Oldalak: 1 ... 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 [937] 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753298 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #14040 Dátum: 2020. December 30. - 11:28:54 »

A Sako S20 mondjuk csak a felébe kerül.
Tetszik az is formára, csak eléggé műanyag játékpuskának néz ki.

Harmadába.....  Kávé
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14041 Dátum: 2020. December 30. - 12:02:40 »

Nálunk igen - igazad van.
Osztrákoknál a Sako kb. 2000-2200 Euro (nálunk kevesebb), a Steyr kb. 4200-4300 Euro (nálunk több).
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14042 Dátum: 2020. December 30. - 13:17:29 »

“Azért ott legalább van egy 61 cm-es cső. Mondjuk manapság a rövid cső a divat, de nekem nem jön be.”

Én kimondottan rövidcső-párti vagyok (rövidek és hosszú is van a szekrényben) a kezességük miatt. Most mondanám azt is, hogy formára is jobban tetszenek, de a forma az egy dolog.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #14043 Dátum: 2020. December 30. - 14:26:23 »

Azért ott legalább van egy 61 cm-es cső. Mondjuk manapság a rövid cső a divat, de nekem nem jön be.
Ezzel én is így vagyok! Valahogy nem bízok a rövid cső pontosságában. Elhiszem, hogy jó, meg kezes, de nekem legyen legalább 60cm környékén a hossza. A tusa pedig legyen fából, a sütése pedig rücksteckeres gyorsítós! (Jelenleg mind a négy golyós fegyverem ilyen.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14044 Dátum: 2020. December 30. - 16:17:50 »

Én pontosság terén semmiféle különbséget nem veszek észre.
Állítólag a rövidebbek nagyobbat szólnak, de különbséget ebben sem érzek. (Lőszer és lőszer között annál inkább)
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #14045 Dátum: 2020. December 30. - 16:24:19 »

Én pontosság terén semmiféle különbséget nem veszek észre.
Állítólag a rövidebbek nagyobbat szólnak, de különbséget ebben sem érzek. (Lőszer és lőszer között annál inkább)
Ha már egyiket se hallod.....  Röhög
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #14046 Dátum: 2020. December 30. - 22:00:51 »

Van egy MSCH mod 1905ös karbélyom  45cm csővel, sajnos 54ről 57re feldörzsárazott kamrával. Pontosságával nincs gond de nem egy embert lepett meg a kis puska hangja. Szinte bántó hanghatással jár a belőle leadott lövés.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #14047 Dátum: 2020. December 31. - 07:01:25 »

Van egy MSCH mod 1905ös karbélyom  45cm csővel, sajnos 54ről 57re feldörzsárazott kamrával. Pontosságával nincs gond de nem egy embert lepett meg a kis puska hangja. Szinte bántó hanghatással jár a belőle leadott lövés.

Szia!

Igazad van! Korábbi vadásztársamnak volt (van) egy Browning Acera golyósa, 30-06-os. Ha jól emlékszem, 50,8 cm-es csöve van. Amikor lőttem vele a lőtéren, gyorsan meg is köszöntem, vissza is adtam. Azt hittem, hogy leszáll a fejem...  Vadász

A pontossággal semmi gond, de a hanghatás az brutális.








Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #14048 Dátum: 2020. December 31. - 09:02:04 »

Szia!

Igazad van! Korábbi vadásztársamnak volt (van) egy Browning Acera golyósa, 30-06-os. Ha jól emlékszem, 50,8 cm-es csöve van. Amikor lőttem vele a lőtéren, gyorsan meg is köszöntem, vissza is adtam. Azt hittem, hogy leszáll a fejem...  Vadász

A pontossággal semmi gond, de a hanghatás az brutális.


Nekem is van egy 46 cm hosszú csövű- 308-as - Ruger Predatorfegyverem, de ugyanolyan pontos mint a 61 cm -es 300 winchesterem. Két szezonban lőttem vele 40 fölött őzet,  11 rókát két süldőt és egy borjut, Blaser cdp 10,.7 lőszerrel. A teljesítményében sem érzek semmi hátrányt a többi fegyveremhez képest. Viszont roppant kezes, könnyű nem rúg és nincs olyan hangos mint a 300-as vagy a 9.3x62-es fegyverem.
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 31. - 09:22:54 írta Pyrus » Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #14049 Dátum: 2020. December 31. - 10:18:49 »

Nekem is van egy 46 cm hosszú csövű- 308-as - Ruger Predatorfegyverem, de ugyanolyan pontos mint a 61 cm -es 300 winchesterem. Két szezonban lőttem vele 40 fölött őzet,  11 rókát két süldőt és egy borjut, Blaser cdp 10,.7 lőszerrel. A teljesítményében sem érzek semmi hátrányt a többi fegyveremhez képest. Viszont roppant kezes, könnyű nem rúg és nincs olyan hangos mint a 300-as vagy a 9.3x62-es fegyverem.


Az egyes lőszerek között - akár egyazon dobozból - nagyobb különbséget érzékelek, mint az  ~55 és a ~61 centis csövek között - hasonló kaliber mellett.
Lőtéren, fedett, vagy zártabb helyen persze, hogy nagyobbat szólnak mint a szabadban.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14050 Dátum: 2021. Január 03. - 09:06:34 »

Mióta a Blaser felvásárolt mindent, és a szájharmonikától a részecskegyorsítóig bármit hajlandó gyártani, azóta kissé ferde szemmel nézek az olyan nagy és régi márkára,
mint a Sauer és a Mauser. Német cimborám pár éve vett egy 404-es Sauert magának, 8x57IS kaliberben, rövid, hajtásra való csővel.
A puskát eléggé bumfordira sikerült megalkotni, de elég precízen működik, ahhoz kétség nem férhet.
Ugyan a zárdugattyú borzasztóan könnyen mozdul, és emiatt pár vad már megmenekült (ha nincsen totál lecsukva, akkor durranás helyett csak egy diszkrét kattanás hallatszik
és ehhez elég annyi, hogy 1 mm-t kimozduljon a zárt helyzetéből, ráadásul ehhez nem kell más, elegendő, ha a ruha kissé megnyomja), de a puska nagyon pontos.
A rövid 8 mm-es csőnek van egy nagy hátránya, ha kissé messzebb kellene vele elnyúlni, akkor komolyan kell számolni a lövedék esésével, már 200 méter körül is, nagyobb távról nem is szólva.
Thomas vett egy 270 Win kaliberű, normál hosszúságú váltócsövet, gondolva az őzvadászatra.

A napokban sor került a cső kipróbálására.
A 404-esen a csőcsere nem egy bonyolult agysebészeti művelet, az előagy eltávolítását egy Ikeás bútorpatent-szerű kapocs oldásával teszi lehetővé a beutalt, majd 3 db. belső nyílású (imbusz)
csavar oldását követően a cső egyszerűen kihúzható a tokból, és a másikat csak be kell dugni a helyére, a csavarokat a rájuk írt sorszám szerint fixre húzni, bútorpatent vissza, és kész.

A nagy különbség a Blaser puskákhoz képest ott van, hogy míg azokon a céltávcső a csőre van rögzítve, a Saueren a tokon rögzül.
Barátom úgy döntött, hogy egyelőre nem vesz másik távcsövet szerelékkel, hanem kipróbálja, hogy a csőcsere után milyen lőképet produkál az új cső.
Megmondom őszintén, hogy túl sok jóra nem számítottam.
Túl sok hibát rejt az a megoldás, hogy a különböző csövekhez a céltávcső állítását jegyzetekből kell újra és újra megejteni, ennyi klikk erre az egyiken,
a másik tekerentyűn meg annyi klikk amarra.... előbb-utóbb valahol az ember belekeveredik, és annak nem lesz jó vége.

Miután ki lett cserélve a cső, elvileg minden a helyére került, vastag filccel, egy üdítős kupakot körbe húzva rajzoltam egy 4 cm átmérőjű fekete korongot egy papírdobozra.
A távolság az első próbalövéshez 75 méter lett.
Megbeszéltük, hogy a kis korong alsó széle-közepe lesz a célpont, és elment az első lövés.
Hiába néztem ki a szememet, nem láttam semmit a papíron. Kértem Thomast, hogy lőjön még egyet, amikor majd a hátteret próbálom figyelni, hogy hová érkezik meg a lövedék?
De az újabb lövést követően sem lettem okosabb, a papír is szűz maradt, és a doboz mellett sem láttam semmit.

Kissé morgolódva indultam a tábla felé, hogy "megmondtam én, hogy ennek semmi értelme nem lesz, feleslegesen b@sszuk el az időt, stb....stb..." amikor kb. fél távnál,
csak úgy, rákukkeroltam a táblára. Meglepődött ..... Ez nem lehet igaz, gondoltam, és megszaporáztam a lépteimet.
Mindkét lövés a fekete korongban volt, 2-2,5 cm magaslövéssel, egyik a közép tengelytől fél centivel jobbra, a másik balra Igen
A céltávcsőhöz hozzá sem nyúltunk, a ballisztikai táblázat szerint ezzel a beállítással 300 méterig jelentősebb áthelyezés nélkül jól el lehet vadászni, ott már illik magas vállapra célozni,
illetve 350 méteren egy őznél a háta vonalára.
A bakvadászat előtt majd lövetek vele próbát 200 méterre is, hogy lássuk pontosan azt, hogy mit tud a puska nagyobb távon.
És a következő csőcsere alkalmával is lesz ellenőrző lövés, azt azért nem hagynám ki.
De le a kalappal a germán mérnökök és a gyártás precizitása előtt, azért el kell ismerni, hogy tudnak ezek valamit Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #14051 Dátum: 2021. Január 03. - 20:39:19 »

Mióta a Blaser felvásárolt mindent, és a szájharmonikától a részecskegyorsítóig bármit hajlandó gyártani, azóta kissé ferde szemmel nézek az olyan nagy és régi márkára,
mint a Sauer és a Mauser. Német cimborám pár éve vett egy 404-es Sauert magának, 8x57IS kaliberben, rövid, hajtásra való csővel.
A puskát eléggé bumfordira sikerült megalkotni, de elég precízen működik, ahhoz kétség nem férhet.
Ugyan a zárdugattyú borzasztóan könnyen mozdul, és emiatt pár vad már megmenekült (ha nincsen totál lecsukva, akkor durranás helyett csak egy diszkrét kattanás hallatszik
és ehhez elég annyi, hogy 1 mm-t kimozduljon a zárt helyzetéből, ráadásul ehhez nem kell más, elegendő, ha a ruha kissé megnyomja), de a puska nagyon pontos.
A rövid 8 mm-es csőnek van egy nagy hátránya, ha kissé messzebb kellene vele elnyúlni, akkor komolyan kell számolni a lövedék esésével, már 200 méter körül is, nagyobb távról nem is szólva.
Thomas vett egy 270 Win kaliberű, normál hosszúságú váltócsövet, gondolva az őzvadászatra.

A napokban sor került a cső kipróbálására.
A 404-esen a csőcsere nem egy bonyolult agysebészeti művelet, az előagy eltávolítását egy Ikeás bútorpatent-szerű kapocs oldásával teszi lehetővé a beutalt, majd 3 db. belső nyílású (imbusz)
csavar oldását követően a cső egyszerűen kihúzható a tokból, és a másikat csak be kell dugni a helyére, a csavarokat a rájuk írt sorszám szerint fixre húzni, bútorpatent vissza, és kész.

A nagy különbség a Blaser puskákhoz képest ott van, hogy míg azokon a céltávcső a csőre van rögzítve, a Saueren a tokon rögzül.
Barátom úgy döntött, hogy egyelőre nem vesz másik távcsövet szerelékkel, hanem kipróbálja, hogy a csőcsere után milyen lőképet produkál az új cső.
Megmondom őszintén, hogy túl sok jóra nem számítottam.
Túl sok hibát rejt az a megoldás, hogy a különböző csövekhez a céltávcső állítását jegyzetekből kell újra és újra megejteni, ennyi klikk erre az egyiken,
a másik tekerentyűn meg annyi klikk amarra.... előbb-utóbb valahol az ember belekeveredik, és annak nem lesz jó vége.

Miután ki lett cserélve a cső, elvileg minden a helyére került, vastag filccel, egy üdítős kupakot körbe húzva rajzoltam egy 4 cm átmérőjű fekete korongot egy papírdobozra.
A távolság az első próbalövéshez 75 méter lett.
Megbeszéltük, hogy a kis korong alsó széle-közepe lesz a célpont, és elment az első lövés.
Hiába néztem ki a szememet, nem láttam semmit a papíron. Kértem Thomast, hogy lőjön még egyet, amikor majd a hátteret próbálom figyelni, hogy hová érkezik meg a lövedék?
De az újabb lövést követően sem lettem okosabb, a papír is szűz maradt, és a doboz mellett sem láttam semmit.

Kissé morgolódva indultam a tábla felé, hogy "megmondtam én, hogy ennek semmi értelme nem lesz, feleslegesen b@sszuk el az időt, stb....stb..." amikor kb. fél távnál,
csak úgy, rákukkeroltam a táblára. Meglepődött ..... Ez nem lehet igaz, gondoltam, és megszaporáztam a lépteimet.
Mindkét lövés a fekete korongban volt, 2-2,5 cm magaslövéssel, egyik a közép tengelytől fél centivel jobbra, a másik balra Igen
A céltávcsőhöz hozzá sem nyúltunk, a ballisztikai táblázat szerint ezzel a beállítással 300 méterig jelentősebb áthelyezés nélkül jól el lehet vadászni, ott már illik magas vállapra célozni,
illetve 350 méteren egy őznél a háta vonalára.
A bakvadászat előtt majd lövetek vele próbát 200 méterre is, hogy lássuk pontosan azt, hogy mit tud a puska nagyobb távon.
És a következő csőcsere alkalmával is lesz ellenőrző lövés, azt azért nem hagynám ki.
De le a kalappal a germán mérnökök és a gyártás precizitása előtt, azért el kell ismerni, hogy tudnak ezek valamit Igen

Köszönöm a többiek nevében is ezt a kimerítő írást. Eléggé pang a fórum ezen része, jó volt olvasni így meló után. A .270-essel milyen lőszerrel lőttetek, illetve a 8-ast mivel használta?

 




Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14052 Dátum: 2021. Január 03. - 21:41:18 »

Köszönöm a többiek nevében is ezt a kimerítő írást. Eléggé pang a fórum ezen része, jó volt olvasni így meló után. A .270-essel milyen lőszerrel lőttetek, illetve a 8-ast mivel használta?
A 270-eshez RWS Spped Tip Pro 9,1 g lőszert használ.
Ma este esett vele egy süldőcske és egy dámtehén.
Mindkettő helyben maradt, lapocka mögötti tüdőlövéssel.
Eddig jó. Igen

A 8x57-ből először TM-Rundkopf lövedéket lőtt, majd áttért a Vulkánra.
Mindkettő hozta az átlag nyócszorötvenhét hatást.
A TM-mel elveszett egy gímbika és egy nagyon nagytestű kan, azon kívül nem volt sebzése.
De a kan után váltott a Vulkánra. Igazából semmi különbség nincsen közöttük.
Én is lőttem mindkettőt, egyformák voltak, mint a légysz@r Vigyorog
Javasoltam neki a HMKH-t, de inkább úgy döntött, hogy tesz egy próbát a 270-essel.
Rosszul nem fog járni ezzel sem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #14053 Dátum: 2021. Január 04. - 10:32:20 »

A .270W 9,1g-ossal nekem is nagyon bevált, bár én Hornady SST-t lőttem. Szinte minden helyben maradt...
Naplózva
Janika78
Erdő
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #14054 Dátum: 2021. Január 04. - 11:18:10 »

Üdv mindenkinek. Azért a 8x57-hez is vannak már kissebb súlyú lövedékek mint pl. az rws evo green 9 gr ,ami 250 méteren esik 10 centit ,300-on 25 centit, a 270 win speed tip pro 250
méteren  esik 8 centit ,300 méteren  meg 20 centit ,ami szerintem nem olyan nagy különbség. Szerintem  a  8x57-el is el  lehet simán lőni olyan 250  méterig, messzebb meg minek?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 [937] 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: