Oldalak: 1 ... 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 [969] 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753233 alkalommal)
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #14520 Dátum: 2022. április 13. - 09:49:47 »

Üdvözlet az Uraknak! Emelem
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni.
Balkezes lévén viszonylag kis választék akad és most végre váltanék jobbos golyósról balosra.
Új fegyverben és használtban is gondolkodom.
Újban nézegettem CZ557, Browning X-Bolt amik fellelhetőek és kézbe foghatóak.
Sabatti Rover 870-el még nem találkoztam, ez is megfordult a fejemben.
De a minap találtam egy Remington Model 700 BDL-t balosban, használt 2004 de állítólag teljesen újszerű.
Esetleg ezekről a fegyverekről frisebb élménye, benyomása van valakinek?
Érdemes lehet egy lassan 30 éves Remingtont választani egy új CZ557 vagy Sabatti helyett?
Köszönöm előre is a segítséget!
Vadász üdvözlettel!

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #14521 Dátum: 2022. április 13. - 10:16:18 »

Üdvözlet az Uraknak! Emelem
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni.
Balkezes lévén viszonylag kis választék akad és most végre váltanék jobbos golyósról balosra.
Új fegyverben és használtban is gondolkodom.
Újban nézegettem CZ557, Browning X-Bolt amik fellelhetőek és kézbe foghatóak.
Sabatti Rover 870-el még nem találkoztam, ez is megfordult a fejemben.
De a minap találtam egy Remington Model 700 BDL-t balosban, használt 2004 de állítólag teljesen újszerű.
Esetleg ezekről a fegyverekről frisebb élménye, benyomása van valakinek?
Érdemes lehet egy lassan 30 éves Remingtont választani egy új CZ557 vagy Sabatti helyett?
Köszönöm előre is a segítséget!
Vadász üdvözlettel!



Remingtonéknak a közelmúltban volt egy nagyon kemény visszahívásuk biztosítóhiba miatt. Úgy tűnik el is vágták vele a saját nyakukat a piacon. De fültől fülig. Nekem régebben tetszettek a Remingtonok. Mármint amik fából meg acélból voltak. Aztán elkezdték kikezdeni a saját nimbuszukat mindenféle occó nejlonpuskákkal, utána jött a tömeges visszahívás. Rendben is vannak most már, mint Gyöngyös mikor leégett. Más majd cáfolja, elmondja, hogy nagyon finom, biztonságos puskák. És minden bizonnyal igazuk is lesz. Azért nekem az utolsó ami eszembe jutna egy Remington lenne. De ez szigorúan a saját véleményem, ami most csak így kicsúszott.  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #14522 Dátum: 2022. április 13. - 13:37:37 »

Üdvözlet az Uraknak! Emelem
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni.
Balkezes lévén viszonylag kis választék akad és most végre váltanék jobbos golyósról balosra.
Új fegyverben és használtban is gondolkodom.
Újban nézegettem CZ557, Browning X-Bolt amik fellelhetőek és kézbe foghatóak.
Sabatti Rover 870-el még nem találkoztam, ez is megfordult a fejemben.
De a minap találtam egy Remington Model 700 BDL-t balosban, használt 2004 de állítólag teljesen újszerű.
Esetleg ezekről a fegyverekről frisebb élménye, benyomása van valakinek?
Érdemes lehet egy lassan 30 éves Remingtont választani egy új CZ557 vagy Sabatti helyett?
Köszönöm előre is a segítséget!
Vadász üdvözlettel!


Üdv ha nem megfelelően van karbantartva 2-3 év intenzív vadászat után pár lövéssel is lehet kukás egy puskacső.Ha szekrénypuska és egy kétszer elmarad egy karbantartás 10-15 év alatt a szekrényben is kukás egy cső.Egy korrekt endoszkópos vizsgálat nélkül nem lehet ráfogni semmit.Hiába néz ki jól külsőleg az első és legfontosabb hogy a cső jó legyen.Ha nem egyeznek bele egy ilyen vizsgálatba azonnal engedd el.Vagy mélyen nyomott áron szabad csak megvenni.Egy csőcsere most 250. ha veszel valami szart.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #14523 Dátum: 2022. április 13. - 14:07:51 »

Remingtonéknak a közelmúltban volt egy nagyon kemény visszahívásuk biztosítóhiba miatt. Úgy tűnik el is vágták vele a saját nyakukat a piacon. De fültől fülig. Nekem régebben tetszettek a Remingtonok. Mármint amik fából meg acélból voltak. Aztán elkezdték kikezdeni a saját nimbuszukat mindenféle occó nejlonpuskákkal, utána jött a tömeges visszahívás. Rendben is vannak most már, mint Gyöngyös mikor leégett. Más majd cáfolja, elmondja, hogy nagyon finom, biztonságos puskák. És minden bizonnyal igazuk is lesz. Azért nekem az utolsó ami eszembe jutna egy Remington lenne. De ez szigorúan a saját véleményem, ami most csak így kicsúszott.  Stoel

2020-ban be is csődöltek, elárverezték őket a hitelezőik "kétfelé ".
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #14524 Dátum: 2022. április 13. - 15:51:15 »

Remingtonéknak a közelmúltban volt egy nagyon kemény visszahívásuk biztosítóhiba miatt. Úgy tűnik el is vágták vele a saját nyakukat a piacon. De fültől fülig. Nekem régebben tetszettek a Remingtonok. Mármint amik fából meg acélból voltak. Aztán elkezdték kikezdeni a saját nimbuszukat mindenféle occó nejlonpuskákkal, utána jött a tömeges visszahívás. Rendben is vannak most már, mint Gyöngyös mikor leégett. Más majd cáfolja, elmondja, hogy nagyon finom, biztonságos puskák. És minden bizonnyal igazuk is lesz. Azért nekem az utolsó ami eszembe jutna egy Remington lenne. De ez szigorúan a saját véleményem, ami most csak így kicsúszott.  Stoel

Ez valóban így van,  a visszahívás az X-mark Pro elnevezésű elsütésre vonatkozott, amit talán vagy 2006 felé kezdtek a puskákba tenni, amiknek ezüst színű a billentyűje. És ezekből sem mindet kellett visszahívni.
https://xmprecall.remington.com/

Nem mintha a Remingtont védeném, de annak idején én is nagyon sokat olvastam erről a témáról, mikor Én vettem, és hát nekem az jött le, hogy eléggé "amerikai" probléma volt. Nyilván, biztos volt valahol egy vagy két baleset, de az együtt következett be a közepesen hanyag fegyverkezelés, a bekeményedő gyári zsír, gondolom karbantartás hiánya miatt együttesen. Ettől függetlenül Én sem bíznék az enyémben, de ha követték volna az eljárást, ami Mo-n eleve ki van kötve, hogy mikor szabad megtölteni, biztosítani, stb, akkor ezzel sem lehetne balesetet csinálni. Tudjuk, hogy minálunk is a szabálykövető, gyakorlott fegyverkezelők szoktak balesetet okozni....

Az enyém is visszahívásos lett volna, de akárhogy püföltem, nem tudtam elsülésre bírni, persze üresen. Ettől függetlenül lecseréltem egy Timney-re, ami nekem bitangpusztulatosan bevált, pedig csak egy alap cseresütés.

Szerintem egy régi darabbal, ha jó áron sikerül megvenni, nem ilyen 350-450eFt-ért, akkor jól járhatsz.
Ha bejáratódik, elég finoman jár, és tudja azt az 1MOA-t(~3cm 100m), amit manapság már reklámozni is kell. Érzésre nincs olyan precíz szerkezet, mint egy Tikka, Sako, Steyr vagy hasonló európai eredetű cucc.


A Mauser M18-at dícsérik még sokan, hogy olcsó, de pontos kis pukka, bár azt sem tudom, mikor lett abból is a 290 helyett lassan 380eFt csupaszon. Van még Bergara B14, ami kiköpött Remington, csak jobb elsütéssel, meg jobb minőségben elkészítve. Na ez is 270-ből már lassan 400 lett az utóbbi 2-3 év alatt. Szerintem ez is megér egy misét, talán van belőle balos is.
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #14525 Dátum: 2022. április 13. - 17:44:26 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
Igen eléggé körbe jártam én is a témát már az elsütést illetően. A Remington 700 2004-es így nem érinti a probléma. Az elsütést amúgy is cserélni kellene mert az amerikai oldalakon sem dicsérik. Ellenben mint fegyvert ebben a kivitelben tartósnak tartják(persze megfelelő karbantartás mellett).
Endoszkóppal mindenképpen megnézném. Eléggé messze van tőlem, konkrétan az ország másik oldalán, de a kapott képek alapján és a vadászboltos elmondása alapján érdemes lenne megnézni. Az ára sem rossz a maga 300e ft-al.
De ilyenkor már elgondolkodik az ember hogy mit tud egy új Sabatti hasonló árban 340-350e körül. Illetve a 450e körüli új CZ557, Browning X bolt? (Bevallom az ár alapján egyik sem győzött meg amikor a kezembe fogtam. A CZ lötyögős volt, a Browningnak pedig a sütése nem az igazi nekem)
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #14526 Dátum: 2022. április 14. - 05:55:20 »

Tegnap vettem 2 doboz Geco 7x64 lőszert 35000Ft fizettem!  S mondta a boltos úr a sörétes lőszer nem lesz 200Ft/db ár alatt.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Gerschli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #14527 Dátum: 2022. április 14. - 06:59:30 »

Tegnap vettem 2 doboz Geco 7x64 lőszert 35000Ft fizettem!  S mondta a boltos úr a sörétes lőszer nem lesz 200Ft/db ár alatt.  Emelem

Sajnos nekem az utóbbi időben egyre inkább az a tapasztalatom, hogy nem az lesz a kérdés, hogy mennyibe kerül a lőszer, hanem hogy lesz-e egyáltalán...

 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #14528 Dátum: 2022. április 14. - 07:37:08 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
Igen eléggé körbe jártam én is a témát már az elsütést illetően. A Remington 700 2004-es így nem érinti a probléma. Az elsütést amúgy is cserélni kellene mert az amerikai oldalakon sem dicsérik. Ellenben mint fegyvert ebben a kivitelben tartósnak tartják(persze megfelelő karbantartás mellett).
Endoszkóppal mindenképpen megnézném. Eléggé messze van tőlem, konkrétan az ország másik oldalán, de a kapott képek alapján és a vadászboltos elmondása alapján érdemes lenne megnézni. Az ára sem rossz a maga 300e ft-al.
De ilyenkor már elgondolkodik az ember hogy mit tud egy új Sabatti hasonló árban 340-350e körül. Illetve a 450e körüli új CZ557, Browning X bolt? (Bevallom az ár alapján egyik sem győzött meg amikor a kezembe fogtam. A CZ lötyögős volt, a Browningnak pedig a sütése nem az igazi nekem)


Szia!
A kérdésedre az a válasz, hogy semmit. A Sabatti egy 220-250erzes puska, a CZ557 meg 300-max 350 újan.

Az utóbbi egy-két év áraiból semmit sem szabad következtetni, annyira elszálltak. Ahogyan a felettem lévő posztoló is mondta a Lőszerről.

Ha megnézitek külföldi oldalakon, az Eurós árak alig mentek fel, max 10-20%—ot, nem 50-et.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #14529 Dátum: 2022. április 14. - 22:23:29 »

Szia!
A kérdésedre az a válasz, hogy semmit. A Sabatti egy 220-250erzes puska, a CZ557 meg 300-max 350 újan.

Az utóbbi egy-két év áraiból semmit sem szabad következtetni, annyira elszálltak. Ahogyan a felettem lévő posztoló is mondta a Lőszerről.

Ha megnézitek külföldi oldalakon, az Eurós árak alig mentek fel, max 10-20%—ot, nem 50-et.


Régen nézhetted az új puskák árait. A Cz 557 lux ára 390 és 490 között szór. Attól függően, hogy melyik boltosnak milyen vastag a bőr a képén.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #14530 Dátum: 2022. április 15. - 14:31:26 »

Régen nézhetted az új puskák árait. A Cz 557 lux ára 390 és 490 között szór. Attól függően, hogy melyik boltosnak milyen vastag a bőr a képén.

Nézem most is, ahogy az elmult 4-5 évben rendszeresen. Tudom, hogy ennyi az "ára", legalábbis ennyiért hirdetik.

Arra akartam célozni, lehet nem jól fogalmaztam, hogy szerintem nem reálisak ezek az árak a puskák "értékét", meg kategóriáját tekintve. A Cz 300eFt-ért is ugyanaz volt, mint most 450ért. Attól hogy romlik a forint, nem fog másfélszer annyit érni egy darab, pláne használtan, bár lehet rosszul gondolom.

Kicsit hasonlóan, mint hogy a lepukkant, nem feljított házakat is felülértékelik, mert hát hasít az új ingatlan piac.

Ami nekem feltűnt, hogy az R93-asok már 4-5 éve is 6-900eFt-ért mentek használtan, az R8 meg 1.5-1.8M mint kb most. Persze, kategóriától, fától függ, de értitek. Akkor az olcsópuskák miért érnének folyamatosan többet.

Pláne hogy azért akadnak normális hirdetések is, csak valamiért az átlag tolódik az egyre magasabb önértékelés felé  Stoel
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #14531 Dátum: 2022. április 15. - 22:52:06 »

Nézem most is, ahogy az elmult 4-5 évben rendszeresen. Tudom, hogy ennyi az "ára", legalábbis ennyiért hirdetik.

Arra akartam célozni, lehet nem jól fogalmaztam, hogy szerintem nem reálisak ezek az árak a puskák "értékét", meg kategóriáját tekintve. A Cz 300eFt-ért is ugyanaz volt, mint most 450ért. Attól hogy romlik a forint, nem fog másfélszer annyit érni egy darab, pláne használtan, bár lehet rosszul gondolom.

Kicsit hasonlóan, mint hogy a lepukkant, nem feljított házakat is felülértékelik, mert hát hasít az új ingatlan piac.

Ami nekem feltűnt, hogy az R93-asok már 4-5 éve is 6-900eFt-ért mentek használtan, az R8 meg 1.5-1.8M mint kb most. Persze, kategóriától, fától függ, de értitek. Akkor az olcsópuskák miért érnének folyamatosan többet.

Pláne hogy azért akadnak normális hirdetések is, csak valamiért az átlag tolódik az egyre magasabb önértékelés felé  Stoel


Akkor most mondjam azt, hogy az első sörétesem (Izs 18) 80-ban 650 Ft volt, az első golyósom (Zastava) 88-ban 7200 Ft? Mérjek ezekhez ma is? Ha ezzel bemegyek egy vadászboltba kinevetnek. Tegyük hozzá jogosan.
Szerintem az R8  ára azért nem tükrözi az új puskák áremelkedését, mert használtan nehéz eladni. Akinek van pénze egy használt R8-ra, annak többnyire akad már egy újra is. Akkor pedig inkább azt vesz. Tapasztalatból beszélek.
Azért érnek folyamatosan többet az olcsó puskák, mert van rájuk kereslet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #14532 Dátum: 2022. április 16. - 06:56:55 »

Ha valakit érdekel ez nagyon jó  lehet. Csak nagyon sietni kell, mert mindjárt vége.  https://www.egun.de/market/item.php?id=14779731#img
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #14533 Dátum: 2022. április 16. - 11:25:06 »

Ha valakit érdekel ez nagyon jó  lehet. Csak nagyon sietni kell, mert mindjárt vége.  https://www.egun.de/market/item.php?id=14779731#img


Hát ja. Mondjuk 650 mire beiratod. Viszont van egy rendes puskád egy jó távcsővel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #14534 Dátum: 2022. április 17. - 11:02:28 »

Ha valakit érdekel ez nagyon jó  lehet. Csak nagyon sietni kell, mert mindjárt vége.  https://www.egun.de/market/item.php?id=14779731#img

Igen. A végére azért kicsit felpöccintették. Amikor felraktam 1160€ volt. De ha 650k körűl áll meg akkor is nagyon jó vétel lehetett volna. A szerelék 120 kb, a +tár egy 60-as. A távcső jól használható világítópontos, még ha nem is a legújabb modell. Normális kaliber. A fegyvert meg nem kell bemutatni. Jobb választás egy ilyen, mint egy új pléhpuska, valamilyen szirszar távcsővel ennél jóval drágábban.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 [969] 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: