Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753238 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2190 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 10:20:51 »

Sziasztok!

Múltkor érdeklődtem arrol a 375-ös Ruger no. 1-ről...de tényleg csak kíváncsiságból....
Na azóta eléggé elgondolkodtam a vásárlásán is...már úgy volt, hogy a hétvégén, vagy a jövőhéten meg is nézem...
Mert ugye a balos 375-ösök marha drágák, még egy zastava is 200 fölött van, itt meg nem nincs jobbos meg balos....
(amugy nem most akartam egy valamilyen nagy lyukasztót venni, csak alkalmi vétel lett volna...)
De van egy jó szokásom, hogy mielőtt bármit megveszek, eléggé utána járok mit is veszek, így végül úgy gondolom, elállok a dolgotol...
Hogy miért:
Elolvasva az angol fórumokat, sokan szeretik ezt a típust....de...gondok vannak a pontosságával...
Az elsütőbillentyű nem a legjobb, elég kemény, de 50$-ért lehet bele állíthatót rendelni, vagy 40 ezer forintért meg gyorsítósat Mosolyog
De ez a kisebb gond...
A nagyobb, hogy az előagy bizony nyomja a csövet, sőt úgy van tervezve hogy 1 helyen hozzá is érjen.....azt meg ugye világos, hogy mi van akkor ha egy fadarab nyomja a csövet, télen-nyáron-hóban-esőben....erről olvastam hogy hogyan lehet ezt orvosolni, valami epoxi gyantával, ha jól emlékszem...
A másik óriási gond, a céltávcső szereléssel van... ezen a típuson (a tropical-on, illetve még pár verzióján a Ruger egylövetűnek, kivéve pl. a Varmint verziót), egy ilyen kis "híd" van, ami a szerelék talpat szolgáltatja, mint egy weaver sin. Na már most ez a kis híd (amin a nyílt irányzék is van) hely hiányában a csőre került felrögzítésre, felcsavarozásra....ezzel megint csak annyi a gond, hogy melegszik a cső, és a két fém darab (cső és ez a "híd") a hőmérséklet különbség hatására szépen feszülni fog. Persze erről is volt leírás, hogyan lehet orvosolni házilag, fúrni/faragni/ragasztani....

Nos, ezek után elgondolkodtam a fegyveren, és ha már elgondolkodtam, akkor nem is biztos hogy megbíznék  benne...
Lehet hogy nem lenne vele semmi gond, volt aki azt írta neki tökéletes....de a kisördög ott motoszkálna bennem, a zárszerkezete valóban kiváló, de ezek a kis dolgok mindig is zavarnának....

Tulajdon képen azért írtam le ezeket, hogy ha valaki hasonlón töri a fejét, vegye számításba a leírtakat.
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #2191 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 00:12:54 »

Sziasztok!

Múltkor érdeklődtem arrol a 375-ös Ruger no. 1-ről...de tényleg csak kíváncsiságból....
Na azóta eléggé elgondolkodtam a vásárlásán is...már úgy volt, hogy a hétvégén, vagy a jövőhéten meg is nézem...
Mert ugye a balos 375-ösök marha drágák, még egy zastava is 200 fölött van, itt meg nem nincs jobbos meg balos....
(amugy nem most akartam egy valamilyen nagy lyukasztót venni, csak alkalmi vétel lett volna...)
De van egy jó szokásom, hogy mielőtt bármit megveszek, eléggé utána járok mit is veszek, így végül úgy gondolom, elállok a dolgotol...
Hogy miért:
Elolvasva az angol fórumokat, sokan szeretik ezt a típust....de...gondok vannak a pontosságával...
Az elsütőbillentyű nem a legjobb, elég kemény, de 50$-ért lehet bele állíthatót rendelni, vagy 40 ezer forintért meg gyorsítósat Mosolyog
De ez a kisebb gond...
A nagyobb, hogy az előagy bizony nyomja a csövet, sőt úgy van tervezve hogy 1 helyen hozzá is érjen.....azt meg ugye világos, hogy mi van akkor ha egy fadarab nyomja a csövet, télen-nyáron-hóban-esőben....erről olvastam hogy hogyan lehet ezt orvosolni, valami epoxi gyantával, ha jól emlékszem...
A másik óriási gond, a céltávcső szereléssel van... ezen a típuson (a tropical-on, illetve még pár verzióján a Ruger egylövetűnek, kivéve pl. a Varmint verziót), egy ilyen kis "híd" van, ami a szerelék talpat szolgáltatja, mint egy weaver sin. Na már most ez a kis híd (amin a nyílt irányzék is van) hely hiányában a csőre került felrögzítésre, felcsavarozásra....ezzel megint csak annyi a gond, hogy melegszik a cső, és a két fém darab (cső és ez a "híd") a hőmérséklet különbség hatására szépen feszülni fog. Persze erről is volt leírás, hogyan lehet orvosolni házilag, fúrni/faragni/ragasztani....

Nos, ezek után elgondolkodtam a fegyveren, és ha már elgondolkodtam, akkor nem is biztos hogy megbíznék  benne...
Lehet hogy nem lenne vele semmi gond, volt aki azt írta neki tökéletes....de a kisördög ott motoszkálna bennem, a zárszerkezete valóban kiváló, de ezek a kis dolgok mindig is zavarnának....

Tulajdon képen azért írtam le ezeket, hogy ha valaki hasonlón töri a fejét, vegye számításba a leírtakat.


Én azt mondom, ha lehetőséged van rá, próbáld ki, vedd kézbe, mert nem biztos ám, amit mondanak.
Nekem volt a kezemben több ilyen Ruger is és nem találtam ilyen "előagyhozzáéracsőhöz" hibát. Pont tropical ugyan nem volt a kezemben, de nem gondolom, hogy sokban különbözhet a standard változattól.
Amúgy a cső melegedéséről csak annyit, hogy szerintem egy .375 H&H egylövetűnek mire melegedni kezd a tropical csöve, addigra a vállad is kezd bemelegedni.. Sorozat
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2192 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 09:03:34 »

Feri!

Én csak annyit kérdeznék, hogy a te vadászati lehetőségeid tekintetében, biztosan ennyire "rossz" ez a puska?
 Vállat von
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2193 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:29:46 »

Én azt mondom, ha lehetőséged van rá, próbáld ki, vedd kézbe, mert nem biztos ám, amit mondanak.
Nekem volt a kezemben több ilyen Ruger is és nem találtam ilyen "előagyhozzáéracsőhöz" hibát. Pont tropical ugyan nem volt a kezemben, de nem gondolom, hogy sokban különbözhet a standard változattól.
Amúgy a cső melegedéséről csak annyit, hogy szerintem egy .375 H&H egylövetűnek mire melegedni kezd a tropical csöve, addigra a vállad is kezd bemelegedni.. Sorozat

Az előagy első rész érhet hozzá a csőhöz. De persze ez orvosolható. Amit irtam, több helyen is írták.
De a fentiek tekintetében gyakorlatilag "kiszerettem" a fegyverből. Nem azért mert annyira rossz fegyverek, csak csak én már azt sem szeretem ha felmerül a hiba lehetősége. Nekem olyan fegyver kell, ami számomra tökéletes Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2194 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:32:49 »

Az előagy első rész érhet hozzá a csőhöz. De persze ez orvosolható. Amit irtam, több helyen is írták.
De a fentiek tekintetében gyakorlatilag "kiszerettem" a fegyverből. Nem azért mert annyira rossz fegyverek, csak csak én már azt sem szeretem ha felmerül a hiba lehetősége. Nekem olyan fegyver kell, ami számomra tökéletes Mosolyog

M98 ? Próbálkoznak ugyan, de nem igen sikerül jobbat. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2195 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:34:15 »

Az előagy első rész érhet hozzá a csőhöz. De persze ez orvosolható. Amit irtam, több helyen is írták.
De a fentiek tekintetében gyakorlatilag "kiszerettem" a fegyverből. Nem azért mert annyira rossz fegyverek, csak csak én már azt sem szeretem ha felmerül a hiba lehetősége. Nekem olyan fegyver kell, ami számomra tökéletes Mosolyog

Mennyibe kerül az a puska?
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2196 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:40:22 »

Feri!

Én csak annyit kérdeznék, hogy a te vadászati lehetőségeid tekintetében, biztosan ennyire "rossz" ez a puska?
 Vállat von


Nem, egyáltalán nem rossz. Csak elolvastam amiket írtak róla, milyen hibalehetőségek vannak/lehetnek, és így már nem azt a fegyvert látom benne, ami annyira tetszik, ami tökéletes Nekem.  És ha csak évente egyszer is sütöm el, akkor is 100%ig meg akarok benne bízni, mert ha hibázok, akkor tudni akarom hogy csak bennem lehet a hiba.
 Mosolyog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2197 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:41:13 »

M98 ? Próbálkoznak ugyan, de nem igen sikerül jobbat. Ördög Ördög

Ja  Vigyorog, csak kár hogy balosban nem igazán akarják gyártani...1-2 elvetemült amerikai cégen kívül ha jol tudom...
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2198 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:42:01 »

Mennyibe kerül az a puska?

Fent van vadászaprón. 200-ra tartja a tulaj. Az új ára olyan 250 körül lehet.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2199 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:46:37 »

Fent van vadászaprón. 200-ra tartja a tulaj. Az új ára olyan 250 körül lehet.

Köszi, megnéztem!  Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2200 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:50:23 »

Ja  Vigyorog, csak kár hogy balosban nem igazán akarják gyártani...1-2 elvetemült amerikai cégen kívül ha jol tudom...
Balos-balos, csak kifogás. Volt egy öreg német vendég nálunk többször, a jobb szeme hiányzott meg a bal keze volt béna, mégis úgy lőtt az átalakított hadimauserrel öröm volt nézni.
Ő még megkapta a rendes kiképzést. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #2201 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 11:58:04 »

Nem, egyáltalán nem rossz. Csak elolvastam amiket írtak róla, milyen hibalehetőségek vannak/lehetnek, és így már nem azt a fegyvert látom benne, ami annyira tetszik, ami tökéletes Nekem.  És ha csak évente egyszer is sütöm el, akkor is 100%ig meg akarok benne bízni, mert ha hibázok, akkor tudni akarom hogy csak bennem lehet a hiba.
 Mosolyog
Nem akarlak elkeseríteni, de ha gyártanának olyan puskát, amit az eddig próbált minden vadásznak 100%-os lenne, már mindenkinek olyan puskája lenne a világon!
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2202 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 12:00:45 »

Nem akarlak elkeseríteni, de ha gyártanának olyan puskát, amit az eddig próbált minden vadásznak 100%-os lenne, már mindenkinek olyan puskája lenne a világon!

Nem azt mondtam hogy mindenkinek 100%-os legyen, elég ha csak Nekem az  Wave
Én tudok kifogást keresni a Mauser M03-on is....  Bion
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #2203 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 12:07:19 »

Nem azt mondtam hogy mindenkinek 100%-os legyen, elég ha csak Nekem az  Wave
Én tudok kifogást keresni a Mauser M03-on is....  Bion
Akkor ne olvasd a többit! Kacsint
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2204 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 12:11:44 »

Ja  Vigyorog, csak kár hogy balosban nem igazán akarják gyártani...1-2 elvetemült amerikai cégen kívül ha jol tudom...

Kutenics mester áthegeszti neked a jó oldalra...

Ez nem a reklám helye volt, de ő kifejezetten M98-assal operál, szerintem csinál balost is.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: