Oldalak: 1 ... 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 [962] 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14415 Dátum: 2022. Január 14. - 17:05:19 »

Valamiért nekem az M18-ról annyi maradt meg, hogy igazán nem hallottam egy vadász-médiumot sem, hogy jó minőségnek értékelték volna, itt a fórumtársaknak sem jött be, mikor megjelent, most mégis valamiért megszerette sok ember.

Azért egy rendes CZ, ha nívóban nem is, de fogásra egy magasabb liga számomra. Elég, ha megnézed a Mauser 18 zárdugattyút, vagy a hasonló olcsó amerikai puskákat. Látszik, hogy bazinagy köracélból készül, hogy ne kelljen kovácsolni, alakítani se a dugattyút, se a tokot. Nem egy német mestermű.

Megszerettük, mert könnyű, kezes, a sütése parádés, a csöve az meg Stradivari. Sub MOA szórást garantál a gyártó 5 lövésből, nem 3-ból.
Az összes általam próbált nem kevés fegyverből a legkevésbé válogatós csövű. Szinte mindegy milyen lőszert veszel hozzá.
Lehet játékpuskás a feeling, de ez működik. Az 557 meg komoly vadászfegyveres feeling, és nekem nem működött. Én tudom melyik ér többet....   Ja, és nem vagyok a Mauser család tagja, ez nem marketing.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #14416 Dátum: 2022. Január 14. - 17:30:48 »

2 Darab 557 puskám volt.

Mindkettő nagyon-nagyon hamar elkezdte szórni a lövedéket.
Már 100 lövés alatt.
Utána érdeklődtem vadászboltosnál. Hallott ő is erről a jelenségről.
Nagyon jó minőségű puskának tűnik valóban kézbe fogva. De az én puskáim csöveivel nem kicsi gond volt.
Állítólag nem is Csehországban készültek  már ezek a csövek.
A Puska első blikkre nagyon pontos Aztán elég hamar jelentősen megnő a szórás azzal a lőszerekkel, amivel addig nagyon pontos volt a cső. A boltos annyit mondott hogy baromfivirsli minőségű anyagból készült a cső.
Én nem tudom hogy minden szériánál így van e, de az én kettő különböző időpontban és helyen vásárolt puskámnál ez volt a helyzet.
Cirka 600000 forintot fizettem a két fegyverért, óriási volt a csalódás.
Mint akit orrba vágtak.
2 darab 550 is volt a tulajdonomban, azokkal még minden a legnagyobb rendben volt.
Egyet tudok: nekem többet soha nem lesz CZ puskám. Az új 600-as sem ezek után.

Érdekes amit írsz! Családban, ismerősnek, lőteres barátomnak, teljesen más a véleménye. Max a gyorsítót hijányolják. Minden hiresztelés ellenében, a csövet öregbített acélból a Csehek kovácsolják, hidegen.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14417 Dátum: 2022. Január 14. - 17:39:15 »

Érdekes amit írsz! Családban, ismerősnek, lőteres barátomnak, teljesen más a véleménye. Max a gyorsítót hijányolják. Minden hiresztelés ellenében, a csövet öregbített acélból a Csehek kovácsolják, hidegen.
Igen... Ezt az udvaron érlelt acélt én is olvastam... Nem tudom, mi az igaz, nekem 2 puskából 2 cső kuka.
Nagyon rövid időn belül. A 3. fegyvertartásim van. Soha más fegyverrel nem volt ilyen probléma. Kérdezzetek ti is utána ismerősöknél. Nekem úgy tűnik hogy legalábbis van olyan széria ahol félrement a dolog, a gyártó meg mintha sunnyogna... Az tény hogy nem vállal garanciát a szórásra, csak az új 600-as szériánál. Na nekem az sem kell többet, tőlem gyárthatják az akárhanyas szériát is.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #14418 Dátum: 2022. Január 14. - 18:23:45 »

Igen... Ezt az udvaron érlelt acélt én is olvastam... Nem tudom, mi az igaz, nekem 2 puskából 2 cső kuka.
Nagyon rövid időn belül. A 3. fegyvertartásim van. Soha más fegyverrel nem volt ilyen probléma. Kérdezzetek ti is utána ismerősöknél. Nekem úgy tűnik hogy legalábbis van olyan széria ahol félrement a dolog, a gyártó meg mintha sunnyogna... Az tény hogy nem vállal garanciát a szórásra, csak az új 600-as szériánál. Na nekem az sem kell többet, tőlem gyárthatják az akárhanyas szériát is.

Tényekkel nem szívesen vitatkozom, még akkor sem ha saját tapasztalatommal ellentétesek. Ennek ellenére, szívesen megvizsgálnám és kipróbálnám azt a két puskát, ha még nincsenek beolvasztva.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14419 Dátum: 2022. Január 14. - 18:36:32 »

Tényekkel nem szívesen vitatkozom, még akkor sem ha saját tapasztalatommal ellentétesek. Ennek ellenére, szívesen megvizsgálnám és kipróbálnám azt a két puskát, ha még nincsenek beolvasztva.

Kíméld meg magad ettől.... Sírnál, hogy tényleg elkurvult a világ....... Rííí
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14420 Dátum: 2022. Január 14. - 18:57:45 »

Igen... Ezt az udvaron érlelt acélt én is olvastam... Nem tudom, mi az igaz, nekem 2 puskából 2 cső kuka.
Nagyon rövid időn belül. A 3. fegyvertartásim van. Soha más fegyverrel nem volt ilyen probléma. Kérdezzetek ti is utána ismerősöknél. Nekem úgy tűnik hogy legalábbis van olyan széria ahol félrement a dolog, a gyártó meg mintha sunnyogna... Az tény hogy nem vállal garanciát a szórásra, csak az új 600-as szériánál. Na nekem az sem kell többet, tőlem gyárthatják az akárhanyas szériát is.

Biztos, hogy a csővel volt a gond?
Én a távcsőszerelék felfogatási problémájáról hallottam. Kilazul és mozog - valami ilyesmit mondtak.
Saját tapasztalatom 557-essel ugyan nincs, de a 457-esem tűpontos (22wmr)
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #14421 Dátum: 2022. Január 14. - 18:58:47 »

Kíméld meg magad ettől.... Sírnál, hogy tényleg elkurvult a világ....... Rííí
Tudod, én egy egyszerű műszaki ember vagyok, abba a kísérletbe hiszek amit magam végeztem. Alkottál egy lesujtó véleményt egy puskáról ami az én véleményemmel ellentétes. Légyszíves, add meg a lehetőséget hogy megbizonyosodjam az igazáról, vagy az ellenkezőjéről.  
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14422 Dátum: 2022. Január 14. - 18:58:56 »

M-18
Nagyon frisssss még a kapcsolat, a mézeshetek sem voltak még meg igazán.
Amit eddig el merek mondani róla:
Olcsó puska, kurva jó csővel. (Lőttem már be néhány Blasert, simán hozza azoknak a tudását) És nagyon jó, állítható sütéssel.
Ergo: valaminek szarnak is kell lenni rajta, hogy kijöjjön a matek.
A zárdugattyú elég gagyi, akadósan zárol, próbáltam több gyári lőszerrel és újrahúzott hüvelyekkel.
Semmivel sem működik szépen. Többször elakadt már, mielőtt lenyomnám a zárkart.
Ha olyankor kicsit megmozdítom visszafelé, utána általában már le lehet csukni.
Ezzel még megkeresem a fegyvermesterünket, mert nagyon nem tetszik.
A fröccsöntött tus eléggé kétpálcás. És túl könnyű.
Tavasszal készítek gipsz öntősablonokat az előágyban lévő, természetesen különböző méretű üres cellákhoz és saccra, kb. 40-50 deka ólmot fog kapni az orrába.
Az segített a rövid csövű R93 Professzionálon is.
De munkapuskának vettem, ha nagyon rámtör a sznobhatnék, előveszem... a Sauer 80-ast és attól beáll a pH értékem üstöllést😍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14423 Dátum: 2022. Január 14. - 19:01:07 »

Tudod, én egy egyszerű műszaki ember vagyok, abba a kísérletbe hiszek amit magam végeztem. Alkottál egy lesujtó véleményt egy puskáról ami az én véleményemmel ellentétes. Légyszíves, add meg a lehetőséget hogy megbizonyosodjam az igazáról, vagy az ellenkezőjéről.  
Géza!
Minél nyugdíjasabb vagy, annál többet kötözködsz 🤣
Mennyé inkább vissza Afrikába, aztán megszáll a Világbéke❤
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14424 Dátum: 2022. Január 14. - 19:21:01 »

Biztos, hogy a csővel volt a gond?
Én a távcsőszerelék felfogatási problémájáról hallottam. Kilazul és mozog - valami ilyesmit mondtak.
Saját tapasztalatom 557-essel ugyan nincs, de a 457-esem tűpontos (22wmr)

Le volt ellenőrizve a szerelék, a cső szabadon lengése, és más távcsővel lőve is ugyanaz volt az eredmény.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14425 Dátum: 2022. Január 14. - 19:25:17 »

Tudod, én egy egyszerű műszaki ember vagyok, abba a kísérletbe hiszek amit magam végeztem. Alkottál egy lesujtó véleményt egy puskáról ami az én véleményemmel ellentétes. Légyszíves, add meg a lehetőséget hogy megbizonyosodjam az igazáról, vagy az ellenkezőjéről.  

Eltűnt mindkettő a háztól, nem kis bukóval...
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #14426 Dátum: 2022. Január 14. - 19:33:10 »

Lassan kezelve a zárat néha tényleg nehéz zárni a zárkart. Minden viszonylagos. Működik ez azért.....

Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14427 Dátum: 2022. Január 14. - 19:42:16 »

Lassan kezelve a zárat néha tényleg nehéz zárni a zárkart. Minden viszonylagos. Működik ez azért.....


Steyr Luxus (SBS) is határozott kezet kíván, pedig rendkívül precíz a zárdugattyúja.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #14428 Dátum: 2022. Január 14. - 20:04:34 »

Géza!
Minél nyugdíjasabb vagy, annál többet kötözködsz 🤣
Mennyé inkább vissza Afrikába, aztán megszáll a Világbéke❤
Etek óta nem kötözködtem már Veled a 308 miatt. Angyal
Viszont ez az Afrika pojeckt érdekel.
Tervezem egy mosogatógép beszerzését, de lehet hogy egy multifunkci  'Girl feketének a beszerzésével, rezsi ügyileg jobban járok.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #14429 Dátum: 2022. Január 14. - 22:54:58 »

Etek óta nem kötözködtem már Veled a 308 miatt. Angyal
Viszont ez az Afrika pojeckt érdekel.
Tervezem egy mosogatógép beszerzését, de lehet hogy egy multifunkci  'Girl feketének a beszerzésével, rezsi ügyileg jobban járok.
 Röhög
A mosogatógépnek csak víz kell meg villany.
A multifunkci feketének viszont nagy kaliber és teljesítmény.
Jobban jársz egy kici kinaival, annak elég pár marok rizs és még hálás is érte.
Meg nem is olyan büdös... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 [962] 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: