Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753312 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2235 Dátum: 2009. Augusztus 30. - 21:50:28 »

Nos egy kis kuriózummal fellendítve a topicot...

http://www.egun.de/market/item.php?id=2203268

Gondolom tudnál neki helyet szorítani a fegyverszekrényedben.  Vigyorog

Egyébként ezt a típust csinálták nagyobb kaliberekben is? Elsősorban a 9.5x57 Mannlicher Schönauerre gondolok.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2236 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 16:32:28 »

A mod. 1903-as kifejezetten a 6.5-x54-es kaliber, de hogy ez az angol kisipari cég készítette-e azt nem tudom.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2237 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 16:59:08 »

Gondolom tudnál neki helyet szorítani a fegyverszekrényedben.  Vigyorog

Egyébként ezt a típust csinálták nagyobb kaliberekben is? Elsősorban a 9.5x57 Mannlicher Schönauerre gondolok.

A Modell 1910-et csinálták ebben a kaliberben. (.375 Rimmless Nitro Express)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2238 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 11:00:27 »

Amit múltkoriban feltettem, az úgy emlékszem 1911-es volt. (9,5x57)
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2239 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 16:26:50 »

Sziasztok!

Egy golyós fegyver körkérdést tennék fel, lehet, hogy a közeljövőben aktuális lesz számomra.

Szóval a 200e-300e árkategóriát böngészve ki melyik fegyvert választaná a következők közül ( azonos kalibert feltételezve 30-06 ) és miért? Ha tudtok állítsatok sorrendet is. Minden kis részlettapasztalat érdekel!

Szóval a "versenyzők": CZ 550 Lux, CZ 555 Lux, Remington 770 BDL, Sabatti Rover 870 Luxus, és az értéhatár tetején a Tikka T3, valamint a Browning Eurobolt STD.

Várom a vélemények özönét!   Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2240 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 16:58:53 »

No ezzel feladtad a leckét, mert akinek CZ-je van azt fogja pártolni, akinek Tikka-ja az at, akinek meg akármelyik többi az meg amazt.

Én meg aszondom menjél el, nézd meg mindent, és amelyik a legjobban kézre áll, tetszik azt vedd meg.
Mert a célba vett vadnak mindegy, hogy - adott kategóriát figyelembe véve - CZ-vel, Sabbatival, vagy Zastavával, illetőleg Tikkával vagy Browninggal lövöd meg. Kacsint
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2241 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 18:12:00 »

Hello Dzsi!

Nekem egy Sabatti Rover 870 Luxus 30.06-os golyós puskám van!
3,5 féle vadászom vele, körülbelül 90 lövést tettem vele, pontos puskának mondható. Meghibásodást még nem tapasztaltam nála.
Észrevételek: az én puskámnál, ha le van engedve a zárdugattyú és mozgatom, akkor kicsit lötyög. Néha a tár nem csúszik be egyből a helyére, ha a tárban nincs lőszer, akkor nehezebben vehető ki. A biztosítóját hangtalanul lehet kezelni. A puskában a csavarok nem a legjobb minőségűek, távcső szerelék felszerelésnél volt már amikor beletört a csavar.
A véleményem az, hogy nem a legjobban összerakott golyós puskák közé tartozik. Ennek ellenére, nem szívesen válnék meg tőle, mert már nagyon hozzám nőtt.
A többi fegyver típus közül, amiket említettél, a CZ-t próbáltam csak, a többit még nem volt alkalmam kipróbálni. A CZ véleményem szerint jobban összerakott fegyver, mint a Sabatti, de ez csak az én véleményem.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

Üdv
Kovi Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2242 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 18:36:03 »

Ádi!  Igen Alapvetően ilyen részletekre voltam kíváncsi!

Wetzlar!
Természetesen, ha a nagy általánosságokat vesszük, akkor igazad van, én az Ádi féle szubjektív/objektív véleményekre vagyok kíváncsi.
A fórumot böngészve futottak már kérdések más eszközökről ( pl. távcső, lámpa, sörétes... egyebek), ott is jöttek az "enyém a jó" válaszok, de én is egy alapérzéssel tettem fel a kérdést, és sok válasz segíthet a döntésben. Sokszor tudtam már így olvasni a sorok között.

Szóval várom a további véleményeket!  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2243 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:30:35 »

Szeva Dzsi!

Nekem CZ 550 Mediumom van, és szerintem jó. Egyedül a tárfenéklemez anyaga nem tetszik -műanyag.
Nem akarok elfogult lenni. A Sabattit Ádám ugye kiszórta (én még nem használtam ilyent tehát ráhagyatkozok Ádira). Az 555-ös CZ nekem már nem annyira tetszik, de ez csak az én véleményem. Gyakorlatilag ugyanaz az acél, ugyanaz a szerkezet mint az 550-es. Ha neked tetszik a kivehető tár (nagyon) akkor szerintem jó választás lehet. Ha nem kell a kivehető tár, akkor döntsön az a kettő között az hogy melyik áll jobban kézre.
A Browningot nem ismerem. Az anyaga azt tudom hogy jó, és igényesen megmunkált. A biztosítója nem tudom hogy mire hat (nekem ez volt a legfontosabb golyós puska kiválasztásakor).
A Tikka a legjobb szerintem az általad felsoroltak közül (a Browningot kivéve mert ugye azt nem ismerem). Nekem egyedül a sportosabb elemek nem tetszenek benne (halbőrözés formája elsősorban).

Kalappal a vásárláshoz!  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2244 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:33:30 »

Sziasztok!

Egy golyós fegyver körkérdést tennék fel, lehet, hogy a közeljövőben aktuális lesz számomra.

Szóval a 200e-300e árkategóriát böngészve ki melyik fegyvert választaná a következők közül ( azonos kalibert feltételezve 30-06 ) és miért? Ha tudtok állítsatok sorrendet is. Minden kis részlettapasztalat érdekel!

Szóval a "versenyzők": CZ 550 Lux, CZ 555 Lux, Remington 770 BDL, Sabatti Rover 870 Luxus, és az értéhatár tetején a Tikka T3, valamint a Browning Eurobolt STD.

Várom a vélemények özönét!   Emelem
Megírom bár nem fogok osztatlan sikert aratni:
1.) Browning Eurobolt II, jelenleg a legjobb ár-érték arányú ebben a kategóriában (vadásztam vele két évig Táncol)
2.) Tikka helyett Sako ( mindegyik skandi de a Sako a Roys a Tikka az Opel, a barátom most is ezzel vadászik, igazán bevált puska Wave)
............
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2245 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:34:14 »

Szeva Dzsi!

Nekem CZ 550 Mediumom van, és szerintem jó. Egyedül a tárfenéklemez anyaga nem tetszik -műanyag.
Nem akarok elfogult lenni. A Sabattit Ádám ugye kiszórta (én még nem használtam ilyent tehát ráhagyatkozok Ádira). Az 555-ös CZ nekem már nem annyira tetszik, de ez csak az én véleményem. Gyakorlatilag ugyanaz az acél, ugyanaz a szerkezet mint az 550-es. Ha neked tetszik a kivehető tár (nagyon) akkor szerintem jó választás lehet. Ha nem kell a kivehető tár, akkor döntsön az a kettő között az hogy melyik áll jobban kézre.
A Browningot nem ismerem. Az anyaga azt tudom hogy jó, és igényesen megmunkált. A biztosítója nem tudom hogy mire hat (nekem ez volt a legfontosabb golyós puska kiválasztásakor).
A Tikka a legjobb szerintem az általad felsoroltak közül (a Browningot kivéve mert ugye azt nem ismerem). Nekem egyedül a sportosabb elemek nem tetszenek benne (halbőrözés formája elsősorban).

Kalappal a vásárláshoz!  Emelem
ütőszegre
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2246 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:36:11 »

Ha most új puskát vennék  csak Browning, FN Herstal nem hazudik!!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2247 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:02:58 »

Dzsi, Wetzlarnak igaza van, szerintem ezek a fegyverek már olyanok, hogy a tulajdonosok nem csalódnak bennük és majdnem mindenki a saját lovát fogja dicsérni.
Én is ezt teszem, CZ 550 Lux 308 Win, kivehető tár, számomra a tökéletes fegyver. Bárcsak a hátsó vége is annyit tudna mint az első  Kacsint. Ha végül a CZ mellett döntenél mindenképpen az új tus kialakítást ajánlanám, sokkal kényelmesebb, jobb fogású a korábbinál, mindkettőt próbáltam.
A Frankonia még forgalmazza egyébként a régivel is, jelenleg igen akciós áron 550 euró körül, ami valóban nagyon jutányos.




Szia Janika!

Wetzlar máskor közlékenyebb, szerintem most gyorsan kiszállt!  Vállat von
Na itt van egy tuti tipp, amiért érdemes megfuttatni a kérdésem: Új és régi tusa kérdése. Edddig csak a neten böngésztem, és te nyitottad fel a szemem a különbség tekintetében!  Wave
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2248 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:21:14 »

Szeva Dzsi!

Nekem CZ 550 Mediumom van, és szerintem jó. Egyedül a tárfenéklemez anyaga nem tetszik -műanyag.
Nem akarok elfogult lenni. A Sabattit Ádám ugye kiszórta (én még nem használtam ilyent tehát ráhagyatkozok Ádira). Az 555-ös CZ nekem már nem annyira tetszik, de ez csak az én véleményem. Gyakorlatilag ugyanaz az acél, ugyanaz a szerkezet mint az 550-es. Ha neked tetszik a kivehető tár (nagyon) akkor szerintem jó választás lehet. Ha nem kell a kivehető tár, akkor döntsön az a kettő között az hogy melyik áll jobban kézre.
A Browningot nem ismerem. Az anyaga azt tudom hogy jó, és igényesen megmunkált. A biztosítója nem tudom hogy mire hat (nekem ez volt a legfontosabb golyós puska kiválasztásakor).
A Tikka a legjobb szerintem az általad felsoroltak közül (a Browningot kivéve mert ugye azt nem ismerem). Nekem egyedül a sportosabb elemek nem tetszenek benne (halbőrözés formája elsősorban).

Kalappal a vásárláshoz!  Emelem


Szia BErik!

A CZ-k közül nekem is az 550 a nyerő ( eddig képen ). Bár a hétvégén fogtam a kezemben egy steyr stutznit, ezért nézegettem a végigagyazott CZ is. Eddig nem tetszettek ezek a tipusok, de most már olyan csúnya, hogy szép. A rövidebb csővel olyan igazi magasles fegyver.
Na a Browningról a Z-shops oldalán pazar kép van, nagyon szép az a fegyver.
A Tikka kinézete viszont furcsa, mintha oldalba vágták volna. Ettől lehet kiváló fegyver!
Szóval CZ meg ez a fránya Browning  Igen  Fejvakarás  Vállat von  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 04. - 13:45:01 írta wetzlar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2249 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:22:39 »

Üdv Dzsi!

No igen közlékenyebb az ember, ha nem azt kell eldönteni, hogy Browning, vagy CZ, mert ha megvan rá a keret, számomra egyértelmű a döntés...Browning.
Azt megveszed és használod, a CZ-t meg viheted csiszoltatni, esetleg új tust csináltatni. (nem mindig, de sajnos egyre gyakrabban.)
Egyik barátom vitt vissza olyan CZ-t amin gyárilag ferdén volt a sín bemarva.
A másikon olyan tus volt, hogy az egyik felébe szépen lehetett dolgozni, a másik felén meg szinte "málott" a tus anyaga. (MEO???)
De a Steyr-Mannl. tusa meg esetenként középen a tárnál törik.
Az én Zastavámnak az eredeti elsütője valami pelenka anyagból volt...kapott szintén gyári egybillentyűt, működik, mint a veszedelem.
A cimborám Tikkájában 3 év után úgy kikopott a kivehető tár, - pedig nem volt agyon használva - hogy folyamatosan kiesett...el is hagyta.
A vadőrünk Tikkájában a zárdugattyú műanyag perselye egyszercsak elpattant, pedig nem emlékezett, hogy valahová odaverte volna.
Ez ilyen, alapigazság nincs.

Vannak azonban olyan puskák amik nem a végletek, de mindig állandó minőséget kapsz.
Ilyen a Sako, meg pl. a Browning is, de szerintem a Voere is az.
De arra a kérdésre hogy Browning vagy CZ szerintem puskát kedvelő, szerető ember egyértelmű választ ad.
...csakhát nem egy kategória. Kacsint

Ádi!

Ha beletörik a Sabbatiba a csavar, akkor nem véletlenül a csavar a rossz, nem a puska?
Egyébként a többi felsorolt hiba bosszantó apró hiba.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: