Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753194 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1440 Dátum: 2009. Március 03. - 22:47:50 »

Na, ez az R93-as is alaposan rácáfolt a sztereotipiákra! Mármint: nem a zárat küldte a versenyző arcába...
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1441 Dátum: 2009. Március 03. - 22:50:51 »

Valahol havas helyen vadásztak ha jól értettem és hó ment a csőbe azért robbant szét, egyébként az összes Blaseres baleset emberi hibából történt, nem megfelelő kaliberű lőszer, akadály a csőben.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1442 Dátum: 2009. Március 03. - 22:56:55 »

Lehet hogy nem hó ment a csőbe hanem le volt ragasztva  a cső vége a hó ellen szigetelőszalaggal és mégis szétrobbant.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1443 Dátum: 2009. Március 03. - 22:57:25 »

Na, ez az R93-as is alaposan rácáfolt a sztereotipiákra! Mármint: nem a zárat küldte a versenyző arcába...
meg arra, hogy kozepkategoria alatti ocska "reklam fegyver"
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1444 Dátum: 2009. Március 03. - 22:59:25 »

Lehet hogy nem hó ment a csőbe hanem le volt ragasztva  a cső vége a hó ellen szigetelőszalaggal és mégis szétrobbant.
A vigyorgokat lefelejtetted Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1445 Dátum: 2009. Március 03. - 23:00:59 »

meg arra, hogy kozepkategoria alatti ocska "reklam fegyver"

Hát ezzel alaposan leszerepelt ugyanakkor az egész SIG-konszern, beleértve a Sauert és a Mausert is. Merthogy egy helyen, Isnyben gyártják a csöveket.

Oberndorf régi dicsősége így száll a sírba... :'(
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1446 Dátum: 2009. Március 03. - 23:01:14 »

meg arra, hogy kozepkategoria alatti ocska "reklam fegyver"
Nem akarok vitát indítani, de én egypárszor használtam R93-as puskát de el kell ismerni róla, hogy kezes kis puska!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1447 Dátum: 2009. Március 03. - 23:03:42 »

Valahol havas helyen vadásztak ha jól értettem és hó ment a csőbe azért robbant szét, egyébként az összes Blaseres baleset emberi hibából történt, nem megfelelő kaliberű lőszer, akadály a csőben.

Nem mind. De a hibákat kijavították a gyár szerint.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1448 Dátum: 2009. Március 03. - 23:11:53 »

Nem akarok vitát indítani, de én egypárszor használtam R93-as puskát de el kell ismerni róla, hogy kezes kis puska!

Legyszives olvass egy kicsit vissza:
 "Írta: tomy555 a Browningrol:
Idézet beszúrása
Gondolom ez azért van mert nem olyan minőségű a cső  gondolom ezek a "reklám fegyverek" azért ilyen olcsók mert nem úgy készítik el mint egy középkategóriás fegyvert a zárolásuk is sokkal durvább!!!!         "behajítsák a gépbe és kész!"! "


Egy napig en is boldog Blaser "Aktasef" birtokos voltam. Nagyon jol kiegyensulyozott, praktikus fegyver. Ami atlagonfelulien tetszett a zarszerkezet, ami nem tetszett a kivehto tar hianya annak ellenere, hogy a kiurites igy is biztonsagosan elvegezheto.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1449 Dátum: 2009. Március 03. - 23:13:44 »

Legyszives olvass egy kicsit vissza:
 "Írta: tomy555 a Browningrol:
Idézet beszúrása
Gondolom ez azért van mert nem olyan minőségű a cső  gondolom ezek a "reklám fegyverek" azért ilyen olcsók mert nem úgy készítik el mint egy középkategóriás fegyvert a zárolásuk is sokkal durvább!!!!         "behajítsák a gépbe és kész!"! "


Egy napig en is boldog Blaser "Aktasef" birtokos voltam. Nagyon jol kiegyensulyozott, praktikus fegyver. Ami atlagonfelulien tetszett a zarszerkezet, ami nem tetszett a kivehto tar hianya annak ellenere, hogy a kiurites igy is biztonsagosan elvegezheto.
Miért csak egy napig?
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1450 Dátum: 2009. Március 03. - 23:15:36 »

Kolcson volt. Vissza kellett adnom. Rííí
Ami kulonosen meglepett nalunk a sima alap Blaser olcsobb mint a gavaller valtozat.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1451 Dátum: 2009. Március 03. - 23:17:01 »

Nem akarok vitát indítani, de én egypárszor használtam R93-as puskát de el kell ismerni róla, hogy kezes kis puska!

Én sem akarok vitát indítani, de be kell ismernem egy emberi gyengémet, amiért majd a keményvonalasok leharapják a fejemet: nekem az egyik kedvencem.

Utálom a manapság divatos műanyag legópuskákat, de az R93 más tészta, az egyetlen ami kéne. Ezt a hullámot ez a fegyver indította el és azóta is mindenki koppintja - márpedig mindenből az eredeti a legjobb. A M98-as óta nem volt ilyen forradalmi vadászfegyver és annak ellenére, hogy mi vadászok nem annyira szeretjük a forradalmakat, ezt valahogy annyira vadászatra tervezték, hogy na... rövidzár, egyeneshúzás, fesztelenítő, variálhatóság.. egyedül a kivehető tár hiányozna.

Szerintem itthon a kereskedők és a sok újgazdag rontotta el a renoméját.

A balesetek: az M98 óta nem nagyon gyártottak jóval százezres példányszám fölött vadászpuskát, én azt gondolnám, hogy ez a nagy számok törvénye. Közben volt már baleset a Heym SR30-assal és látjuk, hogy más gyárak termékeivel is, ezeket annyira mégsem verik nagy dobra. Volt Rössler Titan és Voere aminek kiszakadt a csöve a tokból, stb., stb. ... Ami a Blaser sara volt ezekért azt tudomásom szerint a gyár elismerte és módosították is a gyártást , meg a minőségellenőrzést.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1452 Dátum: 2009. Március 03. - 23:17:43 »

Kolcson volt. Vissza kellett adnom. Rííí
Ami kulonosen meglepett nalunk a sima alap Blaser olcsobb mint a gavaller valtozat.

Itt is! A kivehető tárral meg nagyon együtt gondolkodtunk... Mosolyog
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1453 Dátum: 2009. Március 03. - 23:24:05 »

Én sem akarok vitát indítani, de be kell ismernem egy emberi gyengémet, amiért majd a keményvonalasok leharapják a fejemet: nekem az egyik kedvencem.

Utálom a manapság divatos műanyag legópuskákat, de az R93 más tészta, az egyetlen ami kéne. Ezt a hullámot ez a fegyver indította el és azóta is mindenki koppintja - márpedig mindenből az eredeti a legjobb. A M98-as óta nem volt ilyen forradalmi vadászfegyver és annak ellenére, hogy mi vadászok nem annyira szeretjük a forradalmakat, ezt valahogy annyira vadászatra tervezték, hogy na... rövidzár, egyeneshúzás, fesztelenítő, variálhatóság.. egyedül a kivehető tár hiányozna.

Szerintem itthon a kereskedők és a sok újgazdag rontotta el a renoméját.

A balesetek: az M98 óta nem nagyon gyártottak jóval százezres példányszám fölött vadászpuskát, én azt gondolnám, hogy ez a nagy számok törvénye. Közben volt már baleset a Heym SR30-assal és látjuk, hogy más gyárak termékeivel is, ezeket annyira mégsem verik nagy dobra. Volt Rössler Titan és Voere aminek kiszakadt a csöve a tokból, stb., stb. ... Ami a Blaser sara volt ezekért azt tudomásom szerint a gyár elismerte és módosították is a gyártást , meg a minőségellenőrzést.
Szerintem csak a kereskedők tehetnek róla, hogy azzá változtatták ami! De egy igen jó fegyvernek tartom úgy, hogy saját tapasztalataim alapján! A kereskedők meg elméletileg bármelyik magasabb árú fegyverből formálhattak volna presztízs puskát az újgazdag puskás embereknek! Természetesen nem gondolom azt, hogy ezt a fegyvert csak azok veszik!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1454 Dátum: 2009. Március 03. - 23:33:38 »

Szerintem csak a kereskedők tehetnek róla, hogy azzá változtatták ami! De egy igen jó fegyvernek tartom úgy, hogy saját tapasztalataim alapján! A kereskedők meg elméletileg bármelyik magasabb árú fegyverből formálhattak volna presztízs puskát az újgazdag puskás embereknek! Természetesen nem gondolom azt, hogy ezt a fegyvert csak azok veszik!

Nézzük meg mivel próbálnak a magyar újgazdagok janizni: általában Audival. A Blaser szerintem a puskák Audija, ugyanaz a hideg profizmus és igazi német technománia. "Mindenből a legjobbat!"

Mindazonáltal én egyetlen új- és régi gazdagra nem mondanám, hogy nincs ízlése ha R93-ast vesz. Sőt, ha CSAK ennek a tényét nézzük, akkor szerintem épp az ellenkezőjére bizonyíték. Viszont a fényes baszküllel én rondának tartom, a műanyagagyas verziói és a fekete tokosak tetszenek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: