Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753209 alkalommal)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2820 Dátum: 2010. április 14. - 15:31:57 »

Erdőjáró Attilától elnézést kérek, de ez kikívánkozik belőlem! Nyihi Emelem


"Na de a lényeg megpróbáltam konstruktive elbeszélgetni egy adott problémáról, amely ezen kis kaktuszvirággá nőtte ki magát Ördög"

Először is Te nem beszélgettél, hanem kinyilatkoztattál.Alapvető viselkedési, szociológiai különbség!
Valakinek ajánlottad az értelmezéve olvasást. Aktívabban is gyakorolhatnád te is..... Kacsint Vigyorog


"Két ember volt ebben partner az egyik Tóth Attila László, nemcsalódtam korrektségében most sem, köszönet érte Emelem"

Ez látod szíved joga! Eme hozzászólásod tartalmáról itt nem fogok veled(sem) diskurálni. :Mosolyog Egyébként gondolom - a te észjárásod szerint - a másik partner ebben Te voltál, ha nem tévedem... Emelem


"Az hogy beszélgetünk, s én nemvagyok hajlandó kis "rábeszélés után" beálni a tömegbe s ordítani Szar vagy Blaser!!!! oh my sorry ezért elnézést. Emelem"

Látod te azt elvárod az "beszélgető partnereidtől", hogy elfogadják a te álláspontodat. Neked meg sem fordul a fejedbe, hogy te is elfogadhatnád más álláspontját! Már meg ne haragudj, de ez mérhetetlen tiszteletlenségre és igen nagy fokú arroganciára vall! Ez itt nem volt szokás egyetlen ember kivételével. De Ő már nincs közöttünk.....Khm. Mosolyog


"Azért pedig külön elnézést hogy az észérvek nélkül bunkó módón belemakogóknak e módón válaszoltam. Emelem"

Hát észérvet te sem vonultattál fel egy szálat sem, és még sikerült hozni a bunkó módon történő makogást is. Akkor hol érzed te magadat morálisan, szellemileg magasabb rendűnek itt bárkinél?! Kacsint Mert bizony minden eddigi hozzászólásodból ez jött le.... Wave


"De ami a legfontosabb én itt a Blaser témát befejeztem részemről bármennyi és bármely útóhang is zengedezik utánam. Ördög Emelem"

Ez a beszéd! Így kell ám egy témát a netes felületen abba hagyni! Aki ez után enbben a kérdésben állástfoglal az mind "köcsög", és képtelen leszakadni a témárol, és ezen rugózik, és összeférhetetlen, stb.....
Hát ez szánalmas.
Tudod Wanderer! Ebben a témában tutira nem a tiéd lesz az utolsó szó..... Vigyorog Emelem  Wave




Si tacuisses, philosophus mansisses. Kacsint Wave
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2821 Dátum: 2010. április 14. - 15:33:25 »

Szia Karcsi!

Igen, igazad van, félreérthetően fogalmaztam.
 A piros gondolatra válaszoltam és illusztráltam, hogy az elvezető furat nem a hüvelypalásthoz esik, hanem hátrébb, emiatt a réz hüvelyanyag, mint biztonsági hasadófelület nyomásnövekedés esetén nem létezik.

Zoli Igen Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2822 Dátum: 2010. április 14. - 15:35:35 »

Köszönöm tisztelettel a figyelmeztetést a közeljövőben szem előtt fogom tartani a szabályokat Emelem

De azt nem tűrőm el hogy amíg én maximálisan tisztelettel élek itt szinte bárki irányába, viszontként a csávó megszólítást kapom. Ördög
Horrido.....Alant? No comment Vigyorog Emelem
Mi meg nem tűrjük, hogy a "ki kezdte és ki szólt vissza" probléma kapcsán egymást marjátok!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2823 Dátum: 2010. április 14. - 15:36:54 »

Si tacuisses, philosophus mansisses. Kacsint Wave

 Vállat von
In Deutsch or English? Vagy magyarul?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2824 Dátum: 2010. április 14. - 15:40:56 »

Vállat von
In Deutsch or English? Vagy magyarul?
Ha hallgattál volna... :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2825 Dátum: 2010. április 14. - 15:42:44 »

This in a case latin, Bion   aber kann auf Deutsch sein
Már megint mit vétettem ??? Angyal
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2826 Dátum: 2010. április 14. - 15:44:13 »

no comment ...  Nem

Bravo!!!!!! Taps Taps Taps Taps Taps Taps Taps
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #2827 Dátum: 2010. április 14. - 15:45:13 »

Szia Zoli!
A palást repedésről annyit,hogy  ha a palást nem tömít körkörösen a lövés pillanatában
( legtöbször hosszában reped el, néha keresztben egyszerüen ketté szakad ) akkor a lőporgázok egy kis része a tömitetlenség miatt hátrafelé "szökik" meg. Ha a tokon nincs a "biztonsági furat" akkor a gázok többsége ahol tud ott távozik. Ez a gáznyomás, veszélyt jelenthet direkben a lövő szemére, közvetve pedig a kosz és egyéb lerakodás miatt az arcra vagy a test egyéb részére.

Lassan számomra kezdenek a helyükre kerülni a dolgok, de egyre inkább úgy gondolom, hogy a biztonsági furatnak igenis feladata az akkora mértékű túlnyomás elvezetése, ami egyébként csőrobbanást okozna, nem pedig csak a hüvelyrepedés miatt hátrafelé szökni próbáló gázok elvezetése. Még akkor is, ha a furat ott van hátul.
Próbálom mostmár másképpen megközelíteni, de az elv ugyan az: van olyan pont a hüvelyen, ami mögött nincs masszív és tömör acélszerkezet a lövés utáni pillanatban. Van olyan pont, amerre a gáz túl nagy nyomás esetén könnyebben elindulhat, mintha széttépi a nagy anyagvastagságú acélcsövet. Korábban ezt a pontot én magam is a palástra gondoltam, de a képet nézve tény, hogy rosszul emlékeztem.
 Ez eddig ok.
De a csappantyúfenéken keresztül akkor is ki tud fújni a szabadba a gáz. És a csappantyúfenék sem olyan vastag, hogy inkább a csőnek kellene felrobbannia helyette.
Papír alapú nyomtatásban van olyan képem, ami extramódon túltöltött magnum lőszer túlnyomásából adódóan csappantyúszakadást mutat. Inkább ott engedett a rendszer, és akkor sem a cső robbant fel, megsértve a lövő kezét, vagy szélsőséges esetben letépve az ujjait. Simány lefújt a kiszakadt csappantyú helyén, és egészben maradt a puska. Mondjuk a hüvelytalpról a felirat és kaliberjel beleolvadt a zárfejbe, de ezen kívül nem volt más említésre méltó.
Aztán ha belegondolunk, tényleg hasznosabb a csappantyú mögé tenni a furatot, mint a palást fölé valahová középre, mert így az akadály nélküli csőben simán haladó lövedék esetén is véd egy esetleges hibásan illesztett, vagy gyenge csappantyútól, amitől a palást fölé helyezett furat nem védene, és olyankor tényleg szemenfújná a lövőt.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2828 Dátum: 2010. április 14. - 15:46:35 »

This in a case latin, Bion   aber kann auf Deutsch sein
Már megint mit vétettem ??? Angyal

Az "Aquila non captat muscas" autentikusabb lett volna   Szomorú
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2829 Dátum: 2010. április 14. - 15:59:56 »

Örülök, hogy tetszett.  Kacsint
Ha egy ember azt mondja, hogy tyúk vagy, nevess rajta és nézd hülyének, ha két ember mondja ugyanezt, nevess rajtuk és nézd őket hülyének, de ha sok mondja, költsd ki a tojásokat.

Te jó ég.................. Ördög :Mosolyog Taps Taps
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2830 Dátum: 2010. április 14. - 16:03:27 »

Wanderer!

Én úgy látom, nem véletlenül lettél kitiltva Vándor nicknéven!

Azért engedtük, hogy újra regisztrálj, mert azt gondoltuk tanultál az előzőekből!
Úgy látom tévedtünk!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2831 Dátum: 2010. április 14. - 16:34:11 »

Bakker, akkor ezért volt olyan ismerős a stílus Ördög Ördög Ördög
Az IP cím írországi?

Nem Írországi, Sry Lankai Ördög
Részemről téma off Wave
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2832 Dátum: 2010. április 14. - 16:48:59 »

Ha hallgattál volna... :buba

Mit Peti, vagy mire? Vagy akkor bölcs maradtam volna? Nem tudom mit jelent ez a latin szöveg és nincs kedvem, se időm kiguglizni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2833 Dátum: 2010. április 14. - 17:17:23 »

Azt jelenti Hansi, amit leírtál.

de ne offoljunk

Amennyiben ez ilyen egyértelmű, akkor kérem bocsássátok meg faragatlanságomat. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #2834 Dátum: 2010. április 14. - 17:46:01 »

Melyik fegyver?  Csak úgy kíváncsiságból. Mosolyog


Voere LBW Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: