Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753264 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2130 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 21:23:41 »

azért mert ez egy profi puska és betétcsővel kíváló vegyescsövű vagy kettő betétcsővel golyósdupla, vagy még profibb módon duplagolyósra átalakítva pld.

Újkorában az volt. Ezt 100.000 Ft-ért árulják, nem tegnap óta, bizonyára annyit is ér, vagy semmit! Majdnem 2.000-en tekintették meg a hirdetést, mégsem kelt el a puska! Ez van!  Szomorú
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2131 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 23:46:51 »

Újkorában az volt. Ezt 100.000 Ft-ért árulják, nem tegnap óta, bizonyára annyit is ér, vagy semmit! Majdnem 2.000-en tekintették meg a hirdetést, mégsem kelt el a puska! Ez van!  Szomorú
Igen szerintem sem ér semmit de azért ezt olvasd el:
Idézet Taki írásából:
Annak ellenére, hogy évtizedeken keresztül ez a fegyvertípus volt a brünni fegyvergyár zászlóshajója, már régen nem gyártják. Mivel erről a több szakember által is kiváló konstrukciónak ítélt fegyverről hiába kerestem információt, úgy döntöttem, hogy írok róla pár sort. Ha valami, akkor ez a fegyver ezt nagyon megérdemli.

A SUPER BRNO konstrukcióját 1967-ben a jól bevált MERKEL bockpuskából  fejlesztették ki. A csövek, a zár beágyazása – a csőkampók szinte azonosak a Merkelével. Ami eltért a Merkeltől és teljesen egyedi konstrukció a BRNO–SUPER-nél, az a zár néhány műszaki megoldása és a fegyver szinte egyedi elsütő rendszere (lakatredszer). A Super Brno elsütő szerkezete is oldallakat rendszerű - csakúgy mint a Merkelé, de a  Merkelnél használatos V-rugókat a Super-Brno konstruktőrei lecserélték csavart / spirális rugókra. Ezért terjedt el a Super–Brnoról, hogy  „hamis Holland-Holland” laktrendszerrel van ellátva. A „hamis” nem azt jelentette, hogy rosszabb. Ellenkezőleg! A V-rugókkal szemben a csavart rugók sokkal strapabíróbbnak bizonyultak, és ezeket beépítve a Holland-Holland lakatrendszerbe, ötvözve az előnyeivel, egy megbízható gyakorlatilag „elnyűhetetlen” elsütő szerkezet született. Ezzel és még náhány parktikus újítással a Szuper-Brno a megbízhatóság szimbólumává vált.

Ha esetleg több is érdekel róla itt megtalálod:
http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=340

u.i.
A ZH-nál egy kicsit többet ér Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #2132 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 08:59:09 »

Ha már szóba került:
Vegyes csövű fegyverből betétcsővel mennyire lehet jó vegyes golyóst csinálni?
Pl. kis kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 8x57-es betétcsövet rakni, vagy nagy kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 222-es, 223-as betétcsövet rakni.

Gondolom, fegyvermester függő, de mennyire lehet leszorítani a 2 cső összehordását?
(mondjuk, a lőszerek megválasztásával is biztos lehet javítani rajt)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2133 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 11:11:17 »

Igen szerintem sem ér semmit de azért ezt olvasd el:
Idézet Taki írásából:
Annak ellenére, hogy évtizedeken keresztül ez a fegyvertípus volt a brünni fegyvergyár zászlóshajója, már régen nem gyártják. Mivel erről a több szakember által is kiváló konstrukciónak ítélt fegyverről hiába kerestem információt, úgy döntöttem, hogy írok róla pár sort. Ha valami, akkor ez a fegyver ezt nagyon megérdemli.

A SUPER BRNO konstrukcióját 1967-ben a jól bevált MERKEL bockpuskából  fejlesztették ki. A csövek, a zár beágyazása – a csőkampók szinte azonosak a Merkelével. Ami eltért a Merkeltől és teljesen egyedi konstrukció a BRNO–SUPER-nél, az a zár néhány műszaki megoldása és a fegyver szinte egyedi elsütő rendszere (lakatredszer). A Super Brno elsütő szerkezete is oldallakat rendszerű - csakúgy mint a Merkelé, de a  Merkelnél használatos V-rugókat a Super-Brno konstruktőrei lecserélték csavart / spirális rugókra. Ezért terjedt el a Super–Brnoról, hogy  „hamis Holland-Holland” laktrendszerrel van ellátva. A „hamis” nem azt jelentette, hogy rosszabb. Ellenkezőleg! A V-rugókkal szemben a csavart rugók sokkal strapabíróbbnak bizonyultak, és ezeket beépítve a Holland-Holland lakatrendszerbe, ötvözve az előnyeivel, egy megbízható gyakorlatilag „elnyűhetetlen” elsütő szerkezet született. Ezzel és még náhány parktikus újítással a Szuper-Brno a megbízhatóság szimbólumává vált.

Ha esetleg több is érdekel róla itt megtalálod:
http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=340

u.i.
A ZH-nál egy kicsit többet ér Ördög

Olvastam, nekem is havonta megküldi Taki a hírlevelet! Nevet
Nézd nem akarok állandóan vitatkozni, de ha egy fegyver hónapok óta nem kel el, pedig nyomott áron kínálják, akkor ott valami baj van! Az eladó ezt soha sem fogja bevallani, a vevő meg csodálkozik majd! Hallottad Wetzlar hogy járt a céltávcsővel? Szomorú
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2134 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 12:29:31 »

Ha már szóba került:
Vegyes csövű fegyverből betétcsővel mennyire lehet jó vegyes golyóst csinálni?
Pl. kis kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 8x57-es betétcsövet rakni, vagy nagy kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 222-es, 223-as betétcsövet rakni.

Gondolom, fegyvermester függő, de mennyire lehet leszorítani a 2 cső összehordását?
(mondjuk, a lőszerek megválasztásával is biztos lehet javítani rajt)

A betétcső helyzete a csőben valamennyire állitható, ezért szerintem meglehetősen jól ösze lehet lőni a csöveket. Kivéve ha már eleve nagy eltérés van a sörétes és a golyós cső között.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2135 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 12:53:25 »

Sziasztok!
A betétcsövek teljesen pontosan beállíthatóak, egy darabig használtam egy Suhl drilinget, egy végighosszú Theo Jung betétcsővel, 22 Hornet kaliberben. Maximálisan precizen lőtt, ez még a régi fajta, belövéskor a csőből kiveendő, és a betétcső közepén volt a 4 kis imbuszos állító csavar, amikkel tulajdonképpen a csövet görbíti az ember. Belőve ugyanolyan pontos és precíz volt mint a Brünner Fox Hornetem.
Az újakat már nem kell a csőből kivenni állításkor, elöl a csőszájnál állíthatóak.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2136 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 19:42:47 »

Olvastam, nekem is havonta megküldi Taki a hírlevelet! Nevet
Nézd nem akarok állandóan vitatkozni, de ha egy fegyver hónapok óta nem kel el, pedig nyomott áron kínálják, akkor ott valami baj van! Az eladó ezt soha sem fogja bevallani, a vevő meg csodálkozik majd! Hallottad Wetzlar hogy járt a céltávcsővel? Szomorú
A jelenleg kevés a pénz azért nem vesznek használt puskákat, az újgazdagok meg csak újakat vesznek, árultam a 222rem Anschützömet,
GYÍK:
Hány centi a csöve? --61..Miért nem 55? -- mert ezt rakták bele de le lehet vágatni belőle ha hosszú-- Ja nem cvak kérdeztem?!
Milyen a tus? --dió,-- Új? --igen, --Miért új? --mert a régi már csúnyavolt-- ez nem valami átvágás?
Régi ?-- Hány éves a puska? 1973-as--73-as? nincs kilőve a csöve? --nincs, pedig nem mai gyerek
Gyorsító jó? igen--kipróbálja, belekap, --Könnyen sül--állítható--Még ennél is könnyebbre az veszélyes--nem nehezebbre!!!
Lötyög a tár--igen mert nics benne lőszer és a rugó nem feszíti--Tényleg hányas? -- 3-as-- Miért nem 5-ös????-- Mert gyárilag ezt rakták bele--5-ös nem lenne jobb?? Többet lehet vele lőni! (mi a szarra, ha valamire rálősz vagy elfekszik vagy nem - ha elhibáztad akkor felesleges kapkodni, ha megsebesült és mégegyet rá tudsz lőni és ott marad, ha lemész a lesről és még él akkor kegyelemlövést adsz az 3, majd megint betárazol pölödö!!!- vegyél géppisztolyt OT(oki-toki)
Távcső levehető?-- Nem, fix. -- Miért nem levehető?? Mi a szarnak levenni egy Varmint fegyverről a távcsövet úgyis 200körül lövöldözünk vele max 250.
Milyen távcső?--XXXX--Éjjel látni vele?--Mire akarsz éjjel lőni bozótharcos 222-vel??? Mert én a szomszédot inkább hátulról becserkelem, elkapom a bokáját, vad hörgés közepette, szívrohamot kap és ha megkérdez a rendőrség azt mondom hogy csak vicceltem:-))))))
Nem jóaz xxx nekem Zeissel lenne jó, leveszi róla? --Nem --Kár --Akkor megvenné???--nem csak kérdeztem :-(
Tehát Tanácsom. beszélgetni szeretők és szakértők kíméljenek, olcsó puska IZS 18, drága puska Blaser, aki meg vadászni akakr vegyen használhatót.

Te ha valaki ért a puskákhoz akkor azt is tudja mit akar venni és azt is meg tudja nézni hogy jó vagy nem vagy mennyire rossz. De az ilyen szakértők akik eddíg zaklattak azt sem tudják mit akarnak.
 N a de mi van a távcsővelllllllllllllllllllllllllllllll????????????????????????????????????????????

 
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2137 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 19:47:53 »

Ha már szóba került:
Vegyes csövű fegyverből betétcsővel mennyire lehet jó vegyes golyóst csinálni?
Pl. kis kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 8x57-es betétcsövet rakni, vagy nagy kaliberű vegyes csövű sörétes csövébe 222-es, 223-as betétcsövet rakni.

Gondolom, fegyvermester függő, de mennyire lehet leszorítani a 2 cső összehordását?
(mondjuk, a lőszerek megválasztásával is biztos lehet javítani rajt)
Annyira hogy most volt a kezemben egy Krighoff ha jol emlékszem a felső cső 22Hornet( a csősínben van !!!) az alsó cső 20-as és gyárilag benne a 8x57-es cső és a gyár így árulja . Kb csak ennyire lehet jó puskát csinálni belőle Táncol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2138 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:02:09 »

Újkorában az volt. Ezt 100.000 Ft-ért árulják, nem tegnap óta, bizonyára annyit is ér, vagy semmit! Majdnem 2.000-en tekintették meg a hirdetést, mégsem kelt el a puska! Ez van!  Szomorú
Ember ez a puska még akkor is puska lesz amikor  a törökben gyártott Blaser duplagolyósról már csak mesélnek hogy milyen s.@r volt gyozo
És unokáid is megörökölhetik, kíváló sörétes, ebből érdemes építen 45-70-es duplagolyóst vagy 9,3x74R-est, ez kíváló alap.
Egyébként megírhatnád mi megy tönkre benne ???
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2139 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:24:47 »

A jelenleg kevés a pénz azért nem vesznek használt puskákat, az újgazdagok meg csak újakat vesznek, árultam a 222rem Anschützömet,
GYÍK:
Hány centi a csöve? --61..Miért nem 55? -- mert ezt rakták bele de le lehet vágatni belőle ha hosszú-- Ja nem cvak kérdeztem?!
Milyen a tus? --dió,-- Új? --igen, --Miért új? --mert a régi már csúnyavolt-- ez nem valami átvágás?
Régi ?-- Hány éves a puska? 1973-as--73-as? nincs kilőve a csöve? --nincs, pedig nem mai gyerek
Gyorsító jó? igen--kipróbálja, belekap, --Könnyen sül--állítható--Még ennél is könnyebbre az veszélyes--nem nehezebbre!!!
Lötyög a tár--igen mert nics benne lőszer és a rugó nem feszíti--Tényleg hányas? -- 3-as-- Miért nem 5-ös????-- Mert gyárilag ezt rakták bele--5-ös nem lenne jobb?? Többet lehet vele lőni! (mi a szarra, ha valamire rálősz vagy elfekszik vagy nem - ha elhibáztad akkor felesleges kapkodni, ha megsebesült és mégegyet rá tudsz lőni és ott marad, ha lemész a lesről és még él akkor kegyelemlövést adsz az 3, majd megint betárazol pölödö!!!- vegyél géppisztolyt OT(oki-toki)
Távcső levehető?-- Nem, fix. -- Miért nem levehető?? Mi a szarnak levenni egy Varmint fegyverről a távcsövet úgyis 200körül lövöldözünk vele max 250.
Milyen távcső?--XXXX--Éjjel látni vele?--Mire akarsz éjjel lőni bozótharcos 222-vel??? Mert én a szomszédot inkább hátulról becserkelem, elkapom a bokáját, vad hörgés közepette, szívrohamot kap és ha megkérdez a rendőrség azt mondom hogy csak vicceltem:-))))))
Nem jóaz xxx nekem Zeissel lenne jó, leveszi róla? --Nem --Kár --Akkor megvenné???--nem csak kérdeztem :-(
Tehát Tanácsom. beszélgetni szeretők és szakértők kíméljenek, olcsó puska IZS 18, drága puska Blaser, aki meg vadászni akakr vegyen használhatót.

Te ha valaki ért a puskákhoz akkor azt is tudja mit akar venni és azt is meg tudja nézni hogy jó vagy nem vagy mennyire rossz. De az ilyen szakértők akik eddíg zaklattak azt sem tudják mit akarnak.
 N a de mi van a távcsővelllllllllllllllllllllllllllllll????????????????????????????????????????????

 

Ez jó volt, megnevettettél! Nevet
De van ellen péda is! Mint magyar ember szerettem volna egy FÉG bock-ot, volt is az apróban, nem is túl drágán! Felhívom, kérdezem mennyire "állapotos" a puska? "ÓÓÓ,ez szinte nem is volt használva, bizonyíték, hogy nyitáskor kicsit szorul!" Elálltam a szándékomtól! Fél év múlva újra árulták, de már más volt az eladó! Szomorú Megvette valami szerencsétlen, elvitte fegyvermesterhez, ott megmondták neki, adjon túl rajta, jobban jár! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2140 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:27:19 »

Ember ez a puska még akkor is puska lesz amikor  a törökben gyártott Blaser duplagolyósról már csak mesélnek hogy milyen s.@r volt gyozo
És unokáid is megörökölhetik, kíváló sörétes, ebből érdemes építen 45-70-es duplagolyóst vagy 9,3x74R-est, ez kíváló alap.
Egyébként megírhatnád mi megy tönkre benne ???

Vedd meg, biztos jól jársz vele! Mosolyog Nem szeretem a duplagolyóst! Nevet
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2141 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:32:00 »

Vedd meg, biztos jól jársz vele! Mosolyog Nem szeretem a duplagolyóst! Nevet

Pedig amikor becsúsztatod a két golyós lőszet, és kis finom kattanással összecsukod, annak megvan a maga varázsa. Smitten
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2142 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:33:22 »

Pedig amikor becsúsztatod a két golyós lőszet, és kis finom kattanással összecsukod, annak megvan a maga varázsa. Smitten

Elhiszem! Mosolyog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2143 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 21:24:55 »

Vedd meg, biztos jól jársz vele! Mosolyog Nem szeretem a duplagolyóst! Nevet
Én másban utazok, mármint más gyártmányú sörétesben de ha érdekel megmondod priviben mit szeretnél mennyi a vége és megmondom mit ajánlok.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2144 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 21:34:54 »

Én másban utazok, mármint más gyártmányú sörétesben de ha érdekel megmondod priviben mit szeretnél mennyi a vége és megmondom mit ajánlok.

Kösz, de van két sörétesem,azok sincsenek kihasználva. egy vegyecsövűt szeretnék, de az anyagi lehetőségeim finoman szólva korlátozottak! Azt a Blasert, amiből a vita kiindult, azért megvettem volna én is! Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: