Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1980 Dátum: 2009. Július 12. - 20:01:34 »

A jobb márka az biztos, hogy a Tikka. Csak azért variálok, mert egy hivatásos vadász barátom-é a csúzli. Lövés biztos, hogy kb. annyi van benne, amennyit mond. Inkább az zavar, hogy ő nem pátyolgatta, nem tartotta úgy karban mint én az enyéimet. Por, kosz lepte a csövet,  évente húzta ki 1x, 2x. Pontos a fegyver, de nem tett kárt a csőben az ilyen "karbantartás"?
Na ezt ismerem az unokabátyám is vadász-erdész ember hivatásos is volt, most bukott meg vizsgán a nagyon megkímélt puskája amit évente egyszer takaríttat ki, nem ő hanem a fegyvermester, laza volt a zárolása, elvittem a barátomhoz hogy javítsa meg mert ahol az unokatesóm lakik az a fegyvermester egy szuper csak éppen ezzel a puskával nem tudott már mit kezdeni. Na belenéz a barátom a puskába - csőcsere- ugyanis zárolás javításhoz ki kell venni a csovet a tokból illeszteni visszarakni barnítani tehát a cső még használható csak éppen halál előtti állapotban van nem éri meg ennyit szórakozni egy kopott csővel majd megint kicserélni, ja biztos sokat használta azért van kilőve, hát elmondom nem azért a fegyver huszonöt éves boltba vette újonnan, évi egy dobozzal lőtt el belőle az 500 lövés, akkor mitől kopott ki a cső, hát elmondom csak lövöldözgetünk de nem pucolgatunk, marad ott korom, lerakódás esetleg egy kis nedveség- rozsda hát ezért és a külseje pontosan úgy nézett ki ahogy leírtad kopott, fényes. na én ilyen puskát biztos nem vennék meg. Még a bátyuskámét sem!!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1981 Dátum: 2009. Július 12. - 20:03:47 »

A jobb márka az biztos, hogy a Tikka. Csak azért variálok, mert egy hivatásos vadász barátom-é a csúzli. Lövés biztos, hogy kb. annyi van benne, amennyit mond. Inkább az zavar, hogy ő nem pátyolgatta, nem tartotta úgy karban mint én az enyéimet. Por, kosz lepte a csövet,  évente húzta ki 1x, 2x. Pontos a fegyver, de nem tett kárt a csőben az ilyen "karbantartás"?

Ha minden információt megadtál volna egyszerre, könnyebben adtunk volna tanácsot! Szomorú
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1982 Dátum: 2009. Július 13. - 07:47:49 »

Szasz!
1.) A kalibert te válszd ki és ahhoz vegyél puskát, jelenleg rengeteg puska van eladó a neten de ez csak a kínálat, használt puskát nem nagyon lehet eladni vagy csak igen nyomott áron ez ne tévesszen meg.
2.) Szerelékkel azért árulja mindenki mert a távcsövet eladta a szerelékkel nem tud mit csinálni neki csak veszteség ha meg eladja a puskával akkor valószínű neked lesz veszteség mert ezekkel az szokott lenni hogy legtöbbször nem jó ahhoz a távcsőhöz amit te rakatsz fel. Tehát vagy komplett puskát vegyél amin minden megfelel vagy kopszon vedd meg. Akkor a puskák:
Tikka elvileg jó lenne , ha a csöve nem lenne kikopva (tudom nincs de azért tizenöt év alatt csak lőttek vele mert ha nem használták volna akkor a barnítás sem kopott volna le, barnítás sok ezer ft), egyébkén nagyon drága, egy barátom most vett egy 4 azaz négy éves hibátlan Tikkát 30-06-ban 125-ert, tehát ez a baráti ár inkább az ismerősödnek baráti....
santa barbara felejtsd el, (mitől újszerű egy sokéves hadipuska, legfeljebb neked mert még nem láttál ilyent), meg ezeket a hadipuskából készült típusokat is, tudom most sokan felhördülnek hogy nekik ilyen van és azzal is lehet vadászni, igen lehet de van ennél kezesebb is
izs 18 eszedbe ne jusson, a sütése egy katasztrófa, szerinted miért adják el az újszerű izseket- ( kérdezd meg U.Petit--jó barátom--miért akarja eladni a vadonatúj izs 18-at)-hát ezért
Vegyél egy 7x64-est -( őzre és disznóra is kíváló)- CZ 550est( ZKK-t is vehetnél de azoknak is legtöbbnek ki van kopva  a csöve), vagy Zasztit de csak fiatalt, most újhoz nehezebb hozzájutni mert az USA-ba adnak el sokat

Azt viszont jó szokásodhoz híven elfelejtetted megemlíteni, hogy Te mit javasolnál. A frankót már megírtad, hogy minden sz...r, és ló...szt sem ér, és baromira felejtős.... Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 13. - 09:13:45 írta Sziju » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1983 Dátum: 2009. Július 13. - 07:51:31 »

Üdv. mindenkinek!
Sokadik puskám után úgy döntöttem megállapodok egy mellett.  Őzre kell és évente 4-5 disznó elém kerül. 3 csúzli között vacilálok.
1.- Tikka 590, 243win., 15 éves, kb. 3-400 lövés, 125.000Ft. ( ismerősömtől, egy barnítás ráfér )
2.- Santa Barbara, 7x57, 5 éves, kb. 50 lövés, 100.000 Ft. ( újszerű állapot )
3.- Izs-18MH, 308win, 2 éves, kb. 20-30 lövés, 50.000 Ft. ( újszerű állapot )
Az árakban van szerelék, de nincs távcső. Ár-érték arányt, minőséget, lövésmennyiséget figyelembe véve melyik lenne a legjobb bolt, melyiket javasoljátok?  Köszi.  Emelem

Santa Barbara egyértelműen!

Én 8x57 JS kaliberben nyüstöltem egyet jó pár évig, és nekem tökre bevált! Igen Állítható elsütő erő, billentyű holtjáték, biztosító holtjáték! Sanyooo cimborájának sem eladni kellett volna a parittyát, hanem beállítatni.... Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1984 Dátum: 2009. Július 13. - 09:50:13 »

Azt viszont jó szokásodhoz híven elfelejtetted megemlíteni, hogy Te mit javasolnál. A frankót már megírtad, hogy minden sz...r, és ló...szt sem ér, és baromira felejtős.... Vállat von
Szerintem azt sugallta, hogy nem csak ebből a három puskából áll a világ... Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #1985 Dátum: 2009. Július 13. - 10:00:28 »

Szerintem azt sugallta, hogy nem csak ebből a három puskából áll a világ... Kacsint

Világos Feri!
Persze, hogy van még egy nehány fegyver gyártó, és még több kaliber a világon.
De az a három fegyver volt, megjelölve clint olvtárs hozzászólásában, kaliber és "vallásifelekezet" megjelölésével....  Kacsint

Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1986 Dátum: 2009. Július 13. - 10:06:03 »

Szasz!
1.) A kalibert te válszd ki és ahhoz vegyél puskát, jelenleg rengeteg puska van eladó a neten de ez csak a kínálat, használt puskát nem nagyon lehet eladni vagy csak igen nyomott áron ez ne tévesszen meg.
2.) Szerelékkel azért árulja mindenki mert a távcsövet eladta a szerelékkel nem tud mit csinálni neki csak veszteség ha meg eladja a puskával akkor valószínű neked lesz veszteség mert ezekkel az szokott lenni hogy legtöbbször nem jó ahhoz a távcsőhöz amit te rakatsz fel. Tehát vagy komplett puskát vegyél amin minden megfelel vagy kopszon vedd meg. Akkor a puskák:
Tikka elvileg jó lenne , ha a csöve nem lenne kikopva (tudom nincs de azért tizenöt év alatt csak lőttek vele mert ha nem használták volna akkor a barnítás sem kopott volna le, barnítás sok ezer ft), egyébkén nagyon drága, egy barátom most vett egy 4 azaz négy éves hibátlan Tikkát 30-06-ban 125-ert, tehát ez a baráti ár inkább az ismerősödnek baráti....
santa barbara felejtsd el, (mitől újszerű egy sokéves hadipuska, legfeljebb neked mert még nem láttál ilyent), meg ezeket a hadipuskából készült típusokat is, tudom most sokan felhördülnek hogy nekik ilyen van és azzal is lehet vadászni, igen lehet de van ennél kezesebb is
izs 18 eszedbe ne jusson, a sütése egy katasztrófa, szerinted miért adják el az újszerű izseket- ( kérdezd meg U.Petit--jó barátom--miért akarja eladni a vadonatúj izs 18-at)-hát ezért
Vegyél egy 7x64-est -( őzre és disznóra is kíváló)- CZ 550est( ZKK-t is vehetnél de azoknak is legtöbbnek ki van kopva  a csöve), vagy Zasztit de csak fiatalt, most újhoz nehezebb hozzájutni mert az USA-ba adnak el sokat
A mostani puskám, amitől meg kell válnom. CZ550 60 lövéssel, 30.06-os, 5 éves, zsír új seeadler 6x56 távcsővel, komlói szerelékkel. ilyen puskám úgysem lessz többé, de el kell adnom és egy kb. 100-asból kell gazdálkodnom. ez van. Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1987 Dátum: 2009. Július 13. - 10:21:13 »

Világos Feri!
Persze, hogy van még egy nehány fegyver gyártó, és még több kaliber a világon.
De az a három fegyver volt, megjelölve clint olvtárs hozzászólásában, kaliber és "vallásifelekezet" megjelölésével....  Kacsint


Nem a más gyártókról meg a más kaliberekről van szó, hanem arról, hogy dunát lehetne rekeszteni használt fegyverekkkel( meg jogászokkal meg közgazdászokkal-de velük kéne is Vigyorog), nem kell letapadni ennél a három vasnál.
Pl. a Tikka és a 243 tökéletesen jó lehet arra, amire az olvtársnak kell, de kereshetne egy megkíméltebb példányt is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #1988 Dátum: 2009. Július 13. - 11:59:31 »

Nem a más gyártókról meg a más kaliberekről van szó, hanem arról, hogy dunát lehetne rekeszteni használt fegyverekkkel( meg jogászokkal meg közgazdászokkal-de velük kéne is Vigyorog), nem kell letapadni ennél a három vasnál.
Pl. a Tikka és a 243 tökéletesen jó lehet arra, amire az olvtársnak kell, de kereshetne egy megkíméltebb példányt is.

De pont ugyan úgy a 7x57-es Santa Barbara is tökéletes lehet. Igen Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1989 Dátum: 2009. Július 13. - 19:51:54 »

Nem a más gyártókról meg a más kaliberekről van szó, hanem arról, hogy dunát lehetne rekeszteni használt fegyverekkkel( meg jogászokkal meg közgazdászokkal-de velük kéne is Vigyorog), nem kell letapadni ennél a három vasnál.
Pl. a Tikka és a 243 tökéletesen jó lehet arra, amire az olvtársnak kell, de kereshetne egy megkíméltebb példányt is.

"Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajcsa?" Mosolyog  Sok az eladó használt puska, de az árak nem tükrözik a túlkínálatot! Olyan árakat látok az aprókon, hogy viccnek tűnnek! Szomorú
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1990 Dátum: 2009. Július 13. - 20:30:54 »

Sanyooo Wave

 Nem vicc ,kabaré ,.Én is keresgélek ,de azért mert ráraknak egy faragott tust ,esetleg drágább optikát " a puska az puska" .Pár éve nézek egy 
single shot golyóst ,de azért mert van rajta kb 3-4-ezres távcső,nekem annyit nem ér.Itthon nem ismerik "avulás" Régen kihoztál valamit az üzletből
már csak 50% -ot ért. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1991 Dátum: 2009. Július 13. - 20:32:59 »

Sanyooo Wave

 Nem vicc ,kabaré ,.Én is keresgélek ,de azért mert ráraknak egy faragott tust ,esetleg drágább optikát " a puska az puska" .Pár éve nézek egy 
single shot golyóst ,de azért mert van rajta kb 3-4-ezres távcső,nekem annyit nem ér.Itthon nem ismerik "avulás" Régen kihoztál valamit az üzletből
már csak 50% -ot ért. Wave

Így van! Most olvastam egy hirdetést 8x57-es mauser szerelékkel 350 vagy 380 ezerért! Mosolyog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1992 Dátum: 2009. Július 13. - 21:04:41 »

Azt viszont jó szokásodhoz híven elfelejtetted megemlíteni, hogy Te mit javasolnál. A frankót már megírtad, hogy minden sz...r, és ló...szt sem ér, és baromira felejtős.... Vállat von
Szasz Steve, Wetzlart idézve a potos olvasás..............abból amit leírt barátunk gondoltam hogy elérhető áru fegyvert keres ezért az aljára odaírtam hogy szerintem CZ 550 vagy Zaszti de lehet ehhez hasonló kategória is. Egyébként nem minden rossz csak ami nekem nem vált be azt másnak nem javaslom, én a saját káromon tanultam........más kárán tanul az okos Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1993 Dátum: 2009. Július 13. - 21:09:46 »

Azt viszont jó szokásodhoz híven elfelejtetted megemlíteni, hogy Te mit javasolnál. A frankót már megírtad, hogy minden sz...r, és ló...szt sem ér, és baromira felejtős.... Vállat von
"Vegyél egy 7x64-est -( őzre és disznóra is kíváló)- CZ 550est( ZKK-t is vehetnél de azoknak is legtöbbnek ki van kopva  a csöve), vagy Zasztit de csak fiatalt,"
itt is van a régiből vágtam ki.
Ja egyébként mi ez a bugyis avatar, te mire vadászol Vállat von Muflonra Nyihi az se rossz gyozo,  csak ma már nincs prémje Táncol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1994 Dátum: 2009. Július 13. - 21:14:31 »

"Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajcsa?" Mosolyog  Sok az eladó használt puska, de az árak nem tükrözik a túlkínálatot! Olyan árakat látok az aprókon, hogy viccnek tűnnek! Szomorú
Szasz Sanyoo, az lehet hogy hirdetik de hívj fel egypárat, garantálom mindnek meg lesz még a puskája.
Tudom egy 222rem Anschützöt hirdetek, fél éve-reális áron egy értelmes érdeklődő nem volt. Nincs pénze az embereknek, mindent tízszer annyira meggondolnak mint egy évvel ezelőtt, hidd el ez így van.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: