július 13. - 11:23:30 »

Szerintem sem sok esélye van, mivel vigyáz rá az ember. De azért el lehet képzelni, hogy flöcsapja az ember a hátára, és egy kicsit nagyot lök rajta, aztán a mellette lévő fának nekicsapódik, vagy amikor jön  le a lesről, nekiütődhet valaminek.
Volt gyorsítós fegyverem, de annyira nem tartom fontosnak ha dirketbe jó a sütése. (mondjuk a Zastavára kell a gyorsító Ördög, de a Remington lehetett állítani, és normális sütése lett)
Amugy meg + 30 ezer a gyorsító, és 300-ig szeretnék találni fegyvert. (a Tikka majdnem 300 abban az összeállításban ahogy írtam, irányzákkal plusz  10 ezer vagyis 305 körül lenne)
De az az 5-6 hónap...franc fog addig malmozni.
Közben meg rájöttem hogy majd minden fegyverrel van valami bajom amit néztem (6-7 fegyver). (persze találnék tökéleteset, ami megfele a kritériumaimnak, 500 ezerért)
 Emelem
Én is jobban szeretném, ha a Steyr tártartója, ill. "sátorvasa" fém lenne, de ez van...
Viselem, bár amikor megvettem, azonnal kapott egy újat, mert el volt reppenve. Túlhúzták a csavart. Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: