Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753235 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1770 Dátum: 2009. április 27. - 16:28:44 »

Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, mit jelent a Cz550 luxnál az FL jelölés? Nem Fs, Fl. 

Helló!

Ha jól tudom fix táras lux kivitel (az Fs pedig a stucni), de egyáltalán nem vagyok benne biztos  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1771 Dátum: 2009. április 27. - 16:34:13 »

 ??? megnéztem, tuti hogy nem a fix tárra utal, bocs...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #1772 Dátum: 2009. április 27. - 19:18:52 »

FL- új típusú tust jelenti. Más a markolatrózsa kialakítása is.

Üdv. Tikka
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1773 Dátum: 2009. április 27. - 19:43:58 »

FL- új típusú tust jelenti. Más a markolatrózsa kialakítása is.

Üdv. Tikka
Köszönöm!
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1774 Dátum: 2009. Május 13. - 14:55:47 »

Kedves Fórumtársak!

Szeretném megtudni, hogy mi a hasonlóság, és mi a különbség a SAKO és TIKKA fegyverek között? Elsősorban "használhatóság", megbízhatóság, pontosság érdekelne, lehetőleg függetlenül a lőszerektől.
Rettentő mód hiányosságaim vannak fegyver-kérdésben (csakúgy, mint optikában), remélem nem mordultok fel egy kis ismeretanyag átadás miatt...  Stoel

A gúgli lefordította nekem mind a két honlapot, csak egy kicsit érthetetlen még így is a szövegezése...  Bion

Sako:
" SAKO FINLAND SAKO FINNORSZÁG

Sako Finland is a home to some of the world's finest hunting and sporting rifles. Sako Finnország egy otthon is a világ legszebb vadászati és sport puska. For nearly 90 years the company has impressed the world with the legendary Sako accuracy, which is achieved through painstakingly developing and balancing all aspects of a high quality firearm. A közel 90 év során a vállalat a világ lenyűgözte a legendás Sako pontosság, amely révén a fejlődő és a kiegyenlítő painstakingly valamennyi aspektusát a magas minőségű lőfegyvert. The outcome is a rifle that feels extraordinarily smooth and solid, providing performance that can take your marksmanship to a new level in no time. Az eredmény egy puskát, hogy úgy érzi, rendkívül sima és tömör, a teljesítmény, hogy lehet a lövészet, hogy új szintre nincs idő."

Tikka:
"Várjuk minden puska tulajdonosa, függetlenül attól, hogy az árak, vagy előnyben részesíteni, jönnek és értékeljék a Tikka T3 teljesítménye szemben a régi puska. We believe the only way to match the T3 is to go to a custom shop and invest several times the price. Úgy gondoljuk, hogy az egyetlen módja, hogy megfeleljen a T3, hogy megy a bolt egyéni és fektessenek több alkalommal az árat. If even then. Ha még ezután. Tikka T3 offers no gilded engravings, no extra cup holders or delicate polished wood - just incredible out-of- the-box accuracy, silky smooth operation and uncompromising reliability with Sako's beautiful finish and rigorous attention to detail as standard. Tikka T3 nincs aranyozott metszetek, extra csésze vagy olyan finom csiszolt fa - csak hihetetlen out-of-the-box pontosság, selymes zavartalan működésének és kompromisszumok nélküli megbízhatósággal Sako gyönyörű befejezni és szigorú a figyelmet arra, hogy részletesen szabvány. With the Tikka T3, you hit one of the most difficult targets in the shooting world: true value. A Tikka T3, te hit egyik legnehezebb célok lövéseitől világ: igaz értéket."

 Bion Bion
Angolul nem tudok, németből pedig elég régen tettem sikeres nyelvvizsgát, és lusta vagyok felütni a szótárakat.  >Nevet

Szánjon meg valaki!
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1775 Dátum: 2009. Május 13. - 17:24:36 »

Kedves Fórumtársak!

Szeretném megtudni, hogy mi a hasonlóság, és mi a különbség a SAKO és TIKKA fegyverek között? Elsősorban "használhatóság", megbízhatóság, pontosság érdekelne, lehetőleg függetlenül a lőszerektől.
Rettentő mód hiányosságaim vannak fegyver-kérdésben (csakúgy, mint optikában), remélem nem mordultok fel egy kis ismeretanyag átadás miatt...  Stoel

A gúgli lefordította nekem mind a két honlapot, csak egy kicsit érthetetlen még így is a szövegezése...  Bion

Sako:
" SAKO FINLAND SAKO FINNORSZÁG

Sako Finland is a home to some of the world's finest hunting and sporting rifles. Sako Finnország egy otthon is a világ legszebb vadászati és sport puska. For nearly 90 years the company has impressed the world with the legendary Sako accuracy, which is achieved through painstakingly developing and balancing all aspects of a high quality firearm. A közel 90 év során a vállalat a világ lenyűgözte a legendás Sako pontosság, amely révén a fejlődő és a kiegyenlítő painstakingly valamennyi aspektusát a magas minőségű lőfegyvert. The outcome is a rifle that feels extraordinarily smooth and solid, providing performance that can take your marksmanship to a new level in no time. Az eredmény egy puskát, hogy úgy érzi, rendkívül sima és tömör, a teljesítmény, hogy lehet a lövészet, hogy új szintre nincs idő."

Tikka:
"Várjuk minden puska tulajdonosa, függetlenül attól, hogy az árak, vagy előnyben részesíteni, jönnek és értékeljék a Tikka T3 teljesítménye szemben a régi puska. We believe the only way to match the T3 is to go to a custom shop and invest several times the price. Úgy gondoljuk, hogy az egyetlen módja, hogy megfeleljen a T3, hogy megy a bolt egyéni és fektessenek több alkalommal az árat. If even then. Ha még ezután. Tikka T3 offers no gilded engravings, no extra cup holders or delicate polished wood - just incredible out-of- the-box accuracy, silky smooth operation and uncompromising reliability with Sako's beautiful finish and rigorous attention to detail as standard. Tikka T3 nincs aranyozott metszetek, extra csésze vagy olyan finom csiszolt fa - csak hihetetlen out-of-the-box pontosság, selymes zavartalan működésének és kompromisszumok nélküli megbízhatósággal Sako gyönyörű befejezni és szigorú a figyelmet arra, hogy részletesen szabvány. With the Tikka T3, you hit one of the most difficult targets in the shooting world: true value. A Tikka T3, te hit egyik legnehezebb célok lövéseitől világ: igaz értéket."

 Bion Bion
Angolul nem tudok, németből pedig elég régen tettem sikeres nyelvvizsgát, és lusta vagyok felütni a szótárakat.  >Nevet

Szánjon meg valaki!
CsK777!

Igazán értékes hozzászólást tettél közzé. Jól szórakoztam a nem magyar logikával történő fordításon.

AMIKOR A SZÁMÍTÓGÉP AZT HISZI: TÖBBET TUD MINT TE!!!

Az angol szöveg egyébként egy stílusosan megfogalmazott megfoghatatlan massza. Nincs benne konkrét információ, csak a sugallat, hogy a legjobbat választod.
Rá se ránts, hogy nem érted! Kérdezz inkább konkrétan a Tikka-t/Sakot használóktól!
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1776 Dátum: 2009. Május 13. - 17:34:03 »

CsK777!

Igazán értékes hozzászólást tettél közzé.
...
Rá se ránts, hogy nem érted! Kérdezz inkább konkrétan a Tikka-t/Sakot használóktól!

Remélem, hogy az "értékes hozzászólást" valóban értékesként, és nem "értékesként" érted (nem látok mögötte akármilyen ikont, ezért  Vállat von és  Fejvakarás , hogy milyen értelemben válaszoltál.  Kacsint

Akkor kérdezem a fegyvermestereket, illetve azokat, akik ilyen fegyvert használnak, lehetőleg elsősorban 30-06 kaliberben.
Első saját golyós puskának szánom, nem első lövéshez. Úgy gondolom, hogy ez a kaliber lehet az általánosan használt kaliberem nagyvadra (vaddisznó, szarvas, őz), ami mellé később egy .223, vagy .243 kaliberű golyós társulna (őz, róka).
 Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1777 Dátum: 2009. Május 13. - 17:37:02 »

Mindkettő megbízható, remek golyós.
Mindkettő robosztus is volt, de manapság a Sako már azért szép és nem éppen drabális puskákat  is tud csinálni.
Volt már mindkettőből pár a kezemben, lőttem is velük, semmi gond nem volt.
Mindkettő általánosságban szereti a Sako töltényt, precíz és pontos lőképet lehet velük lőni.
A Tikkának volt egy "esőpuska" szériája amit visszahívott és javított rajta. (asszem a T3-a SS. volt.)

Ha van pénz a szebbik Sakora - pl. 85-ös - az kiváló, de egy T695-ös régi Tikkával sem jársz rosszul, amit akár kéz alól is meg tudsz venni.
Sokan használnak T3-ast is manapság.
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1778 Dátum: 2009. Május 13. - 17:44:04 »

Ha van pénz a szebbik Sakora - pl. 85-ös - az kiváló, de egy T695-ös régi Tikkával sem jársz rosszul, amit akár kéz alól is meg tudsz venni.
Sokan használnak T3-ast is manapság.

Sajnos nem tudom, hogy van-e.  Fejvakarás
Születésnapomon a soproni ballagásom józanodásában kaptam egy "ajándékutalványt" Nagyapámtól; megjelölt maximalizált ár nélkül.

Sako 85 Hunter M gyorsítóval: most ez tetszik interneten keresztül a legjobban... Mi lesz a vége, nem tudom. Élőben is látni, fogni kellene; simogatni, ha valóban beteljesülhet a randi.
Diplomaosztó után tudom meg, addig csak álmodozok.

Köszönöm válaszod!  Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1779 Dátum: 2009. Május 13. - 17:49:44 »

Remélem, hogy az "értékes hozzászólást" valóban értékesként, és nem "értékesként" érted
Igen! Így, ahogy mondod! Tökéletes bizonyíték arra, hogy a program nem tökéletes (mert nagyon angolszász logikával gondolkodtatják).
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1780 Dátum: 2009. Május 13. - 17:50:24 »

No, ha az M85-ösre meglesz a "keret" akkor ne vacakoljál!!!
Ez egy kiváló puska!
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1781 Dátum: 2009. Május 13. - 18:00:15 »

No, ha az M85-ösre meglesz a "keret" akkor ne vacakoljál!!!
Ez egy kiváló puska!

No meg persze a szerelékre, távcsőre, fegyvervásárlásira, stb.  Kacsint
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1782 Dátum: 2009. Május 13. - 18:34:30 »

Nem az nem tetszik ezekben a puskákban hogy a biztosító csak a billentyűt fogja, és nem az ütőszöget. Ha jól tudom...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1783 Dátum: 2009. Május 13. - 18:35:22 »

Nem az nem tetszik ezekben a puskákban hogy a biztosító csak a billentyűt fogja, és nem az ütőszöget. Ha jól tudom...
A Cz is ilyen sajnos Szomorú
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1784 Dátum: 2009. Május 13. - 18:38:41 »

A CZ????????

Azt azért ne. Az a billentyűt fogja.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: